ruch pro katolicki - Ruch Obrony Polaków

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 775
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 88 times

ruch pro katolicki - Ruch Obrony Polaków

Post autor: pom » 2023-12-15, 22:30

Liczę, że Suwerenna Polska opuści PIS po stwnowisku niektórych oficjeli PIS o in vitro lub powstanie nowa partia katolicka z inicjatywy Witolda Gadowskiego (Od 2017 jest wiceprezesem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, obecnie dziennikarz i felietonista internetowego wydania Niedzieli)- 15:54 w filmiku



Rozłam w PiS ws. in vitro. Premier „za”, Jarosław Kaczyński wstrzymał się
Duży podział nastąpił w klubie PiS. Większość głosowała przeciwko finansowaniu in vitro z budżetu – 102 posłów. „Za” głosowały 23 osoby, w tym m.in. Mariusz Kamiński, Mateusz Morawiecki, Rafał Bochenek, Janusz Cieszyński, Joanna Lichocka, Michał Moskal, Radosław Fogiel, Waldemar Buda, Piotr Muller, Marcin Przydacz i Katarzyna Sójka, była minister zdrowia.

Wstrzymało się 49 posłów Prawa i Sprawiedliwości z prezesem Jarosławem Kaczyńskim na c zele. Podobnie postąpili m.in. Małgorzata Gosiewska, . Paweł Jabłoński, Kacper Płażyński, Zbigniew Rau, Jacek Sasin czy Małgorzata Wassermann. 17 posłów PiS nie wzięło udziału w głosowaniu.
https://www.wprost.pl/polityka/11494570 ... l-sie.html
Ostatnio zmieniony 2023-12-15, 23:35 przez pom, łącznie zmieniany 4 razy.
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 775
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 88 times

Re: ruch pro katolicki - Ruch Obrony Polaków

Post autor: pom » 2023-12-15, 23:52

A co mi po popieraniu ugrupowania, które głosiło, że jest przeciwko in vitro, a jak przychodzi co do czego to jest obojętne lub ... (za rządów PiS-u zapadła decyzja o skasowaniu finansowania in vitro - czy tak?). Byłem gorącym orędownikiem PIS do dzisiaj. Od dzisiaj jak będzie wybór to ocenię co głosi i podejmę decyzję. I będę głosował na ugrupowanie najbliższe do nauczania KK. A na prezydencie Dudzie się bardzo mocno zawiodłem.
Ostatnio zmieniony 2023-12-15, 23:59 przez pom, łącznie zmieniany 2 razy.
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1934
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: ruch pro katolicki - Ruch Obrony Polaków

Post autor: Andy72 » 2023-12-16, 00:07

pom pisze: 2023-12-15, 23:52 I będę głosował na ugrupowanie najbliższe do nauczania KK
na Polska jest jedna?, Suwerenna Polska ?
Ostatnio jest obrzydliwy hejt na Ziobro.
Ostatnio zmieniony 2023-12-16, 00:10 przez Andy72, łącznie zmieniany 1 raz.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 775
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 88 times

Re: ruch pro katolicki - Ruch Obrony Polaków

Post autor: pom » 2023-12-16, 00:12

Dlatego nie podjąłem jeszcze decyzji, ale od dziś patrzę krytycznie na PIS i prezydenta Dudę. Na razie jestem za Suwerenną Polską, ale poza PIS (przez postawę prezydenta Dudy).
Ostatnio zmieniony 2023-12-16, 00:19 przez pom, łącznie zmieniany 2 razy.
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1934
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: ruch pro katolicki - Ruch Obrony Polaków

Post autor: Andy72 » 2023-12-16, 00:43

Ja też od dawna jestem za Suwerenną Polską, ma bardzo duży negatywny elektorat.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: ruch pro katolicki - Ruch Obrony Polaków

