Dzień katolicyzmu w Judaizmie - kiedy się doczekamy?

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Dzień katolicyzmu w Judaizmie - kiedy się doczekamy?

Post autor: Andej » 2024-01-12, 10:29

Wzajemnego szacunku, tolerancji i wypełnianie woli Bożej. A także jednakowych praw do wyznawania i sprawowania kultu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2634 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Dzień katolicyzmu w Judaizmie - kiedy się doczekamy?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-01-12, 11:33

Andej pisze: 2024-01-12, 10:29 Wzajemnego szacunku, tolerancji i wypełnianie woli Bożej
Ale co tu negocjować? Pierwsze dwa się należą, ostatnie zależy od nas, a nie od Żydów
A także jednakowych praw do wyznawania i sprawowania kultu.
I tu nie bardzo jest co negocjować. Chyba że odnośnie Izraela, który jest najdziwniejszym na świecie państwem wyznaniowym: prawo dyskryminuje inne wiary, ale nie ateizm (!).
Ale to też raczej sprawa dla polityków, a nie naszego dialogu.
My się możemy poznawać, poznawać ciekawą kulturę itd. Szanować ich, ale i szanować siebie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Dzień katolicyzmu w Judaizmie - kiedy się doczekamy?

Post autor: Andej » 2024-01-12, 20:40

Albo jestem nawiedzony, albo idiotą, skoro widzę, że w Izraelu opluwają i przeklinają osoby zakonne, a w krajach muzułmańskich (różnie w różnych) nie ma kościołów, zakazana Biblia, więzienie za krzyż.
Uważam, że należy negocjować. Bo nie ma innej drogi. Jaka jest alternatywa? Wojna, krucjata?
Negocjacje zostawić politykom? Można, ale watykańskim. Nie sądzę, aby innym zależało na losie chrześcijan i ich wolności do wyznawania swoje wiary. Choć rzeczywiście są rejony, w których dyplomacja watykańska niewiele albo nic nie wskóra. Chiny, Korea Północna ...
Wydaje mi się, że dni katolicyzmu w Izraelu będą świętowane w tym samym czasie co w Korei Północnej.
Ostatnio zmieniony 2024-01-12, 20:45 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