Buddyzm i Agharta

UFO, obce cywilizacje, niewyjaśnione zjawiska na Ziemi. Ciężkie dyskusje na ciężkie tematy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15014
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4229 times
Been thanked: 2963 times
Kontakt:

Re: Buddyzm i Agharta

Post autor: Dezerter » 2024-04-15, 22:15

Kochani dojrzali forumowicze
Piszecie w dziale Paranormal *-:)
Wy nigdy nie mieliście naście lat i się nie interesowaliście się takimi .... pierdołami :?:
Bo ja nie mam sklerozy (jeszcze) i pamiętam, że się interesowałem i gdybym trafił na takie forum jak to poważne chrześcijańskie i katolickie i spotkał takich dojrzałych, mądrych i taktownych forumowiczów, którzy by mi wykazali w sposób delikatny i konkretny , w oparciu o fakty, że to są banialuki i bajki , to bym nie stracił kilku lat życia na zajmowanie się podobnymi pierdołami.
Dlatego toleruję ten dział na forum katolickim, by mogli się młodzi spotkać z kimś mądrym, kto im wyjaśni, że to nie jest ani rzeczywistość , ani Prawda.
Kto im ma to wyjaśnić jak nie my?
Ostatnio zmieniony 2024-04-15, 22:19 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3485
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 366 times

Re: Buddyzm i Agharta

Post autor: Gzresznik Upadający » 2024-04-15, 22:44

AkceptujeJezusa pisze: 2024-04-15, 20:13 W ogóle ta kraina mnie tak zainteresowała,że chciałem założyć temat.
Są odmiany Agharty i Szambalii.Otóż Agharta jest symbolem zła,a przywódca uwielbia się podszywać pod dobrą osobą i w centrum świeci czarne słońce.A szambala tu panuje miłość,spokój,szczęście i relacje z Bogiem,smaczniejsze i słodsze jedzenie,niż co u nas panuje i świeci żółte słońce.Fajna ta szambala,nie?.Aż chciało by się tam być.

Dodano po 7 minutach 49 sekundach:

Znalazłem nawet ilustracje,jak do niej wejść.Jest tam opisane w jakim kierunku udał się Byrd.
na podstawie rysunku.
Albo nas na powierzchni trzyma grawitacja a to wymaga masy w srodku ziemi Nie jest pusta..) albo Aghartczyków zamiast grawitacji trzyma siła osrodkowa by nie ulecieli w kierunku słonca wewnatrz ziemi . No ale wtedy my ta sama siła bylibysmy wyrzuceni w kosmos...
Więc ?


jak interesuja cie rzeczywisccie fantastyki naukowe to zainteresuj sie skala Kardaszewa, sferami Dysona itp pomysłami. nie trzeba do tego Agharty . To juz nasze skrzaty szczajace do garnków z mlekiem by sie skwasiło są bardziej prawdopodobne.

a co do krain szczesliwosci.
U Izajasza pisze ze dla zbawionych bedzie uczta z najlepszych mies i win... I sam Bog bedzie usługiwał. Wyobrazasz sobie przy tole gdzie schabowe podaje ci sam Odwieczny , Prawdziwy ? mówiacy "Kaziu . W jakiej panierce ?" czujesz blusa ? nie jakies popierdólki jak w Walhalli gdzie siedzisz przy stole i sie napier....sz a Odyn siedzi gdzies daleko i klaszcze jak ci wbiją miecz po jelec w zadek. A na koniec przyjdzie zły wilk Fenrir i was zeżre...

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6326
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 880 times
Been thanked: 714 times

Re: Buddyzm i Agharta

Post autor: CiekawaXO » 2024-04-15, 22:46

Ja się interesowałam, czytałam namiętnie Factor X, i się bałam że się samozapłonię.