Post autor: Andej » 2023-12-16, 10:22

pom pisze: 2023-12-15, 22:30 Liczę, że Suwerenna Polska opuści PIS po stwnowisku niektórych oficjeli PIS o in vitro lub powstanie nowa partia katolicka z inicjatywy Witolda Gadowskiego
A ja nie. A ja wprost przeciwnie. A ja liczę na konsolidację środowisk patriotycznych i środowisk katolickich.
Jestem przeciwny rozłamom, opuszczniom, odcinaniom się. W jedności siła.
Uważam, że konieczne jest opracowanie kilkupunktowego programu zawierającego najważniejsze sprawy, które łączą. Liska kilku, może dziesięciu priorytetów. Które będą łączyć, konsolidować, nadawać kierunek.
Dzięki temu może powstać nowa siła. Zapobiec rozłamom. Zlikwidować indywidualne ambicje, na rzecz dobra wspólnego.

Niech się to nazywa Ruch Obrony Polaków. Albo dowolnie inaczej. Na przykład: Polska jest jedna. Najpierw Polska.
Kiedyś na sztandarach wypisywani: Bóg , Honor, Ojczyzna. Honor już umarł. Zatopiony pragmatyzmem.
Zatem:
Bóg, Ojczyzna, Pragmatyzm.
Pragmatyczne i konsekwentne podejście do Boga i Polski.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1934
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: ruch pro katolicki - Ruch Obrony Polaków

Post autor: Andy72 » 2023-12-16, 10:42

Polska jest jedna ma hasło: Bóg Rodzina Ojczyzna; (można rozumieć honor na czas wojny, na czas pokoju rodzina)
to nawet lepsze niż pragmatyzm
Przez chwilę chciałem na nich głosować, ale za bardzo atakowali PiS, Zagłosowałem na listę Pis+Solidarna Polska, ale z SP był tylko Bąkiewicz, którego dość nie lubię, więc zagłosowałem na jedynkę pisowską (chyba Suski)
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 775
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 88 times

Re: ruch pro katolicki - Ruch Obrony Polaków

Post autor: pom » 2023-12-16, 11:51

starsze vypowiedzi Andrzeja Dudy o in vitro

17 maja 2015

17 kwiecień 2015
7:07 Andrzej Duda o in vitro ok 8 lat temu


Dodano po 28 minutach 30 sekundach:
https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/ ... vitro.html
12 marca 2015, 18:55
Jak przekonywał Andrzej Duda - mimo że sam jako katolik jest przeciwnikiem in vitro to regulacja jest konieczna, ale taka, która chroni życie, a nie taka, która sankcjonuje prawnie to, że życie jest niszczone.
W ocenie Dudy, jeśli państwo chce pomagać ludziom, którzy nie mogą mieć dzieci, powinno finansować metody leczenia niepłodności, a nie in vitro, które jak zaznaczył jest sposobem sztucznego zapłodnienia.
Dodano po 4 minutach 33 sekundach:
Kościół w Polsce o in vitro 21-08-2015

https://episkopat.pl/kosciol-w-polsce-o-in-vitro/

Dodano po 9 minutach 4 sekundach:
pom pisze: 2023-12-15, 19:52
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy z prośbą o odmowę podpisania ustawy, która zakłada refundację metody in vitro z budżetu państwa, lub skierowaniu jej do TK.
"Zwracam się z uprzejmą prośbą o odmowę podpisania ustawy z dnia 29 listopada 2023 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych i przekazanie jej do ponownego rozpoznania przez Sejm lub skierowanie jej do Trybunału Konstytucyjnego" – napisał abp Stanisław Gądecki w liście do prezydenta.

Przewodniczący Episkopatu zwrócił w liście uwagę, że "Episkopat wielokrotnie zabierał głos w sprawie zapłodnienia pozaustrojowego, które nie jest metodą leczenia niepłodności". Abp Gądecki zwrócił uwagę, że Kościół w swoim nauczaniu odwołuje się zarówno do argumentów prawno-naturalnych jak i religijnych.

