Niepolityczny komentarz aktualny-ciekawostki naukowe, rozrywkowe, medialne, popkulturowe.

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
marcin
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 756
Rejestracja: 3 lut 2024
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 115 times
Been thanked: 71 times

Re: Niepolityczny komentarz aktualny-ciekawostki naukowe, rozrywkowe, medialne, popkulturowe.

Post autor: marcin » 2024-02-14, 11:13

Marek_Piotrowski pisze: 2024-02-14, 10:53
Jesli np. obiekt emitujacy swiatlo, pedzi przez wszechswiat z szybkoscia wieksza od szybkosci swiatla
A sądzisz, ze takowe istnieją?
Sa bardzo prawdopodobne.
Ale nie wiemy, a nawet chyba sie nie dowiemy z jaka rzeczywiscie predkoscia poruszaja sie chocby galaktyki, bo ta ktora mozemy poznac to odniesienie do punktow ktore znamy, czyli niemal to samo co przedkopernikowskie spojzenie na swiat mimo znacznego rozwoju nauki.
Wiesz, nawet caly wszechswiat moze pedzic, lub obracac sie ze znacznie wieksza szybkoscia w przestrzeni w ktorej sie znajduje.
Tego raczej nie jestesmy w stanie sprawdzic.
Ostatnio zmieniony 2024-02-14, 11:17 przez marcin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4674 times
Kontakt:

Re: Niepolityczny komentarz aktualny-ciekawostki naukowe, rozrywkowe, medialne, popkulturowe.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-02-14, 11:15

Prawdę mówiąc nie spotkałem się z podobną hipotezą. Teoria Względności póki co nie została obalona...

marcin
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 756
Rejestracja: 3 lut 2024
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 115 times
Been thanked: 71 times

Re: Niepolityczny komentarz aktualny-ciekawostki naukowe, rozrywkowe, medialne, popkulturowe.

Post autor: marcin » 2024-02-14, 11:19

Marek_Piotrowski pisze: 2024-02-14, 11:15 Prawdę mówiąc nie spotkałem się z podobną hipotezą. Teoria Względności póki co nie została obalona...
Nie musi, ona wlasnie jest poza, gdyz dotyczy wlasnie wzglednosci. ;)
Dokladnie tak jak przedkopernikowskie widzenie swiata.
Moze dokladniej wyjasnie. Teoria wzglednosci dotyczy tego co widzimy i mozemy sprawdzic, czyli zaleznoscia wewnatrz wszechswiata. Jednak jego sybkosc, ped, czy cokolwiek, nie ma na nia wplywu, gdyz dotyczy tego co sie wewnatrz dzieje miedzy obiektami tego wszechswiata.
Czy bedzie on pedzil w przestrzeni z 10-krotna szybkoscia swiatla, obracal sie, czy stal w jednym miejscu tej przestrzeni, nie ma to wplywu na jego wewnetrzne relacje.
Tak samo jak szybkosc pociagu nie ma wplywu na to co sie dzieje w jego wnetrzu.
W pociagu mozemy jedynie zaobserwowac zwalnianie, czy przyspieszanie, ale we wszechswiecie raczej w takim stopniu w jakim to obserwujemy w pociagu, katastrofalne w skali swiata.
Niektore niewyjasnione zjawiska moga byc wlasnie skutkiem "minute" zmian w tej szybkosci, np. slynne czarne dziury.
Przestrzen wszechswiata nie jest pusta, jak by nam sie wydawalo, jest wypelniona energia i przeroznymi silami chocby grawitacji, ktore go zespajaja w niewidoczny dla nas sposob.
Ostatnio zmieniony 2024-02-14, 11:49 przez marcin, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
kazik95
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1807
Rejestracja: 20 lis 2023
Has thanked: 463 times
Been thanked: 225 times

Re: Niepolityczny komentarz aktualny-ciekawostki naukowe, rozrywkowe, medialne, popkulturowe.

Post autor: kazik95 » 2024-02-14, 11:37

Mija mniej więcej rok od publicznego debiutu ChataGPT.
Używacie? Co sądzicie? Jak zmienił Wasze korzystanie z internetu?
Ja przyznam, że od tego czasu przesiadęłm się prawie całkowicie z wyszukiwarki Google na wyszukiwarkę Bing z wbudowanym Chatem AI

https://www.microsoft.com/en-us/bing/do ... orm=MA13KP

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2024-02-14, 11:38 przez kazik95, łącznie zmieniany 1 raz.
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13893
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2035 times
Been thanked: 2222 times

Re: Niepolityczny komentarz aktualny-ciekawostki naukowe, rozrywkowe, medialne, popkulturowe.

