Cześć Wszystkim

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
ODPOWIEDZ
Rafał.79.
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 1 sty 2024
Been thanked: 1 time

Cześć Wszystkim

Post autor: Rafał.79. » 2024-01-01, 17:06

Cześć Wszystkim,
Przyznaję, że dlugo się zastanawiałem czy napisać... Z jednej strony czuję, że potrzebuję kontaktu z osobami, które wierzą, które się pogubiły ale wracają na ścieżkę wiary, które szukają Boga ale błądzą cały czas, które po prostu chcą być lepszym człowiekiem z pomocą wiary.

Wstyd mi, że błądzę, popełniam grzechy. Ale stało się coś takiego w moim życiu, że - nie umiem wyjaśnić - że od jakiegoś czasu potrzebuję ponownego zbliżenia się do Boga i stanie się lepszym człowiekiem. Dzisiaj byłem nawet w kościele, poczułem, że "coś" mnie pcha do spowiedzi, ale stchórzyłem... Bałem się wyznania grzechów.

Mam na imię Rafał, mam 44 lata.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6020
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 456 times
Been thanked: 919 times

Re: Cześć Wszystkim

Post autor: Albertus » 2024-01-01, 17:13

Rafał.79. pisze: 2024-01-01, 17:06 Cześć Wszystkim,
Przyznaję, że dlugo się zastanawiałem czy napisać... Z jednej strony czuję, że potrzebuję kontaktu z osobami, które wierzą, które się pogubiły ale wracają na ścieżkę wiary, które szukają Boga ale błądzą cały czas, które po prostu chcą być lepszym człowiekiem z pomocą wiary.

Wstyd mi, że błądzę, popełniam grzechy. Ale stało się coś takiego w moim życiu, że - nie umiem wyjaśnić - że od jakiegoś czasu potrzebuję ponownego zbliżenia się do Boga i stanie się lepszym człowiekiem. Dzisiaj byłem nawet w kościele, poczułem, że "coś" mnie pcha do spowiedzi, ale stchórzyłem... Bałem się wyznania grzechów.

Mam na imię Rafał, mam 44 lata.
Witaj! :)

Naprawdę nie ma się czego bać.

Bóg jak dobry Ojciec wzywa cię do powrotu do Siebie.

Może dobrze że trafiłeś na to forum ale nic spowiedzi nie zastąpi ani osobistej relacji z innymi wierzącymi.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2501
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1050 times
Been thanked: 939 times

Re: Cześć Wszystkim

Post autor: Susanna » 2024-01-01, 17:15

Witaj Rafale, fajnie że jesteś.
Może następnym razem uda się pójść do Spowiedzi, nie ma się czego bać, wiem wiem, pewnie powiesz ze łatwo mi się mówi, ale ja też czasem upadam w cięzkie grzechy i potem z lękiem idę do konfesjonału.
Życzę ci z całego serca byś jednak przełamał swój strach lęk czy wstyd. :)

Wszystkiego dobrego w nowym roku!! :)
"Uwielbiaj, duszo moja, sławę Pana mego,
Chwal Boga Stworzyciela tak bardzo dobrego.
Bóg mój, zbawienie moje, jedyna otucha,
Bóg mi rozkoszą serca i weselem ducha."
Magnificat anima mea Dominum!

Awatar użytkownika
helperman
Bywalec
Bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 8 lis 2019
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 50 times

Re: Cześć Wszystkim

Post autor: helperman » 2024-01-01, 17:16

Witaj @Rafał.79.
Myślę że nie jest aż tak źle z twoją odwagą skoro zdecydowałeś się odezwać tutaj i wyznać to co przed chwilą.
Wiedz na pewno że nasz Bóg jest pełen dobroci i miłosierdzia. I chce nam to okazywać i nas przyjmować. Bóg jest Przyjacielem człowieka. Także mając tego pewność może Ci być łatwiej pójść do kościoła i do spowiedzi. A już jesteś w dobrym miejscu :)
Niech mówią o chwale Królestwa Twego
I niech opiewają potęgę Twoją
(Ps 145, 11)

Rafał.79.
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 1 sty 2024
Been thanked: 1 time

Re: Cześć Wszystkim

Post autor: Rafał.79. » 2024-01-01, 17:17

Dziękuję za dobre słowa. Tak właśnie czuję, że Bóg się "upomina" po mnie, a mi z dnia na dzień coraz bardziej go brakuję. Tylko tak mi styd przed Nim za moje grzechy...

