Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Napisz tutaj jaką masz propozycje, sugestie odnośnie forum, jakie zauważyłeś błędy, zadaj pytanie, administracja odpowie.
Zablokowany

Czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Chcę by było tak jak teraz (nie chcę zmiany)
8
42%
Jestem za całkowitym zakazem wątków i pisania na tematy polityczne
3
16%
Jestem za pozostawieniem jednego wątku politycznego na forum w Kawiarence
8
42%
 
Liczba głosów: 19

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13906
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2036 times
Been thanked: 2224 times

Re: Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Post autor: sądzony » 2024-01-14, 16:49

Albertus pisze: 2024-01-14, 16:44 A dlaczego tak uważasz?
Słabo się na tym znam, a zatem zakładam, że mogę się mylić.
Na tyle jednak na ile kątem oka coś tam obserwuje, a przez 45 lat życia nawet kontem oka coś tam w nie wpadnie, oraz opierając się na swej intuicji, która znacznie rzadziej mnie zawodzi niż nie zawodzi, takie właśnie zbudowałem sobie przekonanie.

A Ty pewnie uważasz inaczej. A dlaczego?
Albertus pisze: 2024-01-14, 16:44 Ja uważam że to niesprawiedliwe i bezpodstawne aby zrzucać każdej osobie która zajmuje sie olityką ze chodzi jej wyłącznie o władzę i pieniądze.
Czekaj... Napisałem, że chodzi o to osobą czy, że chodzi o to w polityce ... hmmm ... :-?
Ostatnio zmieniony 2024-01-14, 16:51 przez sądzony, łącznie zmieniany 1 raz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
kazik95
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1807
Rejestracja: 20 lis 2023
Has thanked: 463 times
Been thanked: 225 times

Re: Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Post autor: kazik95 » 2024-01-14, 16:50

Czy konfiguracja forum pozwala aby był np. jakiś wątek ale widziały go tylko osoby zainteresowane?
I można byłoby się na ten wątek zapisać aby go widzieć.
Ja bym wtedy chętnie się niezapisal i miałbym spokój.
A kto by chciał mógłby sobie dyskutować o polityce.
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6113
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 467 times
Been thanked: 930 times

Re: Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Post autor: Albertus » 2024-01-14, 16:55

sądzony pisze: 2024-01-14, 16:49
Albertus pisze: 2024-01-14, 16:44 A dlaczego tak uważasz?
Słabo się na tym znam, a zatem zakładam, że mogę się mylić.
A Ty pewnie uważasz inaczej. A dlaczego?

To ty postawiłeś obraźliwą tezę i to ty powinieneś ja uzasadnić. a nie osoba która pyta cię o uzasadnienie twojej tezy uzasadniać że twoje twierdzenie jest nieprawdziwe.

Jak powiesz że jestem wielbłądem to ja mam uzasadniać i tłumaczyć ze nie jestem?

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5537
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 878 times
Been thanked: 1441 times

Re: Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Post autor: abi » 2024-01-14, 16:55

kazik95 pisze: 2024-01-14, 16:50
Ja bym wtedy chętnie się niezapisal i miałbym spokój.
A kto by chciał mógłby sobie dyskutować o polityce.
ja tak samo :)
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6113
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 467 times
Been thanked: 930 times

Re: Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Post autor: Albertus » 2024-01-14, 16:58

kazik95 pisze: 2024-01-14, 16:50 Czy konfiguracja forum pozwala aby był np. jakiś wątek ale widziały go tylko osoby zainteresowane?
I można byłoby się na ten wątek zapisać aby go widzieć.
Ja bym wtedy chętnie się niezapisal i miałbym spokój.
A kto by chciał mógłby sobie dyskutować o polityce.
Jest!

Wystarczy nie klikać na ten wątek! :D

inżynier
Bywalec
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: 18 kwie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 101 times
Been thanked: 11 times

Re: Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Post autor: inżynier » 2024-01-14, 16:59

kazik95 pisze: 2024-01-14, 16:39Przecież już możesz zgłaszać posty łamiące regulamin.
Posty tak, ale stosowane kary nie są chyba zbyt adekwatne, przynajmniej w zakresie mowy nienawiści.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6113
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 467 times
Been thanked: 930 times

