Jak rozumiecie grzech podniecenia

ODPOWIEDZ
Katarzyna1234
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 204
Rejestracja: 7 sty 2024
Been thanked: 21 times

Jak rozumiecie grzech podniecenia

Post autor: Katarzyna1234 » 2024-01-07, 16:13

Jak rozumiecie grzech podniecenia zgoda na powstale mimo woli. Przeciez samo podniecenie nie jest podobno grzechem. Przeciez podniecenia od tak w 10 sekund czy ile czy odgonic się nie da. To juz grzech? A co jesli podniecenie powstaje przez jakies wspomnienie, myśl ale się człowiek nie chce specjalnie podniecac i nie czerpie z tego przyjemnosci gdy to podniecenie powstaje. Czy to grzech? Niestety tu odzywają się skrupuły.
Ostatnio zmieniony 2024-01-07, 17:29 przez Morkej, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2499
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1049 times
Been thanked: 939 times

Re: Jak rozumiecie grzech podniecenia

Post autor: Susanna » 2024-01-07, 16:45

Raczej samo podniecenie to nic złego...ale zależy co z tym zrobisz. Najlepiej skupić się na czymś innym i o tym nie myśleć, nie brnąć w to dalej. Podniecenie da się odgonić.
Ostatnio zmieniony 2024-01-07, 17:29 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Jak rozumiecie grzech podniecenia

Post autor: Andej » 2024-01-07, 16:51

Wydaje mi się ocena zależy od tego czym się człowiek podnieca i czy czyni to ze świadomością. Często podniecenie jest czymś pięknym i dobrym. Na przykład podniecenie chrztem dziecka, albo przystąpieniem do jakiegoś sakramentu.
Natomiast podniecanie się czymś złym prowadzi do grzechu. Do realizacji tego zła, które podnieca.
Ostatnio zmieniony 2024-01-07, 17:29 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

John Wick

Re: Jak rozumiecie grzech podniecenia

Post autor: John Wick » 2024-01-07, 16:55

Wiesz jak jesteś podniecająco ubrana tak że inaczej też można to powiedzieć wyzywająco kusząco to facet zawsze będzie obcinał. Taka już natura jest męska w większości przypadków. No sam przyznaje miałem tak i ważne jak się umie to opanować. Wzrok robi działa ważny jest widok czyli żeby był bodziec. Ładna dziewczyna ubrana tak że pokazuje że tak powiem swoje atuty tym bardziej kusi. Tak samo jak ty się podniecasz facetem zależy jak bardzo to działa na twoje zmysły jak daleko z tym idziesz. Wiadomo że może dojść też do czynu masturbacji ale to zależy jak bardzo widok bodziec działa na psychikę ludzką. Można się podniecić szybko jak ktoś atrakcyjny obok mnie usiądzie i mogę poczuć się oczarowany zerkać. Ale to raczej trzeba też się opanować wiedzieć na ile można sobie pozwolić. Tak samo podniecająco można się poczuć jak nawet ogladasz film a jest aktor postać która się tobie spodoba. Ale bardziej myślę że ważniejsze już jest jednak jak widzi się coś na żywo.
Czy jak obcina się kogoś wzrokiem to grzech zależy co się myśli o tej osobie. Jak już ma się fantazje zbereźne i już myśli się tak że rozbiera się kogoś wzrokiem to już nieczyste myśli. Oczywiście ja jako facet często miałem takie chwile że nagle poczułem jednak to podniecenie. Wiadomo że na pewno wtedy wzbudza się pożądanie ale trzeba umieć daną reakcje opanować.
To że raczej ktoś czuje podniecenie na widok drugiej osoby to raczej normalna reakcja organizmu. Tak sądzę że jak mój organizm zareaguje to chyba normalne bo zobaczyłem kobietę która się mnie podoba i była reakcja na ten widok. No chyba raczej zależy czy zaraz są jakieś myśli na temat tej osoby że bardziej idzie to w sfere intymną. Myślisz zaraz intymnie na temat tej osoby to bardziej może już być powodem do grzechu.
Ostatnio zmieniony 2024-01-07, 17:29 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.

Katarzyna1234
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 204
Rejestracja: 7 sty 2024
Been thanked: 21 times

Re: Jak rozumiecie grzech podniecenia

Post autor: Katarzyna1234 » 2024-01-13, 21:17

A co jeśli chodzi o grzech zgoda na powstałe mimo woli.Przecież nie zawsze daje się opanować podniecenie w chwilę.Czy to już odrazu grzech ciężki?

Awatar użytkownika
kazik95
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1807
Rejestracja: 20 lis 2023
Has thanked: 463 times
Been thanked: 224 times

Re: Jak rozumiecie grzech podniecenia

Post autor: kazik95 » 2024-01-13, 21:37

Podniecenie to nie grzech
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]

ODPOWIEDZ