Mam pytanie o .... krótko o religii i moralności

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Post autor: Albertus » 2016-04-10, 17:42

Piotrek pisze:To religia dobra, kompas moralny w życiu i troska, co będzie po nim. Oczywiście wierzę, że Koran został zesłany Mahometowi przez anioła Gabriela. Sercem islamu jest Arabia Saudyjska i tam się zwracamy my, muzułmanie.
A dlaczego wierzysz że to anioł Gabriel zesłał Mahometowi Koran?Jezusa zapowiadali prorocy a świadkami jego śmierci i zmartwychwstania było wielu ludzi którzy oddali potem swoje życie za tę prawdę.

A kto zapowiadał Mahometa jako proroka Bożego?

Kto był świadkiem zesłania Koranu Mahometowi?

exe

Post autor: exe » 2016-04-10, 18:15

Piotrek pisze:To religia dobra, kompas moralny w życiu i troska, co będzie po nim.
To jest przekonanie, nie zaś sąd zawierający uzasadnienie chociażby sylogistyczne.

Piotrek

Post autor: Piotrek » 2016-04-10, 18:20

Nie jest to forum na cytaty z Koranu. Fakt zesłana Koranu Mahometowi przez anioła Gabriela, oparte jest na surach Koranu i tradycji muzułmańskiej.

[ Dodano: 2016-04-10, 18:20 ]
Albertus pisze:
Jezusa zapowiadali prorocy a świadkami jego śmierci i zmartwychwstania było wielu ludzi którzy oddali potem swoje życie za tę prawdę.
Również na mnie Dzieje Apostolskie robią duże wrażenie.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Post autor: Albertus » 2016-04-10, 18:31

Fakt zesłana Koranu Mahometowi przez anioła Gabriela, oparte jest na surach Koranu i tradycji muzułmańskiej.
Rozumiem.

Ale ja pytałem o to czy Mahomet był wcześniej zapowiedziany przez proroków i o to jakie są dowody na prawdziwość tego że Koran został zesłany Mahometowi przez anioła Gabriela?

konik

od konika

Post autor: konik » 2016-04-10, 18:59

To co moge stwierdzic o tezach opartych na koranie to fakt, iz koran zawiera mity, wobec tego udowadnianie mitow na podstawie mitow jest podawaniem "prawdy" wyssanej z palca. Bez urazy ...

Piotrek

Post autor: Piotrek » 2016-04-10, 19:35

To, że Mahomet jest prorokiem jest prawdą dla nas muzułmanów, a nie dla dla Żydów czy chrześcijan. W warszawskim meczecie, przy ulicy Wiertniczej, po raz pierwszy spotkałem się z sunnickim islamem.

Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: Czernin » 2016-04-10, 19:59

Ktos kogos spławia i uchyla się od rzetelnej odpowiedzi, w sumie moim zdaniem dobra strategia, bo innej nie ma kiedy mamy tutaj mówić o prawdziwości islamu i apologetyki w tym temacie.
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli (J 8, 32)

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Post autor: Albertus » 2016-04-10, 20:00

Piotrek pisze:To, że Mahomet jest prorokiem jest prawdą dla nas muzułmanów, a nie dla dla Żydów czy chrześcijan. W warszawskim meczecie, przy ulicy Wiertniczej, po raz pierwszy spotkałem się z sunnickim islamem.
Prawda jest jedna!

Nie może coś być prawdą dla kogoś a dla innego nie.

Na przykład albo Chrystus naprawdę umarł i naprawdę zmartwychwstał albo nie.

Prawda jest jedna. Może komuś się najwyżej zdawać że prawdą jest coś co tak naprawdę jest kłamstwem

Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: Czernin » 2016-04-10, 20:08

Jak udokomentujesz zawarta z kims umowe, kiedy nie znajduje się na niej Twoj podpis, nie masz argumentu, w tym temacie jest podobnie. Nie ma twartego argumentu i zachwycamy sie mimo wszystko tym na co tak na prawde dowodu nie ma. Chrystus zostal zapowiedzany przez prorokow i to jest fakt, który przyjmując możemy uwierzyc w Jego jako Boga zagłębiajac dalej się w tym temacie. Na Muhammada nic nie ma, co gorsza jest krzywym obrazem Boga, i nic on z Jezusa nie ma. Prorok islamu nie ma nic z sobie Jezusowego, nie jest z Nim załączony w żaden konkretny sposób, wiec o żywej latorośli tutaj nie mozemy mówić, warta się zastanowić wiec jeśli nie jest on połączony z krzewem winnym, Bogiem to jaka latorośla jest, zywo? I co z taka latorosla sie dzieje.

