Niepolityczny komentarz aktualny-ciekawostki naukowe, rozrywkowe, medialne, popkulturowe.

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5403
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 859 times
Been thanked: 1413 times

Re: Niepolityczny komentarz aktualny-ciekawostki naukowe, rozrywkowe, medialne, popkulturowe.

Post autor: abi » 2024-03-14, 17:27

"Kawa rozpuszczalna różni się tylko tym od kawy ziarnistej, że przed zapakowaniem została ona najpierw zaparzona, a potem z takiego naparu odparowano wodę. Kawa rozpuszczalna to sto procent kawy w kawie. Nie ma w niej żadnych, innych dodatków" - mówi dietetyk

Dodano po 27 sekundach:
https://kobieta.interia.pl/porady/news- ... bacz_takze
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6288
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Niepolityczny komentarz aktualny-ciekawostki naukowe, rozrywkowe, medialne, popkulturowe.

Post autor: CiekawaXO » 2024-04-05, 15:46


Ambasador Izraela w Polsce nakrzyczał po nagraniu na Mazurka, 16 minuta.
Stanowski z kolei powiedział, że oglądając to co mówił ambasador, stawał się chwilowo antysemitą...i nigdy nie widział aby ktoś tak bardzo traktował inny naród, tutaj Polaków, jako gorszych od siebie.
Ostatnio zmieniony 2024-04-05, 15:51 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Niepolityczny komentarz aktualny-ciekawostki naukowe, rozrywkowe, medialne, popkulturowe.

Post autor: Gzresznik Upadający » 2024-04-05, 15:54

No bo goim się domagają... A to niedobra jest.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6288
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Niepolityczny komentarz aktualny-ciekawostki naukowe, rozrywkowe, medialne, popkulturowe.

Post autor: CiekawaXO » 2024-04-05, 16:14

Co to jest goim?

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5403
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 859 times
Been thanked: 1413 times

Re: Niepolityczny komentarz aktualny-ciekawostki naukowe, rozrywkowe, medialne, popkulturowe.

Post autor: abi » 2024-04-05, 16:20

Goj (z hebr. גוי goj = „naród”, l.mn גויים gojim) – określenie pojawiające się wielokrotnie w Torze, tłumaczone najczęściej jako „narody" czyli zwykle nie-Żydów, kogoś spoza narodu Izraela.
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19129
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Niepolityczny komentarz aktualny-ciekawostki naukowe, rozrywkowe, medialne, popkulturowe.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-04-05, 18:17

raczej pogardliwe...

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Niepolityczny komentarz aktualny-ciekawostki naukowe, rozrywkowe, medialne, popkulturowe.

Post autor: Gzresznik Upadający » 2024-04-05, 18:21

Biorąc pod uwagę że my jesteśmy tym prawdziwym Izraelem to oni są bardziej goim ...
He he.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6288
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Niepolityczny komentarz aktualny-ciekawostki naukowe, rozrywkowe, medialne, popkulturowe.

Post autor: CiekawaXO » 2024-04-05, 18:39

@Gzresznik Upadający ja dalej nie wiem co masz na myśli, ale tuskować i kaczynić i wyzywać i pisać pogardliwie idż sobie na tradycyjny Komentarz aktualny.
Tutaj chcę poruszać tematy społeczne także, bo są medialne i na czasie, ale nei w takiej formie jak robiłeś to z Andejem.
Może można mówić o ważnych sprawach nie wchodząc w bagno polskiej polityki i nawzajem się antagonizować i dzielić?
Spróbuj też się powstrzymywać.

Napisałam do Morkeja i zredaguję trochę temat bo nie do końca odpowiada moim oczekiwaniom i tym co chciałam osiągnąć.
Może są ludzie którzy chcą porozmawiać o aktualnych tematach społecznych na świecie, a są to także, a nie TYLKO tematy zahaczające o politykę chcąc nie chcąc, ale bardziej nie chcąc, i woleliby zrobić to w pokojowej najbardziej jak się da atmosferze, bez dzielenia się na obozy prawicy i lewicy?
Taki cel mi przyświecał: rozmawiać na tematy ważne, aktualne, ale niekoniecznie z punktu widzenia głębokiej polityki. Są inne ujęcia: filozoficzne, społeczne, psychologiczne i naprawde nie trzeba o tym rozmawiać z poziomu tylko politycznego, mimo ze rozmawia się o dyplomacie.
Ostatnio zmieniony 2024-04-05, 18:48 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 5 razy.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Niepolityczny komentarz aktualny-ciekawostki naukowe, rozrywkowe, medialne, popkulturowe.

Post autor: Gzresznik Upadający » 2024-04-05, 19:02

Powtórzę .Biorąc pod uwagę że chrześcijanie kontynuują tradycje Izraela wg Objawienia a Żydzi go odrzucili to oni teraz są " narodami" .He he
A TERAZ PROSZE WYTŁUMACZYĆ SKAD OSKARZENIE O TUSKOWANIE KACZYNIZACJA I INNE MYSLOZBRODNIE?
Bo nie rozumiem ?

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5403
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 859 times
Been thanked: 1413 times

Re: Niepolityczny komentarz aktualny-ciekawostki naukowe, rozrywkowe, medialne, popkulturowe.

