Moje wątpliwości odnośnie wiary

Rozmowy, które dotyczą osób niewierzących, osób które wątpią w istnienie Boga, którzy również mówią, że nie należy Bogu oddawać czci.
marcin
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 709
Rejestracja: 3 lut 2024
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 112 times
Been thanked: 67 times

Re: Moje wątpliwości odnośnie wiary

Post autor: marcin » 2024-04-22, 00:56

Ale te nauki biologiczne w kwestii ewolucji ida na bzdurne badania jak to dlaczego wrona siada na czubku drzewa.
Mozna z tego wyprowadzic mase przeroznych teorii podobnych do teorii ewolucji.
Sam widziales i czytales ze probowalem tlumaczyc, ale nikt z oponentow nawet nie raczyl sie zastanowic nad tym co pisalem, a jedyny argument to negacja mojej wiedzy, wieloletniej nauki jak tez i wieloletniej praktyki.
To nazywaz dowodami na teorie ewolucji?
To jedynie zacietrzewienie i slepa ignorancja w temacie, a nie zadne dowody.

To jest wlasnie efekt pomieszania jezykow w historii budowy wiezy babel. Nikt nikogo nie rozumie.
Ostatnio zmieniony 2024-04-22, 01:12 przez marcin, łącznie zmieniany 3 razy.

Pompieri
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1182
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 471 times
Been thanked: 196 times

Re: Moje wątpliwości odnośnie wiary

Post autor: Pompieri » 2024-04-22, 01:22

Rzeczywiscie - nie rozumiesz. To, ze prywatnie nie zgadzasz sie ( jestes porzeciwny czemus ) nie oznacza, iz masz racje. Poza tym bez argumentow Twoje wywody sa jalowe. Staja sie zwykla demagogia.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1176
Rejestracja: 15 kwie 2017
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 67 times
Been thanked: 247 times

Re: Moje wątpliwości odnośnie wiary

Post autor: Efezjan » 2024-04-22, 07:34

marcin pisze: To tak jakby wysnowac udziwnione teorie dlaczego wrona siada na czubku drzewa? ;)
Wrona nie siada na czubku drzewa, lecz kuca. Gdyby siadała, toby jej nogi zwisały.
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

marcin
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 709
Rejestracja: 3 lut 2024
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 112 times
Been thanked: 67 times

Re: Moje wątpliwości odnośnie wiary

Post autor: marcin » 2024-04-22, 08:39

Pompieri pisze: 2024-04-22, 01:22 Rzeczywiscie - nie rozumiesz. To, ze prywatnie nie zgadzasz sie ( jestes porzeciwny czemus ) nie oznacza, iz masz racje. Poza tym bez argumentow Twoje wywody sa jalowe. Staja sie zwykla demagogia.
Podawalem juz przez lata cale multum argumentow, tylko je ignorowales i inni tez, wiec o czym ty teraz piszesz.

Dodano po 1 minucie 4 sekundach:
Efezjan pisze: 2024-04-22, 07:34
marcin pisze: To tak jakby wysnowac udziwnione teorie dlaczego wrona siada na czubku drzewa? ;)
Wrona nie siada na czubku drzewa, lecz kuca. Gdyby siadała, toby jej nogi zwisały.
No, widzisz, pisalem o tym ze mozna z tego wyprowadzic mase roznych teorii. =))

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2563
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 413 times

Re: Moje wątpliwości odnośnie wiary

Post autor: Abstract » 2024-04-22, 09:14

W sprawie Michała Hellera polecam wyrobić sobie zdanie na podstawie tego co twierdzi i jak argumentuje. Chętnie zapoznam się z krytyką.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Pompieri
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1182
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 471 times
Been thanked: 196 times

Re: Moje wątpliwości odnośnie wiary

Post autor: Pompieri » 2024-04-22, 11:23

Oczywiscie, ze mozna wysnuc mase roznych teorii. To dopiero poczatek. Bo ideolog bedzie wysnuwal teorie i kontrteorie zadajac uznania tylko tego, co sam uznaje, a czlowiek uczciwy zbada i te i tamte przyjmujac prawdziwosc i zasadnosc jednych do wiadomosci , a odrzucajac falszywe ( w calosci albo w pewnych albo oczekijac na rozwiniecie badawcze w punktach nie do konca jasnych czy watpliwych )- i to niezaleznie od tego, kto je glosi.
Tak wiec prawda o teorii ewolucji jest prawda uargumentowana,; istnieja rowniez dosyc slabe mozliwosci, ze teoria tak nie miala nigdy miejsca.
Ale uczciwie rzecz biorac - jest to teoria wciaz podlegajaca badawczym procesom: niektory sprawy sa korygowane, o niektorych wiemy jako o pewnikach, niektore zostaja odrzucone jako niewlasciwe. I to wszystko.
Falszywe podejscie ( typowego zadufanego ideologa ) to - odrzucic 100%, nazwac dzielem szatana i zakopac.

Pozdrawiam.
Mamy slonce tutaj, wiec ciesze sie z ladnego dnia.Praktycznie, nie ideologicznie ;)
Ostatnio zmieniony 2024-04-22, 11:26 przez Pompieri, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ateizm, agnostycyzm, deizm”