Problemy ze spowiedzią

ODPOWIEDZ
Katarzyna1234
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 203
Rejestracja: 7 sty 2024
Been thanked: 21 times

Problemy ze spowiedzią

Post autor: Katarzyna1234 » 2024-01-14, 20:35

Coraz bardziej się męczę ze spowiedziami.Otóż mam taki problem,że po spowiedzi jakbym traciła pamięć.Nie pamiętam jaki grzech wyznałam jaki nie.Później myśli czy go wyznałam już czy nie.I tak w kółko.Nieam siły tak stale powtarzać spowiedzi.Nie chcę czytać z kartki bo to też nie pomaga.Wręcz szkodzi.Bo wypisuje grzechy od nowa od nowa nawet nie mam pewności czy wszystko z kartki wyznałam.Co z tym zrobić?

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1421
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 549 times
Been thanked: 787 times

Re: Problemy ze spowiedzią

Post autor: AdamS. » 2024-01-15, 09:40

Katarzyna1234 pisze: 2024-01-14, 20:35 Coraz bardziej się męczę ze spowiedziami.Otóż mam taki problem,że po spowiedzi jakbym traciła pamięć.Nie pamiętam jaki grzech wyznałam jaki nie.Później myśli czy go wyznałam już czy nie.I tak w kółko.Nieam siły tak stale powtarzać spowiedzi.Nie chcę czytać z kartki bo to też nie pomaga.Wręcz szkodzi.Bo wypisuje grzechy od nowa od nowa nawet nie mam pewności czy wszystko z kartki wyznałam.Co z tym zrobić?
Kasiu, myślę, że to nie jest problem z pamięcią, ale z UFNOŚCIĄ. Spróbuj zdobyć się na taki szczery i głęboki akt zawierzenia Jezusowi. To nie Twoja skrupulatność Cię zbawia, ale Jego miłosierdzie, które ogarnia naszą pamięć i niepamięć. Jeśli nie wyznasz jakiegoś grzechu przez zapomnienie, to on również jest Ci odpuszczony - tak głosi Kościół. Oczywiście jeśli to był grzech, który sobie później uświadomisz, zawsze go można wyznać przy następnej spowiedzi, ale to nie unieważnia otrzymanego rozgrzeszenia. W spotkaniu z Jezusem liczy się szczerość, żal i wola poprawy, nie skrupulatność.

Awatar użytkownika
kazik95
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1807
Rejestracja: 20 lis 2023
Has thanked: 463 times
Been thanked: 224 times

Re: Problemy ze spowiedzią

Post autor: kazik95 » 2024-01-15, 10:45

Katarzyna1234 pisze: 2024-01-14, 20:35 Coraz bardziej się męczę ze spowiedziami.Otóż mam taki problem,że po spowiedzi jakbym traciła pamięć.Nie pamiętam jaki grzech wyznałam jaki nie.Później myśli czy go wyznałam już czy nie.I tak w kółko.Nieam siły tak stale powtarzać spowiedzi.Nie chcę czytać z kartki bo to też nie pomaga.Wręcz szkodzi.Bo wypisuje grzechy od nowa od nowa nawet nie mam pewności czy wszystko z kartki wyznałam.Co z tym zrobić?
Kasiu, a nie jest to problem z jakimiś mikroelementami w organizmie? A może tarczyca czy coś w tym stylu?
Zrób jakieś badania. Idź do lekarza ogólnego tak na wszelki wypadek i o tym opowiedz.
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]

ODPOWIEDZ