Co zrobiliby Polacy w przypadku ataku Rosji?

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Co zrobiliby Polacy w przypadku ataku Rosji?

Post autor: Andej » 2023-12-23, 20:05

Silna armia może być tylko w państwie silnym gospodarczo.
Za zakup sprzętu nie czyni wiosny. Na to potrzebne lata szkoleń, ćwiczeń, kształcenia.
I trzeba mieć kogo kształcić, trenować, ćwiczyć. Nie sądzę, aby bez poboru się to udało.
Cięcia budżetu wojskowego - nie sądzę, aby sprzyjały rozwojowi armii.
A na pobór nie zdecyduje się żadna władza, której kolejna kadencja zależy od wyborców.
A na razie (luty 2023) jest tak, jak jest. A sumie jest dość dobrze. Uwaga: W rankingu pominięte krają stowarzyszone, ale nie należące.
Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1927
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Co zrobiliby Polacy w przypadku ataku Rosji?

Post autor: Andy72 » 2023-12-25, 08:25

Białoruś - Między POLSKĄ, a ROSJĄ - Kogo wybierze MIŃSK?

Dość trudno słuchać z powodu maniery mówienia z przeciąganiem (przed)ostatniej sylaby
ale ciekawa rzecz
Polska nie powinna obrażać się na Białoruś z powodu że "Łukaszenka jest niedemokratyczny". Pochłonięcie Białorusi przez Rosję byłoby dużo niebezpieczniejsze dla Polski niż pochłonięcie Ukrainy.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Co zrobiliby Polacy w przypadku ataku Rosji?

Post autor: Andej » 2023-12-25, 08:41

Wydaje m się, że jest to zastanawianie się, czy lepiej być kopniętym w lewy pośladek czy prawy. Każdy kolejny anszlus, niezależnie od sposoby=u przeprowadzenia i reakcji krzywdzonego, zawsze powoduje wzrost hegemona. I dodaje mu pewności i determinacji do kolejnych działań. Każda zdobycz terytorialna Rosji jest dla nas, i nie tylko nas, zagrożeniem.
A każde słowo na temat przyłączenia do nas jakichkolwiek ziem, nawet w ramach samodzielnego aktu jakiegoś kraju lub jego części, obróciłoby się przeciw nam. Zwłaszcza propagandowo. I nastawiłoby wrogo do nas wiele krajów. Uważam, że nasza racją stanu jest utrzymanie istniejących granic i ich poszanowanie. Wymuszenie poszanowania ich takze przez Rosję. I Chiny. A jedyna zmiana granic, jak wydaje mi się mieć sens (choć mogę się grubo mylić), to wyznaczenie granic Izraela i Palestyny.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1927
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Co zrobiliby Polacy w przypadku ataku Rosji?

Post autor: Andy72 » 2023-12-25, 08:50

Nie ma mowy o przyłączeniu do nas jakichś ziem, ale o rozmów z þoki co wolną Białorusią.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Co zrobiliby Polacy w przypadku ataku Rosji?

Post autor: Andej » 2023-12-25, 08:56

Andy72 pisze: 2023-12-25, 08:50 Nie ma mowy o przyłączeniu do nas jakichś ziem, ale o rozmów z þoki co wolną Białorusią.
Ile to już lat mają do czynienie z permanentną i totalną propagandą? Nawet gardzą swoim językiem, na rzecz hegemona.
Ale, mam nadzieję, jakąś jaskółką są rozgłośnie nadające programy po białorusku. Dla Białorusinów. Dobrze, że ich wspieramy. Musimy ich wspierać.
Ale cwaniakom, tak u nich z władzą Łukaszenki, jak u nas z władzą Tuska, się to podoba. Bo to dla nich czas robienia dobrych interesów,.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

wXlfX

Re: Co zrobiliby Polacy w przypadku ataku Rosji?

Post autor: wXlfX » 2023-12-25, 11:12

Tak a propos co można robić w razie wojny. Kurorty narciarskie zapełnione, nocne kluby w większych miastach również, kliniki aborcyjne jak najbardziej otwarte, a Ukraińskie sexworkerki nadal top 2, jeśli chodzi zarówno o popularność jak i ilość na tzw. "kamerkach" oddając prowadzenia jedynie Rosjankom.


Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Co zrobiliby Polacy w przypadku ataku Rosji?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-12-26, 08:01

To tylko świadczy o tym że ukraińska opelotka daje radę.Ruskie lotnictwo i Szahedy nie dają rady,front się trzyma A TY JESTEŚ ZAWISTNYM CZLOWIEKIEM NA TYLE BY WYPOMINAC TO W WATKU DOTYCZACYM EWNTUALNYCJ POSTAW POLAKÓW.

Nie popieramy influenserek , potępiamy aborcję i modlimy się w tych intencjach i nie szukamy wszędzie zła by się nim rozkoszować publicznie pod pretekstem krytyki.

Dodano po 7 minutach 31 sekundach:
A co do mnie? Ja mam sprawę prostszą.Jestem uzależniony od insuliny. Brak takowej przez 2-3 dni to dla mnie śmierć.Dla mnie największym zmartwieniem to znalezienie szybko księdza dopóki będę przytomny .
Amen

Dodano po 3 minutach 29 sekundach:
Jedyna polska fabryka to Tarchomin . Będąca na linii ewentualnego uderzenia ruskich na Warszawę. Pytałem kiedyś swojego lekarza o zapasy .Popatrzył na mnie i powiedział Selekcja. He he.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1927
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Co zrobiliby Polacy w przypadku ataku Rosji?

Post autor: Andy72 » 2023-12-26, 11:18

„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

ODPOWIEDZ