Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Napisz tutaj jaką masz propozycje, sugestie odnośnie forum, jakie zauważyłeś błędy, zadaj pytanie, administracja odpowie.
Zablokowany

Czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Chcę by było tak jak teraz (nie chcę zmiany)
8
42%
Jestem za całkowitym zakazem wątków i pisania na tematy polityczne
3
16%
Jestem za pozostawieniem jednego wątku politycznego na forum w Kawiarence
8
42%
 
Liczba głosów: 19

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15000
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Post autor: Dezerter » 2024-01-15, 20:14

CiekawaXO pisze: 2024-01-15, 19:27 Jak zwykle pewne osoby nie widzą swojej osobistej winy w tym, że niektóre osoby nie chcą pisać o polityce. Jak zwykle my jesteśmy świeci, a cała reszta to zło. Żenada.
Pewne osoby zrobiły z tamtego wątku szambo, i się dziwią, że komuś śmierdzi. Wystarczy nie zaglądać. A może by tak pisać inaczej i mniej napastliwie? Bo widzę tu wybielanie.
Ten wątek to tylko:oni, oni, oni i oni. Za to myyyyyy, jesteśmy ci dobrzy. Widzę tak już będzie zawsze.
Mam od początku tego forum mój podpis
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Ciekawa zdaje się go nie zauważać pisząc
A może by tak pisać inaczej i mniej napastliwie?
a w zdaniu wcześniej pisze
Pewne osoby zrobiły z tamtego wątku szambo, i się dziwią, że komuś śmierdzi
... i to wcale nie jest napastliwie x_x :ymblushing:

Jutro o tej porze kroczymy głosowanie, więc ostatnia szansa by mieć wpływ i głos doradczy dla Administracji
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6020
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 456 times
Been thanked: 919 times

Re: Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Post autor: Albertus » 2024-01-15, 20:16

abi pisze: 2024-01-15, 20:12 no przecież mówiłam -dać całą politykę w jeden dział i zakaz tam wejścia abi :D
A co to znaczy polityka? Możesz to jasno określić?

Czy na przykład dyskusja nad prawem do aborcji albo eutanazji to sprawa polityczna?

A to czy rząd nie podwyższa odpowiednio zasiłków dla niepełnosprawnych to dyskusja polityczna czy nie polityczna?

Awatar użytkownika
kazik95
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1807
Rejestracja: 20 lis 2023
Has thanked: 463 times
Been thanked: 224 times

Re: Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Post autor: kazik95 » 2024-01-15, 20:26

Albertus pisze: 2024-01-15, 20:08
kazik95 pisze: 2024-01-14, 23:35 Widzę że liberum vetu tu nie działa :D
Więc mam pytanie do adminów @Dezerter @Morkej @Praktyk @miłośniczka Faustyny
Czy możecie ukryć mi widoczność wątku "Komentarz aktualny"?

On mi się wyświetla na liście nowych postów a nie chcę go w ogóle widzieć.
Uważam że byłoby to świetne rozwiązanie. Ten kto naprawdę nie chce dyskutować na określone tematy mógłby sobie zablokować dostęp do tych tematów. :D

Ciekawe tylko czy byłoby to możliwe technicznie?
Cos słyszałem, że moderacja ma jakiś swój kanał tutaj, którego niemoderatorzy nie widzą. Może na tej zasadzie by się dało?

Dodano po 54 sekundach:
Chyba natomiast na.pewno można komuś zabronić pisania w jakimś dziale. I wtedy widzisz, ale nie możesz pisać.
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5403
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 859 times
Been thanked: 1413 times

Re: Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Post autor: abi » 2024-01-15, 20:31

a kazik nie wiesz że tylko dez jest adminem
a te zielone ludki to moderatorzy
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6020
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 456 times
Been thanked: 919 times

Re: Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Post autor: Albertus » 2024-01-15, 20:35

Mam takie pytanie:

Mamy dział
Psychologia, filozofia, czyli jak żyć dojrzale

I tam jest wątek o dyskryminacji w Polsce.

Czy to jest temat polityczny czy niepolityczny?