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6020
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 456 times
Been thanked: 919 times

Re: Cześć Wszystkim

Post autor: Albertus » 2024-01-01, 17:21

Rafał.79. pisze: 2024-01-01, 17:17 Dziękuję za dobre słowa. Tak właśnie czuję, że Bóg się "upomina" po mnie, a mi z dnia na dzień coraz bardziej go brakuję. Tylko tak mi styd przed Nim za moje grzechy...
Tym bardziej Bóg cię przyjmie i wybaczy a my przyjmujemy cię z radością jako brata w Chrystusie.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2501
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1050 times
Been thanked: 939 times

Re: Cześć Wszystkim

Post autor: Susanna » 2024-01-01, 17:29

Rafał.79. pisze: 2024-01-01, 17:17 Dziękuję za dobre słowa. Tak właśnie czuję, że Bóg się "upomina" po mnie, a mi z dnia na dzień coraz bardziej go brakuję. Tylko tak mi styd przed Nim za moje grzechy...
Ależ Bóg czeka na ciebie z otwartymi ramionami:) przecież On już zna twoje grzechy :)

Dodano po 57 sekundach:
Grzechy nas wszystkich

Dodano po 5 minutach 11 sekundach:
Z Dzienniczka św. Faustyny:

"Kiedy się zbliżasz do spowiedzi, wiedz o tym, że Ja sam w konfesjonale czekam na ciebie, zasłaniam się tylko kapłanem, lecz sam działam w duszy."


Dzienniczek, 1602

Oraz :)

"Niechaj się nie lęka do mnie zbliżyć dusza słaba, grzeszna, a choćby miała więcej grzechów niż piasku na ziemi, utonie wszystko w otchłani miłosierdzia mojego."
Ostatnio zmieniony 2024-01-01, 17:30 przez Susanna, łącznie zmieniany 1 raz.
"Uwielbiaj, duszo moja, sławę Pana mego,
Chwal Boga Stworzyciela tak bardzo dobrego.
Bóg mój, zbawienie moje, jedyna otucha,
Bóg mi rozkoszą serca i weselem ducha."
Magnificat anima mea Dominum!

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Cześć Wszystkim

Post autor: Andej » 2024-01-01, 17:54

Rafał.79. pisze: 2024-01-01, 17:06 dlugo się zastanawiałem czy napisać...
...
potrzebuję kontaktu z osobami, ... które szukają Boga ale błądzą cały czas, które po prostu chcą być lepszym człowiekiem z pomocą wiary.
Dobrze, że zrobiłeś pierwszy kroczek.
O osobami, które błądzą, jesteśmy wszyscy. Każdy upada, ale podnosi się. Aby dalej iść.

A spowiedź, im dłuższa przerwa, tym trudniej. Może zanim pójdziesz do spowiedzi, spróbuj pójść do konfesjonału i powiedzieć, że na razie chcesz porozmawiać. Bez spowiedzi. Ale po to, aby się do niej przygotować. Trzeba sie odważyć. Przełamać. Najtrudniejszy pierwszy krok.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Rafał.79.
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 1 sty 2024
Been thanked: 1 time

Re: Cześć Wszystkim

Post autor: Rafał.79. » 2024-01-01, 20:05

Dziękuję Wam wszystkim za tak ciepłe przywitanie :)
Na pewno napiszę jak będę po spowiedzi.
To wspaniałe, że w tak konsumpcyjnych czasach nadal jest takie miejsce jak to. Miło byłoby mi jeśli będę mógł uczestniczyć w rozmowach tutaj. Z chęcią będę się również dzielił moimi doświadczeniami, przemyśleniami itd.

