Jaki krzyż niesie z tobą Jezus ? Jaki Ty niesiesz z Nim ?

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
Awatar użytkownika
kazik95
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1807
Rejestracja: 20 lis 2023
Has thanked: 463 times
Been thanked: 224 times

Re: Jaki krzyż niesie z tobą Jezus ? Jaki Ty niesiesz z Nim ?

Post autor: kazik95 » 2024-02-06, 15:45

Arek pisze: 2024-02-06, 15:34 Obyś tym żył bracie, życzę Tobie z całego serca. W duchu jedności i prawdy.
To ja swoją część umowy wypełniłem.
Teraz Twoja część:
Arek pisze: 2024-02-06, 14:12 Akt woli i odpowiadanie na Łaskę Bożą przynosi określone rezultaty.
:arrow: Jak w praktyce to wygląda?
Krok 1, Krok 2, Krok 3 itd
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Jaki krzyż niesie z tobą Jezus ? Jaki Ty niesiesz z Nim ?

Post autor: konserwa » 2024-02-06, 15:50

Oooo ... gdzei jestesmy? Na Wimbledonie czy na Roland Garros? I jaki jest stan meczu?

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Jaki krzyż niesie z tobą Jezus ? Jaki Ty niesiesz z Nim ?

Post autor: Arek » 2024-02-06, 15:50

Jeśli znasz Chrystusa po co ci moje mdłe przekazy? Wydaje mi się, że ich nie potrzebujesz.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
kazik95
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1807
Rejestracja: 20 lis 2023
Has thanked: 463 times
Been thanked: 224 times

Re: Jaki krzyż niesie z tobą Jezus ? Jaki Ty niesiesz z Nim ?

Post autor: kazik95 » 2024-02-06, 15:53

Arek pisze: 2024-02-06, 15:50 Jeśli znasz Chrystusa po co ci moje mdłe przekazy? Wydaje mi się, że ich nie potrzebujesz.
No to jak się mają Twoje słowa do Prawdy, którą tak deklarujesz?
Najpierw obiecujesz a potem słowa nie dotrzymujesz?

<ale mi rym wyszedł> :ymalien:
Słów rzuconych na wiatr nie żałujesz?

yo!

Dodano po 54 sekundach:
mdłych przekazów nie potrzebujesz
a słowami tak lekko szermujesz?

czy po-ku-tu-jesz? *-:)

yo!, yo!

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2024-02-06, 16:16 przez kazik95, łącznie zmieniany 5 razy.
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Jaki krzyż niesie z tobą Jezus ? Jaki Ty niesiesz z Nim ?

Post autor: Arek » 2024-02-06, 15:56

Tylko odczytuje Twoje intencje.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Jaki krzyż niesie z tobą Jezus ? Jaki Ty niesiesz z Nim ?

Post autor: konserwa » 2024-02-06, 15:59

Dzieci, dzieci - bo pan Dezerter zamknie wam piaskownice.

Awatar użytkownika
kazik95
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1807
Rejestracja: 20 lis 2023
Has thanked: 463 times
Been thanked: 224 times

Re: Jaki krzyż niesie z tobą Jezus ? Jaki Ty niesiesz z Nim ?

Post autor: kazik95 » 2024-02-06, 16:05

konserwa pisze: 2024-02-06, 15:59 Dzieci, dzieci - bo pan Dezerter zamknie wam piaskownice.
Dezerterze, Dezerterze
my dzieci ulicy
Rozkminiamy tutaj
mocne przekazy
nie zamykaj nam
pias-kow-ni-cy

yo yo!
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Jaki krzyż niesie z tobą Jezus ? Jaki Ty niesiesz z Nim ?

Post autor: Arek » 2024-02-06, 16:05

Nie wiem kto, bo nawet imienia nie znam.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Jaki krzyż niesie z tobą Jezus ? Jaki Ty niesiesz z Nim ?

Post autor: konserwa » 2024-02-06, 16:29

Wszystkie imiona zostaly zapisane w ksiedze, a ksiega ma rozdzialy: zaliczenia sie nastepuje, gdy sie note otrzymuje. A jaka - to kazde imie pozna z pewnoscia, o ile z prawda zmierzyc sie zechce, a nie z tym tylko, co ego wlasne lechce.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1969
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 417 times
Been thanked: 432 times

Re: Jaki krzyż niesie z tobą Jezus ? Jaki Ty niesiesz z Nim ?