Post autor: sądzony » 2024-02-14, 11:41

marcin pisze: 2024-02-14, 10:34 Mozna by powiedziec ze obiekt moze byc na zachodzie, a jego swiatlo dciera do nas od wschodu i myslimy ze on tam jest na wschodnim niebie, gdzies bardzo daleko, a w rzeczywistosci moze byc bardzo blisko na zachodniej stronie.
Tu chyba nie trzeba, aż takiej filozofii. Wystarczy świadomość, iż w ostatnie 8 minut obserwowanego zachodu słońca Jego już tam nie ma.

Dodano po 4 minutach 4 sekundach:
kazik95 pisze: 2024-02-14, 11:37 Mija mniej więcej rok od publicznego debiutu ChataGPT.
Używacie? Co sądzicie? Jak zmienił Wasze korzystanie z internetu?
Ja przyznam, że od tego czasu przesiadęłm się prawie całkowicie z wyszukiwarki Google na wyszukiwarkę Bing z wbudowanym Chatem AI
Ja używam od czasu do czasu dla zabawy ChatGPT 3.5 i jestem negatywnie zawiedziony.
Dla mnie to właśnie taka zabawka.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4674 times
Kontakt:

Re: Niepolityczny komentarz aktualny-ciekawostki naukowe, rozrywkowe, medialne, popkulturowe.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-02-14, 11:49

marcin pisze: 2024-02-14, 11:19
Marek_Piotrowski pisze: 2024-02-14, 11:15 Prawdę mówiąc nie spotkałem się z podobną hipotezą. Teoria Względności póki co nie została obalona...
Nie musi, ona wlasnie jest poza, gdyz dotyczy wlasnie wzglednosci. ;)
Dokladnie tak jak przedkopernikowskie widzenie swiata.
Moze dokladniej wyjasnie. Teoria wzglednosci dotyczy tego co widzimy i mozemy sprawdzic, czyli zaleznoscia wewnatrz wszechswiata. Jednak jego sybkosc, ped, czy cokolwiek, nie ma na nia wplywu, gdyz dotyczy tego co sie wewnatrz dzieje miedzy obiektami tego wszechswiata.
Czy bedzie on pedzil w przestrzeni z 10-krotna szybkoscia swiatla, obracal sie, czy stal w jednym miejscu tej przestrzeni, nie ma to wplywu na jego wewnetrzne relacje.
Tak samo jak szybkosc pociagu nie ma wplywu na to co sie dzieje w jego wnetrzu.
...ale nadal nie przekracza prędkości światła.

Awatar użytkownika
kazik95
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1807
Rejestracja: 20 lis 2023
Has thanked: 463 times
Been thanked: 225 times

Re: Niepolityczny komentarz aktualny-ciekawostki naukowe, rozrywkowe, medialne, popkulturowe.

Post autor: kazik95 » 2024-02-14, 11:51

sądzony pisze: 2024-02-14, 11:45 Dodano po 4 minutach 4 sekundach:
kazik95 pisze: 2024-02-14, 11:37 Mija mniej więcej rok od publicznego debiutu ChataGPT.
Używacie? Co sądzicie? Jak zmienił Wasze korzystanie z internetu?
Ja przyznam, że od tego czasu przesiadęłm się prawie całkowicie z wyszukiwarki Google na wyszukiwarkę Bing z wbudowanym Chatem AI
Ja używam od czasu do czasu dla zabawy ChatGPT 3.5 i jestem negatywnie zawiedziony.
Dla mnie to właśnie taka zabawka.
Zależy pewnie co się robi. Ja teraz właśnie używam go do wyjaśnienia co autor jakiegoś kodu w javie miał na myśli gdy coś kodował?
Do takich rzeczy to się dość dobrze nadaje.
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]

marcin
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 756
Rejestracja: 3 lut 2024
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 115 times
Been thanked: 71 times

Re: Niepolityczny komentarz aktualny-ciekawostki naukowe, rozrywkowe, medialne, popkulturowe.

