Aborcja

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ciernisty
Początkujący
Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 26 mar 2021
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Aborcja

Post autor: Ciernisty » 2023-12-31, 15:52

Temat dotyczy aborcji czyli terminacji ciąży błędnie uważanej za morderstwo płodu.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1928
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Aborcja

Post autor: Andy72 » 2023-12-31, 15:53

Dlaczego "błędnie"?
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
Ciernisty
Początkujący
Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 26 mar 2021
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Aborcja

Post autor: Ciernisty » 2023-12-31, 16:04

Andy72 pisze: 2023-12-31, 15:53 Dlaczego "błędnie"?
Musisz zajrzeć wgłąb siebie i samemu sobie odpowiedzieć.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Aborcja

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-12-31, 16:06

Ciernisty pisze: 2023-12-31, 16:04
Andy72 pisze: 2023-12-31, 15:53 Dlaczego "błędnie"?
Musisz zajrzeć wgłąb siebie i samemu sobie odpowiedzieć.
Jak bym chciał cię terminować to wyrażasz zgodę?

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1928
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Aborcja

Post autor: Andy72 » 2023-12-31, 16:12

Przypomina się Arnold Schwarzenegger z filmu Teminator ;)
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2544
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 154 times
Been thanked: 412 times

Re: Aborcja

Post autor: Abstract » 2023-12-31, 16:28

Ciernisty pisze: 2023-12-31, 15:52 Temat dotyczy aborcji czyli terminacji ciąży błędnie uważanej za morderstwo płodu.
Rozumiem że argumentów za błędem próżno szukać.
Temat aborcji nie jest jedynie problemem danej wiary, ale również etycznym.

Ja też tak potrafię z rękawa "Ciernisty jesteś w błędzie, musisz zaglądnąć wgłąb siebie"
Ostatnio zmieniony 2023-12-31, 16:28 przez Abstract, łącznie zmieniany 1 raz.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Aborcja

Post autor: Andej » 2023-12-31, 16:43

Ciernisty pisze: 2023-12-31, 15:52 Temat dotyczy aborcji czyli terminacji ciąży błędnie uważanej za morderstwo płodu.
Wspaniale. Temat aborcji czyli terminacji ciąży błędnie uważanej za morderstwo płodu, gdyż jest to morderstwem popełnianym na człowieku znajdującym się wstępnym stadium rozwoju.
Masz rację, aczkolwiek musiałem uzupełnić, gdyż zostawiłeś niedopowiedzenie. Dobrze jest doprecyzowywać, tak aby było wiadomo, że chcesz rozmawiać zo zabijaniu nienarodzonych.

Teraz, gdy temat sprecyzowany, możesz postawić tezę, którą chcesz przedyskutować.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Ciernisty
Początkujący
Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 26 mar 2021
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Aborcja

Post autor: Ciernisty » 2024-01-01, 16:56

Z chęcią rozjaśniłbym mrok i powiedział wam czemu aborcja to procedura medyczna taka jak wyrwanie zęba i próżno tutaj szukać morderstwa. Niestety, za wczorajszą prawdę na temat aborcji albo usunięto moje wiadomości, a do tego dano mi bana. Nie widzę powodu kontynuowania dyskusji skoro ma zostać ona ocenzurowana. Chętnych porozmawiać zapraszam na prywatną wiadomość, a tam możemy się zgadać na jakiś inny komunikator byleby nie pisać przez to ocenzurowujące forum.

Pamiętajcie, aborcja to zwykły zabieg medyczny nie mający nic wspólnego z zabijaniem. Najlepiej porównać to do wyrywania zęba. Czy wyrywanie zęba to morderstwo? Nie, no właśnie. Pozdrawiam, a ci którzy chcą argumentacji niech zajrzą wgłąb siebie i odpowiedzą sobie sami na wiele pytań.

@Andej
@grzesznik @Albertus

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6017
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Aborcja

Post autor: Albertus » 2024-01-01, 17:03

Ciernisty pisze: 2024-01-01, 16:56 Z chęcią rozjaśniłbym mrok i powiedział wam czemu aborcja to procedura medyczna taka jak wyrwanie zęba i próżno tutaj szukać morderstwa. Niestety, za wczorajszą prawdę na temat aborcji albo usunięto moje wiadomości, a do tego dano mi bana. Nie widzę powodu kontynuowania dyskusji skoro ma zostać ona ocenzurowana. Chętnych porozmawiać zapraszam na prywatną wiadomość, a tam możemy się zgadać na jakiś inny komunikator byleby nie pisać przez to ocenzurowujące forum.

Pamiętajcie, aborcja to zwykły zabieg medyczny nie mający nic wspólnego z zabijaniem. Najlepiej porównać to do wyrywania zęba. Czy wyrywanie zęba to morderstwo? Nie, no właśnie. Pozdrawiam, a ci którzy chcą argumentacji niech zajrzą wgłąb siebie i odpowiedzą sobie sami na wiele pytań.

@Andej
@grzesznik @Albertus
To jak tutaj piszesz skoro rzekomo zostałeś zbanowany?