Post autor: abi » 2024-04-05, 19:20

tuskować i kaczynić...przecudne :-j
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6288
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Niepolityczny komentarz aktualny-ciekawostki naukowe, rozrywkowe, medialne, popkulturowe.

Post autor: CiekawaXO » 2024-04-05, 19:40

Gzresznik Upadający pisze: 2024-04-05, 19:02 Powtórzę .Biorąc pod uwagę że chrześcijanie kontynuują tradycje Izraela wg Objawienia a Żydzi go odrzucili to oni teraz są " narodami" .He he
A TERAZ PROSZE WYTŁUMACZYĆ SKAD OSKARZENIE O TUSKOWANIE KACZYNIZACJA I INNE MYSLOZBRODNIE?
Bo nie rozumiem ?
To tak prewencyjnie :D

To że napisałeś, że przejęliśmy rolę w niesieniu Objawienia "dalej", okej... Ale zauważ, że chrześcijanie nie są narodem, nawet jak to napiszesz w cudzysłowiu, to dalej nie do końca gra.

Wytłumacz mi lepiej co miałeś na myśli pisząc o tych gojach czy co to tam jest?
Ostatnio zmieniony 2024-04-05, 19:42 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 661
Rejestracja: 3 lut 2024
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 110 times
Been thanked: 62 times

Re: Niepolityczny komentarz aktualny-ciekawostki naukowe, rozrywkowe, medialne, popkulturowe.

Post autor: marcin » 2024-04-05, 20:04

To oznacza to samo co my, a pozostali to wszyscy inni. W tym kontekscie to sa dwa narody, Zydzi i goje. Jak my i oni.
Ostatnio zmieniony 2024-04-05, 20:06 przez marcin, łącznie zmieniany 1 raz.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Niepolityczny komentarz aktualny-ciekawostki naukowe, rozrywkowe, medialne, popkulturowe.

Post autor: konserwa » 2024-04-05, 20:23

Trzeba rozroznic:
- zydzi - twor spoleczny o kulturze mozaistycznej na kanwie semickiej
- Zydzi - konkretny narod ( na kanwie kilku tworow polityczno-panstwowych)
- zydowstwo ( syjonisci ) - cos na wzor ultranacjonalistow

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19129
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Niepolityczny komentarz aktualny-ciekawostki naukowe, rozrywkowe, medialne, popkulturowe.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-04-06, 10:00

Gzresznik Upadający pisze: 2024-04-05, 19:02 Powtórzę .Biorąc pod uwagę że chrześcijanie kontynuują tradycje Izraela wg Objawienia a Żydzi go odrzucili to oni teraz są " narodami" .He he
"Pytam więc, czy aż tak się potknęli, że odpadali? Ależ nie! Przeciwnie, ich upadki posłużyły za okazję do zbawienia dla pogan i w ten sposób w nich samych obudziła się [szlachetna] zazdrość."(Rz 11,11)
"Jeżeli pierwociny [ciasta] są święte, to i wszystko ciasto okaże się świętym; jeżeli święte są korzenie, to i gałęzie. Jeżeli niektóre spośród naturalnych gałęzi zostały odcięte, a na ich miejsce ty - jakkolwiek dziczką jesteś - zostałeś wszczepiony i korzystasz z mocy korzeni i z soków ożywczych oliwki, to nie powód jeszcze, żebyś wynosił się ponad gałęzie! A jeśli się wynosisz [to pamiętaj], że nie ty podtrzymujesz korzeń, lecz właśnie korzeń ciebie. A może powiesz: Tamte gałęzie po to zostały odcięte, żebym ja mógł być wszczepiony. To prawda: zostały odcięte ze względu na ich niedowiarstwo. Ty zaś trwasz w wierze; pamiętaj jednak, nie unoś się pychą, lecz trwaj w bojaźni. Jeśli bowiem Bóg nie oszczędził naturalnych gałęzi, to i ciebie nie będzie oszczędzał."(Rz 11,16-21)
"Bo jeżeli ty zostałeś wycięty z dziczki oliwnej, do której należałeś według natury, i przeszczepiony, wbrew naturze, na drzewko oliwki szlachetnej, to o ileż łatwiej będzie wszczepić w drzewo oliwne tych, którzy już z natury do niego przynależą."(Rz 11,24)

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Niepolityczny komentarz aktualny-ciekawostki naukowe, rozrywkowe, medialne, popkulturowe.

Post autor: Gzresznik Upadający » 2024-04-06, 11:56

Uwierz mi że chciałbym by przynajmniej byli jak Żydzi mesjanistyczni .Czyli uznający Jezusa że był Mesjaszem .Że to o nim są słowa Pieśni o Słudze Pańskim a nie o ich narodzie.
A 30 lat a nawet 40 byłem człowiekiem z narodów.Teraz przynajmniej trochę się zbliżyłem tzn wiem gdzie jest Prawdą i Kto zbawia . Gorzej zdecydowanie z praktyką u mnie.
To he he nie było potrzebne to fakt. Wyglądałoby jakbym drwił a bardziej chodziło o podkreślenie całego paradoksu podziału na Izrael i goim .
No ale com napisał napisałem . Nie będę się wypierał.

ODPOWIEDZ