Jak tutaj trafiliście?

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: Nenderen » 2022-07-16, 15:57

Wydaje mi się że szukałem objaśnienia jakiegoś biblijnego wersetu ale nie jestem pewien na sto procent.
Ostatnio zmieniony 2022-07-16, 15:57 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Zenobiusz
Przybysz
Przybysz
Posty: 7
Rejestracja: 19 lip 2022

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: Zenobiusz » 2022-07-19, 16:20

Ja tutaj trafiľem bo byľem wyczerpany rozmowami z dyletantami i przedszkolakami religijnymi. Nie wiem czy to ja jestem Pacanof i tak lgną do mnie same Koziołki Matołki czy też w spoľeczeństwie jest tak niski poziom wiedzy religijnej. Każdy chce " dyskutować" a jak przyjdzie co do czego to po raz tysięczny te same pseudo argumenty, emocyjki, bełkot.

Awatar użytkownika
Ras.
Bywalec
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 22 maja 2021
Lokalizacja: Kwidzyn
Has thanked: 28 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: Ras. » 2022-09-19, 18:41

Zenobiusz pisze: 2022-07-19, 16:20 Ja tutaj trafiľem bo byľem wyczerpany rozmowami z dyletantami i przedszkolakami religijnymi. Nie wiem czy to ja jestem Pacanof i tak lgną do mnie same Koziołki Matołki czy też w spoľeczeństwie jest tak niski poziom wiedzy religijnej. Każdy chce " dyskutować" a jak przyjdzie co do czego to po raz tysięczny te same pseudo argumenty, emocyjki, bełkot.
No tak, ale czasem na te argumenty mozna spojrzeć inaczej... Np. Ja znalazłem grube wytłumaczenie dla siebie chociażby tego:
1. Narodzenie z dziewicy - A kura i kogut ?
2. Zmartwychwstanie - A przebisniegi ? A Storczyk ?
Ostatnio zmieniony 2022-09-19, 18:41 przez Ras., łącznie zmieniany 1 raz.
My God is Jah

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: Nenderen » 2022-10-02, 10:02

Nie rozumiem wzmianki o kurze i kogucie...
Ale lubię Twój charakter Ras, więc się nie zniechęcaj :)
Ostatnio zmieniony 2022-10-02, 10:03 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: Andej » 2022-10-02, 10:47

Zenobiusz pisze: 2022-07-19, 16:20 Ja tutaj trafiľem bo byľem wyczerpany rozmowami z dyletantami i przedszkolakami religijnymi. Nie wiem czy to ja jestem Pacanof i tak lgną do mnie same Koziołki Matołki czy też w spoľeczeństwie jest tak niski poziom wiedzy religijnej. Każdy chce " dyskutować" a jak przyjdzie co do czego to po raz tysięczny te same pseudo argumenty, emocyjki, bełkot.
A myślisz, że tu jest lepiej? Myślisz, że ja wiem? Są wśród nas osoby wierzące w to, że wiedzą.
Ale przyznaję, że jestem dyletantem i niemowlakiem religijnym. Widzę, że wciąż dowiaduję sie nowego. Wciąż odkrywam w Ewangeliach nowe strony. Nowe wskazania. Nową naukę. Jest nawet gorzej, bo wciąż dostrzegam coraz większy obszar mojej niewiedzy. To Forum znacznie rozszerzyło moje rozumienie. Ale nagle ujrzałem obszary zakryte przede mną. Niezrozumiałe, dalekie.