Prawda jest taka że nie podajesz żadnych sensownych argumentów bo ich nie masz i boisz się wejść w merytoryczną dyskusję bo okazałoby się że pleciesz banialuki.

Jak chcesz to możesz oczywiście podać swoje argumenty na PW. Tylko że jak można podać coś czego nie ma?
Ostatnio zmieniony 2024-01-01, 17:19 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Aborcja

Post autor: Gzresznik Upadający » 2024-01-01, 17:26

Ciernisty pisze: 2024-01-01, 16:56 Z chęcią rozjaśniłbym mrok i powiedział wam czemu aborcja to procedura medyczna taka jak wyrwanie zęba i próżno tutaj szukać morderstwa. Niestety, za wczorajszą prawdę na temat aborcji albo usunięto moje wiadomości, a do tego dano mi bana. Nie widzę powodu kontynuowania dyskusji skoro ma zostać ona ocenzurowana. Chętnych porozmawiać zapraszam na prywatną wiadomość, a tam możemy się zgadać na jakiś inny komunikator byleby nie pisać przez to ocenzurowujące forum.

Pamiętajcie, aborcja to zwykły zabieg medyczny nie mający nic wspólnego z zabijaniem. Najlepiej porównać to do wyrywania zęba. Czy wyrywanie zęba to morderstwo? Nie, no właśnie. Pozdrawiam, a ci którzy chcą argumentacji niech zajrzą wgłąb siebie i odpowiedzą sobie sami na wiele pytań.

@Andej
@grzesznik @Albertus
Czyli wyrażasz zgodę by poddac cie " procedurze wyrwania zęba" ?
Zresztą kto wie cdy nie jestes jakimś botem i wykasowanie ciebie nie przyniosloby ulgi wszystkim.

TO CO PISZE TO TAKA PROBKA JĘZYKA JAKI STOSUJESZ WOBEC LUDZI. NIE NARODZONYCH JESZCZE ALE LUDZI. PROBKA WOBEC CIEBIE..MATERIAL POGLĄDOWY.
KU PRZESTODZE

Awatar użytkownika
Ciernisty
Początkujący
Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 26 mar 2021
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Aborcja

Post autor: Ciernisty » 2024-01-01, 17:37

Prawda jest oczywista, ale jak ślepym (-czyli wam) można opisać kolory świata? Nie da się, albowiem niewidomy od urodzenia nie zna kolorów, lecz nie jego w tym wina. Życzę wam, abyście przezwyciężyli tę ślepotę i zajrzeli wgłąb siebie, a dane wam będzie prawdę o aborcji ujrzęć taką, że to zwykły zabieg medyczny jak wyrwanie zęba.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Aborcja

Post autor: Andej » 2024-01-01, 17:43

Ciernisty pisze: 2024-01-01, 16:56 Z chęcią rozjaśniłbym mrok i powiedział wam czemu aborcja to procedura medyczna taka jak wyrwanie zęba i próżno tutaj szukać morderstwa.
Zaskakuje mnie tak totalna niewiedza. Żeby w XXI wieku nie mieć żadnego pojęcia o genetyce. Tak, aby rozjaśnić mrok, trzeba wyjść z ciemnoty i troszkę się douczyć. Ale skoro przez szkołę da się prześlizgnąć z taką ignorancją, to budzi przerażenie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6017
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Aborcja

Post autor: Albertus » 2024-01-01, 17:44

Ciernisty pisze: 2024-01-01, 17:37 Prawda jest oczywista, ale jak ślepym (-czyli wam) można opisać kolory świata? Nie da się, albowiem niewidomy od urodzenia nie zna kolorów, lecz nie jego w tym wina. Życzę wam, abyście przezwyciężyli tę ślepotę i zajrzeli wgłąb siebie, a dane wam będzie prawdę o aborcji ujrzęć taką, że to zwykły zabieg medyczny jak wyrwanie zęba.
Czyli dokładnie tak jak pisałem.

Awatar użytkownika
Ciernisty
Początkujący
Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 26 mar 2021
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Aborcja

Post autor: Ciernisty » 2024-01-01, 17:48

Albertus pisze: 2024-01-01, 17:44
Ciernisty pisze: 2024-01-01, 17:37 Prawda jest oczywista, ale jak ślepym (-czyli wam) można opisać kolory świata? Nie da się, albowiem niewidomy od urodzenia nie zna kolorów, lecz nie jego w tym wina. Życzę wam, abyście przezwyciężyli tę ślepotę i zajrzeli wgłąb siebie, a dane wam będzie prawdę o aborcji ujrzęć taką, że to zwykły zabieg medyczny jak wyrwanie zęba.
Czyli dokładnie tak jak pisałem.
Ślepemu nie wytłumaczysz, ale to nie wasza wina, że ślepi jesteście na prawdę.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Aborcja

Post autor: Andej » 2024-01-01, 17:59

Ciernisty pisze: 2024-01-01, 17:48Ślepemu nie wytłumaczysz, ale to nie wasza wina, że ślepi jesteście na prawdę.
Powiedział ślepiec do niedowidzącego.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”