Wiem, prawda jest smutna tutaj, prawda nie sprzedaje sie czesto ale warto o tym mówić. Zachecam do analizy.
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli (J 8, 32)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Mam pytanie o .... krótko o religii i moralności

Post autor: Dezerter » 2016-04-11, 22:44

Piotrek - jak sobie tłumaczysz, że ani ST, ani NT nie zapowiadają swojej kontynuacji w postaci tak wielkiego i ważnego proroka jak Mahomet?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Piotrek

Re: Mam pytanie o .... krótko o religii i moralności

Post autor: Piotrek » 2016-04-12, 22:57

Nie jest to forum i miejsce na cytowanie Koranu. W jednej z sur archanioł Gabriel mówi do Mahometa: "Recytuj!", mając na myśli Koran. Mahomet był wybitnym organizatorem i wodzem arabskim. W 1982 roku, w wieku 4 lat, zapoznałem się z NT w formie komiksu dla dzieci. W 2000 roku przeczytałem reportaż "Byłem gościem u Chomeiniego" i tak rozpoczęła się moja przygoda z islamem. Cieszyło mnie, że w latach 80., szyici z Iraku nie zdradzili swojego kraju. Piotrek.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Mam pytanie o .... krótko o religii i moralności

Post autor: Albertus » 2016-04-13, 06:42

Piotrek pisze:Nie jest to forum i miejsce na cytowanie Koranu. W jednej z sur archanioł Gabriel mówi do Mahometa: "Recytuj!", mając na myśli Koran. Mahomet był wybitnym organizatorem i wodzem arabskim. W 1982 roku, w wieku 4 lat, zapoznałem się z NT w formie komiksu dla dzieci. W 2000 roku przeczytałem reportaż "Byłem gościem u Chomeiniego" i tak rozpoczęła się moja przygoda z islamem. Cieszyło mnie, że w latach 80., szyici z Iraku nie zdradzili swojego kraju. Piotrek.
Nie chodzi o cytowanie koranu.Jak dla mnie to koran możesz sobie cytować.

Chodzi o odpowiedź na pytanie : dlaczego wierzysz że Mahomet był Bożym prorokiem?


Co jest na to dowodem poza świadectwem samego Mahometa?

Czy każdego kto się sam uzna za proroka i będzie wybitnym wodzem i organizatorem można uznać za proroka?

Aron II

Re: Mam pytanie o .... krótko o religii i moralności

Post autor: Aron II » 2016-04-13, 09:04

Piotrek pisze: W jednej z sur archanioł Gabriel mówi do Mahometa:
Gabriel nie jest archaniołem tylko aniołem.

Piotrek

Re: Mam pytanie o .... krótko o religii i moralności

Post autor: Piotrek » 2016-04-13, 13:03

Dowodem proroctwa Mahometa jest księga Koran i wrażenie jakie wywarła na mnie moja pierwsza modlitwa w warszawskim meczecie przy ulicy Wiertniczej w 2001 roku. Wrażenie było emocjonalnie tak duże, że uwierzyłem w islam. Zacząłem wówczas interesować się nie tylko Iranem, ale również Arabią Saudyjską. Piotrek.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Mam pytanie o .... krótko o religii i moralności

Post autor: Albertus » 2016-04-13, 16:40

Piotrek pisze:Dowodem proroctwa Mahometa jest księga Koran i wrażenie jakie wywarła na mnie moja pierwsza modlitwa w warszawskim meczecie przy ulicy Wiertniczej w 2001 roku. Wrażenie było emocjonalnie tak duże, że uwierzyłem w islam. Zacząłem wówczas interesować się nie tylko Iranem, ale również Arabią Saudyjską. Piotrek.
Czyli twoja wiara opiera się wyłącznie na wrażeniach i emocjach a nie żadnych merytorycznych i logicznych podstawach?

ODPOWIEDZ