Post autor: marcin » 2024-02-14, 11:52

Marek_Piotrowski pisze: 2024-02-14, 11:49
marcin pisze: 2024-02-14, 11:19
Marek_Piotrowski pisze: 2024-02-14, 11:15 Prawdę mówiąc nie spotkałem się z podobną hipotezą. Teoria Względności póki co nie została obalona...
Nie musi, ona wlasnie jest poza, gdyz dotyczy wlasnie wzglednosci. ;)
Dokladnie tak jak przedkopernikowskie widzenie swiata.
Moze dokladniej wyjasnie. Teoria wzglednosci dotyczy tego co widzimy i mozemy sprawdzic, czyli zaleznoscia wewnatrz wszechswiata. Jednak jego sybkosc, ped, czy cokolwiek, nie ma na nia wplywu, gdyz dotyczy tego co sie wewnatrz dzieje miedzy obiektami tego wszechswiata.
Czy bedzie on pedzil w przestrzeni z 10-krotna szybkoscia swiatla, obracal sie, czy stal w jednym miejscu tej przestrzeni, nie ma to wplywu na jego wewnetrzne relacje.
Tak samo jak szybkosc pociagu nie ma wplywu na to co sie dzieje w jego wnetrzu.
...ale nadal nie przekracza prędkości światła.
A skad mozesz to wiedziec? Teoria wzglednosci nic nie mowi na ten temat, tylko na temat wnetrza tego wszechswiata.
Uzywanie jej w innym celu jest nieuprawnione.
Ostatnio zmieniony 2024-02-14, 11:54 przez marcin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4674 times
Kontakt:

Re: Niepolityczny komentarz aktualny-ciekawostki naukowe, rozrywkowe, medialne, popkulturowe.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-02-14, 12:04

Co to jest "zewnętrze" względem Wszechświata? :)
I co może się tam "poruszać"?
Wybacz, ale samo stawianie sprawy w ten sposób jest błędne.

Zresztą, napisałeś (cytuję, wyróżnienie moje): "Jesli np. obiekt emitujacy swiatlo, pedzi przez wszechswiat z szybkoscia wieksza od szybkosci swiatla"
Zatem nie "na zewnątrz Wszechświata". Stąd moje zdziwienie.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13893
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2035 times
Been thanked: 2222 times

Re: Niepolityczny komentarz aktualny-ciekawostki naukowe, rozrywkowe, medialne, popkulturowe.

Post autor: sądzony » 2024-02-14, 12:23

kazik95 pisze: 2024-02-14, 11:51 Zależy pewnie co się robi. Ja teraz właśnie używam go do wyjaśnienia co autor jakiegoś kodu w javie miał na myśli gdy coś kodował?
Do takich rzeczy to się dość dobrze nadaje.
Zgadza się. Ja próbowałem porozmawiać z nim o św. Janie od Krzyża to odniosłem wrażenie, że jak czegoś nie wie (w sensie barak mu informacji) to po prostu je wymyśla ;)
Ale gdy mu się pomaga to fajne pisze wiersze.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

marcin
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 756
Rejestracja: 3 lut 2024
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 115 times
Been thanked: 71 times

Re: Niepolityczny komentarz aktualny-ciekawostki naukowe, rozrywkowe, medialne, popkulturowe.

Post autor: marcin » 2024-02-14, 12:37

Marek_Piotrowski pisze: 2024-02-14, 12:04 Co to jest "zewnętrze" względem Wszechświata? :)
I co może się tam "poruszać"?
Wybacz, ale samo stawianie sprawy w ten sposób jest błędne.

Zresztą, napisałeś (cytuję, wyróżnienie moje): "Jesli np. obiekt emitujacy swiatlo, pedzi przez wszechswiat z szybkoscia wieksza od szybkosci swiatla"
Zatem nie "na zewnątrz Wszechświata". Stąd moje zdziwienie.
Wiec wyobraz sobie obiekt ktory przez ten wszechswiat pedzi w odwrotnym kierunku niz pozostale we wszechswiecie obiekty. Jego szybkoscakim przypadku bedzie wzgledna, jednak moze przekraczac szybkosc swiatla. To tylko taki teoretyczny przyklad. Innym moze byc obiekt ciagle zwiekszajacy szybkosc np. pod wplywem grawitacji planet.
Malo prawdopodobne, ale chocby w teorii mozliwe, bo caly czas piszemy o teorii i w teorii.

