Ale mnie cieszy taki odwracający się trend 🚙🔌🪫

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 86 times
Been thanked: 174 times

Re: Ale mnie cieszy taki odwracający się trend 🚙🔌🪫

Post autor: Lwica » 2024-02-01, 06:19

Michał91 pisze: 2024-02-01, 06:00 Mnie najbardziej interesują samochody z napędem na benzynę i hybrydowe
Hybrydy mają tylko automat, dla mnie odpada ;)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19130
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4643 times
Kontakt:

Re: Ale mnie cieszy taki odwracający się trend 🚙🔌🪫

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-02-01, 08:50

W ogóle zanieczyszczenie od samochodów jest w skali globalnej pomijalne. Problem stanowi lokalnie (smog w miastach), ale i tu więcej zależy od mądrego ukształtowania miasta, niż rodzaju samochodów (patrz głupota, jaką zrobiono w Krakowie).

Awatar użytkownika
Michał91
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 236
Rejestracja: 17 lis 2022
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 24 times
Been thanked: 14 times

Re: Ale mnie cieszy taki odwracający się trend 🚙🔌🪫

Post autor: Michał91 » 2024-02-01, 10:41

Marek_Piotrowski pisze: 2024-02-01, 08:50 W ogóle zanieczyszczenie od samochodów jest w skali globalnej pomijalne. Problem stanowi lokalnie (smog w miastach), ale i tu więcej zależy od mądrego ukształtowania miasta, niż rodzaju samochodów (patrz głupota, jaką zrobiono w Krakowie).
W sensie że Krak nie przewidział smogu i w złym miejscu założył gród ?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19130
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4643 times
Kontakt:

Re: Ale mnie cieszy taki odwracający się trend 🚙🔌🪫

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-02-01, 10:58

To też, bo Kraków leży w niecce, ale głównie idzie o to, że dużo, dużo później (lata 70-te chyba) zabudowano korytarze powietrzne miasta (tzw. kliny napowietrzające), powodując, że powstające dymy gromadzą się i nie są usuwane przez wiatry
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2024-02-01, 10:59 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Ale mnie cieszy taki odwracający się trend 🚙🔌🪫

Post autor: Andej » 2024-02-01, 14:01

Lwica pisze: 2024-01-31, 22:30 To jest Rolls Royce, oni tworzą auta dla właścicieli, którzy jeżdżą po czerwonym dywanie
Kiedyś automatyzowałem dom, w którym stajnia była w piwnicy (obok, basenu, sauny, bilardowni i baro-dyskoteki). W garażu czerwona Chevrolet Corvette. Facio ostrożnie wjechał. Ale wyjechać musiał z fasonem, bo goście patrzyli. Auto jakoś przeżyło, ale trzeba było odstawić do przeglądu. Wjazd został przebudowany. Dostosowany do fantazji kierowcy i jego rumaka.

Dodano po 45 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2024-02-01, 10:58 To też, bo Kraków leży w niecce, ale głównie idzie o to, że dużo, dużo później (lata 70-te chyba) zabudowano korytarze powietrzne miasta (tzw. kliny napowietrzające), powodując, że powstające dymy gromadzą się i nie są usuwane przez wiatry
Ale za to miał Kraków swoją Nową Hutę i Skawinę.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6020
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 456 times
Been thanked: 919 times

Re: Ale mnie cieszy taki odwracający się trend 🚙🔌🪫

Post autor: Albertus » 2024-02-01, 19:25

Marek_Piotrowski pisze: 2024-02-01, 10:58 To też, bo Kraków leży w niecce, ale głównie idzie o to, że dużo, dużo później (lata 70-te chyba) zabudowano korytarze powietrzne miasta (tzw. kliny napowietrzające), powodując, że powstające dymy gromadzą się i nie są usuwane przez wiatry
Obrazek


W Krakowie nie byłem już z 10 lat ale nie wydaje mi się że by było jakoś wtedy ale z jakością powietrza.

Za to w latach osiemdziesiątych to pamiętam że jak wysiadałem z pociągu i myślałem że to w przedziale jest po prostu zaduch i liczyłem że zaraz wyjdę na świeże powietrze. Jakież było moje rozczarowanie...

Ale wtedy to raczej nie była wina samochodów tylko raczej okolicznych zakładów przemysłowych.No i trafiłem na bezwietrzną pogodę.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Ale mnie cieszy taki odwracający się trend 🚙🔌🪫

Post autor: Arek » 2024-02-02, 11:01

Dezerter pisze: 2024-01-31, 20:47
Arek pisze: 2024-01-31, 20:36 https://e.autokult.pl/niemiecki-rynek-e ... 345282016a

Może dlatego, że mam diesla 🛢️
No nie ma się czym chwalić , że masz diesla
- diesle kopcą i smoerdzą
- już dawno stwierdzono, że spaliny diesla działają alergizująco
- od kilku lat są potwierdzone badania, że spaliny są rakotwórcze dla człowieka, więc trujesz siebie, swoich bliskich, sąsiadów i wszystkich Polaków z twojej okolicy - (*)
Tak kwoli ścisłości nie zrozumiałem Twojej wypowiedzi. Zaznaczę, że 20.01.2024 moje autko przeszło bezproblemowo badania techniczne, a więc wszystko jest w normie i zgodnie z przepisami prawa. Coś kopcisz @Dezerter.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15002
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4220 times
Been thanked: 2960 times
Kontakt:

