Jak postanowić poprawę skoro powtarzam grzech?

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Meduza
Początkujący
Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 7 paź 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 4 times

Jak postanowić poprawę skoro powtarzam grzech?

Post autor: Meduza » 2024-03-16, 11:23

Jak w tytule. Boje się że zawsze już będę powtarzać (dokładnie co około miesiąc) dany grzech ciężki.
To walka z popędem seksualnym (nie nie chodzi o masturbację), co jest tak ciężkie dla mnie, a dodatkowo po grzechu przychodzi jakby fizyczny spokój, zdjęcie tego napięcia więc jest to też pod tym kątem atrakcyjne.

Nie chcę tego grzechu w moim życiu, ale co się będę oszukiwać że go więcej nie popełnię. Jest ciężko. Przed spowiedzią myślę że będę robić wszystko żeby tego nie zrobić ale jak już przychodzi pokusa to jakby wiem że jestem na przegranej pozycji, że nawet jak walcze to i tak przegram.

Jest jakaś rada? Ktoś wyszedł z takiego ciężkiego grzechu? Jak podchodzić do spowiedzi aby postanowienie poprawy się 'liczylo'?

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Jak postanowić poprawę skoro powtarzam grzech?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2024-03-16, 13:34

A probowales chwalic Boga za to ze jesteś zdrowy na tyle ze jednak biologia wygrywa?
Piszę to po to by wywalić twoje przekonanie ze sam zwalczysz biologię.
Ale jak bardzo chcesz to dostaje sie czasem laske przetrwania tych zlych kilku dni.

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 775
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 88 times

Re: Jak postanowić poprawę skoro powtarzam grzech?

Post autor: pom » 2024-03-16, 13:53

Módl się o czystość, świętość do Boga. I wypełnij czas obowiązkami i modlitwą, a Bóg Ci pomoże. Mnie uwolnił ze wszystkich nałogów. :ymblushing:
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

ODPOWIEDZ