Czy Jezus, Maria i Józef byli Żydami?

Ważne wydarzenia biblijne dla chrześcijan i żydów. Niewola egipska, narodziny i śmierć Jezusa, zmartwychwstanie, itp
Awatar użytkownika
kazik95
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1807
Rejestracja: 20 lis 2023
Has thanked: 463 times
Been thanked: 224 times

Re: Pokój wam - szalom

Post autor: kazik95 » 2024-02-13, 11:35

sądzony pisze: 2024-02-13, 11:32
kazik95 pisze: 2024-02-13, 10:31 Czyli nawracając się przestajemy być Polakami?
Z pewnością rozpoczynamy proces stawania się braćmi Chrystusa i synami Bożymi.
Nie słyszałem jednak, że stajemy się biologicznymi potomkami z rodu Jezusa.
Ale dziś wszystko jest możliwe.
Biblia porównuje ten proces do wszczepienia w szlachetne drzewo oliwne dzikiej gałązki.
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]

Awatar użytkownika
Adam01
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 364
Rejestracja: 13 gru 2023
Has thanked: 6 times
Been thanked: 14 times

Re: Pokój wam - szalom

Post autor: Adam01 » 2024-02-13, 11:39

Albertus pisze: 2024-02-13, 11:20 No właśnie. Tak więc w oczywisty sposób Jezus jest Żydem.
Ja w Biblii nie znalazłem informacji, że Maryja była Żydówką, ani jej rodzice.

Awatar użytkownika
Adam01
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 364
Rejestracja: 13 gru 2023
Has thanked: 6 times
Been thanked: 14 times

Re: Czy Jezus, Maria i Józef byli Żydami?

Post autor: Adam01 » 2024-02-13, 11:44

kazik95 pisze: 2024-02-13, 11:33 @Adam01 zastanawiam się nad zasadnością Twojego stanowiska.
O ile dobrze je rozumiem, to chodzi Ci o to, że Jezus - w swojej ludzkiej naturze - był człowiekiem Nowego Rodzaju, Nowego Stworzenia. Był w jakiś sposob ponadnarodowy.
I w ten sposób my jako Polacy i jakikolwiek inny naród również może się z jego człowieczeństwem utożsamić.
Czy dobrze rozumiem Twoje myślenie?

Generalnie nie wydaje mi się aby było to na tyle istotne/złe aby o to kruszyć kopie.

Podejrzewam, że mając na myśli słow "Żyd" wyobrażasz sobie bardziej współczesnego wyznawcę religii judaistycznej i czlonka narodu Izraelskiego - mieszkańca państwa Izrael.
Podczas gdy do takiego stanu rzeczy doprowadziła mimo wszystko 2000 letnia ewolucja.
I bycie Żydem w I wieku naszej ery to było jednak coś nieco innego.
Zapytałeś mnie o pochodzenie etniczne Jezusa, to odpowiedziałem co myślę, a nie co stanowi Biblia.
Dla mnie Jezus nie był Żydem w świetle wymagań tego, co było i jest potrzebne do bycia Żydem.
Jeśli chodzi o judaizm to też nie był żydem, ponieważ wprowadził sporo zmian to zastanej religii.
Tak stanowi Pismo, natomiast cała reszta dyskusji tutaj oparta na różnych interpretacjach to jest właśnie efekt zmiany czasów.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6020
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 456 times
Been thanked: 919 times

Re: Pokój wam - szalom

Post autor: Albertus » 2024-02-13, 11:46

Adam01 pisze: 2024-02-13, 11:39
Albertus pisze: 2024-02-13, 11:20 No właśnie. Tak więc w oczywisty sposób Jezus jest Żydem.
Ja w Biblii nie znalazłem informacji, że Maryja była Żydówką, ani jej rodzice.
A kim była i kim byli Jej rodzice?