Re: Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Post autor: Albertus » 2024-01-14, 17:00

inżynier pisze: 2024-01-14, 16:59
kazik95 pisze: 2024-01-14, 16:39Przecież już możesz zgłaszać posty łamiące regulamin.
Posty tak, ale stosowane kary nie są chyba zbyt adekwatne, przynajmniej w zakresie mowy nienawiści.
A co to jest "mowa nienawiści" ? Możesz podać definicję?
Ostatnio zmieniony 2024-01-14, 17:39 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kazik95
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1807
Rejestracja: 20 lis 2023
Has thanked: 463 times
Been thanked: 225 times

Re: Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Post autor: kazik95 » 2024-01-14, 17:02

Albertus pisze: 2024-01-14, 16:58
kazik95 pisze: 2024-01-14, 16:50 Czy konfiguracja forum pozwala aby był np. jakiś wątek ale widziały go tylko osoby zainteresowane?
I można byłoby się na ten wątek zapisać aby go widzieć.
Ja bym wtedy chętnie się niezapisal i miałbym spokój.
A kto by chciał mógłby sobie dyskutować o polityce.
Jest!

Wystarczy nie klikać na ten wątek! :D
Widok niektórych tekstów tak podnosi ciśnienie, że trudno się powstrzymać.
Dlatego wolałbym bardzo w ogóle nie widzieć wątku politycznego.

Dodano po 52 sekundach:
inżynier pisze: 2024-01-14, 16:59
kazik95 pisze: 2024-01-14, 16:39Przecież już możesz zgłaszać posty łamiące regulamin.
Posty tak, ale stosowane kary nie są chyba zbyt adekwatne, przynajmniej w zakresie mowy nienawiści.
To nie działa.
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6113
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 467 times
Been thanked: 930 times

Re: Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Post autor: Albertus » 2024-01-14, 17:08

kazik95 pisze: 2024-01-14, 17:03
Albertus pisze: 2024-01-14, 16:58
kazik95 pisze: 2024-01-14, 16:50 Czy konfiguracja forum pozwala aby był np. jakiś wątek ale widziały go tylko osoby zainteresowane?
I można byłoby się na ten wątek zapisać aby go widzieć.
Ja bym wtedy chętnie się niezapisal i miałbym spokój.
A kto by chciał mógłby sobie dyskutować o polityce.
Jest!

Wystarczy nie klikać na ten wątek! :D
Widok niektórych tekstów tak podnosi ciśnienie, że trudno się powstrzymać.
Dlatego wolałbym bardzo w ogóle nie widzieć wątku politycznego.
Ale jak nie klikniesz na temat w którym dyskutuje sie na tematy polityczne to nie widzisz takich postów.

Jest mnóstwo tematów w których o polityce się nie dyskutuje a gdyby ktoś w takim temacie pisał nie na temat to jak najbardziej może dostać upomnienie albo taka wypowiedz można usunąć

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13906
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2036 times
Been thanked: 2224 times

Re: Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Post autor: sądzony » 2024-01-14, 17:08

Albertus pisze: 2024-01-14, 16:55 To ty postawiłeś obraźliwą tezę i to ty powinieneś ja uzasadnić. a nie osoba która pyta cię o uzasadnienie twojej tezy uzasadniać że twoje twierdzenie jest nieprawdziwe.
Jak powiesz że jestem wielbłądem to ja mam uzasadniać i tłumaczyć ze nie jestem?
Nie irytuj się.
Nie postawiłem żadnej obraźliwej tezy. Wyraziłem swoje zdanie:
W polityce chyba nie chodzi o prawo, idee, a władze czyli pieniądz.
które uzasadniłem:
Na tyle jednak na ile kątem oka coś tam obserwuje, a przez 45 lat życia nawet kontem oka coś tam w nie wpadnie, oraz opierając się na swej intuicji, która znacznie rzadziej mnie zawodzi niż nie zawodzi, takie właśnie zbudowałem sobie przekonanie.
Czego nie rozumiesz?
To nie zawody.
Możesz parać się polityką jeżeli cię to kręci.

Nie musimy widzieć tak samo.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6113
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 467 times
Been thanked: 930 times

Re: Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Post autor: Albertus » 2024-01-14, 17:12

sądzony pisze: 2024-01-14, 17:08
Albertus pisze: 2024-01-14, 16:55 To ty postawiłeś obraźliwą tezę i to ty powinieneś ja uzasadnić. a nie osoba która pyta cię o uzasadnienie twojej tezy uzasadniać że twoje twierdzenie jest nieprawdziwe.
Jak powiesz że jestem wielbłądem to ja mam uzasadniać i tłumaczyć ze nie jestem?
Nie irytuj się.
Nie postawiłem żadnej obraźliwej tezy.
To w polityce nie chodzi tylko o władzę i pieniądze?