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 977
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 266 times

Re: Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Post autor: Repart » 2024-01-15, 20:37

Najlepszym zakazem jest zakazanie sobie samemu czytania tematów, które mnie nie interesują a nawet irytują. Można przy tym potrenować swoją wolę i nawet tam nie zaglądać. Nie czytać. Przecież nie trzeba wszędzie wciskać swojego zdania.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6285
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Post autor: CiekawaXO » 2024-01-15, 20:38

Dezerter pisze: 2024-01-15, 20:14
CiekawaXO pisze: 2024-01-15, 19:27 Jak zwykle pewne osoby nie widzą swojej osobistej winy w tym, że niektóre osoby nie chcą pisać o polityce. Jak zwykle my jesteśmy świeci, a cała reszta to zło. Żenada.
Pewne osoby zrobiły z tamtego wątku szambo, i się dziwią, że komuś śmierdzi. Wystarczy nie zaglądać. A może by tak pisać inaczej i mniej napastliwie? Bo widzę tu wybielanie.
Ten wątek to tylko:oni, oni, oni i oni. Za to myyyyyy, jesteśmy ci dobrzy. Widzę tak już będzie zawsze.
Mam od początku tego forum mój podpis
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Ciekawa zdaje się go nie zauważać pisząc
A może by tak pisać inaczej i mniej napastliwie?
a w zdaniu wcześniej pisze
Pewne osoby zrobiły z tamtego wątku szambo, i się dziwią, że komuś śmierdzi
... i to wcale nie jest napastliwie x_x :ymblushing:

Jutro o tej porze kroczymy głosowanie, więc ostatnia szansa by mieć wpływ i głos doradczy dla Administracji
To jak nie szambo, to czemu zamknąłeś wątek?

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 977
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 266 times

Re: Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Post autor: Repart » 2024-01-15, 20:38

Albertus pisze: 2024-01-15, 20:35 Mam takie pytanie:

Mamy dział
Psychologia, filozofia, czyli jak żyć dojrzale

I tam jest wątek o dyskryminacji w Polsce.

Czy to jest temat polityczny czy niepolityczny?
Zapytaj o to w tamtym temacie. Może ktoś odpowie.

Awatar użytkownika
kazik95
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1807
Rejestracja: 20 lis 2023
Has thanked: 463 times
Been thanked: 224 times

Re: Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Post autor: kazik95 » 2024-01-15, 20:40

abi pisze: 2024-01-15, 20:31 a kazik nie wiesz że tylko dez jest adminem
a te zielone ludki to moderatorzy
Dokładnie tak.

Dodano po 2 minutach 42 sekundach:
Repart pisze: 2024-01-15, 20:37 Najlepszym zakazem jest zakazanie sobie samemu czytania tematów, które mnie nie interesują a nawet irytują. Można przy tym potrenować swoją wolę i nawet tam nie zaglądać. Nie czytać. Przecież nie trzeba wszędzie wciskać swojego zdania.
Wiesz co? Ja czytam forum tak, że klikam w zakładkę nowe posty i jadę po kolei to co jest czerwone, nowe.
Nie za bardzo analizuję w jakiej ścieżce jest dany wątek.
Dlatego nawet przez pomyłkę, albo z rozpędu, będę i tak klikał w wątku polityczne.
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6020
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 456 times
Been thanked: 919 times

Re: Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Post autor: Albertus » 2024-01-15, 20:43

Repart pisze: 2024-01-15, 20:38
Albertus pisze: 2024-01-15, 20:35 Mam takie pytanie:

Mamy dział
Psychologia, filozofia, czyli jak żyć dojrzale

I tam jest wątek o dyskryminacji w Polsce.

Czy to jest temat polityczny czy niepolityczny?
Zapytaj o to w tamtym temacie. Może ktoś odpowie.
Ale dlaczego miałbym pytać tam? Ja pytam tutaj bo tu dyskutujemy nad zakazem dyskusji na tematy polityczne. Aby o tym dyskutować trzeba rozeznać najpierw o czym tak naprawdę rozmawiamy i co to konkretnie znaczy "tematy polityczne".

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 977
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 266 times

Re: Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Post autor: Repart » 2024-01-15, 20:49

kazik95 pisze: 2024-01-15, 20:43
Repart pisze: 2024-01-15, 20:37 Najlepszym zakazem jest zakazanie sobie samemu czytania tematów, które mnie nie interesują a nawet irytują. Można przy tym potrenować swoją wolę i nawet tam nie zaglądać. Nie czytać. Przecież nie trzeba wszędzie wciskać swojego zdania.
Wiesz co? Ja czytam forum tak, że klikam w zakładkę nowe posty i jadę po kolei to co jest czerwone, nowe.
Nie za bardzo analizuję w jakiej ścieżce jest dany wątek.
Dlatego nawet przez pomyłkę, albo z rozpędu, będę i tak klikał w wątku polityczne.
Też tak robię. Ale gdy mnie coś nie interesuje/gdy nie mam jeszcze swojego zdania/gdy mam swoje zdanie które już ktoś praktycznie idealnie wyraził/gdy nie mam czasu to nie wypowiadam się.