Dodano po 3 minutach 11 sekundach:
sądzony pisze: 2024-02-14, 12:23
kazik95 pisze: 2024-02-14, 11:51 Zależy pewnie co się robi. Ja teraz właśnie używam go do wyjaśnienia co autor jakiegoś kodu w javie miał na myśli gdy coś kodował?
Do takich rzeczy to się dość dobrze nadaje.
Zgadza się. Ja próbowałem porozmawiać z nim o św. Janie od Krzyża to odniosłem wrażenie, że jak czegoś nie wie (w sensie barak mu informacji) to po prostu je wymyśla ;)
Ale gdy mu się pomaga to fajne pisze wiersze.
I chyba jedynie do tego AI sie nadaje. =))

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4674 times
Kontakt:

Re: Niepolityczny komentarz aktualny-ciekawostki naukowe, rozrywkowe, medialne, popkulturowe.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-02-14, 13:10

marcin pisze: 2024-02-14, 12:40
Marek_Piotrowski pisze: 2024-02-14, 12:04 Co to jest "zewnętrze" względem Wszechświata? :)
I co może się tam "poruszać"?
Wybacz, ale samo stawianie sprawy w ten sposób jest błędne.

Zresztą, napisałeś (cytuję, wyróżnienie moje): "Jesli np. obiekt emitujacy swiatlo, pedzi przez wszechswiat z szybkoscia wieksza od szybkosci swiatla"
Zatem nie "na zewnątrz Wszechświata". Stąd moje zdziwienie.
Wiec wyobraz sobie obiekt ktory przez ten wszechswiat pedzi w odwrotnym kierunku niz pozostale we wszechswiecie obiekty. Jego szybkoscakim przypadku bedzie wzgledna, jednak moze przekraczac szybkosc swiatla.
Nie, nie może. Obawiam się, że nie rozumiesz Teorii Względności.
To tylko taki teoretyczny przyklad. Innym moze byc obiekt ciagle zwiekszajacy szybkosc np. pod wplywem grawitacji planet.
Malo prawdopodobne, ale chocby w teorii mozliwe, bo caly czas piszemy o teorii i w teorii.
Niezależnie jak przyspieszy, szybkości światła nie przekroczy, bowiem przy prędkościach relatywistycznych prędkości się nie dodają, a gdy dochodzimy do prędkości światła, przyspieszenie już w ogóle nie powoduje wzrostu prędkości.
Dlatego nie jest możliwe, nawet "w teorii".

Bardzo ładny i przejrzysty przykład za https://openstax.org/books/fizyka-dla-s ... zglednosci:
Transformacja prędkości dla niewielkich prędkości
Wyobraźmy sobie samochód poruszający się po prostej drodze, jak pokazano na Ilustracji 5.19.
Obrazek
Zgodnie z wynikami doświadczeń i drugim postulatem szczególnej teorii względności światło opuszcza reflektor z prędkością c i z taką samą prędkością dociera do przechodnia.

Kierowca widzi światło reflektorów poruszające się z prędkością c
w układzie odniesienia samochodu. Jeżeli zastosowalibyśmy w tej sytuacji transformację Galileusza, to światło wychodzące z reflektorów dotarłoby do przechodnia z prędkością u=c+v
, co byłoby sprzeczne z postulatami Einsteina. Zarówno odległość przebyta przez światło, jak i czas przemieszczenia są różne w układach odniesienia samochodu i przechodnia. Co więcej, muszą się od siebie różnić w taki sposób, by światło miało jednakową prędkość w obu układach. Sposób przeliczania prędkości określa transformacja Lorentza.


Transformacja prędkości dla światła i prędkości bliskich prędkości światła

Załóżmy, że statek kosmiczny porusza się prosto w stronę Ziemi z prędkością c∕2
Statek wysyła sygnał do ziemskiego laboratorium za pomocą wiązki laserowej, jak na Ilustracji 5.20. Wiedząc, że widziane z perspektywy statku światło opuszcza go z prędkością c (tj. prędkością światła), obliczmy prędkość, z jaką dotrze do laboratorium.
Obrazek
Ilustracja 5.20 Z jaką prędkością sygnał świetlny wysłany ze statku kosmicznego poruszającego się z prędkością c∕2 dotrze na Ziemię?

