Zerwanie zaręczyn

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
Nadzieja
Przybysz
Przybysz
Posty: 8
Rejestracja: 18 paź 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 14 times
Been thanked: 3 times

Zerwanie zaręczyn

Post autor: Nadzieja » 2024-01-27, 16:55

Kochani, proszę o modlitwę lub słowo wsparcia. Mój narzeczony, z którym byłam przez prawie 5 lat dzisiaj oznajmił, że nie pasuje mu już życie ze mną w czystości, że brakuje mu współżycia, wspólnego mieszkania. Ja gdy się nawrocilam wyprowadziłam się ze wspólnego mieszkania i chciałam żyć po Bożemu, on mimo oporu w końcu to zrozumiał i nawet 2 miesiące temu oświadczył mi się. A teraz nagle twierdzi, że nie chce tak żyć i jego uczucie do mnie wygasa. Twierdzi, że to moja wina bo usunęłam seksualność z naszego związku…
Bardzo ciężko mi z tym wszystkim… :(

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5407
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 860 times
Been thanked: 1413 times

Re: Zerwanie zaręczyn

Post autor: abi » 2024-01-27, 17:08

a co przeszkadza byście się pobrali?
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6289
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Zerwanie zaręczyn

Post autor: CiekawaXO » 2024-01-27, 17:26

Powiem tak:ciesz się.Jak jego uczucie teraz wygasa,to myślisz że po ślubie będzie lepiej?
Raczej wątpię.
Nie wiem czy on sobie zdaje sprawę,że po ślubie też sobie niekoniecznie będzie mógł do woli folgować,bo jeśli chcecie przełożyć poczęcie dziecka przykładowo,to współżyjecie kiedy natura pozwoli,bo antykoncepcji używać nie możesz.Czy on sobie zdaje z tego sprawę?
Wychodzi na to,że gdybyś zachorowała i nie mogła już nigdy współżyć,to by cię przestał kochać.
Ciesz się i szukaj partnera który tę próbę przejdzie.
Ostatnio zmieniony 2024-01-27, 17:27 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 977
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 266 times

Re: Zerwanie zaręczyn

Post autor: Repart » 2024-01-27, 18:39

Pytanie dlaczego nagle zmienił zdanie. Presja kolegów, jego niedojrzałość, albo po prostu wyszło szydło z worka. Tego kwiata pół świata, ten mógłby być problemowy, bo czym dalej w las tym więcej drzew.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6020
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 456 times
Been thanked: 919 times

Re: Zerwanie zaręczyn

Post autor: Albertus » 2024-01-27, 18:52

Repart pisze: 2024-01-27, 18:39 Pytanie dlaczego nagle zmienił zdanie. Presja kolegów, jego niedojrzałość, albo po prostu wyszło szydło z worka. Tego kwiata pół świata, ten mógłby być problemowy, bo czym dalej w las tym więcej drzew.
Po prostu przez 5 lat przyzwyczaił się do regularnych stosunków seksualnych.

Początkowo się zgodził wytrwać w czystości do ślubu ale po pewnym czasie nie może wytrzymać a jak w perspektywie jest jeszcze długie oczekiwanie na ślub to zwątpił w swoje siły.
Ostatnio zmieniony 2024-01-27, 18:53 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5407
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 860 times
Been thanked: 1413 times

Re: Zerwanie zaręczyn

Post autor: abi » 2024-01-27, 18:58

mi się wydaje jednak że ważne dlaczego odkładali ślub
ile można czekać? jaką część życia
i każdy następny kandydat nie będzie już poddany tak długiej próbie bo nadziei by życia brakło
nie do końca sprawiedliwe
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Adam01
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 364
Rejestracja: 13 gru 2023
Has thanked: 6 times
Been thanked: 14 times

Re: Zerwanie zaręczyn

Post autor: Adam01 » 2024-01-27, 19:02

Jestem pod wrażeniem ale spoko.
Jak nie wypalą wasze rady i nie znajdzie się nikt lepszy to będzie zawsze mogła poświęcić Bogu w zakonie.
Przecież to forum katolickie :ymhug:

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 977
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 266 times

Re: Zerwanie zaręczyn

Post autor: Repart » 2024-01-27, 19:05

Albertus pisze: 2024-01-27, 18:52
Repart pisze: 2024-01-27, 18:39 Pytanie dlaczego nagle zmienił zdanie. Presja kolegów, jego niedojrzałość, albo po prostu wyszło szydło z worka. Tego kwiata pół świata, ten mógłby być problemowy, bo czym dalej w las tym więcej drzew.
Po prostu przez 5 lat przyzwyczaił się do regularnych stosunków seksualnych.

Początkowo się zgodził wytrwać w czystości do ślubu ale po pewnym czasie nie może wytrzymać a jak w perspektywie jest jeszcze długie oczekiwanie na ślub to zwątpił w swoje siły.
Najprawdopodobniej. Trzeba poważnie podejść do dalszego związku. Porozmawiać o oczekiwaniach, być szczerym, jasno się określić.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15002
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4220 times
Been thanked: 2960 times
Kontakt:

Re: Zerwanie zaręczyn

Post autor: Dezerter » 2024-01-27, 22:36

Nadzieja pisze: 2024-01-27, 16:55 Kochani, proszę o modlitwę lub słowo wsparcia. Mój narzeczony, z którym byłam przez prawie 5 lat dzisiaj oznajmił, że nie pasuje mu już życie ze mną w czystości, że brakuje mu współżycia, wspólnego mieszkania. Ja gdy się nawrocilam wyprowadziłam się ze wspólnego mieszkania i chciałam żyć po Bożemu, on mimo oporu w końcu to zrozumiał i nawet 2 miesiące temu oświadczył mi się. A teraz nagle twierdzi, że nie chce tak żyć i jego uczucie do mnie wygasa. Twierdzi, że to moja wina bo usunęłam seksualność z naszego związku…
Bardzo ciężko mi z tym wszystkim… :(
To czemu nie wychodzisz za mąż - 5 lat!! dziewczyno a na co ty czekasz? na koniec świata czy jak? - nie pojmuje takiego zachowania
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Zerwanie zaręczyn

Post autor: konserwa » 2024-01-27, 22:52

Albo rozstan sie, albo zapisz na kurs przedmalzenski i jesli jest to naprawde milosc - to do oltarza ...
Jak pisze Dezerter - na co czekasz ( czekacie)?