Bo jak twierdzisz że tylko, to znaczy ze wszyscy politycy to ludzie zainteresowani tylko władzą i pieniędzmi czyli takie twierdzenie jest obraźliwe i dla wszystkich polityków i dla każdego z osobna.

Dodano po 6 minutach 48 sekundach:
A odnośnie ankiety to taki zakaz oznaczałby chyba zmianę regulaminu forum bo punkt drugi regulaminu mówi:

§ 2
Dyskusja na tematy związane z religią katolicką i wiarą, oraz tematami, które są ważne dla katolików. W szczególności także na tematy związane z innymi wyznaniami i religiami. Tematy polityczne są dopuszczalne jeśli dotyczą wpływu polityki na naszą rzeczywistość, zwłaszcza w kontekście wiary i swobód i postaw religijnych oraz patriotyzmu.

Moim zdaniem miedzy innymi ten punkt jest jednym z elementów stanowiących o atrakcyjności tego forum. Oznacza możliwość swobodnej dyskusji.

Taki zakaz oznaczałby konieczność zmiany tego punktu bo nie można ludzi oszukiwać na wstępie gdy wchodzą na chrześcijańskie forum.
Ostatnio zmieniony 2024-01-14, 17:19 przez Albertus, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13906
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2036 times
Been thanked: 2224 times

Re: Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Post autor: sądzony » 2024-01-14, 17:20

Albertus pisze: 2024-01-14, 17:12 To w polityce nie chodzi tylko o władzę i pieniądze?
Moim zdaniem chodzi i dlatego ona mnie nie interesuje. Może wyraziłem się zbyt dobitnie. Powinienem napisać:
"Moim zdaniem w polityce chodzi prawie jedynie o władzę, kasę i skłócenie wspólnoty. Poza tym o stworzenie jakiegoś pozoru opieki."
Tak uważam. Tak polityki doświadczam.
Albertus pisze: 2024-01-14, 17:12 Bo jak twierdzisz że tylko, to znaczy ze wszyscy politycy to ludzi zainteresowani tylko władzą i pieniędzmi czyli takie twierdzenie jest obraźliwe i dla wszystkich polityków i dla każdego z osobna.
Tak uważam. Uważam, że większość polityków to ludzie zainteresowani przede wszystkim władzą lub pieniądzem, bądź władzą i pieniądzem. Ci nieliczni, którzy wchodzą w politykę z jakąś słuszną sprawą, ideą, jakimś dobrem szybko je gubią na rzecz władzy czy pieniądza. Oczywiście pewnie są jakieś szczególne wyjątki, które potwierdzają regułę.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6455
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 890 times
Been thanked: 725 times
Kontakt:

Re: Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Post autor: CiekawaXO » 2024-01-14, 17:23

Odpowiedź w ankiecie 1 i 3 to nie to samo?
Przecież Wątek aktualny gdzie gada się o polityce, jest w kawiarence, więc i pytanie numer jeden to to samo: chcę aby wątek aktualny w kawiarence pozostał.
Więc obie odpowiedzi są w istocie takie same.
Ostatnio zmieniony 2024-01-14, 17:24 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6113
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 467 times
Been thanked: 930 times

Re: Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Post autor: Albertus » 2024-01-14, 17:31

Mam jeszcze takie pytanie odnośnie ankiety:

Co to dokładnie i konkretnie znaczy - "dyskutować na tematy polityczne"?

Bo na przykład wielu mówi że jak ksiądz powie o aborcji albo in vitro to mówią że miesza się do polityki.

Czy jak jakiś forumowicz uzna według własnego widzimisię ze coś jest tematem politycznym to wystarczy aby uznać że ktoś złamał taki zakaz?
Ostatnio zmieniony 2024-01-14, 17:56 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Ankieta: czy chcecie wprowadzenia zakazu dyskutowania na tematy polityczne, a jeśli tak, to w jakim zakresie?

Post autor: konserwa » 2024-01-14, 17:47

wszystko moze byc podciagniete pod polityke.
uwazam, ze absurdem jest stosowanie jakichs zakazow "polityznych".
zakomczy sie to jak zawsze kneblowaniem swobody wypowiedzi .

Zablokowany

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania”