Szacunek do innych religii

Rozmowy na temat wyznawców Judaizmu, dlaczego nie uwierzyli Jezusowi, itp.
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19176
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2639 times
Been thanked: 4651 times
Kontakt:

Szacunek do innych religii

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-04-04, 12:32

[Wątek wydzielony z tematu "Dlaczego do dziś nie odbudowano Świątyni Jerozolimskiej" -mF]
Arek pisze: 2024-04-04, 12:23 ...
Źle rozumiesz. Żyd wierny swojej wierze (Abrahama, Mojżesza itd) wierzy w Chrystusa.
Niestety, nie wszyscy uwierzyli.
Każdy katolik jest duchowym Żydem. Nie każdy Żyd jest duchowym Żydem.

Traktujemy tych Żydów, którzy nie uwierzyli w Jezusa jako zagubionych braci.
Takich, co pozostali na wierze takiej, jak wyglądała w roku 0 nie pomawiamy o "wiarę w innego Boga".
SPrzeniewierzyli się przez brak wiary w Chrystusa, ale w Boga wierzą tego samego.

Prawdziwym Żydem jest ten, kto jest nim wewnątrz, prawdziwym zaś obrzezaniem jest to, które się dokonuje w sercu, obrzezanie duchowe, a nie według litery. I taki to otrzymuje pochwałę nie od ludzi, ale od Boga./Rz 2,29/

"Pytam więc: Czyż odrzucił Bóg swój lud? Żadną miarą. Ja przecież też jestem Izraelitą, pochodzę od Abrahama i przynależę do pokolenia Beniamina.
Nie odrzucił Bóg swego ludu, tego, który już przedtem poznał. Czyż nie wiecie, co mówi Pismo o Eliaszu, o tym, jak się uskarżał przed Bogiem na Izraela?"
(Rz 11,1-2)
"Cóż więc? Izrael nie osiągnął tego, czego tak szukał. Tylko wybrani osiągnęli to, a inni zostali zaślepieni,
zgodnie z tym, co mówi Pismo: Zesłał na nich Bóg ducha odrętwienia; dał im oczy po to, aby nie widzieli, a uszy po to, aby nie słyszeli aż po dzień dzisiejszy.
A Dawid mówi: Niech stół ich stanie się dla nich sidłami i pułapką, i powodem do zgorszenia i zapłatą.
Niech zaćmią się ich oczy, aby nie widzieli, i niech będą zawsze zgięci we dwoje.
Pytam więc, czy aż tak się potknęli, że odpadali? Ależ nie! Przeciwnie, ich upadki posłużyły za okazję do zbawienia dla pogan i w ten sposób w nich samych obudziła się [szlachetna] zazdrość.
A jeśli ich upadek okazał się skarbem dla świata, ich zaś pomniejszenie - bogactwem dla pogan, to czymże się okaże ich ubogacenie?
Wam zaś, poganom, mówię: jak długo pozostanę apostołem pogan, tak długo będę chlubnie spełniał moje posługiwanie;
bo może w ten sposób pobudzę do świętej zazdrości moich rodaków i przynajmniej niektórych spośród nich ocalę.
Jeżeli bowiem ich odejście stało się powodem pojednania świata, to czyż ich powrót nie okaże się powstaniem z martwych do życia?
Jeżeli pierwociny [ciasta] są święte, to i wszystko ciasto okaże się świętym; jeżeli święte są korzenie, to i gałęzie.
Jeżeli niektóre spośród naturalnych gałęzi zostały odcięte, a na ich miejsce ty - jakkolwiek dziczką jesteś - zostałeś wszczepiony i korzystasz z mocy korzeni i z soków ożywczych oliwki,
to nie powód jeszcze, żebyś wynosił się ponad gałęzie! A jeśli się wynosisz [to pamiętaj], że nie ty podtrzymujesz korzeń, lecz właśnie korzeń ciebie.
A może powiesz: Tamte gałęzie po to zostały odcięte, żebym ja mógł być wszczepiony.
To prawda: zostały odcięte ze względu na ich niedowiarstwo. Ty zaś trwasz w wierze; pamiętaj jednak, nie unoś się pychą, lecz trwaj w bojaźni.
Jeśli bowiem Bóg nie oszczędził naturalnych gałęzi, to i ciebie nie będzie oszczędzał.
Miej tedy na uwadze i dobroć, i surowość Boga: surowość wobec tych, którzy popadli w grzechy, dobroć zaś wobec ciebie, jeśli - rzecz jasna - wytrwasz przy tej dobroci; w przeciwnym razie i ty także będziesz wycięty.
Zresztą tamci, jeśli nie będą trwali z takim uporem w swoim niedowiarstwie, również zostaną wszczepieni; Bóg ma bowiem moc wszczepić ich na nowo.
Bo jeżeli ty zostałeś wycięty z dziczki oliwnej, do której należałeś według natury, i przeszczepiony, wbrew naturze, na drzewko oliwki szlachetnej, to o ileż łatwiej będzie wszczepić w drzewo oliwne tych, którzy już z natury do niego przynależą.
Nie chciałbym, bracia - byście nie byli zbyt zadufani w sobie utrzymywać was w nieświadomości co do tej oto tajemnicy: Zatwardziałość części Izraela będzie trwała tak długo, jak długo nie nawrócą się w całej pełni poganie.
I w ten sposób cały Izrael osiągnie zbawienie, zgodnie z tym, co zostało napisane: Z Syjonu przyjdzie Zbawiciel i odwróci bezbożność od Jakuba.
I takie zawrę z nimi przymierze, gdy zgładzę ich grzechy.
Co prawda, gdy ma się na uwadze Ewangelię, to - dla waszego dobra - są jej nieprzyjaciółmi; gdy jednak uwzględni się ich wybranie, to - dzięki ojcom - są przedmiotem umiłowania.
Nieodwołalne są bowiem wszystkie dary i samo powołanie Boże."
(Rz 11,7-29)
Ostatnio zmieniony 2024-04-07, 16:22 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Dlaczego do dziś nie odbudowano Świątyni Jerozolimskiej

Post autor: Arek » 2024-04-04, 12:41

A zatem dziś Żydzi Chrześcijanie to którzy to Żydzi. Bo nie są to chyba Ci co wojny wszczynają?

Dodano po 10 minutach 42 sekundach:
Marku nie jestem apologetą i nim nie będę, proszę o przekaz przemielony, Twój, prosty, jasny. Choć zdaję sobie sprawę, że to może być ciężkie dla Ciebie wiecznie cytując, powtarzając kogoś, bo jesteś do tego przekonany. Ja próbuję logicznie szukać prawdy. Dla mnie Nowe Przymierze jest Prawdą Objawioną. Dziś bóg Żydów nie jest moim bogiem. Bo mój Bóg to Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty. Przed Chrystusem też wyznawałbym Boga Żydów ale dziś nie.

Dodano po 4 minutach 25 sekundach:
A Ci Rabinnistyczni Żydzi to nie Żydzi?
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19176
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2639 times
Been thanked: 4651 times
Kontakt:

Re: Dlaczego do dziś nie odbudowano Świątyni Jerozolimskiej

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-04-04, 13:03

Arek pisze: 2024-04-04, 12:56 A zatem dziś Żydzi Chrześcijanie to którzy to Żydzi.
Chrześcijanie. Wszyscy.
Bo nie są to chyba Ci co wojny wszczynają?
Po pierwsze, mieszasz porządki.
Po drugie, jesli myślisz, że chrześcijanie są wolni od grzeszenia (a tym, że nie wszczynają wojen) to... mylisz się.
Marku nie jestem apologetą i nim nie będę, proszę o przekaz przemielony, Twój, prosty, jasny. Choć zdaję sobie sprawę, że to może być ciężkie dla Ciebie wiecznie cytując, powtarzając kogoś, bo jesteś do tego przekonany. Ja próbuję logicznie szukać prawdy. Dla mnie Nowe Przymierze jest Prawdą Objawioną. Dziś bóg Żydów nie jest moim bogiem.
I czy dziś jest kim innym? Bo mój Bóg to Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty. Przed Chrystusem też wyznawałbym Boga Żydów ale dziś nie.
Czyli co, ten Bóg przestał być Bogiem?
A Ci Rabinnistyczni Żydzi to nie Żydzi?
To Żydzi błądzący.
Ostatnio zmieniony 2024-04-04, 13:03 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Dlaczego do dziś nie odbudowano Świątyni Jerozolimskiej

Post autor: Arek » 2024-04-04, 13:15

Czyli człowiek wierzący w Prawdziwego Boga to Chrześcijanin? Żydzi, którzy nie nazywają siebie Chrześcijanami są błądzący i nie wierzą w Prawdziego Boga/wierzą w niepełnego Boga? Prawdziwy wierzący Żyd to Chrześcijanin wierzący w Trójjedynego Boga? Tak.

Dodano po 2 minutach 32 sekundach:
I pytanie, czy dziś ja mam wierzyć w Żydowskiego Boga? Mówię o człowieku, który twierdzi, że jest Żydem i mówi mi tylko o Bogu Ojcu?