Cytaty biblijne mówiące o tym że Jezus był biologicznym potomkiem Dawida były ci już prezentowane. Wiemy że Józef nie był biologicznym ojcem Jezusa a więc wynika z tego że to Maryja była biologicznym potomkiem Dawida a Dawid był biologicznym potomkiem Judy syna Jakuba.

Tak więc nie prezentujesz nic konkretnego na poparcie swoich tez poza uporem...

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13806
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Pokój wam - szalom

Post autor: sądzony » 2024-02-13, 11:58

kazik95 pisze: 2024-02-13, 11:35 Biblia porównuje ten proces do wszczepienia w szlachetne drzewo oliwne dzikiej gałązki.
Zgadza się, ale nie wiem na ile dotyczy się to genetyki.
Prędzej, tak jak pisałeś, umniejszeniu znaczenia ziemskiego pochodzenia, jakiejś wspólnoty ponad podziałami narodowościowymi.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Adam01
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 364
Rejestracja: 13 gru 2023
Has thanked: 6 times
Been thanked: 14 times

Re: Pokój wam - szalom

Post autor: Adam01 » 2024-02-13, 12:03

Albertus pisze: 2024-02-13, 11:46 Cytaty biblijne mówiące o tym że Jezus był biologicznym potomkiem Dawida były ci już prezentowane. Wiemy że Józef nie był biologicznym ojcem Jezusa a więc wynika z tego że to Maryja była biologicznym potomkiem Dawida a Dawid był biologicznym potomkiem Judy syna Jakuba.
Tak więc nie prezentujesz nic konkretnego na poparcie swoich tez poza uporem...
Wiesz dlaczego Żydem trzeba być z matki? Zastanów się może tu nad powodem.
W Biblii jest o pochodzeniu z rodu. Dawid zadawał się z wieloma kobietami, żonami i z haremu.
Jednak nawet on z goji nie zrobiłby Żyda, ponieważ ta narodowość rządzi się swoim prawem, innym niż np. narodowość polska czy pozostałe nam znane.
Gdyby rodzice Maryi byli Żydami i ona także to na pewno ktoś w Biblii by o tym napisał.
Dla mnie domniemywanie sobie czegoś, czego nie ma w Biblii jest niedopuszczalne i po prostu niepotrzebne.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13806
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Pokój wam - szalom

Post autor: sądzony » 2024-02-13, 12:06

Adam01 pisze: 2024-02-13, 12:03 Gdyby rodzice Maryi byli Żydami i ona także to na pewno ktoś w Biblii by o tym napisał.
I takie argumenty mi się podobają.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6020
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 456 times
Been thanked: 919 times

Re: Pokój wam - szalom

Post autor: Albertus » 2024-02-13, 12:18

Adam01 pisze: 2024-02-13, 12:03
Albertus pisze: 2024-02-13, 11:46 Cytaty biblijne mówiące o tym że Jezus był biologicznym potomkiem Dawida były ci już prezentowane. Wiemy że Józef nie był biologicznym ojcem Jezusa a więc wynika z tego że to Maryja była biologicznym potomkiem Dawida a Dawid był biologicznym potomkiem Judy syna Jakuba.
Tak więc nie prezentujesz nic konkretnego na poparcie swoich tez poza uporem...
Wiesz dlaczego Żydem trzeba być z matki? Zastanów się może tu nad powodem.
W Biblii jest o pochodzeniu z rodu. Dawid zadawał się z wieloma kobietami, żonami i z haremu.
Jednak nawet on z goji nie zrobiłby Żyda, ponieważ ta narodowość rządzi się swoim prawem, innym niż np. narodowość polska czy pozostałe nam znane.
Gdyby rodzice Maryi byli Żydami i ona także to na pewno ktoś w Biblii by o tym napisał.
Dla mnie domniemywanie sobie czegoś, czego nie ma w Biblii jest niedopuszczalne i po prostu niepotrzebne.
Aby być Żydem nie trzeba mieć matki żydówki.

Nigdzie we Biblii o tym nie pisze.

Poza tym nawet współcześnie konwertyta na judaizm jak najbardziej może stać się Żydem i żydem.

W Biblii oczywiście pisze że rodzice Maryi byli Żydami - wynika to wprost z tego że pochodziła z rodu Dawida.

Proste jak budowa cepa!

Nie ma powodu aby w Biblii wszystko było napisane literalnie i wprost jak krowie nam miedzy. Niektóre rzeczy po prostu wynikają jedne z drugich.

Odrobina rozumnego myślenia przy czytaniu Biblii jest konieczna.

Awatar użytkownika
kazik95
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1807
Rejestracja: 20 lis 2023
Has thanked: 463 times
Been thanked: 224 times

Re: Pokój wam - szalom

Post autor: kazik95 » 2024-02-13, 12:20

Albertus pisze: 2024-02-13, 12:18
Adam01 pisze: 2024-02-13, 12:03
Albertus pisze: 2024-02-13, 11:46 Cytaty biblijne mówiące o tym że Jezus był biologicznym potomkiem Dawida były ci już prezentowane. Wiemy że Józef nie był biologicznym ojcem Jezusa a więc wynika z tego że to Maryja była biologicznym potomkiem Dawida a Dawid był biologicznym potomkiem Judy syna Jakuba.
Tak więc nie prezentujesz nic konkretnego na poparcie swoich tez poza uporem...
Wiesz dlaczego Żydem trzeba być z matki? Zastanów się może tu nad powodem.
W Biblii jest o pochodzeniu z rodu. Dawid zadawał się z wieloma kobietami, żonami i z haremu.
Jednak nawet on z goji nie zrobiłby Żyda, ponieważ ta narodowość rządzi się swoim prawem, innym niż np. narodowość polska czy pozostałe nam znane.
Gdyby rodzice Maryi byli Żydami i ona także to na pewno ktoś w Biblii by o tym napisał.
Dla mnie domniemywanie sobie czegoś, czego nie ma w Biblii jest niedopuszczalne i po prostu niepotrzebne.
Aby być Żydem nie trzeba mieć matki żydówki.

Nigdzie we Biblii o tym nie pisze.

Poza tym nawet współcześnie konwertyta na judaizm jak najbardziej może stać się Żydem i żydem.

W Biblii oczywiście pisze że rodzice Maryi byli Żydami - wynika to wprost z tego że pochodziła z rodu Dawida.

Proste jak budowa cepa!

Nie ma powodu aby w Biblii wszystko było napisane literalnie i wprost jak krowie nam miedzy. Niektóre rzeczy po prostu wynikają jedne z drugich.

Odrobina rozumnego myślenia przy czytaniu Biblii jest konieczna.
Tylko dopytam - z jakiego fragmentu @Albertus wywodzisz to, że Maria pochodziła z rodu Dawida?

Dodano po 4 minutach 6 sekundach:
Pytam bo to nie jest takie oczywiste:
Pokrewieństwo z Elżbietą
Ewangelista Łukasz odnotował, iż Elżbieta, matka Jana Chrzciciela, była «krewną»[20] (gr. syngenēs, συγγενής) Marii oraz że Elżbieta pochodziła z kapłańskiego rodu Aarona, z pokolenia Lewiego[21].
Grzegorz z Nazjanzu,
biorąc pod uwagę te informacje, uważał, iż również Maria pochodziła z rodu Aarona i pokolenia Lewiego. W ten sposób linie królewska i kapłańska połączyły się w osobie Jezusa Chrystusa[22].

Tomasz z Akwinu
uważał, iż ojciec Marii pochodził z pokolenia Judy, matka Marii z pokolenia Lewiego[23].
https://pl.wikipedia.org/wiki/Genealogi ... biet%C4%85

Dodano po 2 minutach 42 sekundach:
pokrewieństwo Marii z Elżbietą tak de facto jest również stwierdzeniem Żydowskości Marii.
Ostatnio zmieniony 2024-02-13, 12:26 przez kazik95, łącznie zmieniany 2 razy.
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]

Awatar użytkownika
Adam01
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 364
Rejestracja: 13 gru 2023
Has thanked: 6 times
Been thanked: 14 times

Re: Pokój wam - szalom

Post autor: Adam01 » 2024-02-13, 12:32

Albertus pisze: 2024-02-13, 12:18 Aby być Żydem nie trzeba mieć matki żydówki.
Nigdzie we Biblii o tym nie pisze.
Biblia nie reguluje zasad bycia Żydem lub żydem.
Prawo, które je reguluje pochodzi wprost od potomków tego narodu i z jego dokumentów, m.in. Tory.
Nigdzie też w Biblii Jezus nie potwierdził, że jest Żydem, choć był o to pytany i pomawiany.
Jezus był Synem Bożym i przypisywanie mu na siłę, że był Żydem niczego nie wnosi do jego nauk, ani życia.
Był Synem Bożym w ciele człowieka, ale poza ciałem swoją mocą i władzą nad życiem, demonami czy materią na każdym kroku dowodził Boskiego pochodzenia, a nie żydowskiego.
Dlatego w moim odczuciu sprowadzanie Go do tak przyziemnych kwestii jakby bycie Żydem, czy nadawanie mu typowo ludzkich cech i postrzeganie go przez pryzmat tak niedoskonałego człowieczeństwa jest niestosowne.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6020
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 456 times
Been thanked: 919 times

Re: Pokój wam - szalom

Post autor: Albertus » 2024-02-13, 12:33

kazik95 pisze: 2024-02-13, 12:24
Albertus pisze: 2024-02-13, 12:18
Adam01 pisze: 2024-02-13, 12:03
Albertus pisze: 2024-02-13, 11:46 Cytaty biblijne mówiące o tym że Jezus był biologicznym potomkiem Dawida były ci już prezentowane. Wiemy że Józef nie był biologicznym ojcem Jezusa a więc wynika z tego że to Maryja była biologicznym potomkiem Dawida a Dawid był biologicznym potomkiem Judy syna Jakuba.
Tak więc nie prezentujesz nic konkretnego na poparcie swoich tez poza uporem...
Wiesz dlaczego Żydem trzeba być z matki? Zastanów się może tu nad powodem.
W Biblii jest o pochodzeniu z rodu. Dawid zadawał się z wieloma kobietami, żonami i z haremu.
Jednak nawet on z goji nie zrobiłby Żyda, ponieważ ta narodowość rządzi się swoim prawem, innym niż np. narodowość polska czy pozostałe nam znane.
Gdyby rodzice Maryi byli Żydami i ona także to na pewno ktoś w Biblii by o tym napisał.
Dla mnie domniemywanie sobie czegoś, czego nie ma w Biblii jest niedopuszczalne i po prostu niepotrzebne.
Aby być Żydem nie trzeba mieć matki żydówki.

Nigdzie we Biblii o tym nie pisze.

Poza tym nawet współcześnie konwertyta na judaizm jak najbardziej może stać się Żydem i żydem.

W Biblii oczywiście pisze że rodzice Maryi byli Żydami - wynika to wprost z tego że pochodziła z rodu Dawida.

Proste jak budowa cepa!

Nie ma powodu aby w Biblii wszystko było napisane literalnie i wprost jak krowie nam miedzy. Niektóre rzeczy po prostu wynikają jedne z drugich.

Odrobina rozumnego myślenia przy czytaniu Biblii jest konieczna.
Tylko dopytam - z jakiego fragmentu @Albertus wywodzisz to, że Maria pochodziła z rodu Dawida?

Dodano po 4 minutach 6 sekundach:
Pytam bo to nie jest takie oczywiste:
Pokrewieństwo z Elżbietą
Ewangelista Łukasz odnotował, iż Elżbieta, matka Jana Chrzciciela, była «krewną»[20] (gr. syngenēs, συγγενής) Marii oraz że Elżbieta pochodziła z kapłańskiego rodu Aarona, z pokolenia Lewiego[21]. Grzegorz z Nazjanzu, biorąc pod uwagę te informacje, uważał, iż również Maria pochodziła z rodu Aarona i pokolenia Lewiego. W ten sposób linie królewska i kapłańska połączyły się w osobie Jezusa Chrystusa[22]. Tomasz z Akwinu uważał, iż ojciec Marii pochodził z pokolenia Judy, matka Marii z pokolenia Lewiego[23].
https://pl.wikipedia.org/wiki/Genealogi ... biet%C4%85
Jest to oczywiste dla tych którzy wierzą w prawdę Ewangelii.

A wynika to z następujących fragmentów:

Rz1:3 [Jest to Ewangelia] o Jego Synu - pochodzącym według ciała z rodu Dawida

Mt1:18 Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego2. 19 Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem sprawiedliwym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie3. 20 Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie4 i rzekł: «Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. 21 Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów». 22 A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie powiedziane przez Proroka: 23 Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel5, to znaczy: "Bóg z nami". 24 Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański: wziął swoją Małżonkę do siebie, 25 lecz nie zbliżał się do Niej, aż porodziła Syna6, któremu nadał imię Jezus6.

Oraz z wielu innych fragmentów ale to wystarczy.

Awatar użytkownika
Adam01
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 364
Rejestracja: 13 gru 2023
Has thanked: 6 times
Been thanked: 14 times

Re: Pokój wam - szalom

Post autor: Adam01 » 2024-02-13, 12:40

kazik95 pisze: 2024-02-13, 12:27 pokrewieństwo Marii z Elżbietą tak de facto jest również stwierdzeniem Żydowskości Marii.
A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, która uchodzi za niepłodną.
W którym miejscu jest stwierdzeniem Żydowskości Marii?
Z tego co wiem, to nikt nigdy nie udowodnił na podstawie bezpośrednich zapisów w Biblii, że Maryja i Jezus byli Żydami.
Tylko jej rożne interpretacji i domniemywania czasem coś o tym napomykają,
a w KK jest chyba tak, że im więcej ktoś opublikuje swoich interpretacji lub je rozpowszechni, tym większym jest autorytetem i mistykiem.
Reszta już tylko powtarza mechanicznie.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6020
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 456 times
Been thanked: 919 times

Re: Pokój wam - szalom

Post autor: Albertus » 2024-02-13, 12:41

Adam01 pisze: 2024-02-13, 12:32
Albertus pisze: 2024-02-13, 12:18 Aby być Żydem nie trzeba mieć matki żydówki.
Nigdzie we Biblii o tym nie pisze.
Biblia nie reguluje zasad bycia Żydem lub żydem.
Prawo, które je reguluje pochodzi wprost od potomków tego narodu i z jego dokumentów, m.in. Tory.
Nigdzie też w Biblii Jezus nie potwierdził, że jest Żydem, choć był o to pytany i pomawiany.
Jezus był Synem Bożym i przypisywanie mu na siłę, że był Żydem niczego nie wnosi do jego nauk, ani życia.
Był Synem Bożym w ciele człowieka, ale poza ciałem swoją mocą i władzą nad życiem, demonami czy materią na każdym kroku dowodził Boskiego pochodzenia, a nie żydowskiego.
Dlatego w moim odczuciu sprowadzanie Go do tak przyziemnych kwestii jakby bycie Żydem, czy nadawanie mu typowo ludzkich cech i postrzeganie go przez pryzmat tak niedoskonałego człowieczeństwa jest niestosowne.
A w moim odczuciu właśnie to że Bóg tak się uniżył że stał się człowiekiem świadczy o Jego wielkości i jest powodem do chwały.

A poza tym to oczywiście zarówno według zasad judaizmu rabinicznego jak i prawa państwa Izrael konwertyta na judaizm może stać się żydem i Żydem.

Ale to tylko nawiasem mówiąc.

