Okazja do grzechu nieczystego

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Jezus cię kocha ❤️
Przybysz
Przybysz
Posty: 1
Rejestracja: 30 gru 2023
Has thanked: 1 time

Okazja do grzechu nieczystego

Post autor: Jezus cię kocha ❤️ » 2023-12-30, 13:15

Szczęść Boże!

Pytanie o okazję do grzechów nieczystych. Mamy takie czasy że nieraz wystarczy oglądać byle serial w telewizji i można stworzyć sobie "okazję" do grzechu nieczystego. Jeżeli np we wspomnianej telewizji natrafiam na film czy serial który znam i wiem że może ale wcale nie musi on być okazją do grzechu oglądam go ale kiedy pojawia się moment "zamrożony" grzechem przestaję oglądać to można tu mówić o okazji do grzechu nieczystego? I jak tak jaki to grzech? Ciężki?



Pamiętajcie że Jezus was kocha ❤️
Z Panem Bogiem 🩵✝️❤️

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2510
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 942 times

Re: Okazja do grzechu nieczystego

Post autor: Susanna » 2023-12-30, 13:18

Jeśli przestajesz oglądać to gdzie tu grzech? 😊

Z Bogiem🙌🏼
"Uwielbiaj, duszo moja, sławę Pana mego,
Chwal Boga Stworzyciela tak bardzo dobrego.
Bóg mój, zbawienie moje, jedyna otucha,
Bóg mi rozkoszą serca i weselem ducha."
Magnificat anima mea Dominum!

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6060
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 459 times
Been thanked: 921 times

Re: Okazja do grzechu nieczystego

Post autor: Albertus » 2023-12-30, 14:17

Jezus cię kocha ❤️ pisze: 2023-12-30, 13:15 Szczęść Boże!

Pytanie o okazję do grzechów nieczystych. Mamy takie czasy że nieraz wystarczy oglądać byle serial w telewizji i można stworzyć sobie "okazję" do grzechu nieczystego. Jeżeli np we wspomnianej telewizji natrafiam na film czy serial który znam i wiem że może ale wcale nie musi on być okazją do grzechu oglądam go ale kiedy pojawia się moment "zamrożony" grzechem przestaję oglądać to można tu mówić o okazji do grzechu nieczystego? I jak tak jaki to grzech? Ciężki?



Pamiętajcie że Jezus was kocha ❤️
Z Panem Bogiem 🩵✝️❤️
Szczęść Boże!

Jeśli unikasz takich filmów i jak oglądasz nieznany film i przestajesz go oglądać po zauważeniu że jest w nim coś złego to trudno tu się dopatrywać jakiegoś grzechu.

ODPOWIEDZ