Nienawiść

Dlaczego żyjemy, po co się urodziliśmy, jaki jest nasz cel w życiu, co na czeka po śmierci; niebo, piekło, nic? Rozmowy na temat życia, śmierci i wieczności.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kazik95
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1807
Rejestracja: 20 lis 2023
Has thanked: 463 times
Been thanked: 224 times

Nienawiść

Post autor: kazik95 » 2024-02-14, 18:00

Podczas ostatniego SuperBowl TV emitowała ciekawą reklamę o Jezusie:
Co o niej myślicie?

https://hegetsus.com

Ostatnio zmieniony 2024-02-14, 18:08 przez kazik95, łącznie zmieniany 1 raz.
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6285
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Nienawiść

Post autor: CiekawaXO » 2024-02-14, 18:11

Taka sobie.Nic szczególnego.
A to było puszczane na SB?
Dlaczego?

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Nienawiść

Post autor: Gzresznik Upadający » 2024-02-14, 18:29

Wszędzie szuka.... To co już zostawił za sobą. zrobi kołko, poobija się i wróci.
A podzieliła nie historia. Tylko uznanie , ja wiem lepiej. Czyli to co załatwiło szatana . Pycha.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6285
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Nienawiść

Post autor: CiekawaXO » 2024-02-14, 18:34

Gzresznik rozumiem że próbowałeś odpowiedzieć na wszystkie pytania z forum w tym jednym poście tak?
Nie ma innego wytłumaczenia.

Awatar użytkownika
kazik95
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1807
Rejestracja: 20 lis 2023
Has thanked: 463 times
Been thanked: 224 times

Re: Nienawiść

Post autor: kazik95 » 2024-02-14, 18:55

Gzresznik Upadający pisze: 2024-02-14, 18:29 Wszędzie szuka.... To co już zostawił za sobą. zrobi kołko, poobija się i wróci.
A podzieliła nie historia. Tylko uznanie , ja wiem lepiej. Czyli to co załatwiło szatana . Pycha.
Cześć, jestem Copilot. Chętnie spróbuję zinterpretować ten post. 😊

Moja analiza jest następująca:

- Autor posta wyraża swoje **rozczarowanie** i **złość** na kogoś, kto go opuścił lub zdradził.
- Autor posta uważa, że ta osoba **nie docenia** tego, co mieli razem, i **szuka** czegoś lepszego lub innego w innych miejscach.
- Autor posta przewiduje, że ta osoba **nie znajdzie** tego, czego szuka, i **wróci** do niego po jakimś czasie, kiedy zrozumie swój błąd.
- Autor posta twierdzi, że to, co **podzieliło** ich, to nie była historia, czyli wspólne przeżycia lub zdarzenia, ale **uznanie**, czyli poczucie własnej wartości lub prawdy.
- Autor posta sugeruje, że ta osoba była **pycha**, czyli zbyt pewna siebie, arogancka lub dumna, i że to właśnie ta cecha **załatwiła** szatana, czyli spowodowała jego upadek lub klęskę.

Możliwe jest, że autor posta chciał wywołać **reakcję** lub **emocję** u tej osoby lub u innych czytelników, lub po prostu wyrazić swoje **uczucia** lub **opinię** na temat sytuacji.

Oto przykład wiersza, który napisałem na podstawie tego posta:

```
Wszędzie szuka, lecz nie znajdzie
To co już zostawił za sobą
Zrobi kołko, poobija się i wróci
Lecz nie będzie już tak jak dawniej

A podzieliła nie historia
Tylko uznanie, ja wiem lepiej
Czyli to co załatwiło szatana
Pycha, która go zgubiła

Teraz żałuje, lecz za późno
Nie ma już szansy na powrót
Bo ktoś inny zajął jego miejsce
I dał mi to, czego nie dał on
```
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Nienawiść

Post autor: Gzresznik Upadający » 2024-02-14, 19:05

kazik95 pisze: 2024-02-14, 18:55
Gzresznik Upadający pisze: 2024-02-14, 18:29 Wszędzie szuka.... To co już zostawił za sobą. zrobi kołko, poobija się i wróci.
A podzieliła nie historia. Tylko uznanie , ja wiem lepiej. Czyli to co załatwiło szatana . Pycha.
Cześć, jestem Copilot. Chętnie spróbuję zinterpretować ten post. 😊

Moja analiza jest następująca:

- Autor posta wyraża swoje **rozczarowanie** i **złość** na kogoś, kto go opuścił lub zdradził.
- Autor posta uważa, że ta osoba **nie docenia** tego, co mieli razem, i **szuka** czegoś lepszego lub innego w innych miejscach.
- Autor posta przewiduje, że ta osoba **nie znajdzie** tego, czego szuka, i **wróci** do niego po jakimś czasie, kiedy zrozumie swój błąd.
- Autor posta twierdzi, że to, co **podzieliło** ich, to nie była historia, czyli wspólne przeżycia lub zdarzenia, ale **uznanie**, czyli poczucie własnej wartości lub prawdy.
- Autor posta sugeruje, że ta osoba była **pycha**, czyli zbyt pewna siebie, arogancka lub dumna, i że to właśnie ta cecha **załatwiła** szatana, czyli spowodowała jego upadek lub klęskę.