Czy dyskutować z matołami? Dopóki tego chcą, to warto im to dawać. Mam nadzieję, że staję się coraz mniej matołkowaty dzięki takim dyskusjom. Ale, chyba jak każdy, upieram się przy swoim. Zapieram nogami i rękoma przed zmianami. Ale ziarna słow kiełkują. Powoli. To wymaga czasu. I to jest cenne. Widzę jak zmienia się moje widzenie świata pod wpływem czyichś argumentów. Zapewne autorzy tychże nie obserwuja tych zmian, bo ob=ne następują z opóźnieniem i powolutku. Ale proces trwa.
Ale jest problem, gdy dyskusja nie z matołem tylko betonem. Wtedy rzeczywiście traci sens. Gdu widzi się nie tylko brak zrozumienia, ale i niechęć do tegoż. A nawet wrogość. Albo usiłowania indoktrynacji. Wtedy lepiej opuścić żaluzje.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Rak

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: Rak » 2022-10-02, 14:22

Ale kto jest matołem, a kto nie? Dlaczego to co ja twierdzę, jest mądre, właściwe i pełne racji? a kolego z forum gada głupoty i w ogóle wszyscy dookoła to dyletanci? Kto może to rozstrzygnąć? Czy takie postawienie sprawy to pycha? zadufanie?

Awatar użytkownika
Pobóg Welebor
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 2 lis 2022
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: Pobóg Welebor » 2022-11-06, 19:07

Wetnę się w tę dyskusję, bo chcę wyrazić radość, że tu trafiłem. Wpisałem w google "forum chrześcijańskie" czy coś podobnego, i było drugie chyba. Krótko jestem, ale tu jest konkretnie, nie łzawo, po męsku. Obawiałem się klimatu typu "miłość bliźniego jest najważniejsza", ale tu naprawdę Bóg jest kochany. Tak sądzę.
Z Panem Bogiem 🙂

Junk_0f_Heaven
Przybysz
Przybysz
Posty: 4
Rejestracja: 18 lis 2022

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: Junk_0f_Heaven » 2022-11-18, 00:58

Trafiłem do Was przez google, wpisując "religijne forum", powodem mojego działania jest i było znalezienie miejsca gdzie mógłbym poznać ludzi wzrastających w wiarze czynnie modlących się i może znających się z Bogiem jak ja, a przede wszystkim dać od siebie własną iskierkę religii i religijności.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: Dezerter » 2022-11-18, 18:39

Junk_0f_Heaven pisze: 2022-11-18, 00:58 Trafiłem do Was przez google, wpisując "religijne forum", powodem mojego działania jest i było znalezienie miejsca gdzie mógłbym poznać ludzi wzrastających w wiarze czynnie modlących się i może znających się z Bogiem jak ja, a przede wszystkim dać od siebie własną iskierkę religii i religijności.
Dobrze trafiłeś i .... trzymamy za słowo :)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: Ojciec.Pablito » 2022-11-22, 19:44

Wpisałem w wyszukiwarkę Bing "forum biblijne". I to był chyba 7 link. A siódemka to taka fajna cyfra. No i biblijna. :)

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: sądzony » 2022-11-22, 19:46

Witaj w duchu.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Łezkawoku
Przybysz
Przybysz
Posty: 7
Rejestracja: 20 sty 2023
Been thanked: 4 times

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: Łezkawoku » 2023-01-20, 00:39

Wpisałam w wyszukiwarkę "modlitwa forum" i oto jestem :)

Aura
Przybysz
Przybysz
Posty: 4
Rejestracja: 22 lut 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 2 times

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: Aura » 2023-02-25, 09:11

Ja znowu przyziemnie. Szukałam informacji o noszeniu sakramentaliów ( w sumie konkretnie, szukałam frazy "medalik czy krzyżyk") i oprócz innych miejsc (również reklamowych ale wcale nie tylko), "wyskoczyła" mi dyskusja na ten temat u Was i z ciekawością ją przeczytałam. Potem parę dni zastanawiałam się czy nie miałabym ochoty do Was dołączyć i tak to się właśnie stało :)

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: sądzony » 2023-02-25, 09:17

I co krzyżyk czy medalik? :)
Ja mam na nadgarstku 3 krzyżyki + 1 tatuaż oraz 2 medaliki NMP :)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: Andej » 2023-02-25, 09:21

Aura pisze: 2023-02-25, 09:11 Potem parę dni zastanawiałam się czy nie miałabym ochoty do Was dołączyć i tak to się właśnie stało
Każda przyczyna prowadząca do dobrych decyzji jest dobrem. Słuszny wybór. Tak trzymaj.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