Czy to wstydliwa sytuacja czy grzech?

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Michal
Przybysz
Przybysz
Posty: 2
Rejestracja: 7 sty 2024

Czy to wstydliwa sytuacja czy grzech?

Post autor: Michal » 2024-01-20, 09:52

Witam. Dzisiaj miałem dość wstydliwą sytuację i chciałem się dowiedzieć czy to grzech. Otóż miałem dziś sen z wątkiem erotycznym, który doprowadził do wytrysku. Samo podniecenie nastąpiło we śnie,ale przed samym wytryskiem wybudziłem się i byłem świadomy- nie prowokowałem go, ale napięcie było już tak duże, że wystarczył jeden skurcz. Warto zaznaczyć że mam 18 lat, a przed snem nie oglądałem niczego co mogłoby taki sen sprokurować. Nie masturbuje się również. Czy mogę przyjąć Komunię Świętą?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Czy to wstydliwa sytuacja czy grzech?

Post autor: Andej » 2024-01-20, 09:59

Uważam, że możesz.
Ale jeśli masz się zadręczać, to przy kolejnej spowiedzi powiedz dokładnie to, co napisałeś. Uzyskasz pocieszenie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4672 times
Kontakt:

Re: Czy to wstydliwa sytuacja czy grzech?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-01-20, 11:38

Zgadzam się z @Andej

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5480
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 870 times
Been thanked: 1436 times

Re: Czy to wstydliwa sytuacja czy grzech?

Post autor: abi » 2024-01-20, 13:28

jako pokutę uważam że wyznałeś to publicznie na forum
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6095
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 465 times
Been thanked: 928 times

Re: Czy to wstydliwa sytuacja czy grzech?

Post autor: Albertus » 2024-01-20, 13:35

Michal pisze: 2024-01-20, 09:52 Witam. Dzisiaj miałem dość wstydliwą sytuację i chciałem się dowiedzieć czy to grzech. Otóż miałem dziś sen z wątkiem erotycznym, który doprowadził do wytrysku. Samo podniecenie nastąpiło we śnie,ale przed samym wytryskiem wybudziłem się i byłem świadomy- nie prowokowałem go, ale napięcie było już tak duże, że wystarczył jeden skurcz. Warto zaznaczyć że mam 18 lat, a przed snem nie oglądałem niczego co mogłoby taki sen sprokurować. Nie masturbuje się również. Czy mogę przyjąć Komunię Świętą?
To nawet nie wstydliwa sytuacja. To normalne , szczególnie w twoim wieku.

ODPOWIEDZ