Dodano po 33 minutach 24 sekundach:
I nie rozumiem też tego, aby nazywać siebie Żydem skoro jestem Katolikiem. Nie wiem po co to mieszać jak wszystko jest nazwane. Wierzę w Chrystusa i jest wszystko jasne. Ktoś chyba nasłuchał się opowieści przepełnionej "duchowością" i ględzi.

Dodano po 4 minutach 5 sekundach:
Nie jestem teologiem i nigdy nim nie będę, ale nie oznacza to, że nie mogę szukać prawdy różnymi drogami. Byłbym bardzo ograniczony w swej wolności, gdybym nie stawiał pytań i nie odpowiadał. Nawet jak to ma się komuś nie podobać. Każdy ma swoją drogę do Chrystusa.
Ostatnio zmieniony 2024-04-04, 13:55 przez Arek, łącznie zmieniany 1 raz.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19176
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2639 times
Been thanked: 4651 times
Kontakt:

Re: Dlaczego do dziś nie odbudowano Świątyni Jerozolimskiej

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-04-04, 14:20

Arek pisze: 2024-04-04, 13:55 I pytanie, czy dziś ja mam wierzyć w Żydowskiego Boga?
Tak. Innego nie ma.
Mówię o człowieku, który twierdzi, że jest Żydem i mówi mi tylko o Bogu Ojcu?
On nie mówi o Bogu Ojcu. On mówi o Jahwe. Jahwe jest w równym stopniu Ojciec, jak i Syn i Duch Święty. Ów Żyd nie wie po prostu, że są 3 osoby Boskie.
I nie rozumiem też tego, aby nazywać siebie Żydem skoro jestem Katolikiem.
Bo katolik to ktoś przyłączony do Narodu Wybranego. Przeczytaj jeszcze raz fragment z Pawła, jaki Ci zacytowałem.
Nie jestem teologiem i nigdy nim nie będę, ale nie oznacza to, że nie mogę szukać prawdy różnymi drogami. Byłbym bardzo ograniczony w swej wolności, gdybym nie stawiał pytań i nie odpowiadał.
Problemem nie jest, czy się stawia pytania. Problemem jest, czy się jeszcze słucha odpowiedzi...

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19176
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2639 times
Been thanked: 4651 times
Kontakt:

Re: Dlaczego do dziś nie odbudowano Świątyni Jerozolimskiej

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-04-04, 23:30

Arek pisze: 2024-04-04, 21:01 Każdy Żyd jest duchowym Żydem. Myślisz, że oni myślą inaczej niż Ty?
Nie po to cytowałem 11 rozdział.
Przeczytaj kim jesteś jako chrześcijanin.
Zapytaj Żyda czy wierzy w Jezusa i Ducha Świętego. Jak myślisz co Ci odpowie?
Bez związku.
Pamiętam jak Braun zrugany został, bo Chanukiję zgasił w Sejmie RP kraju "katolickim". Bo tradycjonalistą jest.
Nie, co najwyżej pesudotradycjonalistą. A w tej sprawie po prostu fanatycznym chamem.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Dlaczego do dziś nie odbudowano Świątyni Jerozolimskiej

Post autor: Arek » 2024-04-05, 07:46

Już dużo wiem. A dziś fanatyczni Żydzi czy czasem nie zabijają bezbronnych ludzi. Znowu prawda się ujawniła. Żeby nie powiedzieć ludobójstwo w biały dzień.
Oj Braun zgasił Hanukiję tylko. Jaki to straszny człowiek. Państwo Polskie jest katolickie, więc Krzyż w nim obowiązuje. A my jesteśmy Katolikami, a nie Żydami.
Może pomyślcie o obrzezaniu Panowie. Czego tak bronicie? Dla mnie jest to straszna postawa. Bo znowu w imię boga się zabija. To chyba nie jest ten sam Bóg. Mój Bóg jest miłością. Mój Bóg upomniał Piotra, gdy ten obciął ucho żołnierzowi. Żydzi mają wypaczony obraz Boga. W imię Jahwe nie wolno zabijać.
Jeśli już robicie coś to niech to będzie katolickie, bo tego nasi bracia i siostry potrzebują.