Dodano po 1 minucie 20 sekundach:
Albertus pisze: 2024-01-15, 20:43
Repart pisze: 2024-01-15, 20:38
Albertus pisze: 2024-01-15, 20:35 Mam takie pytanie:

Mamy dział
Psychologia, filozofia, czyli jak żyć dojrzale

I tam jest wątek o dyskryminacji w Polsce.

Czy to jest temat polityczny czy niepolityczny?
Zapytaj o to w tamtym temacie. Może ktoś odpowie.
Ale dlaczego miałbym pytać tam? Ja pytam tutaj bo tu dyskutujemy nad zakazem dyskusji na tematy polityczne. Aby o tym dyskutować trzeba rozeznać najpierw o czym tak naprawdę rozmawiamy i co to konkretnie znaczy "tematy polityczne".
no właśnie. Tu o zakazie, a tam na ten temat. To pytaj tam, czego nie wiesz.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6020
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 456 times
Been thanked: 919 times

Re: Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Post autor: Albertus » 2024-01-15, 20:51

Repart pisze: 2024-01-15, 20:50
Albertus pisze: 2024-01-15, 20:43
Repart pisze: 2024-01-15, 20:38
Albertus pisze: 2024-01-15, 20:35 Mam takie pytanie:

Mamy dział
Psychologia, filozofia, czyli jak żyć dojrzale

I tam jest wątek o dyskryminacji w Polsce.

Czy to jest temat polityczny czy niepolityczny?
Zapytaj o to w tamtym temacie. Może ktoś odpowie.
Ale dlaczego miałbym pytać tam? Ja pytam tutaj bo tu dyskutujemy nad zakazem dyskusji na tematy polityczne. Aby o tym dyskutować trzeba rozeznać najpierw o czym tak naprawdę rozmawiamy i co to konkretnie znaczy "tematy polityczne".
no właśnie. Tu o zakazie, a tam na ten temat. To pytaj tam, czego nie wiesz.
Tam takie pytanie byłoby nie na temat bo nie dotyczyłoby zagadnienia dyskryminacji w Polsce . Tutaj jest na temat bo dotyczy zagadnienia dyskusji na tematy polityczne.
Ostatnio zmieniony 2024-01-15, 20:53 przez Albertus, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 977
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 266 times

Re: Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Post autor: Repart » 2024-01-15, 20:58

A kiedy tam byłoby na temat? Czy gdybyś wypowiedział się tam bez wzmianki o tym ile w tym polityki, to dałbyś radę coś tam napisać? Bo chyba dążysz do tego, żeby wszędzie szukać polityki.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6020
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 456 times
Been thanked: 919 times

Re: Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Post autor: Albertus » 2024-01-15, 21:04

Repart pisze: 2024-01-15, 20:58 A kiedy tam byłoby na temat? Czy gdybyś wypowiedział się tam bez wzmianki o tym ile w tym polityki, to dałbyś radę coś tam napisać? Bo chyba dążysz do tego, żeby wszędzie szukać polityki.
Pytam czy taki temat jest polityczny czy nie.

To jest bardzo istotne w tej dyskusji bo pokazuje na przykładach o jakich rzeczach dyskusja byłaby zakazana gdyby taki zakaz wszedł.

Trzeba konkretnie bo takie ogólnikowe określenie - "tematy polityczne" pozwala każdemu sobie uznać że coś jest tematem politycznym według własnego widzimisię.
Ostatnio zmieniony 2024-01-15, 21:07 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 977
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 266 times

Re: Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Post autor: Repart » 2024-01-15, 21:08

To odpowiadam, że póki co to obecnie najbardziej polityczny wątek na naszym forum. Można wprowadzić zakaz, można zostać przy tym jak jest. Niezależnie od wyboru - polityka jest bezlitosna i będzie przewijać się szczególnie tam, gdzie jej nie chcemy.

Zablokowany

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania”