Sklep z dewocjonaliami.

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
Eleonora.
Przybysz
Przybysz
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2023

Sklep z dewocjonaliami.

Post autor: Eleonora. » 2023-12-28, 14:04

Dzień dobry, chciałabym otworzyć sklep z dewocjonaliami czy ma ktoś może doświadczenie w tej sprawie? W mieście gdzie chcę go otworzyć jest jeden taki sklep (liczba ludności ok 45tys). Myślałam żeby dodatkowo było tam rękodzieło związane z różną tematyką (chrzest, komunia święta itd.). Może znajdzie się ktoś kto mi pomoże czy mam szansę utrzymać się na rynku. Nie wiem jak mogę ten rynek rozpoznać, gdzie szukać informacji. Dziękuję bardzo za pomoc!

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 354 times

Re: Sklep z dewocjonaliami.

Post autor: Morkej » 2023-12-28, 14:18

Nie mam doświadczenia, bo nie prowadziłem takiego sklepu, ale mogę podzielić się pewną obserwacją. Mieszkam w mieście z mniej więcej podobną liczbą ludności. Jest u nas taki sklep z dewocjonaliami, bardzo mały jeśli chodzi o samą powierzchnię, ale da się kupić wszystko. Działa od 12 lat, jak nie więcej, i dalej ma się dobrze. Parę razy też zdarzyło mi się coś w nim kupić. Chyba sukcesem tutaj jest to, że znajduje się w miarę w centrum miasta, i jest w zasadzie jedynym takim sklepikiem.
Więc najpierw zorientowałbym się, czy jest zapotrzebowanie, bo piszesz, że jeden taki sklep w mieście już jest, a z minimum dwie parafie w Twoim mieście chyba powinny być. Możesz z proboszczami porozmawiać, jak wygląda statystyka np. wspomnianych chrztów i komunii.
Ostatnio zmieniony 2023-12-28, 14:24 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Sklep z dewocjonaliami.

Post autor: Andej » 2023-12-28, 14:22

Ja też nie wiem. Kiedyś marzył mi się sklep internetowy. Ale jestem za stary, aby to ogarnąć. A nikt nie chciał mi tego łopatologicznie wytłumaczyć, wziąć na praktykę. Uważam, że obecny handel internetowy pozwala zarobić na sklep stacjonarny. Jeśli masz lokalik jakiś, wielkości kiosku z gazetami, albo masz taki kiosk i uzgodnisz z proboszczem ustawienie go na teranie kościoła w zamian za odpalenie jakiegoś procenta, to możesz zacząć internetowo ze wskazaniem miejsca odbioru. Plus handel niedzielny i w godzinach mszy świętych. Towaru na rynku jest mnóstwo, ale większość ludzi nie chce ściągać z Chin. Zrób rozeznanie, co ludzi kupują.
Wystartować też możesz, także odpalając działkę na parafę, z zakupem różańców i innych dewocjonaliów dla dzieci pierwszokomunijnych, dla przygotowujących się do bierzmowania.
A może zatrudnij się w tym sklepie, który jest, aby poznać preferencje klientów. I znaleźć swoją lukę. Uzupełnić ich ofertę swoim asortymentem.
Jednak jeśli chcesz wynająć lokal, kupić pierwszy wsad towaru, to chyba duża kasa potrzebna. Albo bardzo dużo.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15000
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Sklep z dewocjonaliami.

Post autor: Dezerter » 2023-12-28, 21:53

Ilość potencjalnych klientów maleje z roku na rok, więc rynek malejący a perspektywy coraz gorsze
Chyba, że wykorzystasz sklep jako bazę i otworzysz dodatkowo sklep internetowy
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Sklep z dewocjonaliami.

Post autor: Arek » 2023-12-29, 08:40

@Dezerter ma rację. Sklepów internetowych też trochę jest i ciężko się przebić (działają wiele lat, mają duży asortyment i część z nich to hurtownie). Wypozycjonowanie sklepu www dziś to już też kosztowny interes, Allegro - prowizje zabiją zarobek. Tutaj importerzy mogą wieść prym.

Nie zniechęcam, ale zapał i motywacja, kreatywność, konsekwencja mogą przynieść efekty. Tak by coś wyrosło z tego to conajmniej 3 lata trzeba się pobawić - cały czas przy dynamice wzrostowej sprzedaży, aby się utrzymać.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15000
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Sklep z dewocjonaliami.

Post autor: Dezerter » 2023-12-29, 09:18

Arek widzę, że wie o czym mówi :)
Ale można znaleźć sobie niszę i zacząć współpracować z twórcami/artystami, np ikon, które są ostatnio bardzo popularne
polecam naszego kolegę apologetę, który jak to artysta trochę odleciał, jest to prosty góral, ale robi fajne rzeczy
https://www.facebook.com/profile.php?id=100063803820043
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Eleonora.
Przybysz
Przybysz
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2023

Re: Sklep z dewocjonaliami.

Post autor: Eleonora. » 2023-12-29, 12:01

Dziękuję bardzo za pomoc :) Muszą jakoś rynek rozpoznać. Równolegle bym pewnie miała sklep internetowy ale tak jak piszecie myślę, że ciężka konkurencja tam jest. Sklep chciałabym zrobić taki żeby było sporo różności, nawiązać współpracę z ludźmi którzy robią rękodzieło. Przepiękne są te ikony, które robi ten Pan. Chciałabym żeby każdy znalazł coś dla siebie. Ale to dopiero wstępne rozeznania :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”