Re: Ale mnie cieszy taki odwracający się trend 🚙🔌🪫

Post autor: Dezerter » 2024-02-02, 19:22

Arek pisze: 2024-02-02, 11:01
Dezerter pisze: 2024-01-31, 20:47
Arek pisze: 2024-01-31, 20:36 https://e.autokult.pl/niemiecki-rynek-e ... 345282016a

Może dlatego, że mam diesla 🛢️
No nie ma się czym chwalić , że masz diesla
- diesle kopcą i smoerdzą
- już dawno stwierdzono, że spaliny diesla działają alergizująco
- od kilku lat są potwierdzone badania, że spaliny są rakotwórcze dla człowieka, więc trujesz siebie, swoich bliskich, sąsiadów i wszystkich Polaków z twojej okolicy - (*)
Tak kwoli ścisłości nie zrozumiałem Twojej wypowiedzi. Zaznaczę, że 20.01.2024 moje autko przeszło bezproblemowo badania techniczne, a więc wszystko jest w normie i zgodnie z przepisami prawa. Coś kopcisz @Dezerter.
Którego z 3 punktów nie rozumiesz? albo mu nie dowierzasz, to podam konkrety
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Ale mnie cieszy taki odwracający się trend 🚙🔌🪫

Post autor: Arek » 2024-02-02, 20:03

Tego, że sądzisz, że jesteś lepszy, bo może masz młodsze auto i elektryczne, które nie kopci i możesz się pochwalić. Pamiętaj nie myśl o sobie ale pomyśl czasem o tych, którzy mogą być wykluczeni, bo nie stać ich na droższe auto niż mają.
Każda zmiana, a dziś ideologia eko godzi w ludzi i czyni z jednych władcami innych. Zrozumiałeś?
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Ale mnie cieszy taki odwracający się trend 🚙🔌🪫

Post autor: Andej » 2024-02-02, 21:09

Dezerter pisze: 2024-02-02, 19:22 Którego z 3 punktów nie rozumiesz? albo mu nie dowierzasz, to podam konkrety
Te argumenty przeciw dieslom, jak wcześnie napisałem, dotyczą starszych konstrukcji. Obecnie jest inaczej.
Sadzę, że ja, choć malutkim benzyniakiem, też zasmradzam bardziej. Bo 22 lat. Relatywnie duże spalanie.

I jeszcze jeden aspekt. Wielkość auta. Te nowe SUVy kotłują bezsensownie więcej od małych staruszków. Mają wspaniałe wyposażenie, ale zostawiają o wiele większy ślad węglowy.
Nie dawajcie się zwodzić propagandzie. Tym bardziej, że ona skierowana do bogatych. I ryzykantów biorących kredyty na auta. Te auta chwalone za swoją czystość wielokrotnie są przyczyna dużo większych szkód dla środowiska. Nie dajcie się zwariować.

Dodano po 3 minutach 4 sekundach:
Arek pisze: 2024-02-02, 20:03 Tego, że sądzisz, że jesteś lepszy, bo może masz młodsze auto i elektryczne, które nie kopci i możesz się pochwalić.
To dość brzydka insynuacja i sugestia. Słowo "może" sugeruje, że nie wiesz, o jakim aucie możesz wspominać. Uważam, że za takie słowa należą się przeprosiny.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19130
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4643 times
Kontakt:

Re: Ale mnie cieszy taki odwracający się trend 🚙🔌🪫

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-02-02, 21:17

To jest trochę jak ze słynnymi słomkami: marginalne zagadnienie podniesione do wysokiej rangi.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15002
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4220 times
Been thanked: 2960 times
Kontakt:

Re: Ale mnie cieszy taki odwracający się trend 🚙🔌🪫

Post autor: Dezerter » 2024-02-02, 23:14

Arek pisze: 2024-02-02, 20:03 Tego, że sądzisz, że jesteś lepszy, bo może masz młodsze auto i elektryczne, które nie kopci i możesz się pochwalić. Pamiętaj nie myśl o sobie ale pomyśl czasem o tych, którzy mogą być wykluczeni, bo nie stać ich na droższe auto niż mają.
Każda zmiana, a dziś ideologia eko godzi w ludzi i czyni z jednych władcami innych. Zrozumiałeś?
L-)
Nie ma auta elektrycznego i nie zamierzam kupić
Nie mam nowego auta i nigdzie nie pisałem o sobie
Myślę o innych, piszę o faktach, powtórzę może coś dotrze, choć nadzieje coraz mniejsze
- diesle kopcą i śmierdzą
- już dawno stwierdzono, że spaliny diesla działają alergizująco
- od kilku lat są potwierdzone badania, że spaliny są rakotwórcze dla człowieka, więc trujesz siebie, swoich bliskich, sąsiadów i wszystkich Polaków z twojej okolicy - (*)
Ostatnio zmieniony 2024-02-02, 23:15 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Ale mnie cieszy taki odwracający się trend 🚙🔌🪫

Post autor: Arek » 2024-02-02, 23:18

Dotarło, dziękuję.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

ODPOWIEDZ