Aborcja

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Aborcja

Post autor: sądzony » 2022-05-22, 11:04

Andej pisze: 2022-05-21, 22:26 Tym gorzej, jeśli stwierdzenie.
Czy można uczciwie mówić: „Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół" i nie wierzyć mu?
Znak zapytania na końcu, zatem to jest pytanie. Czy retoryczne? Zależy dla kogo. Dla wierzącego, z pewnością, nie.
Marek ma rację. Świadome dopuszczanie do komunii świętej takich osób jest świętokradztwem. Tak jak przyjmowanie.
Czy można być chrześcijaninem i nie grzeszyć? Czy Kościół pełen chrześcijan nie jest grzeszny? Czy można rozwijać się duchowo nie mając wątpliwości?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18974
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4615 times
Kontakt:

Re: Aborcja

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-05-22, 11:14

Nie mówimy o "wątpliwościach". Mówimy o otwartym sprzeciwianiem się nauce Kościoła, w sprawie mordowania niewinnych.
Dodam, że dopuszczanie osób publicznie dopuszczających mordowanie dzieci do Komunii Świętej gorszy innych (w sensie, innym się wydaje, że zamordować dziecko, to nic strasznego).
I jest kiepskim "prezentem" dla samych tych osób:
1Kor 11:27-30 "Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny staje się Ciała i Krwi Pańskiej.
Niech przeto człowiek baczy na siebie samego, spożywając ten chleb i pijąc z tego kielicha.
Kto bowiem spożywa i pije, nie zważając na Ciało [Pańskie], wyrok sobie spożywa i pije.
Dlatego to właśnie wielu wśród was jest słabych i chorych i wielu też pomarło."

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Aborcja

Post autor: sądzony » 2022-05-22, 11:40

Marek_Piotrowski pisze: 2022-05-22, 11:14 Nie mówimy o "wątpliwościach". Mówimy o otwartym sprzeciwianiem się nauce Kościoła, w sprawie mordowania niewinnych.
Dodam, że dopuszczanie osób publicznie dopuszczających mordowanie dzieci do Komunii Świętej gorszy innych (w sensie, innym się wydaje, że zamordować dziecko, to nic strasznego).
I jest kiepskim "prezentem" dla samych tych osób:
1Kor 11:27-30 "Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny staje się Ciała i Krwi Pańskiej.
Niech przeto człowiek baczy na siebie samego, spożywając ten chleb i pijąc z tego kielicha.
Kto bowiem spożywa i pije, nie zważając na Ciało [Pańskie], wyrok sobie spożywa i pije.
Dlatego to właśnie wielu wśród was jest słabych i chorych i wielu też pomarło."
Wydaje mi się, że @Andej odniósł się do mojej wypowiedzi. Ja odniosłem się z kolei do Jego wypowiedzi.
Ty wcisnąłeś moją wypowiedź w kontekst aborcji.
Czy się mylę?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18974
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4615 times
Kontakt:

Re: Aborcja

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-05-22, 13:24

Może spójrz na tytuł wątku ;)
Zresztą także ta wymiana zdań jest bezpośrednio pod moim wpisem na temat zakazu przyjmowania Komunii Swiętej dla proaborcjonistki.
Ostatnio zmieniony 2022-05-22, 13:26 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Aborcja

Post autor: sądzony » 2022-05-22, 14:38

Marek_Piotrowski pisze: 2022-05-22, 13:24 Może spójrz na tytuł wątku ;)
Zresztą także ta wymiana zdań jest bezpośrednio pod moim wpisem na temat zakazu przyjmowania Komunii Swiętej dla proaborcjonistki.
Poniekąd.
Moja jednak i Andeja wypowiedź nie dotyczy aborcji, a poglądów. Tak mi się przynajmniej wydaje.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Aborcja

Post autor: Andej » 2022-05-22, 19:09

Poglądów publicznie wypowiadanych na temat aborcji. A także wewnętrznego przekonania, czym jest aborcja.

Nakłanianie do morderstwa nie jest czynem mniej groźnym od samego morderstwa.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: Aborcja

Post autor: konserwa » 2022-05-22, 22:40

racja.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18974
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4615 times
Kontakt:

Re: "Podrywanie" po katolicku

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-06-11, 11:52

CiekawaXO pisze: 2023-06-10, 18:04 @Marek_Piotrowski tak, ale oprócz aborcji są też inne rzeczy ważne dla mnie, nie tylko aborcja.
Ale pozwolenie na aborcję - nawet "demokratyczne" jest warunkiem odcinającym. Tak jak byłoby przyzwolenie na mordowanie Żydów, Murzynów czy albinosów.
Żaden polityk pozwalający na morderstwo dzieci - niezależnie od retoryki - nie jest politykiem katolickim.