Post autor: Praktyk » 2024-02-06, 16:30

kazik95 pisze: 2024-02-06, 14:22
Arek pisze: 2024-02-06, 14:12 Akt woli i odpowiadanie na Łaskę Bożą przynosi określone rezultaty.
:arrow: Jak w praktyce to wygląda?
Krok 1, Krok 2, Krok 3 itd
Poznajesz Słowo.
Wierzysz, że Słowo jest prawdą.
Dostrzegasz, że Słowo mówi do ciebie. Nie tak ogólnie do wszystkich na raz. W czytaniu, w kazaniu, w przypadkowej rozmowie z kimś.
Dostrzegasz, że twoje życie nie jest zgodne ze Słowem. I to ciągle ze wszystkich stron do ciebie puka.
Godzisz się na Słowo i jego skutki, a ono wypala w tobie po woli wszystko czego wydaje ci się że sam chcesz, aż zostanie tylko oczekiwanie na dalszą wolę Boga.
A ta okazuje się dobra dla ciebie. Dobra dla ludzi wokół ciebie. Stajesz się narzędziem miłości Boga.
I idziesz po wodzie, nie wiesz co dalej, pod tobą dziura, ale szukasz wzrokiem tylko Jego.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1969
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 417 times
Been thanked: 432 times

Re: Jaki krzyż niesie z tobą Jezus ? Jaki Ty niesiesz z Nim ?

Post autor: Praktyk » 2024-02-07, 10:04

Z dzisiejszego psalmu :
Powierz Panu swą drogę,
zaufaj Mu, a On sam będzie działał.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
Strzelec91
Początkujący
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 11 lut 2023
Lokalizacja: Pleszew
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 33 times

Re: Jaki krzyż niesie z tobą Jezus ? Jaki Ty niesiesz z Nim ?

Post autor: Strzelec91 » 2024-03-13, 05:24

U mnie jest to spektrum autyzmu, które niestety w niektórych sferach mojego życia stanowi utrudnienie, a od którego nijak nie mogę uciec :) A poza tym to już takie małe krzyżyki wręcz - hm, słabość do obżarstwa i grzechy nieczyste. Te wady są jednak dość powszechne i nie stanowią same w sobie dziwactwa, tak jak ma to miejsce w przypadku ZA. Staram się walczyć, choć nie zawsze to robię, np obecnie jestem na diecie i na tym głównie jestem skupiony. Nieczystość też jest problemem, Nie ukrywam. Ale za taki główny mój krzyż uznaję neuroatypowosc i mam wielką nadzieję że zostanie mi to wliczone w czyściec bo jak nie patrzeć jest to pewne brzemię (choć nie przeszkadza w byciu szczęśliwym), tylko społecznie czasem jestem ślepy, przez to nieraz nie mogę się dogadać co jest kłopotliwe i wiele bym dał aby być neurotypowy :) Jednak mam świadomość, że taki bez wątpienia będę dopiero po śmierci, w Niebie i to mnie też cieszy :D Ks Pawlukiewicz (uważam że święty) powiedział kiedyś piękne słowa, że „Pan Bóg wycenił mnie na Parkinsona i ja tę wycenę przyjąłem. Pan Bóg każdemu daje lekarstwo: Ty dostajesz gadulstwo, ty nieśmiałość” coś w tym stylu, tak to jakoś szło :) Pięknie i z dowcipem opisane dźwiganie krzyża.
Ostatnio zmieniony 2024-03-13, 05:37 przez Strzelec91, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1969
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 417 times
Been thanked: 432 times

Re: Jaki krzyż niesie z tobą Jezus ? Jaki Ty niesiesz z Nim ?

Post autor: Praktyk » 2024-03-13, 10:18

Strzelec91 pisze: 2024-03-13, 05:24 U mnie jest to spektrum autyzmu, które niestety w niektórych sferach mojego życia stanowi utrudnienie, a od którego nijak nie mogę uciec :) A poza tym to już takie małe krzyżyki wręcz - hm, słabość do obżarstwa i grzechy nieczyste. Te wady są jednak dość powszechne i nie stanowią same w sobie dziwactwa, tak jak ma to miejsce w przypadku ZA. Staram się walczyć, choć nie zawsze to robię, np obecnie jestem na diecie i na tym głównie jestem skupiony. Nieczystość też jest problemem, Nie ukrywam. Ale za taki główny mój krzyż uznaję neuroatypowosc i mam wielką nadzieję że zostanie mi to wliczone w czyściec bo jak nie patrzeć jest to pewne brzemię (choć nie przeszkadza w byciu szczęśliwym), tylko społecznie czasem jestem ślepy, przez to nieraz nie mogę się dogadać co jest kłopotliwe i wiele bym dał aby być neurotypowy :) Jednak mam świadomość, że taki bez wątpienia będę dopiero po śmierci, w Niebie i to mnie też cieszy :D Ks Pawlukiewicz (uważam że święty) powiedział kiedyś piękne słowa, że „Pan Bóg wycenił mnie na Parkinsona i ja tę wycenę przyjąłem. Pan Bóg każdemu daje lekarstwo: Ty dostajesz gadulstwo, ty nieśmiałość” coś w tym stylu, tak to jakoś szło :) Pięknie i z dowcipem opisane dźwiganie krzyża.
W tym autyzmie jest też druga strona, skoro z natury mniej patrzysz na zewnątrz, może jesteś powołany do lepszego patrzenia do środka. I możesz tam dostrzec coś czego nikt inny nie dostrzeże, bo patrzy na zewnątrz.

Dziękuję Ci za świadectwo trzymam kciuki za dotarcie tam gdzie Bóg ciebie chce widzieć :)
Ostatnio zmieniony 2024-03-13, 10:18 przez Praktyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

ODPOWIEDZ