Ponieważ statek i światło poruszają się z prędkościami relatywistycznymi, nie możemy skorzystać z klasycznego dodawania wektorów. Zamiast tego wykorzystamy relatywistyczne przekształcenia prędkości.

Rozwiązanie
  • Określamy dane: v=c∕2 , u′=c
  • Określamy szukane: u
  • Wyrażamy rozwiązanie za pomocą równania
    Obrazek
  • Wykonujemy obliczenia
    Obrazek
Znaczenie
Dodawanie prędkości w sposób relatywistyczny daje poprawny wynik. Światło opuszcza statek i dociera do laboratorium z taką samą prędkością c. Prędkość światła jest niezależna od względnego ruchu źródła i obserwatora bez względu na to, czy obserwator znajduje się na statku kosmicznym, czy w ziemskim laboratorium.
Dodawanie prędkości nie może dać wyniku większego niż prędkość światła.
Proponuję nie kontynuować, bo dla tematu forum nie ma to znaczenia. Jesli CIę to zaciekawiło, materiałów w Sieci jest mnóstwo.
Ostatnio zmieniony 2024-02-14, 13:11 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6445
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 889 times
Been thanked: 725 times
Kontakt:

Re: Niepolityczny komentarz aktualny-ciekawostki naukowe, rozrywkowe, medialne, popkulturowe.

Post autor: CiekawaXO » 2024-02-14, 13:44

kazik95 pisze: 2024-02-14, 11:37 Mija mniej więcej rok od publicznego debiutu ChataGPT.
Używacie? Co sądzicie? Jak zmienił Wasze korzystanie z internetu?
Ja przyznam, że od tego czasu przesiadęłm się prawie całkowicie z wyszukiwarki Google na wyszukiwarkę Bing z wbudowanym Chatem AI

https://www.microsoft.com/en-us/bing/do ... orm=MA13KP

Obrazek
Kazik ja korzystałam z 5 razy. Jakoś o nim zapomnialam.
I co lepszy czat od googla?

Dodano po 42 sekundach:
Jakieś coś po angielsku...
A polska wersja?
Ostatnio zmieniony 2024-02-14, 13:45 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kazik95
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1807
Rejestracja: 20 lis 2023
Has thanked: 463 times
Been thanked: 225 times

Re: Niepolityczny komentarz aktualny-ciekawostki naukowe, rozrywkowe, medialne, popkulturowe.

Post autor: kazik95 » 2024-02-14, 14:19

Chat Bing działa również po polsku.
Sam korzystam 90% czasu po polsku.

A co do artykułu to ja korzystam z opcji "tłumacz na język polski" w przeglądarce Edge:
(w innych przeglądarkach są chyba analogiczne opcje)

Obrazek

Dodano po 1 minucie 20 sekundach:
29 września 2023 r.

Aktualizacja z 23 stycznia 2024 r.: W firmie Microsoft zawsze aktualizujemy i testujemy funkcje, aby zapewnić naszym użytkownikom jak najlepsze wrażenia, i eksperymentujemy z nowymi podejściami do funkcjonalności. Aby poprawić środowisko użytkownika i usprawnić nasze narzędzia, które zwiększają kreatywność, Kreator obrazów Bing jest teraz Twórcą obrazów z Projektanta, a czat Bing jest teraz rozwiązaniem Microsoft Copilot. Twórz obrazy warte podziwu za pomocą słów i sztucznej inteligencji za pomocą Kreatora obrazów z Projektanta i wypróbuj Microsoft Copilot, asystenta wyszukiwania w Internecie opartego na sztucznej inteligencji.

Ikona Facebooka
Ikona Twittera
Ikona Pinteresta
Jakie są funkcje sztucznej inteligencji Bing i jak z nich korzystać?
Sztuczna inteligencja może zrewolucjonizować sposób, w jaki korzystasz z Internetu. Od bardziej interaktywnego, wnikliwego wyszukiwania po generowanie tekstu i obrazów w ciągu kilku sekund — korzystaj z narzędzi sztucznej inteligencji Bing, aby znajdować to, czego potrzebujesz, odkrywać cenne nowe zasoby i tworzyć to, co sobie wyobrażasz. Dowiedz się, jak wykorzystać możliwości funkcji sztucznej inteligencji usługi Bing, aby zrobić to wszystko i nie tylko.