Co do cytatów z Dzienniczka św. Faustyny, to są naprawdę pocieszające i dodające mi odwagi słowa.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2501
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1050 times
Been thanked: 939 times

Re: Cześć Wszystkim

Post autor: Susanna » 2024-01-01, 21:19

Być może jeszcze ta stronka pomoże ci przygotować się do spowiedzi, jeśli się na nią zdecydujesz:)

ciekawy artykuł napisany przez kapłana.

https://dobraspowiedz.pl/artykuly-spowi ... powiedzia/
"Uwielbiaj, duszo moja, sławę Pana mego,
Chwal Boga Stworzyciela tak bardzo dobrego.
Bóg mój, zbawienie moje, jedyna otucha,
Bóg mi rozkoszą serca i weselem ducha."
Magnificat anima mea Dominum!

Awatar użytkownika
Flyweight
Początkujący
Początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 17 gru 2023
Lokalizacja: Kraków
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Cześć Wszystkim

Post autor: Flyweight » 2024-01-01, 23:50

Rafał.79. pisze: 2024-01-01, 17:06 Cześć Wszystkim,
Przyznaję, że dlugo się zastanawiałem czy napisać... Z jednej strony czuję, że potrzebuję kontaktu z osobami, które wierzą, które się pogubiły ale wracają na ścieżkę wiary, które szukają Boga ale błądzą cały czas, które po prostu chcą być lepszym człowiekiem z pomocą wiary.

Wstyd mi, że błądzę, popełniam grzechy. Ale stało się coś takiego w moim życiu, że - nie umiem wyjaśnić - że od jakiegoś czasu potrzebuję ponownego zbliżenia się do Boga i stanie się lepszym człowiekiem. Dzisiaj byłem nawet w kościele, poczułem, że "coś" mnie pcha do spowiedzi, ale stchórzyłem... Bałem się wyznania grzechów.

Mam na imię Rafał, mam 44 lata.
Panie Rafale nie ma się czego bać. Ludzie z tego forum są bardzo pomocni. Mnie zmotywowali nawet żeby iść do spowiedzi i wyznać grzechy, nawet takie które aż wstyd w konfesjonale księdzu powiedzieć.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15001
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4219 times
Been thanked: 2959 times
Kontakt:

Re: Cześć Wszystkim

Post autor: Dezerter » 2024-01-02, 00:28

Rafał.79. pisze: 2024-01-01, 17:06 Cześć Wszystkim,
Przyznaję, że dlugo się zastanawiałem czy napisać... Z jednej strony czuję, że potrzebuję kontaktu z osobami, które wierzą, które się pogubiły ale wracają na ścieżkę wiary, które szukają Boga ale błądzą cały czas, które po prostu chcą być lepszym człowiekiem z pomocą wiary.

Wstyd mi, że błądzę, popełniam grzechy. Ale stało się coś takiego w moim życiu, że - nie umiem wyjaśnić - że od jakiegoś czasu potrzebuję ponownego zbliżenia się do Boga i stanie się lepszym człowiekiem. Dzisiaj byłem nawet w kościele, poczułem, że "coś" mnie pcha do spowiedzi, ale stchórzyłem... Bałem się wyznania grzechów.

Mam na imię Rafał, mam 44 lata.
Pierwszy nowy forumowicz w 2024 :ymparty: @};- ~o)
Każdy z nas jest grzesznikiem jak czytamy w Liście do Rzymian
22 Jest to sprawiedliwość Boża przez wiarę w Jezusa Chrystusa dla wszystkich, którzy wierzą. Bo nie ma tu różnicy:
23 wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej,
24 a dostępują usprawiedliwienia darmo, z Jego łaski, przez odkupienie które jest w Chrystusie Jezusie.
25 Jego to ustanowił Bóg narzędziem przebłagania przez wiarę mocą Jego krwi. (...)
26 On sam jest sprawiedliwy i usprawiedliwia każdego, który wierzy w Jezusa.

jak widzisz jest dobra nowina dla nas grzesznych i błądzących
po prostu przyjmij tą Łaskę, zostań z nami przygotuj się dobrze do spowiedzi a może od razu do spowiedzi generalnej?
I zostań na początek w naszej wspólnocie wirtualnej dopóki nie znajdziesz w realu takiej, które będzie cię wspierał w nawróceniu i trwaniu w wspólnocie wiernych
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