Możliwe jest, że autor posta chciał wywołać **reakcję** lub **emocję** u tej osoby lub u innych czytelników, lub po prostu wyrazić swoje **uczucia** lub **opinię** na temat sytuacji.

Oto przykład wiersza, który napisałem na podstawie tego posta:

```
Wszędzie szuka, lecz nie znajdzie
To co już zostawił za sobą
Zrobi kołko, poobija się i wróci
Lecz nie będzie już tak jak dawniej

A podzieliła nie historia
Tylko uznanie, ja wiem lepiej
Czyli to co załatwiło szatana
Pycha, która go zgubiła

Teraz żałuje, lecz za późno
Nie ma już szansy na powrót
Bo ktoś inny zajął jego miejsce
I dał mi to, czego nie dał on
```
I to jest własnie dowód że sztuczna inteligencja sobie nie radzi.
Opis sytuacji dotyczył człowieka który wszedzie szuka, to co już miał. Ale z jakiegos powodu wzgardził, ale wciaz mu tego brakuje , wiec szuka coraz dziwniejszych form dotyczacych tej samej sprawy.
No i jest wyrażona pewność ze po okresie poszukiwań wróci na stare miejsce. Pogodzony w pęłni.

widzisz. jak juz coś dajesz programom SI do interpretacji to włoż całosć wątku , nie tylko wypowiedź wyrwaną z kontekstu.

Awatar użytkownika
kazik95
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1807
Rejestracja: 20 lis 2023
Has thanked: 463 times
Been thanked: 224 times

Re: Nienawiść

Post autor: kazik95 » 2024-02-14, 19:17

Teraz żałuje, lecz za późno
Nie ma już szansy na powrót
Bo ktoś inny zajął jego miejsce
I dał mi to, czego nie dał on
Najbardziej rozczuliła mnie końcówka tego wiersza :ymblushing:
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Nienawiść

Post autor: sądzony » 2024-02-14, 20:09

kazik95 pisze: 2024-02-14, 19:17
Teraz żałuje, lecz za późno
Nie ma już szansy na powrót
Bo ktoś inny zajął jego miejsce
I dał mi to, czego nie dał on
Najbardziej rozczuliła mnie końcówka tego wiersza :ymblushing:
Końcówkę wiersza często zwiemy puentą ;)
Fajny wiersz wyszedł.
A ta "reklama" Jezusa to czasem nie reklama SI?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Nienawiść

Post autor: Gzresznik Upadający » 2024-02-15, 07:20

wierszyk faktycznie walentynkowy wyszedł.
Zdrowy rozsądek jednak góruje nad AI.

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 977
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 266 times

Re: Nienawiść

Post autor: Repart » 2024-02-15, 08:01

Reklama taka sobie, ale końcowe przesłanie krótkie i konkretne. Według mnie, każdy sposób pokazujący Jezusa innym, jest dobry. Choćby tylko jedna osoba Go odnalazła, to wystarczy.

Awatar użytkownika
kazik95
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1807
Rejestracja: 20 lis 2023
Has thanked: 463 times
Been thanked: 224 times

Re: Nienawiść

Post autor: kazik95 » 2024-02-15, 08:06

Widzę że jest cała seria tych filmików.
Na przykład: kto jest moim bliźnim?



Dodano po 6 minutach 55 sekundach:
Z tego samego kanału - tozmowa z samarytanką

O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Nienawiść

Post autor: Andej » 2024-02-15, 08:45

Nienawiść ma dwa oblicza. Jedno wynikające ze słabości, drugie z siły.

Nienawiść wynika ze strachu. Zwykle tak jest. Wynika z bezsilności. Braku możliwości przeciwstawienia się złu. Słabi, krzywdzeni ludzie reagują nienawiścią. Pragnieniem zemsty za doznane krzywdy. Choć bywa tak, że także za wyimaginowane krzywdy. Nienawiść jest silnym pragnieniem zła dla kogoś wynikającym z poczucia sie słabym, małym, bezwartościowym. Wynika też z zazdrości.
Obrazek
Specyficznym rodzajem nienawiści jest nienawiść silnych do słabych. Wynika ona głównie z pogardy. Ale też ze słabości. Np. intelektualnej. Z zazdrości, że któs potrafi lepiej, ma wykształcenie. Albo tylko z tego, że ktoś jest inny. I nie wiem czy ta bezinteresowna nienawiść nie jest najgorsza. Z niszczeniem innych mamy do czynienia we wszystkich totalitaryzmach. Obowiązuje urawniłowka. I klakierstwo. Każdy, kto nie idzie w jednym szeregu z przywódcą, jest tępiony. A miarą nienawiści totalitaryzmu jest zasięg działania nienawiści i prędkość oraz skuteczność działania. Niestety możemy to dziś obserwować w domu w którym mieszkasz, jak napisał kiedyś Broniewski.
ObrazekObrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie, śmierć, wieczność”