Panowie poszukiwani

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
Dawid89
Przybysz
Przybysz
Posty: 1
Rejestracja: 4 sty 2024

Panowie poszukiwani

Post autor: Dawid89 » 2024-01-04, 19:00

Witam panowie. Czy uważacie podobnie że w dzisiejszych czasach tak bardzo trudno o męską zdrową przyjaźń? Czy może ktoś bardziej ciągnąć faceta do góry niż inny facet? W książce Piotra Pawlukiewicza niejednokrotnie natrafiłem na temat odnośnie męskiej przyjaźni i siły płynącej z takiej relacji. Niejednokrotnie świętych przedstawia się ze złożonymi rękami , uczesanych , ulizanych jak na imieniny cioci a przecież ich życie było pełne potu, wędrówek itd.( to też mniej więcej zaczerpnięte z książki księdza Piotra )
Nie będę się rozpisywał a napiszę krótko.
Może też brakuje ci takiej Przyjaźni w życiu? Może wyszedłeś z nałogu i szukasz nowych relacji? Może po prostu czasami chcesz gdzieś wyjść wyjechać A nie masz z kim? Może marzy ci się czasami pielgrzymka? Może noc pod namiotem? itd,itd. Razem nawzajem możemy dzielić się sukcesami, porażkami, dobrymi radami i wszystkim co dobre. Mam 34 lata swego czasu stoczyłem bitwę z nałogiem alkoholowym, od pięciu lat nie piję dlatego wiem jak ważne w życiu są relacje...... Te zdrowe te prawdziwe te dające siły.
Jeżeli tam jesteś i to czytasz, nieważne co w życiu robisz, nieważne jakie masz wykształcenie, nie ważne Ile masz na koncie itd . Jeżeli czasami chciałbyś wyjść... Odezwij się. Może zrobimy dla Boga coś dobrego.

[email protected]

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15001
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4219 times
Been thanked: 2959 times
Kontakt:

Re: Panowie poszukiwani

Post autor: Dezerter » 2024-01-04, 19:47

Witaj mężczyzno po przejściach,
ale gdzie ty chcesz wyjść ze mną?
przedstaw się, daj się poznać, pogadajmy a może wówczas ktoś napisze do ciebie, a nie tak w ciemno :-?
Ostatnio zmieniony 2024-01-04, 19:57 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1422
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 549 times
Been thanked: 787 times

Re: Panowie poszukiwani

Post autor: AdamS. » 2024-01-05, 10:09

Dawid89 pisze: 2024-01-04, 19:00 Mam 34 lata swego czasu stoczyłem bitwę z nałogiem alkoholowym, od pięciu lat nie piję dlatego wiem jak ważne w życiu są relacje.
Masz rację - relacje są niezwykle ważne nie tylko w utrzymaniu w życiu równowagi, ale powiedziałbym nawet, to to one stanowią istotę całego życia. O tyle żyjemy, o ile potrafimy się na te relacje otwierać. Ważna rzecz - aby one nie były na wyłączność (poza małżeństwem, które ma prawo do szczególnej wyłączności w tym zakresie).

Nawet przyjaźń oparta na czystych intencjach, ale ograniczona do dwustronnej wyłączności, stanowi pewne zagrożenie, że świat nie będzie nam potrzebny. W relacji zawsze potrzebne jest otwarcie na osobę trzecią. W małżeństwie jest to dziecko, w przyjaźni - trzeci człowiek (umownie, bo dotyczy to otwartości na wspólnotę). Może właśnie dlatego Bóg objawił się nam w trzech osobach?
Ostatnio zmieniony 2024-01-05, 10:10 przez AdamS., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
helperman
Bywalec
Bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 8 lis 2019
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 50 times

Re: Panowie poszukiwani

Post autor: helperman » 2024-01-05, 13:53

Dawid89 pisze: 2024-01-04, 19:00 Mam 34 lata swego czasu stoczyłem bitwę z nałogiem alkoholowym, od pięciu lat nie piję dlatego wiem jak ważne w życiu są relacje....
Witaj Dawid. Gratulujemy Ci zwycięstwa w walce o wolność i trzeźwość. Bo nie zawsze takie zwycięstwo i abstynencja jest łatwe. Niech dobry i potężny Bóg prowadzi Cię i umacnia na ścieżce wiary i trzeźwości. Aż do końca. Trzymaj się.
Niech mówią o chwale Królestwa Twego
I niech opiewają potęgę Twoją
(Ps 145, 11)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”