Funkcje sztucznej inteligencji Bing

Napisać krótką wiadomość e-mail? Sprawdzić! Pomożesz znaleźć kolejny świetny cel podróży wraz z pomysłami na loty i hotele? Sprawdzić! Oszczędzasz czas i pieniądze na liście zakupów? Dokładnie sprawdź! Dowiedz się, jak korzystać ze sztucznej inteligencji Bing, aby znacznie ułatwić tworzenie listy rzeczy do zrobienia.

Wyszukiwanie wspomagane sztuczną inteligencją w celu uzyskania lepszych wyników

Funkcja wyszukiwania Bing oferuje bardziej przydatne wyniki niż kiedykolwiek, udostępniając dodatkowe informacje, narzędzia i widżety towarzyszące każdemu wyszukiwaniu. Gdy szukasz na przykład miasta do odwiedzenia, zobaczysz listę najbardziej odpowiednich witryn na stronie wyszukiwania, ale to nie wszystko. Możesz również zobaczyć więcej informacji z boku, w tym zdjęcia, mapę, historię miasta, hotele w okolicy, kluczowe atrakcje, dodatkowe wyszukiwania, które mogą być przydatne i nie tylko.

Czat Bing

Jeśli uważasz, że tradycyjna funkcja wyszukiwania Bing jest niesamowita, przygotuj się na to, że zostaniesz posadzony przez czat Bing. To oparte na konwersacjach narzędzie wyszukiwania oparte na sztucznej inteligencji oferuje kompleksowe wyniki dla złożonych pytań i poleceń. Zadaj mu wiele pytań i zobacz, co potrafi! Na przykład możesz poprosić o listę najlepszych szkół w Twojej okolicy wraz z pobliskimi parkami z odległością do wymienionej szkoły. Może wygenerować to wszystko jako odpowiedź tekstową lub arkusz kalkulacyjny, ale dostarczy również obrazy, dodatkowe linki, szkolne strony internetowe i nie tylko.

Kreator obrazów Bing

Kreator obrazów Bing obsługiwany przez DALL-E jest wbudowany w czat Bing i może być również używany za pomocą ikony Kreatora obrazów Bing na pasku bocznym przeglądarki Microsoft Edge. Jest to Twoje narzędzie do generowania obrazów na żądanie w dowolnym stylu. Od obrazów z mediów społecznościowych po upiorne kreacje na zaproszenie na imprezę Halloween, Bing Image Creator może generować niezliczone opcje obrazów, aż znajdziesz idealną.

Tworzenie Bing

Bing Compose przenosi generowanie tekstu AI na wyższy poziom, pisząc w różnych tonach i formatach, aby utworzyć potrzebną kopię. Jest wbudowany w Bing Chat i możesz również uzyskać do niego dostęp za pomocą ikony Bing Chat na pasku bocznym Microsoft Edge. Twórz e-maile, posty na blogu, listy zakupów, przemówienia, podsumowania, wiersze, opowiadania i wiele więcej w ciągu kilku sekund. Nie wiesz, jak sformułować odpowiedź na słoną wiadomość e-mail, którą właśnie otrzymałeś? Niech Bing Compose pokaże Ci, jak to się robi.

Karty wiedzy 2.0

Aby uzyskać jeszcze bardziej wartościowe wyniki podczas wyszukiwania, usługa Bing udostępnia teraz karty wiedzy generowane przez sztuczną inteligencję 2.0 po prawej stronie strony wyników wyszukiwania. Od osi czasu powiązanych wydarzeń po sugestie dotyczące dalszych badań, Karty wiedzy 2.0 wykorzystują sztuczną inteligencję do generowania i wyświetlania różnych istotnych informacji w nowych formatach bezpośrednio na stronie wyszukiwania.

Historie

Historie Bing generowane przez sztuczną inteligencję zapewniają informacje, których szukasz, w postaci mieszanki formatów tekstowych, graficznych, wideo i/lub audio. Jeśli jesteś wzrokowcem lub słuchowcem i wolisz angażować się w dynamiczne, zróżnicowane treści, Stories dostarcza odpowiedzi w nowy i atrakcyjny sposób, który może Ci się spodobać. Poszukaj relacji wśród wyników wyszukiwania.