Co do "osobowości" to rzecz gustu. dla mnie facet jest bez charakteru i bez wartości.
Jeszcze tylko dodam, że Hołownia chce aby o aborcji decydowali ludzie w referendum. Czyli no sorry, demokracja.
Nie, gdzie mowa o ludobójstwie, nie ma mowy o demokracji - bo żaden człowiek czy gremium nie ma prawa do takich decyzji.
Jednak czytając takie wpisy znajduję częściową odpowiedź na dręczące pytanie, dlaczego naród, który wydał tylu wielkich ludzi (Händel, Brahms, van Beethoven itd) zgodził się na mordowanie Żydów i Słowian: "no sorry, demokracja".
Ostatnio zmieniony 2023-06-11, 11:53 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6244
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 871 times
Been thanked: 705 times

Re: "Podrywanie" po katolicku

Post autor: CiekawaXO » 2023-06-11, 13:23

@Marek_Piotrowski tutaj mam fajną wypowiedź Dariusza Piórkowskiego o głosowaniu w sprawie aborcji:"Tolerując kompromis aborcyjny, nie muszę być za aborcją".

https://deon.pl/kosciol/komentarze/czy- ... 778383/amp

I teraz:Czyli katolik musi zagłosować na PiS.Inaczej nie może, bo PiS chce zakazu aborcji. A jak mi nie odpowiada PiS w innych kwestiach, też społecznie ważnych? To co wtedy?Przecież PiS chce kary śmierci.

Dodano po 7 minutach 14 sekundach:
Nic mi też nie wiadomo, aby szary Niemiec wiedział o obozach zagłady w tamtym czasie.
Co do wojny, też mi nic nie wiadomo, aby np. Niemcy zgodzili się na zabijanie cywilów. Zdecydowano za nich. Nie wiadomo jak by było. Może jeśli byłoby referendum, a nie głosowano za nich w tak ważnych sprawach, to wojna wyglądałaby inaczej.
Było referendum w sprawie kary śmierci w Polsce. I co? Jest? Kara śmierci?

Dodano po 59 sekundach:
Myślę, że naród potrafi lepiej decydować, niż garstka polityków.
Ostatnio zmieniony 2023-06-11, 13:33 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18974
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4615 times
Kontakt:

Re: "Podrywanie" po katolicku

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-06-11, 14:28

CiekawaXO pisze: 2023-06-11, 13:31 @Marek_Piotrowski tutaj mam fajną wypowiedź Dariusza Piórkowskiego o głosowaniu w sprawie aborcji:"Tolerując kompromis aborcyjny, nie muszę być za aborcją".

https://deon.pl/kosciol/komentarze/czy- ... 778383/amp
Po pierwsze: znamy to. Nie jestem za aborcją, ale...
Po drugie - nie mówimy tu o "kompromisie aborcyjnym" tylko o wsparciu mordowania dzieci, jeśli taka będzie "demokratyczna" decyzja.
I teraz:Czyli katolik musi zagłosować na PiS.Inaczej nie może, bo PiS chce zakazu aborcji.
Nie. Ale nie może głosować na partie, która dopuszcza mordowanie dzieci.
A jak mi nie odpowiada PiS w innych kwestiach, też społecznie ważnych?
No tak. To co, ze mordują dzieci, skoro ich ekonomiczne rozwiązania mi pasują, nie?
To co wtedy?Przecież PiS chce kary śmierci.
Nic mi o tym nie wiadomo. Ale to nieważne - nie ma obowiązku głosowania na PiS. Ale nie wolno głosować na morderców ani tych, co morderców wspierają.
Poza tym jest mimo wszystko kolosalna różnica pomiędzy dyskusją o sposobie karania skrajnych morderców, a mordowaniem niewinnych.
Łysiak (zwolennik kary śmierci) w swoim czasie zgrabnie to podsumował:
"Ja uważam, że winnych straszliwych przestępstw można zabijać, a niewinnych dzieci nie. Lewica odwrotnie".
Nic mi też nie wiadomo, aby szary Niemiec wiedział o obozach zagłady w tamtym czasie.
A kto mówi o obozach koncentracyjnych? O Nocy Kryształowej słyszałaś? O zabijaniu i dręczeniu Żydów? O oficjalnej polityce ich eliminacji?
Myślę, że naród potrafi lepiej decydować, niż garstka polityków.
Ani naród, ani garstka polityków, ani nawet jednomyślnie cała ludzkość nie ma prawa zdecydować, że wolno zmordować niewinne dzieci.
Tyle w tym temacie.
Ostatnio zmieniony 2023-06-11, 14:29 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6244
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 871 times
Been thanked: 705 times

