Dlaczego czasy wielkich cudów, proroków, świętych minęły?

Ogólnie o Biblii. Dlaczego powinniśmy Ją czytać, jak powinno się czytać Pismo Święte, itp.
Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5458
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 867 times
Been thanked: 1431 times

Re: Dlaczego czasy wielkich cudów, proroków, świętych minęły?

Post autor: abi » 2024-04-21, 21:19

czy "żaden znak nie będzie dany temu pokoleniu oprócz znaku jonasza" nie oznacza oprócz znaku Jezusa ?
który wyszedł żywy z grobu jak jonasz z wnętrzności rybich
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

marcin
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 712
Rejestracja: 3 lut 2024
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 112 times
Been thanked: 68 times

Re: Dlaczego czasy wielkich cudów, proroków, świętych minęły?

Post autor: marcin » 2024-04-21, 21:31

A nie objawia sie publicznie, bo w Pismach wyraznie napisano ze gdy przyjdzie, bedzie to koniec opisany w Apokalipsie.

Awatar użytkownika
Gojandek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 340
Rejestracja: 6 gru 2022
Lokalizacja: Księżyc
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 143 times
Been thanked: 24 times

Re: Dlaczego czasy wielkich cudów, proroków, świętych minęły?

Post autor: Gojandek » 2024-04-25, 11:59

Efezjan pisze: 2024-04-21, 20:16
Gojandek pisze: W sumie, gdyby taki cud był udokumentowany kamerą, to czy istnieliby ateiści?
Wierz mi, że gdyby faktycznie przyszedł Jezus, gdyby nagrano, udokumentowano medycznie jakiś cud, wrzucono wyniki badań, tak że nie byłoby żadnych wątpliwości, tobym nim przestał być. A tak to, jak napisałem, zdaje mi się, widzi mi się, twarz widzę na drzewie... W sumie słabe, że Twórca Wszechświata /naukowiec przecież, bo Bóg moim zdaniem nim być musi/, posuwa się do tanich sztuczek dla gawiedzi.

Objawienia... Nie zastanawiało Cię nigdy, dlaczego praktycznie nie ma objawień Jezusa, a objawień Maryi pełno? To ciekawa kwestia. I dlaczego oni ciągle powtarzają to samo?

I dlaczego Maryja nie objawia się sikhom albo i muzułmanom /oni mają ją przecież w Koranie/, nawet z tego, co mi wiadomo /nic o tym nie słyszałem/ nie objawia się protestantom, hinduistom, buddystom. itd.

Jakby na przykład powiedzieli nam o jakiejś rzeczy naukowej, o której nie wiemy i by się to okazało prawdą, o wtedy to już byłoby coś. Albo na przykład: przychodzi Maryja /czy tam nawet może być i Jezus/ i mówi: hipoteza Riemanna jest prawdziwa... Oto, dowód... Albo fałszywa... Oto obalenie dowodu... /Wtedy to i do mnie by mogła czy mógł przyjść :)), bo za obalenie/udowodnienie tej hipotezy jest milion dolarów. ;)/ Czy Bóg w czasach naukowych nie powinien się tak właśnie zachować? A tak w koło Macieju to samo, przecież jeśli te objawienia wycisnąć jak cytrynę, to co mamy? 'Ludzie są źli, będzie kara, odmawiajcie różaniec'.

Azji się nie udało zchrystianizować w takim stopniu jak Europy. Taka Maryja się objawia na przykład jakiejś Japonce praktykującej zen i mówi, no że zen jest be, przedstawia się kim jest itd. I za jakiś czas Japonia jest katolicka. ;)
Zastanawiałem się odnośnie tego co napisałeś, a propo tego, dlaczego Maryja się częściej objawia od Jezusa i mi przyszło na myśl, że Maryja jest wysłannikiem. Zauważ, że w ST Bóg nie obawiał się bezpośrednio innym, ale Bóg często przemawiał przez wysłanników tacy jak Mojżesz, Abraham - ogólnie chodzi mi postacie Starego Testamentu. Podobnie jest z Maryją. Jest też cud w Fatimie który jest mocnym dowodem/znakiem z nieba i nie objawił się tam Jezus(Bóg), ale Maryja(która można by powiedzieć jest wyslannikiem Bożym).

Awatar użytkownika
helperman
Bywalec
Bywalec
Posty: 179
Rejestracja: 8 lis 2019
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 50 times

Re: Dlaczego czasy wielkich cudów, proroków, świętych minęły?

Post autor: helperman » 2024-04-25, 20:16

Odnośnie tematu cudów dzisiaj, to przychodzi mi do głowy żeby wspomnieć ponadnaturalne okoliczności przy powstawaniu filmu 'Pasja' Mela Gibsona. Zresztą sami świetnie je znacie.

James Caviezel miał wtedy dokładnie 33 lata i inicjały JC. Podczas sceny ukrzyżowania został porażony piorunem.
Również wielu pozostałych aktorów filmu nawróciło się.
Niech mówią o chwale Królestwa Twego
I niech opiewają potęgę Twoją
(Ps 145, 11)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15052
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4235 times
Been thanked: 2968 times
Kontakt:

Re: Dlaczego czasy wielkich cudów, proroków, świętych minęły?

Post autor: Dezerter » 2024-04-25, 22:00

Mamy uzdrowienia udokumentowane w sposób naukowy w Lourd
Znany badacz cudownych uzdrowień w Lourdes, prof. medycyny Auguste Vallet twierdzi, że "medycyna nie zna takiej choroby, z której w Lourdes nie dokonałoby się w niewytłumaczalny dla nauki sposób, dobrze udokumentowane cudowne uzdrowienie".
https://nauka.wiara.pl/doc/469947.Uzdro ... -ateisci/2
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Gojandek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 340
Rejestracja: 6 gru 2022
Lokalizacja: Księżyc
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 143 times
Been thanked: 24 times

Re: Dlaczego czasy wielkich cudów, proroków, świętych minęły?

Post autor: Gojandek » 2024-04-27, 21:20

Dezerter pisze: 2024-04-25, 22:00 Mamy uzdrowienia udokumentowane w sposób naukowy w Lourd
Znany badacz cudownych uzdrowień w Lourdes, prof. medycyny Auguste Vallet twierdzi, że "medycyna nie zna takiej choroby, z której w Lourdes nie dokonałoby się w niewytłumaczalny dla nauki sposób, dobrze udokumentowane cudowne uzdrowienie".
https://nauka.wiara.pl/doc/469947.Uzdro ... -ateisci/2
Ciekawy artykuł, ale zauważ też, że ten cud miał miejsce kilkaset lat temu, a czy dziś możemy słyszeć o podobnych cudach, że ludziom odrastały kończyny i nawet władca państwa się nawraca?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15052
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4235 times
Been thanked: 2968 times
Kontakt:

Re: Dlaczego czasy wielkich cudów, proroków, świętych minęły?

Post autor: Dezerter » 2024-04-27, 21:31

W Lourd jest uznanych ok. 70 cudów- każdy przebadany przez komisję naukową, ostatni uznany jest chyba z 2013
Poszukaj, bo ja się tym nie interesuje, a dowiedziałem się przy okazji
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblia, Nowy Testament i Stary Testament”