Kłótnia

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Niebieskaaa
Początkujący
Początkujący
Posty: 66
Rejestracja: 25 cze 2020
Has thanked: 3 times

Kłótnia

Post autor: Niebieskaaa » 2024-01-28, 15:02

Czy kłótnia z dzieckiem to grzech ciężki? Chodzi o wytłumaczenie dziecku czegoś na co ono ma milionów kontrargumentów. W nerwach rzuciłam laptopem( nie zniszczył się) ale nie powiedziałam nic przykrego. Dodam że sytuacja na drugi dzień się wyjaśniła i z sytuacji poprzedniego wieczora śladu nie było. Czy mam grzech ciężki?

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1425
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 553 times
Been thanked: 791 times

Re: Kłótnia

Post autor: AdamS. » 2024-01-28, 17:57

Niebieskaaa pisze: 2024-01-28, 15:02 Czy kłótnia z dzieckiem to grzech ciężki? Chodzi o wytłumaczenie dziecku czegoś na co ono ma milionów kontrargumentów. W nerwach rzuciłam laptopem( nie zniszczył się) ale nie powiedziałam nic przykrego. Dodam że sytuacja na drugi dzień się wyjaśniła i z sytuacji poprzedniego wieczora śladu nie było. Czy mam grzech ciężki?
Trudno mi wyrokować, ale ja bym tak tego nie klasyfikował. Działo się to w emocjach, nastąpił po tym żal i szybka naprawa skutków swego zachowania (przez rozmowę i wyjaśnienia) - to wszystko radykalnie zmniejsza materię grzechu. Mało tego - można taką sytuację wykorzystać do kontynuowania pogłębionych relacji z dzieckiem, właśnie biorąc za punkt wyjścia tę konkretną sytuację konfliktową - oczywiście bez oskarżania, a jedynie prosząc dziecko o chłodną analizę, jak to wygląda z jego strony. Może dzięki temu uda się więcej dowiedzieć o swoim dziecku, a ono może doświadczyć Twojego zainteresowania.

ODPOWIEDZ