Czy można poprosić księdza o modlitwę?

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
ODPOWIEDZ
abcabcabc
Przybysz
Przybysz
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2023

Czy można poprosić księdza o modlitwę?

Post autor: abcabcabc » 2023-12-29, 16:01

Witam, Szczęść Boże.

Czy można poprosić księdza o modlitwę za osobę zmarłą z rodziny? Wiem, że w internecie istnieją różne strony gdzie można zamieścić intencje modlitewne, wiem też, że są różne zgromadzenia zakonne, które intencje modlitewne przyjmują jednak czy wypada poprosić księdza o modlitwę? Dodam, że to ksiądz, którego już nie ma w mojej parafii, więc jedynie pozostaje mi poprosić o modlitwę przez e-mail.

Jeżeli ten temat nie nadaje się tutaj na to forum to przepraszam i proszę o usunięcie wątku.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1969
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 417 times
Been thanked: 432 times

Re: Czy można poprosić księdza o modlitwę?

Post autor: Praktyk » 2023-12-29, 19:25

Wypada, robiłem tak i się nie obraził :)
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15001
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4219 times
Been thanked: 2959 times
Kontakt:

Re: Czy można poprosić księdza o modlitwę?

Post autor: Dezerter » 2023-12-29, 19:56

abcabcabc pisze: 2023-12-29, 16:01 Witam, Szczęść Boże.

Czy można poprosić księdza o modlitwę za osobę zmarłą z rodziny? Wiem, że w internecie istnieją różne strony gdzie można zamieścić intencje modlitewne, wiem też, że są różne zgromadzenia zakonne, które intencje modlitewne przyjmują jednak czy wypada poprosić księdza o modlitwę? Dodam, że to ksiądz, którego już nie ma w mojej parafii, więc jedynie pozostaje mi poprosić o modlitwę przez e-mail.

Jeżeli ten temat nie nadaje się tutaj na to forum to przepraszam i proszę o usunięcie wątku.
O modlitwę można prosić każdego i zawsze, a szczególnie księdza
twoja modlitwa, jako osoby bliskiej, szczególnie taka szczera i z serca płynąca będzie na pewno przyjęta przez Boga
Jak byś podał/a za kogo , to też bym westchnął do mojego Pana o zbawienie dla...

ps
Witamy na forum :ymhug: , zajrzyj czasem do nas, bo my tu z Chrystusem staramy się wzrastać w wierze i wiedzy o Bogu
Ostatnio zmieniony 2023-12-29, 20:00 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