Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Napisz tutaj jaką masz propozycje, sugestie odnośnie forum, jakie zauważyłeś błędy, zadaj pytanie, administracja odpowie.
Zablokowany

Czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Chcę by było tak jak teraz (nie chcę zmiany)
8
42%
Jestem za całkowitym zakazem wątków i pisania na tematy polityczne
3
16%
Jestem za pozostawieniem jednego wątku politycznego na forum w Kawiarence
8
42%
 
Liczba głosów: 19

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15108
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4250 times
Been thanked: 2978 times
Kontakt:

Re: Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Post autor: Dezerter » 2024-01-14, 18:21

Albertus idź proszę na spacer, albo książkę przeczytaj, bo wyraźnie się nudzisz bracie
Albo inna propozycja - napisz komentarz do Dziejów Apostolskich
albo popatrz na wyniki *-:) i przestań robić dramę - czyli wiele hałasu o nic :-\
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5514
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 875 times
Been thanked: 1440 times

Re: Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Post autor: abi » 2024-01-14, 18:42

najlepiej byłoby zgrupować wątki polityczne w jedno miejsce i ja nie będę tam zaglądać i kto nie chce tego bagna też nie bedzie
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4221 times

Re: Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Post autor: Andej » 2024-01-14, 19:30

Jednym ze stricte politycznych zainteresowań Kościoła jest NSK zapoczątkowane encyklika Rerum Novarum.
Począwszy od Jezusa Kościół zajmuje stanowisko w wielu kwestiach politycznych. I nie może tego nie czynić, gdyż Kościół jest społecznością. A nie istnieje, nie może istnieć społeczeństwo bez polityki.
Konserwa, Albertus mają rację. Abi w sumie też ma, albo miałaby, gdy konsekwentną była i nie czytała tego, co dotyczy polityki. Osobiście uważam, że w szczególności powinniśmy szerzej dyskutować na temat polityki społecznej, polityki wyznaniowej jak też polityki zbawienia.

Jeden wątek, to jest minimum. Powinien być dział. Albo podforum. Z możliwością zablokowania dostępu na życzenie forumowicza. Z utrudnieniem dostępu, tj. jakimś warunkiem, koniecznym do spełnienia przez nowych. Dopiero po jakimś stażu, ogarnięciu całokształtu forum powinno być dostrzegane takie podforum względnie dział.

Wybaczcie mi, ale głosowanie uważam za głupotę. W ten sposób legitymujecie inicjatywę Hołowni, aby drogą głosowania uznać aborcję za zło lub dobro, z którym on się zgodzi. Są sprawy nie podlegające głosowaniom.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Elbrus
Bywalec
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 3 cze 2018
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 9 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Post autor: Elbrus » 2024-01-14, 19:43

sądzony pisze: 2024-01-14, 16:43 Ale widzę dobrze kombinujesz - byłbyś dobrym politykiem ;)
To zależy od tego, jaką definicję polityka przyjąć.
Jeśli taką, że polityk ma się zajmować polityką szeroko rozumianą, to każde politykowanie jest dobre, bo jest politykowaniem - w teorii (mówieniu) lub praktyce (działaniu, byciu aktywnym działaczem, nawet na najniższym szczeblu).

Jeśli polityk ma zajmować się w wąskim rozumieniu dbaniem o dobro wspólne, to każde działanie mające na celu rozpowszechnianie się dobrych idei i praktyk (w sposób bezwzględny, bezkompromisowy lub bardziej utylitarne, konsensualne) jest dobre - nawet jeśli nigdy się nie będzie rządzić. W tym wariancie rozumienia polityki sprzedanie idei za "dojście do koryta" nie jest dobrą polityką, bo dobru nie służy (no, chyba że w czyjejś ideologii słowa mają magiczną moc i np. socjalizm będzie anty-socjalizmem przez sam fakt, że definicje jednego i drugiego zmieniliśmy; wtedy zmiana partii czy zmiana programu na biegunowo inne będą szansą w byciu sprawnie działającym).

Jeśli polityk ma się zajmować władzą i jej utrzymaniem (u siebie lub w partii), to dbanie o dobro wspólne, czy jego brak, nie ma tu znaczenia.
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)(NJB)

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 784
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 134 times
Been thanked: 90 times

Re: Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Post autor: pom » 2024-01-14, 19:53

Często sprawy duchowe i polityczne mają ze sobą powiązania i mogą się wzajemnie przeplatać. Istnieją pewne kwestie, które mają zarówno wymiar etyczny, moralny i polityczny. Mogą wzbudzać dyskusje i debaty, które skłaniają forumowiczów do refleksji. Kontrowersyjne tematy wyzwalają dyskusje na temat moralności, wartości, a to z kolei może wpływać na kształtowanie sumienia.

Proponuję nie agitować za cenzurą. :ymblushing:
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5514
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 875 times
Been thanked: 1440 times

Re: Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Post autor: abi » 2024-01-14, 19:54

Andej pisze: 2024-01-14, 19:30

Jeden wątek, to jest minimum. Powinien być dział. Albo podforum. Z możliwością zablokowania dostępu na życzenie forumowicza.
o, niezłe
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4221 times

Re: Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Post autor: Andej » 2024-01-14, 20:20

Andej pisze: 2024-01-14, 19:30 Jednym ze stricte politycznych zainteresowań Kościoła jest NSK zapoczątkowane encyklika Rerum Novarum.
Począwszy od Jezusa Kościół zajmuje stanowisko w wielu kwestiach politycznych. I nie może tego nie czynić, gdyż Kościół jest społecznością. A nie istnieje, nie może istnieć społeczeństwo bez polityki.
Konserwa, Albertus mają rację. Abi w sumie też ma, albo miałaby, gdy konsekwentną była i nie czytała tego, co dotyczy polityki. Osobiście uważam, że w szczególności powinniśmy szerzej dyskutować na temat polityki społecznej, polityki wyznaniowej jak też polityki zbawienia.

Jeden wątek, to jest minimum. Powinien być dział. Albo podforum. Z możliwością zablokowania dostępu na życzenie forumowicza, który nie życzy sobie widzieć takich miejsc. Z utrudnieniem dostępu, tj. jakimś warunkiem, koniecznym do spełnienia przez nowych. Dopiero po jakimś stażu, ogarnięciu całokształtu forum powinno być dostrzegane takie podforum względnie dział.

Wybaczcie mi, ale głosowanie uważam za głupotę. W ten sposób legitymujecie inicjatywę Hołowni, aby drogą głosowania uznać aborcję za zło lub dobro, z którym on się zgodzi. Są sprawy nie podlegające głosowaniom.
Dopisałem na kolorowo. Okazuje się, że dało się zmienione zdanie zdanie rozumieć opacznie. Dlatego dopisałem to, co na kolorowo, aby wiadomo było, że to samowolka miałaby być, ale opcja, jaką (prawdopodobnie - nie próbowałem) jest zablokowanie jakichś osób).
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 977
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 267 times

Re: Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Post autor: Repart » 2024-01-14, 20:22

Chcę by było tak jak teraz. Czyli w sumie jeden wątek poświęcony typowo polityce, ale w innych polityka i tak będzie się przeplatać, bo to nieuniknione. Wprowadzając zakazy i nakazy sprawi, że będzie tylko gorzej. Nawet wprowadzenie tej ankiety jest typowo polityczną zagrywką, gdzie administracja pod naciskiem niektórych forumowiczów, pragnie uporządkować ich frustracje w demokratyczny sposób.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5514
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 875 times
Been thanked: 1440 times

Re: Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Post autor: abi » 2024-01-14, 20:25

dobra, teraz nie rozumiem
myślałam że chodzi o to że kliknę przycisk i nie będę widzieć tego działu tak jak nie widzę czatu

Dodano po 1 minucie 4 sekundach:
nie pod naciskiem, tylko wszyscy tworzymy to forum i chyba nie chodzi o to aby nas udręczyc
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 784
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 134 times
Been thanked: 90 times

Re: Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Post autor: pom » 2024-01-14, 20:26

Dlaczego nie ma w ankiecie opcji o poszerzeniu puli tematów na styku polityki i duchowości?
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 977
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 267 times

Re: Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Post autor: Repart » 2024-01-14, 20:29

abi pisze: 2024-01-14, 20:26 nie pod naciskiem, tylko wszyscy tworzymy to forum i chyba nie chodzi o to aby nas udręczyc
Zwał jak zwał, to polityka w najczystszej postaci.

Awatar użytkownika
kazik95
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1807
Rejestracja: 20 lis 2023
Has thanked: 463 times
Been thanked: 225 times

Re: Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Post autor: kazik95 » 2024-01-14, 23:35

Widzę że liberum vetu tu nie działa :D
Więc mam pytanie do adminów @Dezerter @Morkej @Praktyk @miłośniczka Faustyny
Czy możecie ukryć mi widoczność wątku "Komentarz aktualny"?

On mi się wyświetla na liście nowych postów a nie chcę go w ogóle widzieć.

Obrazek
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3519
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 160 times
Been thanked: 373 times

Re: Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2024-01-15, 06:13

Czyli jest pozwolenie na forum na politykę. Regulaminowy.
ALE MYSLE ZE SIE JAKAS UCHWAŁA DA ZATEGOWAĆ. ALBO STOSOWANIEM REGULAMINU TAK JAK GO ROZUMIEMY.
;) :D

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3519
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 160 times
Been thanked: 373 times

Re: Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2024-01-15, 07:20

Po prostu musimy sie wydostać z rygorow i ograniczeń prawniczego formalizmu.
Dlatego uroczyście uniewazniam ta ankietę
Ostatnio zmieniony 2024-01-15, 07:20 przez Gzresznik Upadający, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13889
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2034 times
Been thanked: 2222 times

Re: Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Post autor: sądzony » 2024-01-15, 07:45

pom pisze: 2024-01-14, 19:53 Często sprawy duchowe i polityczne mają ze sobą powiązania i mogą się wzajemnie przeplatać. Istnieją pewne kwestie, które mają zarówno wymiar etyczny, moralny i polityczny. Mogą wzbudzać dyskusje i debaty, które skłaniają forumowiczów do refleksji. Kontrowersyjne tematy wyzwalają dyskusje na temat moralności, wartości, a to z kolei może wpływać na kształtowanie sumienia.

Proponuję nie agitować za cenzurą. :ymblushing:
Próba czy nawet kształtowanie sumienia przez nauki czy indoktrynacje etyczne czy moralne nazywasz duchowością?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Zablokowany

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania”