Czy to był grzech ciężki?

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Ctrl
Bywalec
Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: 6 sie 2021
Has thanked: 15 times
Been thanked: 8 times

Czy to był grzech ciężki?

Post autor: Ctrl » 2024-02-17, 12:53

Ostatnio widziałem jak znajomy oglądał japońską kreskówkę, w której były kobiety kąpiące się w rzece bez zakrytych piersi, widziałem jednak kard gdy stały one tyłem. Odwróciłem wzrok, ale po kilku sekundach zżerała mnie ciekawość co tam naprawdę w tym filmie się dzieje. Mimo, że wiedziałem że nie powinienem tam patrzeć to jednak spojrzałem i od razu odwróciłem wzrok. Nawet już nie pamiętam co zobaczyłem za drugim spojrzeniem, bo trwało ono może sekundę. Wydaje mi się że było to chyba to samo co wcześniej, ale nie jestem pewien. Od razu się zreflektowałem i przestałem patrzeć. Nie widziałem tam jednak raczej rozebranej kobiety. Później już centralnie na to nie patrzyłem, widziałem to tylko kątem oka, bo rozmawiałem z człowiekiem, który tak jakby siedział za ekranem komputera. Starałem się nie zwracać dalej uwagi na ekran. Proszę o pomoc czy popełniłem grzech ciężki. Wydaję mi się że nie, byłem nawet w środę w Komunii Świętej, bo sądziłem że w tak prosty i spontaniczny, nagły sposób nie można popełnić grzechu ciężkiego. Myślę, że grzech ciężki to bardziej przemyślana decyzja, tu działały jakieś emocje, ciekawość, działanie bez dłuższego przemyślenia. Nie wiem jednak czy sie specjalnie nie usprawiedliwiam. Proszę o pomoc

ODPOWIEDZ