Objawienie Maryjne w Medjugorie

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Nenderen » 2022-08-06, 07:31

Użyłem słowa "mętna" wymówka bo wymówka vicki była bluźniercza gdyż Maryja w prawdziwym objawieniu nie upuściła by Dzieciątka Jezus ani nie zachowywała by się jakby miała upuścić. Trudno też uwierzyć by był to przypadek, że vicka miała to dramatyczne widzenie akurat wtedy gdy sceptyk niespodziewanie przybliżył do jej oczu palce po czym ona odskoczyła. Myślę, że vicka szukała naprędce wymówki która ocaliła by wiarę w rzekomą niezależność ekstaz widzących z Medjugorie od bodźców zewnętrznych.
Skoro jednak konserwo uświadomiłeś mnie, że to słowo "mętna" jest niestosowne bardzo przepraszam i obiecuję, że już go nie użyję.
Nie było moją intencją wyśmiewanie lub umniejszanie jakichkolwiek racji, chciałem jedynie bronić prawdziwego kultu Maryi Dziewicy. Przepraszam za to, że mając dobre intencje użyłem złego określenia wobec słów vicki.
Ostatnio zmieniony 2022-08-06, 07:57 przez Nenderen, łącznie zmieniany 4 razy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3050
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: konserwa » 2022-08-06, 08:15

To sa tylko domysly, a nie zadna prawda teologiczna. Czy upuszczenie ( lub nieupuszczenie ) dziecka stanowi jakis dogmat?

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Nenderen » 2022-08-06, 10:04

W czasie ziemskiego życia Maryja była bezgrzeszna ale jej organizm miał fizyczne ograniczenia, teoretycznie więc mogła coś upuścić ale jestem przekonany że nigdy nie upuściła Jezusa. Jednakże mówimy o objawieniach w Medziugorie czyli sytuacji po Jej Wniebowzięciu. Z dogmatu o Wniebowzięciu wynika że obecnie Maryja ma ciało przemienione, takie jakie my będziemy mieli w dniu zmartwychwstania na sąd ostateczny. W niebiańskiej rzeczywistości wszystko jest doskonałe, nie ma potknięć, zadrapań ani upuszczenia kogokolwiek.
Ostatnio zmieniony 2022-08-06, 10:05 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-08-06, 10:19

Nenderen pisze: 2022-08-06, 07:31 Użyłem słowa "mętna" wymówka bo wymówka vicki była bluźniercza gdyż Maryja w prawdziwym objawieniu nie upuściła by Dzieciątka Jezus ani nie zachowywała by się jakby miała upuścić.
Nenderen pisze: 2022-08-06, 07:31 Skoro jednak konserwo uświadomiłeś mnie, że to słowo "mętna" jest niestosowne bardzo przepraszam i obiecuję, że już go nie użyję.
Jak najbardziej jest ta wymówka mętna, też mi się tak wydaje. Chociaż nie znam tych objawień zbyt dobrze, ale myślę, że masz rację. Bardzo ta sytuacja, którą opisałeś, jest niespójna i obiektywnie podważa wiarygodność tej konkretnej wizjonerki. Nie przepraszaj za wszystko, bo wyraziłeś się i tak bardzo taktownie i rozsądnie. Słowo "mętna" jest bardzo dobrym określeniem. Niemal zawsze ktoś będzie czymś niezadowolony i będzie polemizował ( i dobrze, bo, między innymi, na tym polega dobra dyskusja, na różnicach w argumentacji). Nie ma sensu, abyś przepraszał za każde słowo, które się komuś nie spodoba. Masz dobre intencje i dbasz o uczucia innych, ale jeśli tak się kajasz zbyt często i bez powodu, to Twoje przeprosiny zwyczajnie tracą na znaczeniu. Poruszyłam ten temat, bo myślę, że jest istotny: masz prawo do swojego zdania i do krytyki objawień w Medjugorie, zwłaszcza, że nie są one uznane, a Twoje argumenty są bardzo logiczne i właściwe.
Ostatnio zmieniony 2022-08-06, 10:39 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Nenderen » 2022-08-06, 10:58

Mimo wszystko dalej uważam że użyte przeze mnie słowo było niewłaściwe, ale dziękuję za dobre chęci, Miłośniczko Faustyny.

Inna niepokojąca sytuacja z wizjonerką vicka to taka, że w jej domu figura Maryi z lourdes była pokryta zieloną powłoką, rzekomo cudowną. Jednak skoro oryginalne objawienia w lourdes pokazywały szatę Maryi jako białą to po co niebiosa miały by zmienić jej kolor na zieloną barwę i to w dodatku kontrowersyjnie przypominającą jakąś substancję do czyszczenia domu? Bóg z pewnością respektuje zwyczajowo utrwalony przez Kościół wizerunek Maryi z lourdes. Zwolennicy tezy o objawieniach w Medziugorie jako oszustwie uważają że ktoś posmarował tą figurę którymś ze środków czystości o zielonej barwie.
Słowa o środkach do czyszczenia nie pochodzą ode mnie ale od zaprzyjaźnionego ze mną kapłana więc absolutnie nie trolluję.

Proszę wpisać w google słowa "świecąca figura Matki Bożej z lourdes w domu vicki". Zdjęcie z medjugorskiej strony nasuwa skojarzenia nie tyle z cudownym światłem co raczej z chemiczną substancją. Co więcej, na dole figury blask jest słabszy. Czy to dlatego że z racji fałdów i zagłębień szaty trudniej było nanieść substancję? Może czynnikiem był także pośpiech? A może substancja była już na skończeniu?

