Prośba

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19164
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2638 times
Been thanked: 4650 times
Kontakt:

Prośba

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-04-04, 00:50

Przygotowuję implementację Biblii internetowej, przy czym koncepcja jest taka, że nie zatrzymam się na tłumaczeniach i na tekście greckim (STRONG), ale także ma ona zawierać komentarze, szersze omówienia (a nawet linki do np. filmów z omówieniami fragmentów biblijnych), a także fragmenty z patrystyki odnoszące się do poszczególnych tekstów biblijnych. Wisienką na torcie będą także dzieła światowej klasy, w których artyści (głównie malarze) przedstawiali sceny biblijne.

Z tym, ze założenie jest takie, że będę zamieszczał tylko te komentarze, omówienia, filmy i dzieła, które uważam za trafne. Nie chce, by to był zbiór komentarzy niezależnie od poziomu i istotności.

Dlatego mam prośbę: jeśli natkniecie się na komentarz (wszystko jedno: pisany czy w formie mediów) , ciekawe omówienie fragmentu biblijnego, a także dzieło sztuki które Was poruszy czy wreszcie fragment z patrystyki odnoszący się do konkretnego tekstu biblijnego, proszę o namiar.

Komentujący to nie muszą być "wielkie nazwiska" - idzie raczej o to, ile wnosi konkretny komentarz. Chętnie zamieszczę także Wasze autorskie komentarze ( i tak pewnie będę np."kradł" z wątku o Dziejach Apostolskich), ale prośba: zamierzam osiągnąć konkretny efekt, więc nie obrażajcie się, jeśli czegoś nie zamieszczę.

marcin
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 673
Rejestracja: 3 lut 2024
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 110 times
Been thanked: 63 times

Re: Prośba

Post autor: marcin » 2024-04-04, 01:25

Jesli moge zwrocic na cos uwage, to na dziela artystow, bo sporo ich ma czesto negatywne konotacje, nawet niektore malowanie dla kosciolow.
Dobrze jest sprawdzac wszelkie krytyki odnosnie danego obrazu, zwlaszcza te negatywne by dolaczenie obrazu dalo oczekiwany efekt-skutek.
Wsrod ludzi przyjal sie bledny schemat ze artysci to maja bujna wyobraznie, cpaja itp. a prawda jest taka ze nie wszyscy i nie we wszystkim. Np. pejzarzysci maluja to co widza, a nie potrafia malowac z wyobrazni, z portretami jest podobnie, bo po prostu ich kreatywnosc nie polega na snuciu wyobrazen, podobnie jak wielu innych artystow, maluja to co widza, a nie to czego nie ma.
To ta pozytywna czesc. Negatywna jest ta ze ci ktorzy maja ta wyobraznie i na niej polegaja, wkladaja czesto w swoje prace rzeczy ktorych nie powinno w nich byc, a ktore sa malo zauwazalne.

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 977
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 266 times

Re: Prośba

Post autor: Repart » 2024-04-04, 07:27

W końcu jakiś interesujący konkret na forum. Chętnie podzielę się swoimi autorskimi komentarzami ;)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19164
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2638 times
Been thanked: 4650 times
Kontakt:

Re: Prośba

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-04-05, 15:36

Repart pisze: 2024-04-04, 07:27 W końcu jakiś interesujący konkret na forum. Chętnie podzielę się swoimi autorskimi komentarzami ;)
Będę wdzięczny.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15014
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4229 times
Been thanked: 2963 times
Kontakt:

Re: Prośba

Post autor: Dezerter » 2024-04-06, 20:19

Świetny pomysł :ymapplause:
Z Działu o Dziejach Apostolskich czerp do woli - ja tam też zrobiłem przesiew tego co warte zacytowania i ortodoksyjne
właśnie mam dodać Dzieje Apostolskie w sztuce, więc będziesz miał wybór (nie mój a ks. Mirosława)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ArtFunky
Bywalec
Bywalec
Posty: 168
Rejestracja: 7 mar 2020
Wyznanie: Agnostyk
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Re: Prośba

Post autor: ArtFunky » 2024-04-27, 19:18

@Marek_Piotrowski mam pytania odnośnie tej aplikacji: czy tekst tłumaczenia "literackiego" w tym narzędziu, to będzie/jest Twój przekład, czy wzorujesz się na konkretnym tłumaczeniu: Tysiąclecia, warszawska itp. czy też będą do wyboru różne przekłady?

ODPOWIEDZ