Zapomnienie o odmówieniu pokoty

ODPOWIEDZ
Ondaonda
Przybysz
Przybysz
Posty: 6
Rejestracja: 31 maja 2022
Has thanked: 2 times

Zapomnienie o odmówieniu pokoty

Post autor: Ondaonda » 2024-03-09, 22:49

Jestem bardzo zapominalaska osobą. Posiadam adhd i mimo zapisywania rzeczy, zaznaczania ich sobie kolorem czy naklejenia notatek w widocznych miejscach, o wszystkim zapominam. W połowie stycznia miałam spowiedź i dosyałam trudniejsza pokuty, którą nie mogłam odmówić od razu. Byłam także u spowiedzi w innym czasie, nie tak jak zawsze. Więc zostawiłam ją sobie na później. No i oczywiście zapomniałam. W domu, jakieś 2 tygodnie później, przed kolejną spowiedzią (początek lutego) zastanawiałam się nad moją ostatnią spowiedzi i pamietąlam tylko tą, która była na początku grudnia i wiedziałam, że tamtą pokutę odmówiłam. Poszłam do spowiedzi i dostałam nowa pokutę. Dopiero w domu uświadomiłam sobie, że przecież miałam później jeszcze jedna spowiedź, styczniową i nie odmówiłam pokuty. Co mam zrobić?

Chodziłam przez luty do komunii. Nie pamiętałam co niedziele o tamtym wydarzeniu i sama nie wiedziałam co o tym myśleć. Czy moja spowiedź lutowa jesy nieważna? Czy popełniłam jeszcze jeden grzech chodząc do komunii?
Ostatnio zmieniony 2024-03-09, 22:50 przez Ondaonda, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14999
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Zapomnienie o odmówieniu pokoty

Post autor: Dezerter » 2024-03-09, 23:05

Nie witałem cię jeszcze na forum :ymhug: , chyba, że nie pamiętam ;)
Powiedz księdzu przy następnej spowiedzi wszystko tylko nieco krócej
Żadnego grzechu nie mogłaś popełnić, bo nie zrobiłaś tego świadomie
Spowiedź jest ważna
Odmów tą pokutę jak najszybciej a tuż przed przeproś Boga i żałuj za nieodmówienie
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