Dodano po 23 minutach 33 sekundach:
Dziś Żydzi głodują ludzi, by ich zabić. Duchowi Żydzi to robią.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19176
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2639 times
Been thanked: 4651 times
Kontakt:

Re: Dlaczego do dziś nie odbudowano Świątyni Jerozolimskiej

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-04-05, 09:11

Arek pisze: 2024-04-05, 08:10 Już dużo wiem. A dziś fanatyczni Żydzi czy czasem nie zabijają bezbronnych ludzi. Znowu prawda się ujawniła. Żeby nie powiedzieć ludobójstwo w biały dzień.
To prawda. Tylko czy zło jednych usprawiedliwia zło innych?
Oj Braun zgasił Hanukiję tylko. Jaki to straszny człowiek.
Każdy człowiek, który bezcześci cudze świętości jest straszny. A ludobójstwo zaczyna się właśnie od takich aktów. Poczytaj o tym jak rozwijało się w Niemczech.
Państwo Polskie jest katolickie, więc Krzyż w nim obowiązuje.
Pierwszy raz słyszę.
A my jesteśmy Katolikami, a nie Żydami.
i co? Mamy jak talibowie, burzyć cudze światynie?
Może pomyślcie o obrzezaniu Panowie. Czego tak bronicie? Dla mnie jest to straszna postawa.
Bronienie szacunku dla cudzych praktyk religijnych jest "straszne"? Chyba w Islamie...
Bo znowu w imię boga się zabija. To chyba nie jest ten sam Bóg. Mój Bóg jest miłością. Mój Bóg upomniał Piotra, gdy ten obciął ucho żołnierzowi. Żydzi mają wypaczony obraz Boga. W imię Jahwe nie wolno zabijać.
Co to ma do obrzezania? Albo Chanuki?
A niestety, bywali chrześcijanie, którzy zabijali w imię Jezusa. Czy to cokolwiek mówi o Synu Bozym?
Jeśli już robicie coś to niech to będzie katolickie, bo tego nasi bracia i siostry potrzebują.
To znaczy co? Bezczeszczenie cudzych świętości to ten wzór katolicyzmu?
Dziś Żydzi głodują ludzi, by ich zabić. Duchowi Żydzi to robią.
Serio? Robią to Żydzi będący chrześcijanami? Nie pomyliło Ci się coś?
Ostatnio zmieniony 2024-04-05, 09:28 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Dlaczego do dziś nie odbudowano Świątyni Jerozolimskiej

Post autor: Arek » 2024-04-05, 10:22

Drogi Marku, nie chcę tego mówić. Cenię Twoje poświęcenie dla tego czym się zajmujesz i przedkładasz w części swojego życia. A wydaje mi się, że ta Twoja ewangelizacja najbardziej zabija Ciebie. Nie mówię tu tylko z perspektywy ciała ale także ducha. Wydaje mi się, że jesteś w czymś co zabija Twoją duchowość. Bo dobry z Ciebie chłop. Liczę też, że jesteś twardy może nie w sensie twardości Dezertera ale twardy w stosunku do siebie.

Pisząc to mam w pierwszej kolejności na względzie mnie samego, bo od nikogo nie jestem lepszy. A pierwszym wśród Was, mogę być tylko grzesznikiem.

Czas ruszyć zad i nie wojować przeciw Bogu ale razem z Nim walczyć miłością dla dobra nas samych i naszych braci i sióstr. Ze złem między nami, a nie z drugim człowiekiem.

Proszę zachowaj sobie odpowiedź w swoim sercu.
Z góry dziękuję.
Miłujmy się jak Pan nas Miłuje.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5424
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 862 times
Been thanked: 1421 times

Re: Dlaczego do dziś nie odbudowano Świątyni Jerozolimskiej

Post autor: abi » 2024-04-05, 12:16

Arek pisze: 2024-04-05, 08:10
Dziś Żydzi głodują ludzi, by ich zabić. Duchowi Żydzi to robią.
jak to rozumieć po polsku?
a po wtóre poczytaj o żydach mesjanistycznych

Dodano po 3 minutach 17 sekundach:
Arek pisze: 2024-04-05, 10:22

Czas ruszyć zad i nie wojować przeciw Bogu
:-o
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19176
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2639 times
Been thanked: 4651 times
Kontakt:

Re: Dlaczego do dziś nie odbudowano Świątyni Jerozolimskiej

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-04-05, 13:21

Arek pisze: 2024-04-05, 10:22 Czas ruszyć zad i nie wojować przeciw Bogu ale razem z Nim walczyć miłością dla dobra nas samych i naszych braci i sióstr.
Stary, zabrzmiało to strasznie. Już nie mówię, że odmowę traktowania Żydów jako nie wierzących w Boga Prawdziwego traktujesz jako "wojowanie przeciw Bogu", ale taki nienawistny do nich stosunek jak Brauna reklamujesz jako podejście z miłością.
Nawet nie wiem jak coś takiego skomentować...

