Podniecenie

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Ctrl
Bywalec
Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: 6 sie 2021
Has thanked: 15 times
Been thanked: 8 times

Podniecenie

Post autor: Ctrl » 2024-03-23, 10:29

Czy podniecenie seksualne pojawiające się w ramach robienia czegoś normalnego jest grzechem ciężkim? Zakładam, że tego podniecenia się nie chce, dąży się do pozbycia się jego (co przynosi duże efekty - mocne zmniejszenie podniecenia, chwilami do zera). Sytuacja dotyczy czegoś w rodzaju fetyszu, ale do rzeczy zupełnie normalnych (takich, które powszechnie i obiektywnie uważane są za normalne). Zauważyłem, że w moim przypadku po dłuższym czasie (na przestrzeni dni/tygodni) robienia podobnych czynności podniecenie spada całkowicie - po prostu organizm przyzwyczaja się do tego, zauważa że ta normalna rzecz rzeczywiście jest normalna i tak zaczyna ją traktować.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15001
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2959 times
Kontakt:

Re: Podniecenie

Post autor: Dezerter » 2024-03-23, 18:59

Chyba sam sobie odpowiedziałeś
- mógłbyś nie zakładać za każdym razem nowego wątku jak chcesz o coś zapytać - pisz w jednym.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Ctrl
Bywalec
Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: 6 sie 2021
Has thanked: 15 times
Been thanked: 8 times

Re: Podniecenie

Post autor: Ctrl » 2024-03-23, 19:58

Dezerter pisze: 2024-03-23, 18:59 Chyba sam sobie odpowiedziałeś
- mógłbyś nie zakładać za każdym razem nowego wątku jak chcesz o coś zapytać - pisz w jednym.
Co masz na myśli pisząc, że sam sobie odpowiedziałem? Zauważyłem, że potrafię dobrze opisywać moje problemy, ale trudno mi z tych opisów wyciągać wnioski.

Wybacz mi zaśmiecanie forum. Postaram się na ile będę potrafił tego nie robić. Chodzi o to, że ludzie prędzej zauważą nowy wątek i mam dzięki temu większą szansę na otrzymanie odpowiedzi

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15001
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2959 times
Kontakt:

Re: Podniecenie

Post autor: Dezerter » 2024-03-23, 20:35

Podniecenie jest zdrowym i normalnym objawem , więc czy może być grzechem?
Zakładam, że tego podniecenia się nie chce, dąży się do pozbycia się jego
No skoro tak, to chyba sam sobie odpowiedziałeś, że nie ma tu grzechu
Znasz 2 warunki grzechu ciężkiego?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Ctrl
Bywalec
Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: 6 sie 2021
Has thanked: 15 times
Been thanked: 8 times

Re: Podniecenie

Post autor: Ctrl » 2024-03-23, 21:51

Dezerter pisze: 2024-03-23, 20:35 Podniecenie jest zdrowym i normalnym objawem , więc czy może być grzechem?
Zakładam, że tego podniecenia się nie chce, dąży się do pozbycia się jego
No skoro tak, to chyba sam sobie odpowiedziałeś, że nie ma tu grzechu
Znasz 2 warunki grzechu ciężkiego?
Tak, ale zakładamy, że robię coś czego robić nie muszę i wiem, że może to wywołać podniecenie, którego oczywiście nie chcę. Mimo tego robię to, ale z innych powodów niż chęć podniecenia (moralnie obojętnych, a może nawet pozytywnych). Resztę szczegółów można doczytać w moim pierwszym poście

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5404
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 859 times
Been thanked: 1413 times

Re: Podniecenie

Post autor: abi » 2024-03-23, 21:52

"Według Katechizmu Kościoła Katolickiego grzechy ciężkie to te, które spełniają trzy warunki: dotyczą materii poważnej, są popełnione z pełną świadomością i bez przymusu bądź nacisku, a są wymierzone przeciw miłości Boga i bliźniego."
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

ODPOWIEDZ