Biskup Medziugorie uznał objawienia w Medziugorie za oszustwo. Zgadzam się z nim w tej sprawie, aczkolwiek na temat samej figurki takowy biskup się chyba nie wypowiedział.
Ostatnio zmieniony 2022-08-06, 11:09 przez Nenderen, łącznie zmieniany 5 razy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3050
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: konserwa » 2022-08-06, 11:49

Samo Medjugorie odbieram osobiscie jako zjawisko anty ( byc moze to za mocne slowo ) fatimskie, choc nie deprecjonowalbym dobra, ktore rowniez i tam zachodzi.
Byc moze jest tam pomieszanie elemntu nadprzyrodzonego ze znieksztalconym przekazem wynikajacym z nie za bardzo uswieceniowej drogi zycia, jaka obrali osobiscie sami widzacy.
To sa takie moje wnioski wynikajace z obserwacji ( rowniez osobistej ).
Co do wyboru powolania zyciowego np. przez sw. Bernadette czy siostre Lucje - to widzimy, iz Lourdes i Fatima odcisnely znak na ich zyciu osobistym w stopniu nieomal doskonalym. Zas w Medjugorie to takie "cieple kluchy i ciepla woda w kranie".
Dlatego nie widze tutaj nadprzyrodzonej skali zjawiska, co najwyzej jakies religijne rozhisteryzowanie i manipulacje. Z zastrzezeniem, ze jesli ja to tak odbieram, nie znaczy to, iz dla byc moze tysiecy osob Medjugorie stalo sie droga /wskazaniem do nieba.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Nenderen » 2022-08-06, 11:53

Tyle, że te tysiące osób zazwyczaj nie znają wszystkich niepokojących aspektów tych objawień... Owe tysiące bardziej więc nawracają się pod wpływem swojego indywidualnego wyobrażenia sprawy Medziugorie niż stanu faktycznego.
Osobna kategoria to pielgrzymi nie wierzący w te objawienia ale odwiedzający Medziugorie jako miejsce modlitwy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3050
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: konserwa » 2022-08-06, 12:14

I o to chodzi - jesli to miejsce staje sie miejscem modlitwy, to tylko sie cieszyc. Rowniez nie nalezy moim zdaniem porzwiazywac zbytniej wagi do wiedzy na temat okreslonego objawienia - ono jako takie nie jest wykladem wiary, ale pomoca w drodze i w chwili jakichs zwatpien. jesli prowadzi ( nawet mimowolnie ku Bogu ) to wydaje sie jest to droga, ktora Bog dopuscil dla nas wierzacych.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Nenderen » 2022-08-06, 12:25

To prawda. Dopowiem, że Bóg w swoim miłosierdziu może że zła jakim są fałszywe objawienia wyprowadzić dobro w postaci miejsca modlitwy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Andej » 2022-08-06, 15:34

Nie dojechali. Oczekiwali objawienia Maryi, a to sam Bóg im się objawił.
Droga do Medjugorie zakończyła się w niebie.
To tragiczne dla tych, którzy przeżyli. Którzy zostali opuszczeni. I wspaniałe dla tych, którzy odeszli. Którzy już znają odpowiedzi na pytania, które ich tyle lat nurtowały. I którzy poznali prawdziwą Miłość.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Nenderen » 2022-08-06, 16:17

Cześć ich pamięci. + JMJ
Ostatnio zmieniony 2022-08-06, 16:19 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
bei
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 251
Rejestracja: 11 lis 2019
Has thanked: 10 times
Been thanked: 48 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: bei » 2022-08-08, 12:29

Byłam w tym roku w Medjugorie na Festiwalu Młodzieży.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Nenderen » 2022-08-08, 13:12

I jak było?
A wobec samych rzekomych objawień w tym miejscu jakie masz zdanie?
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
bei
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 251
Rejestracja: 11 lis 2019
Has thanked: 10 times
Been thanked: 48 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: bei » 2022-08-08, 18:45

Było goraca :)

Codziennie była odprawiana Msza Święta koncelebrowana przez podań 500 kapłanów. Był też biskup z Poznania. Po raz pierwszy na dniach młodzieży pojawił się miejscowy biskup, poprzedni nigdy nie skorzystał z zaproszenia. (Przewodnik mówił że nastąpiła zmiana biskupa, a poprzedni dostał zakaz publicznego wypowiadania się w imieniu Kościoła na temat Medjugorie). W ciągu dnia odprawiane są trzy różańce. Dodatkowo idąc na Górę Objawień czy górę Kriżevac ludzie ciągle się modlą. Pomimo tego, że podejście zwłaszcza na tą drugą jest trudne niektórzy wchodzą na boso. Moja spowiedź była podobna do tej w Polsce. W Medjugorie jest dużo modlitwy, kapłani spowiadają w różnych językach. Działa tam też wspólnota Cenacolo, powstała organizacja Mary's meals,
myślę że wiele dobra tam się dzieje. Są różne świadectwa ludzi którzy przeżyli tam coś pięknego i których życie tam się zmienilo. Co do objawień to nie mam powodów by uważać, że nie są prawdziwe.

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: adampiotr » 2022-08-09, 11:43

No dobrze, a ja mam pytanie. Czy coś wiecie na temat rzekomo tajemnic o co chodzi ?? Więcej znajdziecie na stronie. Wiecie mi np nie są potrzebne jakieś tajemnice ukryte które pewnie ogłoszą jakaś kare albo wojne pewnie o to chodzi ??

http://www.medjugorje.org.pl/dzial-info ... gamin.html

ktos coś się odniesie ?
Ostatnio zmieniony 2022-08-09, 11:45 przez adampiotr, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