Awatar użytkownika
kazik95
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1807
Rejestracja: 20 lis 2023
Has thanked: 463 times
Been thanked: 224 times

Re: Zerwanie zaręczyn

Post autor: kazik95 » 2024-01-27, 22:57

To jest w ogóle ciekawe zjawisko, że czasami długi związek przed ślubem kończy się szybkim rozwodem po ślubie.
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]

Awatar użytkownika
Adam01
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 364
Rejestracja: 13 gru 2023
Has thanked: 6 times
Been thanked: 14 times

Re: Zerwanie zaręczyn

Post autor: Adam01 » 2024-01-27, 23:01

mimo oporu
Naprawdę tak ciężko przeczytać?

Nadzieja
Przybysz
Przybysz
Posty: 8
Rejestracja: 18 paź 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 14 times
Been thanked: 3 times

Re: Zerwanie zaręczyn

Post autor: Nadzieja » 2024-01-28, 01:15

Do wszystkich, którzy pytają na co czekam i dlaczego jeszcze za niego nie wyszłam. Czy to kobieta powinna sie oświadczyć mężczyźnie? Piszecie tak jakby to tylko ode mnie zależało a
Oświadczył mi sie 2 miesiące temu. Jezeli chce sie wyprawić wesele to trzeba trochę poczekać na terminy.

W czystości żyjemy od ponad roku…

Niektórym łatwo jest oceniać jak widać…
I nie rozumiem też co z mojej strony było nie w porządku.

Dodano po 2 minutach 53 sekundach:
Dodatkowo jak miałam się określić na początku związku skoro nawróciłam się w trakcie jego trwania. Nie wszystko jest czarno białe.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6289
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Zerwanie zaręczyn

Post autor: CiekawaXO » 2024-01-28, 06:38

I po roku odpadł. To nie twoja wina, po prostu budowaliscie też na seksie, a jak tego zabrakło, to zdał sobie sprawę że już cie tak nie kocha.
Tak czasami bywa. Lepiej teraz niż w trakcie małżeństwa nie?

Dodano po 1 minucie 53 sekundach:
Tutaj Dezertera i Abi się nie słuchaj. Każdy ma prawo czekać ze ślubem aż będzie pewny. Czy ty czy on. Zależy ile macie lat też... Ile macie?
Zresztą tu zaznaczę :oświadczył się dopiero teraz, więc nie było czekania na ślub prawie wcale, tylko te dwa miechy.A nie 5 lat. Widocznie nie był pewny czy tego chce.

Nie zrobiłaś nic nie w porządku - po prostu katoliccy faceci będą bronić faceta, że taki bidulek. Kobiety w katolickim świecie mało kto broni. 🙂

Dodano po 11 minutach 46 sekundach:
Zobacz, oni nawet nie przeczytali porządnie posta:wywracają oczami o 5 latach... Ale przecież w czystości żyjecie rok. Więc wcześniej jako nie nawróceni, niekoniecznie tak wam zależało na już ślubie, bo już mieszkaliście jak mąż i żona...
Zaraz ci napiszą ze miałaś go ciągnąć do ołtarza, to wtedy byś miała już męża i cacy😄
Pytam:co jak byś zachorowała po ślubie? Odpowiedź już masz:nie wytrwalby bez seksu.

Dodano po 2 minutach 14 sekundach:
konserwa pisze: 2024-01-27, 22:52 Albo rozstan sie, albo zapisz na kurs przedmalzenski i jesli jest to naprawde milosc - to do oltarza ...
Jak pisze Dezerter - na co czekasz ( czekacie)?
Przecież wybranek próby rocznej nie wytrwał, przestaje ją kochać, a wy doradzacie ślub???!!!!! #

Dodano po 7 minutach 34 sekundach:
Dezerter pracuje jako ktoś tam ważny od planowania rodziny, czasami się tym chwali, aby sobie dodać autorytetu :jak on tak tych ludzi na siłę swata, to ile małżeństw z jego powodu będzie nieważnie zawartych?
Sądzę, że sporo.
Ostatnio zmieniony 2024-01-28, 06:44 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5407
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 860 times
Been thanked: 1413 times

Re: Zerwanie zaręczyn

Post autor: abi » 2024-01-28, 09:27

@CiekawaXO ale to jest pomówienie @Dezertera że przez niego sakrament jest nieważnie udzielony :ymtongue:
czy ty wspierając koleżankę nie przesadzasz? może wystarczy że przedstawisz swoje zdanie


a poza tym nie uważam że mężczyzna musi się oświadczać
kobieta po jakims czasie związku też może powiedzieć - no to mój luby, albo śluby, albo fora ze dwora
Ostatnio zmieniony 2024-01-28, 09:35 przez abi, łącznie zmieniany 2 razy.
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”