Szczegółowe informacje Bing na pasku bocznym przeglądarki Microsoft Edge

Wykorzystaj w pełni swój czas online dzięki usłudze Bing Insights w okienku Czat Bing na pasku bocznym przeglądarki Microsoft Edge. Otwórz dowolną stronę internetową, aby ją wypróbować. Zobaczysz, że usługa Bing Insights oferuje wiele dodatkowych informacji, linków i sugestii, które usprawniają przeglądanie, pomagają odkrywać nowe możliwości i szybciej prowadzą do tego, co chcesz znaleźć. Ponieważ znajduje się bezpośrednio na pasku bocznym przeglądarki Microsoft Edge, możesz jednocześnie wyświetlać stronę internetową i szczegółowe informacje. Możesz także znaleźć dane o samej stronie internetowej, w tym możliwe recenzje, analizy i nie tylko. Aby dowiedzieć się więcej i poznać szerszy temat, wypróbuj usługę Bing Insights.

Porady dotyczące korzystania z usługi Bing AI

Oto kilka szybkich porad dotyczących korzystania z usługi Bing AI:

Skup się na szczegółach. W przypadku wyszukiwania i generowania tekstu lub obrazów pomóż sztucznej inteligencji Bing zapewnić Ci to, czego chcesz, podając jak najwięcej szczegółów.
Zadawaj pytania uzupełniające, aby podtrzymać rozmowę. Pytałeś już o planowanie wakacji, ale dzięki sztucznej inteligencji możesz podtrzymać rozmowę z większą liczbą pytań i próśb. Spróbuj powiedzieć czatowi Bing, co lubisz robić, i poproś o rekomendacje na podstawie innych przygód, które Ci się podobały. Wtedy możesz powiedzieć: "Te rekomendacje nie są wystarczająco ekscytujące? Co sprawia mi największą frajdę w [lokalizacja]?" lub "Jesteśmy na dobrej drodze, ale nie chcę tak dużo chodzić. Co mógłbym zrobić, co nie jest tak aktywne?"
Sformułuj odpowiedź. Szukasz konspektu? Wykres? Poinformuj usługę Bing, w jaki sposób chcesz otrzymywać informacje, ale nie bój się prosić o poprawki, dopóki nie znajdziesz odpowiedzi, której szukasz.
Poproś o podsumowanie. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz podsumowania artykułu, czy po prostu chcesz powtórzyć fabułę poprzedniego sezonu programu telewizyjnego przed rozpoczęciem nowego, poproś Bing Chat o podsumowanie głównych punktów.
Porównuj rzeczy. Nie trać czasu na nieistotne informacje lub tworzenie własnego arkusza porównawczego. Po prostu poinstruuj czat Bing, aby porównał dwa (lub więcej!) rodzaje informacji i poinformował go, jak szczegółowy raport ma zostać wygenerowany. Wykorzystaj to, aby zaoszczędzić pieniądze, prosząc o porównanie cen.
Otrzymuj wyniki w czasie rzeczywistym. Czat Bing jest w stanie pobrać żądane informacje o ostatnich wydarzeniach lub najświeższych wiadomościach. Od wyników sportowych po ceny akcji, zadaj konkretne pytanie, aby uzyskać tylko te szczegóły w czasie rzeczywistym, które są dla Ciebie najważniejsze.
Funkcje sztucznej inteligencji Bing zmieniają sposób, w jaki korzystamy z Internetu, jednocześnie oszczędzając czas i pieniądze użytkowników. Rozpocznij pracę ze spersonalizowanymi wynikami wyszukiwania, generowaniem tekstu, tworzeniem obrazów i nie tylko, wypróbowując już dziś usługę Bing AI.

[*] Stworzony z pomocą sztucznej inteligencji.
[**] Dostępność i funkcjonalność funkcji mogą się różnić w zależności od typu urządzenia, rynku, wersji przeglądarki lub typu konta.
Ostatnio zmieniony 2024-02-14, 14:20 przez kazik95, łącznie zmieniany 1 raz.
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6445
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 889 times
Been thanked: 725 times
Kontakt:

Re: Niepolityczny komentarz aktualny-ciekawostki naukowe, rozrywkowe, medialne, popkulturowe.

Post autor: CiekawaXO » 2024-02-14, 15:10

Nie no, czytam dużo stron w innych językach i wiem jak się tłumaczy.
Chodzi mi bardziej o Binga czy ma polska wersję, ustawienia i wszystko.

Skąd wiesz, że bot się nie myli?

ODPOWIEDZ