Re: Aborcja

Post autor: CiekawaXO » 2023-06-11, 14:46

Ale wg sondaży ludzie nie chcą pełnego prawa do aborcji, tylko kompromisu.
Moim zdaniem zakaz aborcji nie spwowoduje braku aborcji, a większą eskalacje, jak wspomina Szustak. Będzie taka jazda, że proaborcyjne firmy będą rosły jak po deszczu uprawiając swoją propagandę, że już lepszy ten kompromis. I miał rację. Przed SK nie było Aborcyjnego Dream Teamu:teraz uprawia propagandę :aborcja jest OK, i paradoksalnie jest więcej aborcji, przez działanie takich firm, niż przed Strajkiem, bo aborcja stała się symbolem wyzwolenia... Ale ciekawostka :ostatnio byłam na ich stronie, i kobiety ktore wspierały ich działalność w ramach kompromisu, na informacje ze teraz będzie aborcja bez granic i będą o to postulować, na szczęście, spotkało się to z wielką krytyką. Póki co. Ale może być faktycznie tak, że jak się będzie rezygnowac z kompromisu, cisnąć kobiety, bunt będzie wielki i konsekwencje odwrotne od zamierzonych. I aborcja faktycznie stanie się okej. Przed wyrokiem Tybunału nie była okej. Ale teraz, coraz częściej jest.
Dlatego referendum powoduje że zwykle obywatel nie czuje ze musi stać w opozycji i wyniki są prolajfowe. Ale jak obywatel czuje ze go przyciskają...ze zabierają mu wolność...

Marku? Dlaczego Kościół zezwolił, czy użyj jakiego chcesz czasownika : toleruje, akceptuje, Kompromis Aborcyjny? Przecież to dalej zabijanie,więc nie powinien był
A wiesz dlaczego to "zaakceptował"?

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 353 times

Re: Aborcja

Post autor: Morkej » 2023-06-11, 15:07

CiekawaXO pisze: 2023-06-11, 14:46 Przed SK nie było Aborcyjnego Dream Teamu:teraz uprawia propagandę :aborcja jest OK, i paradoksalnie jest więcej aborcji, przez działanie takich firm, niż przed Strajkiem, bo aborcja stała się symbolem wyzwolenia...
Takie grupy jak Aborcyjny Dream Team paradoksalnie, ale właśnie wzbudzają niechęć do procedury aborcji. Prezentowany przez nich aktywizm proabrocyjny najzwyczajniej kojarzy się z tanim graniem na emocjach - patrz sprawa z fałszywym oczernianiem osoby przez tą grupę. A w celu przepychania swoich poglądów potrafili stosować jawną cenzurę (bany, usuwanie komentarzy) w stosunku do tych, którzy ośmielali się punktować ich patologiczne zagrywki.
Dlatego wydaje mi się wątpliwe, aby przez działania takich firm, aborcji było rzeczywiście więcej.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6244
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 871 times
Been thanked: 705 times

Re: Aborcja

Post autor: CiekawaXO » 2023-06-11, 15:18

No ale ja właśnie śledzę komentarze u nich dość często. Propaganda :Aborcja jest okej, z tego co widzę, działa.
Dla kobiet stały się wyzwolicielkami.
Teraz to trochę pęka przez propagowanie aborcji bez granic.Jeśli wcześniej nie bylo tej firmy, i innych, a teraz są, to oznacza że mają zbyt, właśnie propagując To hasło. To hasło powoduje, że dla niektórych aborcja staje się OK i zwiększa ilość aborcji
. To są realne skutki zakazu. Żaden zakaz nie spowoduje, w dzisiejszych czasach, nawet w PL, realnego zakazu aborcji. Będzie właśnie więcej firm które będą chciały zarobić, i będą sprzedawać tabletki przy okazji propagując że to coś normalnego. I w końcu stanie się normalne.
Dlatego warto w tej sprawie konsultować się ze społeczneństwem, aby nie było strajków i buntu.
Ale nie wiem nic o fałszywych oskarżeniach. Kiedy to było?
Ostatnio zmieniony 2023-06-11, 15:21 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 353 times

Re: Aborcja

Post autor: Morkej » 2023-06-11, 15:33

CiekawaXO pisze: 2023-06-11, 15:18 Ale nie wiem nic o fałszywych oskarżeniach. Kiedy to było?
Za niedługo będzie rok od tego: https://www.youtube.com/watch?v=_YcyLcEdTto
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6244
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 871 times
Been thanked: 705 times

Re: Uczynki miłosierne względem ciała

Post autor: CiekawaXO » 2023-06-19, 12:56

Dużo by pisać, więc dam to. Jest to tu wytłumaczone.
Szustak też będzie głosował na Hołownię jak powiedział. Ciekawe czy dostał rozgrzeszenie 🤔


Dodano po 1 minucie 20 sekundach:
Ale to OT w sumie, ale jako że ktoś go zaczął, nie ja, to traktuje to tylko jako odpowiedź, bo niekulturalnie nie odpowiadać. Na tym kończę.

Dodano po 26 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2023-06-19, 12:43 Jaasne. Hołownia jako specjalista od czego?
Człowiek podający się za katolika i dopuszczający mordowanie dzieci? W kontekście do "czynienia dobra"?
Czytasz co piszesz?
To odpowiedź na ten post.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”