Dodano po 1 minucie 11 sekundach:
A Akceptuję Jezusa nie jest młody:D

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15014
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4229 times
Been thanked: 2963 times
Kontakt:

Re: Buddyzm i Agharta

Post autor: Dezerter » 2024-04-15, 23:19

A ja myślałem, że to nastolatek :-o
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

AkceptujeJezusa
Bywalec
Bywalec
Posty: 99
Rejestracja: 4 lut 2024
Ostrzeżenia: 1
Been thanked: 3 times

Re: Buddyzm i Agharta

Post autor: AkceptujeJezusa » 2024-04-16, 06:46

No nie jestem młody,czy pisze złe komentarze?.Ja tutaj nic złego piszę,z tego co widzę.Ale nigdy nie powiem że ziemia jest płaska,wierzę źe trochę spłaszczona na biegunach.Nawet Adolf Hitler wierzył że Ziemia jest wklęsła.
Ostatnio zmieniony 2024-04-16, 06:48 przez AkceptujeJezusa, łącznie zmieniany 2 razy.

Herb
Początkujący
Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 13 kwie 2024
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 11 times

Re: Buddyzm i Agharta

Post autor: Herb » 2024-04-16, 08:19

"Uciekaj zaś przed młodzieńczymi pożądaniami, a zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem. Unikaj natomiast głupich i niedouczonych dociekań, wiedząc, że rodzą one kłótnie. A sługa Pana nie powinien się wdawać w kłótnie, ale ma być łagodnym względem wszystkich, skorym do nauczania, zrównoważonym. Powinien z łagodnością pouczać wrogo usposobionych, bo może Bóg da im kiedyś nawrócenie do poznania prawdy i może oprzytomnieją i wyrwą się z sideł diabła." (2 Tym 2, 22-26)

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6326
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 880 times
Been thanked: 714 times

Re: Buddyzm i Agharta

Post autor: CiekawaXO » 2024-04-16, 08:59

O kurczę, tutaj nikt nie pasuje do ww fragmentu.

AkceptujeJezusa
Bywalec
Bywalec
Posty: 99
Rejestracja: 4 lut 2024
Ostrzeżenia: 1
Been thanked: 3 times

Re: Buddyzm i Agharta

Post autor: AkceptujeJezusa » 2024-04-16, 09:12

Pozostawię to bez komentarza.Wydaje mi się że mnie obrażacie,ale nie chcę ostro reagować na to
Ostatnio zmieniony 2024-04-16, 09:14 przez AkceptujeJezusa, łącznie zmieniany 1 raz.

Herb
Początkujący
Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 13 kwie 2024
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 11 times

Re: Buddyzm i Agharta

Post autor: Herb » 2024-04-16, 09:38

Sorry, nie chcialem nikogo obrazac. Tylko cytuje Slowo Boze, ktore odnosze tez do siebie.
W Chrystusie ukryte są wszystkie skarby mądrości i wiedzy.

AkceptujeJezusa
Bywalec
Bywalec
Posty: 99
Rejestracja: 4 lut 2024
Ostrzeżenia: 1
Been thanked: 3 times

Re: Buddyzm i Agharta

Post autor: AkceptujeJezusa » 2024-04-16, 10:12

Spoko.https://www.o2.pl/edukacja/odkryli-ukry ... 979733633a
Pewnie Agharta tam jest ,kto tam wie. ;D

Herb
Początkujący
Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 13 kwie 2024
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 11 times