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Dlaczego do dziś nie odbudowano Świątyni Jerozolimskiej

Post autor: Arek » 2024-04-05, 13:42

Jeszcze nie jestem taki stary.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19176
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2639 times
Been thanked: 4651 times
Kontakt:

Re: Dlaczego do dziś nie odbudowano Świątyni Jerozolimskiej

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-04-06, 11:45

Arek pisze: 2024-04-06, 10:54 Zbawienie Świata jest w Kościele Chrystusowym. Każdy kto nie wierzy w Chrystusa jest poza Nim. Tak więc Żydzi dopóki nie przyjmą Chrystusa nie są w Nim. A wykluczają się sami.
To oczywiste, że nie wierzą w Chrystusa. Niemniej wierzą w tego samego Boga. Muzułmanie zresztą też. I w związku z tym wszystko wobec nich wolno? Bezcześcić Chanukę?
O ignora prosiłem Abi ale dostałem go od Dezertera. Może w końcu dojdzie do jedności między nami jak to na uczniów przystało. Miłość łaskawa jest, cierpliwa jest. Miłość wszystko wybacza i nie unosi się gniewem.
Nie powołuj się na miłość pisząc nienawistne posty w stosunku do Żydów.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6055
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 458 times
Been thanked: 921 times

Re: Dlaczego do dziś nie odbudowano Świątyni Jerozolimskiej

Post autor: Albertus » 2024-04-06, 20:32

Ja uważam że nie ma powodu aby Żydów traktować w jakiś inny sposób niż wszystkich innych ludzi.

Nasze opinie związane z tym tematem powinniśmy móc wrażać w takich granicach w jakich jest to przyjęte wobec wszystkich ludzi i innych narodów.

Jeśli możemy wyrażać nasze krytyczne opinie o Brytyjczykach, Francuzach, Rosjanach, Turkach itp to dlaczego nie o Żydach ?

Oczywiście są granice gdy takie opinie stają się obraźliwe i nienawistne ale dlaczego te granice miałyby być inne wobec Żydów a inne wobec innych narodów?

Słyszałem że jak ktoś na pytanie - co myśli o Żydach - odpowiedział - że to samo co Żydzi o Polakach to jego odpowiedź została uznana za antysemicką... :D

Może to tylko żart ale oddaje istotę rzeczy.
Ostatnio zmieniony 2024-04-06, 20:40 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Dlaczego do dziś nie odbudowano Świątyni Jerozolimskiej

Post autor: Arek » 2024-04-06, 21:53

Marek_Piotrowski pisze: 2024-04-06, 11:45
Arek pisze: 2024-04-06, 10:54 Zbawienie Świata jest w Kościele Chrystusowym. Każdy kto nie wierzy w Chrystusa jest poza Nim. Tak więc Żydzi dopóki nie przyjmą Chrystusa nie są w Nim. A wykluczają się sami.
To oczywiste, że nie wierzą w Chrystusa. Niemniej wierzą w tego samego Boga. Muzułmanie zresztą też. I w związku z tym wszystko wobec nich wolno? Bezcześcić Chanukę?
O ignora prosiłem Abi ale dostałem go od Dezertera. Może w końcu dojdzie do jedności między nami jak to na uczniów przystało. Miłość łaskawa jest, cierpliwa jest. Miłość wszystko wybacza i nie unosi się gniewem.
Nie powołuj się na miłość pisząc nienawistne posty w stosunku do Żydów.
Ekumenizm pzwolę sobie przywołać. O czym chcesz rozmawiać z Żydami lub Muzułmanam w kontekście wiary, jeśli nie będziemy mówić o Chrystusie? Chrystus to zbawienie jeśli Katolik nie będzie mówił o Chrystusie to w jaki sposób Oni Go poznają. Twoim tokiem myślenia, ani Żydom ani Muzułmanom Chrystus nie jest potrzebny. On jest tylko Chrześcijan. Przecież jeśli nie ewangelizujemy mówiąc, że Chrystus zmartwychwstał i jest Bogiem to kim my właściwie jesteśmy? Marku nie rozumiem Twojej postawy. Mam wrażenie, że wszystkiego bronisz ale samego katolicyzmu najmniej. Ale może te naleciałości są już wśród nas tak duże, że nam rozum odbiera.
Ostatnio zmieniony 2024-04-06, 21:54 przez Arek, łącznie zmieniany 2 razy.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

ODPOWIEDZ