Awatar użytkownika
kazik95
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1807
Rejestracja: 20 lis 2023
Has thanked: 463 times
Been thanked: 224 times

Re: Pokój wam - szalom

Post autor: kazik95 » 2024-02-13, 12:44

Adam01 pisze: 2024-02-13, 12:40
kazik95 pisze: 2024-02-13, 12:27 pokrewieństwo Marii z Elżbietą tak de facto jest również stwierdzeniem Żydowskości Marii.
A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, która uchodzi za niepłodną.
W którym miejscu jest stwierdzeniem Żydowskości Marii?
Z tego co wiem, to nikt nigdy nie udowodnił na podstawie bezpośrednich zapisów w Biblii, że Maryja i Jezus byli Żydami.
Tylko jej rożne interpretacji i domniemywania czasem coś o tym napomykają,
a w KK jest chyba tak, że im więcej ktoś opublikuje swoich interpretacji lub je rozpowszechni, tym większym jest autorytetem i mistykiem.
Reszta już tylko powtarza mechanicznie.
Z tego wersetu:


5 Za dni Heroda, króla Judei, był pewien kapłan z oddziału Abijasza. Miał na imię Zachariasz. Jego żona pochodziła z rodu Aarona i miała na imię Elżbieta.


@Adam01
Skoro
1.
Elżbieta była z rodu Aarona to znaczy że była Żydówką.
I Skoro
2.
Maria była krewna Żydówki Elżbiety
Więc
3.
to znaczy że sama Maria też była Żydówką.

Dodano po 2 minutach 57 sekundach:
Adam01 pisze: 2024-02-13, 12:32
Albertus pisze: 2024-02-13, 12:18 Aby być Żydem nie trzeba mieć matki żydówki.
Nigdzie we Biblii o tym nie pisze.
Biblia nie reguluje zasad bycia Żydem lub żydem.
Prawo, które je reguluje pochodzi wprost od potomków tego narodu i z jego dokumentów, m.in. Tory.
Nigdzie też w Biblii Jezus nie potwierdził, że jest Żydem, choć był o to pytany i pomawiany.
Jezus był Synem Bożym i przypisywanie mu na siłę, że był Żydem niczego nie wnosi do jego nauk, ani życia.
Był Synem Bożym w ciele człowieka, ale poza ciałem swoją mocą i władzą nad życiem, demonami czy materią na każdym kroku dowodził Boskiego pochodzenia, a nie żydowskiego.
Dlatego w moim odczuciu sprowadzanie Go do tak przyziemnych kwestii jakby bycie Żydem, czy nadawanie mu typowo ludzkich cech i postrzeganie go przez pryzmat tak niedoskonałego człowieczeństwa jest niestosowne.
Bycie Żydem to bardziej niedoskonałe bycie człowiekiem niż bycie z innego narodu?

Odmawianie człowieczeństwa Jezusowi to herezja już chyba nawet wzmiankowana w Nowym Testamencie.
"... przyszedł w ciele"
Ostatnio zmieniony 2024-02-13, 13:23 przez kazik95, łącznie zmieniany 5 razy.
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]

Awatar użytkownika
Adam01
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 364
Rejestracja: 13 gru 2023
Has thanked: 6 times
Been thanked: 14 times

Re: Pokój wam - szalom

Post autor: Adam01 » 2024-02-13, 13:38

kazik95 pisze: 2024-02-13, 12:47 5 Za dni Heroda, króla Judei, był pewien kapłan z oddziału Abijasza. Miał na imię Zachariasz. Jego żona pochodziła z rodu Aarona i miała na imię Elżbieta.
Elżbieta była z rodu Aarona to znaczy że była Żydówką.
Odmawianie człowieczeństwa Jezusowi to herezja już chyba nawet wzmiankowana w Nowym Testamencie.
"... przyszedł w ciele"
Zasady pokrewieństwa już wyjaśniłem.
Można być krewnym Polaka i nie być wcale Polakiem, a co dopiero Żyda.
To nie odmawiaj, bo chyba mi czegoś tu nie imputujesz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum biblijne, wydarzenia biblijne”