Re: Buddyzm i Agharta

Post autor: Herb » 2024-04-18, 11:42

Dezerter pisze: 2024-04-15, 19:55 Herb - razi cie mój avatar?- nie ciebie pierwszego, ale ja mam to w głębokim poważaniu :),
bez urazy, bo ciebie nie znam, ale znam JP II
poczytaj zanim zaczniesz krytykować :
http://www.wikijp2.pl/index.php?title=Dalajlama
Poczytalem. Ale poczytalem tez inne teksty, m.in. o destrukcyjnym kalaczakra-tantra. ktore on praktykuje i propaguje. Troche sie tez znam na buddyzmie. Dlatego jestem zdziwiony twoja "otwartoscia". Gdzie sa granice "ekumenizmu" (a tym bardziej miedzyreligijnego)? Rozumiem ze w celach pragmatycznych (ewangelizacyjnych) chcesz byc jak sw. Pawel "wszystkim dla wszystkich, żeby w ogóle ocalić przynajmniej niektórych" (1Kor 9, 22). Tak jak mowil kard. Rys dzis w Rzymie (https://www.fronda.pl/a/Kard-Rys-przy-g ... 29049.html). OK, ale nie wolno nam zapomniec, ze dawni Meczennicy nie chcieli (nawet "na niby") skladac niepozorna ofiare kadzidla bogom rzymskim, czyli tej jak najbardziej "tolerancyjnej" poprawnosci politycznej. A Eliasz na Karmelu nie prowadzil "dialogu" z kaplanami Baala.
Pamietam dobrze, jak w 1986 kard. Ratzinger zdystansowal sie od spotkania w Asyzu, gdzie buddysci postawili na oltarzu (nad tabernakulum) posazek Buddy! Zrezta zaraz potem napisal wspaniala i do dzis bardzo potrzebna deklaracje "Dominus Jesus".

Dodano po 11 minutach 27 sekundach:
Zob. https://pl.wikipedia.org/wiki/Kalaczakra
A w starych numerach "Frondy" z lat 90-tych jest wiecej na ten temat, jak znajde to podam zrodla.
W Chrystusie ukryte są wszystkie skarby mądrości i wiedzy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19168
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2638 times
Been thanked: 4650 times
Kontakt:

Re: Buddyzm i Agharta

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-04-18, 12:15

Zaraz zaraz. Spotkanie się z kimś to jeszcze nie kontakty religijne ani składanie ofiar bożkom. Wierność Jedynemu Bogu nie musi oznaczać wrogości wobec wyznawców czegokolwiek (nawet ateizmu).

To zaskakujące, ale św.Paweł radził, by biskup był w dobrych stosunkach z nie chrześcijanami:
1Tm 3:7 "Powinien też mieć dobre świadectwo ze strony tych, którzy są z zewnątrz, ażeby się nie naraził na wzgardę i sidła diabelskie."
Mamy też radę, "żebyście wobec tych, którzy pozostają na zewnątrz, postępowali szlachetnie"/1 Tes 4,12/

Są między nami pola sporu i pola sojuszu.
Obrazek

Oczywiście, bywają i sojusze negatywne:
Obrazek


Niepokojące są oczywiście - niestety, niekiedy idące z bardzo wysoka hierarchii - wypowiedzi o charakterze irenistycznym, ale to całkiem inna para kaloszy.

Herb
Początkujący
Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 13 kwie 2024
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 11 times

Re: Buddyzm i Agharta

Post autor: Herb » 2024-04-18, 12:48

Dobre stosunki - z kazdym indzwidualnym czlowiekiem, oczywiscie!
Ale dystans wobec organizacji i ideologii.
Sw. Pawel nawiazal do oltarza z napisem "Nieznanemu Bogu", ale nie zlozyl tam ofiary.
Zreszta gdy zaczal mowic o Zmartwychwstaniu, to juz koniec "dialogu".
W Chrystusie ukryte są wszystkie skarby mądrości i wiedzy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19168
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2638 times
Been thanked: 4650 times
Kontakt:

Re: Buddyzm i Agharta

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-04-18, 13:03

A papież złożył ofiarę z Dalajlamą?

Herb
Początkujący
Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 13 kwie 2024
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 11 times

Re: Buddyzm i Agharta

Post autor: Herb » 2024-04-18, 14:12

Tego nie mowilem. Ale "promowal" Dalajlame - nie jako czlowieka (to byloby OK), ale jako reprezentanta-przywodce buddystow. Co tamten od razu wykorzystal mowiac ze przeciez "wierzymy w to samo".
NIestety to samo z calowaniem Koranu. Mahometanie sie wtedy cieszyli, a znajomy mi profesor z KUL przemawiajac na Dzien Islamu (gdzie na powitanie spiewa sie antychrzescijanskie Sury) boi sie nawet powiedziec "W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego", zeby ich tylko nie razic.
W Chrystusie ukryte są wszystkie skarby mądrości i wiedzy.

ODPOWIEDZ