"Ludzkie życie jest wartością podstawową i niezbywalnym dobrem. Domaga się zatem bezwzględnej ochrony, a więc niezależnie od okresu i jakości życia człowieka. Metoda in vitro tymczasem jest eksperymentowaniem na człowieku, jego swoistą 'produkcją' stanowiącą 'formę zawładnięcia życiem ludzkim'" – ocenił hierarcha.

Jak zaznaczył, drugi argument odwołuje się do "prawa dziecka, aby być powołanym do życia w wyniku aktu małżeńskiego jego rodziców, a nie w efekcie technicznej procedury za pośrednictwem osób trzecich, których działanie zapewnia powodzenie zabiegu".

Przywołał fragment encykliki Evangelium vitae z 1995 r., w której papież Jan Paweł II wskazał, że techniki sztucznej reprodukcji są "nie do przyjęcia z punktu widzenia moralnego, ponieważ oddzielają prokreację od prawdziwie ludzkiego kontekstu aktu małżeńskiego".

"Trzeci argument przypomina, że dziecko nie jest rzeczą, do której ktoś miałby prawo posiadania. Dziecko zawsze jest darem, a małżonkom nie przysługuje prawo do posiadania dzieci, a jedynie 'prawo do podjęcia takich aktów naturalnych, które same przez się są przyporządkowane przekazywaniu życia'. Pragnienie dziecka nie może usprawiedliwiać jego 'produkowania', podobnie jak niechęć wobec dziecka już poczętego nie może usprawiedliwiać porzucenia go lub zniszczenia" - podkreślił.
https://deon.pl/kosciol/abp-gadecki-nap ... ro,2694125

Dziękuję.
Ostatnio zmieniony 2023-12-16, 12:08 przez pom, łącznie zmieniany 3 razy.
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 775
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 88 times

Re: ruch pro katolicki - Ruch Obrony Polaków

Post autor: pom » 2023-12-16, 23:28

Każdy ma szansę na poprawę i liczę, że prezydent Andrzej Duda się poprawi co mu z całego serca życzę. :ymblushing: :ymhug:

Sam też jestem grzesznikiem i daleko mi do ideału.
Ostatnio zmieniony 2023-12-17, 00:34 przez pom, łącznie zmieniany 1 raz.
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 775
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 88 times

Re: ruch pro katolicki - Ruch Obrony Polaków

Post autor: pom » 2023-12-17, 01:28

Może lepiej, że Suwerenna Polska jest jednak w PIS bo zwiększa jego konserwatyzm.
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: ruch pro katolicki - Ruch Obrony Polaków

Post autor: Andej » 2023-12-17, 09:27

pom pisze: 2023-12-16, 23:28 Każdy ma szansę na poprawę i liczę, że ...
I to jest piękne. To, że każdy ma szanse na poprawę. Na naprawienie wcześniejszych błędów. Bo przeszłość jest bez znaczenia wobec przyszłości. Wprawdzie zostawia rany, blizny, ale czym one są wobec zbawienia?

Dodano po 4 minutach 8 sekundach:
pom pisze: 2023-12-17, 01:28 Może lepiej, że Suwerenna Polska jest jednak w PIS bo zwiększa jego konserwatyzm.
Nie wiem, czy akurat konserwatyzm jest tym czymś najlepszym. A nawet dobrym. Najważniejsza jest wiara i wypełnianie woli Bożej. Nie konserwatywnie, ale konstruktywnie. Z duchem czasów. Coraz lepiej. Unikając błędów przeszłości.

Do PIS dołączaja Republikanie. Nie bardzo wiem, kto oni zacz. Ale nie ważna. Ważne, aby obóz skupiony wokół wiary i patriotyzmu rósł w siłę. Aby mógł się skutecznie przeciwstawiać liberokomunie, która z maryjnych gwiazd dwunastu zrobiła komunistyczny kastet.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