Czy w niebie będą zwierzęta?

Eschatologiczne rozważania na temat tych trzech stanów duszy i przebywania wśród Boga i ludzi przez Niego zbawionych oraz potępionych jak i tych, którzy przechodzą oczyszczenie, by żyć z Bogiem czyści.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2544
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 154 times
Been thanked: 412 times

Re: Czy w niebie będą zwierzęta?

Post autor: Abstract » 2024-02-11, 10:23

greg77 pisze: 2024-02-07, 22:40 Popatrzcie tyle postów na temat jak jest w niebie, a 1 List do Koryntian zamyka to w kilu zdaniach :D
ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało,
ani serce człowieka nie zdołało pojąć,
jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują

I tyle w temacie, ale oczywiście możemy "nabijać" kolejne posty pełne spekulacji.
Przecież niemadowa ZAWSZE pobudza wyobraźnie, Bóg CHCIAŁ żebyśmy nie wiedzieli, tym samym wszechmogący Bóg WIEDZIAŁ że będziemy spekulować.
Nie ma w tym nic złego. Po drugie jakąś namiastkę zawsze możemy dotknąć oczami wyobraźni w jakie wyposażył nas nikt inny jak Bóg.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy w niebie będą zwierzęta?

Post autor: Andej » 2024-02-11, 11:54

Ale po co robić dziecinadę? Zgadywankę? Jeśli nikt nie pozna odpowiedzi. Skoro każdy będzie zaskoczony. Skoro każdy będzie zaspokojony.

Dla dodania powagi dyskusji dodam kolorowankę. Można ją sobie wydrukować, pokolorować. Najpiękniej. Tak, aby była obrazem nieba.
Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2544
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 154 times
Been thanked: 412 times

Re: Czy w niebie będą zwierzęta?

Post autor: Abstract » 2024-02-11, 12:29

@Andej zobacz ilość wątków na ten temat, ile rozmów o tym toczą ludzie na codzień. Tak jesteśmy stworzeni.
Co do dziecinady, jeśli nie staniecie się jak dzieci...
Wyobraźnia to oręż dany od Boga, ćwiczy się go na różne sposoby. Sprawdź swoje opisy/wyobrażenia do pozaczasowości. Tu nie ma Andeju dziecinady.
Ostatnio zmieniony 2024-02-11, 12:30 przez Abstract, łącznie zmieniany 1 raz.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy w niebie będą zwierzęta?

Post autor: Andej » 2024-02-11, 12:59

Najważniejsze, aby kredki były.
Ale masz rację, wszystko idzie ku temu, że głównym zadaniem egzaminacyjnym będzie: Pokoloruj drwala. Ale nie wiem, czy na egzaminie z życia.

Obrazek

Nie wiem, czemu nie ma tu żmij, pcheł, prusaków, komarów, krokodyli, królików... I co z diabłami tasmańskimi?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2544
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 154 times
Been thanked: 412 times

Re: Czy w niebie będą zwierzęta?

Post autor: Abstract » 2024-02-11, 14:03

Andeju gdy nachodzą cię myśli jak jest w niebie to co robisz?
Walczysz jak z natręctwami?
Budujesz je na podstawie burzenia wyobrażenia innych, na zasadzie czym nie jest?
Czy jeszcze coś innego?
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy w niebie będą zwierzęta?

Post autor: Andej » 2024-02-11, 14:23

Abstract pisze: 2024-02-11, 14:03 Andeju gdy nachodzą cię myśli jak jest w niebie to co robisz?
Walczysz jak z natręctwami?
Budujesz je na podstawie burzenia wyobrażenia innych, na zasadzie czym nie jest?
Czy jeszcze coś innego?
Wielokrotnie pisałem. Ale może warto powtarzać.
Przede wszystkim niebo to jest przede wszystkim stan miłości. I łączności z Bogiem.
Na pewno niebo nie jest przedstawiane na obrazkach Strażnicy, tak jak sobie wielu wyobraża. Dziwię się temu przesiąknięciu jehowicką propagandą.
Obrazek
Andeju gdy nachodzą cię myśli jak jest w niebie to co robisz? Od wieludziesięciu lat nie wyobrażam sobie nieba na kształt ziemi. Odrodzonej Ziemi. Nie wiążę nieba z materią, z którą teraz mam do czynienia. Tak jak Ciało Zmartwychwstałego mogło mieć przymioty fizyczne, tak miało cechy nadprzyrodzone. Wierzę, że tak będzie z nami.
Walczysz jak z natręctwami? Nie nachodzą mnie myśli jak będzie w niebie, bo wiem, że doskonale.
Nachodzą mnie myśli, czy będę w niebie. Co robić, aby się tam znaleźć. Jak się o to starać.
Nie uważam za natrętne myśli, które prowadzą do Boga. Wręcz przeciwnie sam je przywołuję i staram się odczytywać wolę Boga.
Budujesz je na podstawie burzenia wyobrażenia innych, na zasadzie czym nie jest? Nie. Staram się zaoszczędzić rozczarowań. Przekierować myśli z pożądania dóbr tego świata, na to, co Bóg przygotował dla tych, którzy Go kochają. Te wyobrażenia piesków, sportowych samochodów czy hurys w niebie są przejawem pożądania tego, co Jezus zwalczał. Co krytykował.
Czy jeszcze coś innego? Bóg, miłość, wiara. Stan szczęścia. To troszkę coś posobnego do matki przytulającej maleństwo. Albo taty wsłuchanego w oddech śpiącego skarbu. Miłość. Radość z obecności. Z tego, że jest. Że jest bezpieczne, blisko. Szczęście bycia z Bogiem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2544
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 154 times
Been thanked: 412 times

Re: Czy w niebie będą zwierzęta?

Post autor: Abstract » 2024-02-11, 15:23

@Andej przede wszystkim nie oszczędzisz rozczarowań, bo jeśli tam ktoś trafi to ich nie będzie.
A to że ludzie wyobrażeniami bilansują to czego tutaj z przyczyn często losowych nie mają to rzecz naturalna, oczywiście nie piszę o snobizmie.

Np Czy osoba z wrodzoną łamliwością kości chciałaby się np w niebie wspinać po górach, rzecz normalna że może o tym marzyć.

Ja też tu pisałem wielokrotnie, że nie decydujemy gdzie, kiedy i w jakim stanie zdrowia, urody się urodzimy, nie znamy opisów że Jezus był "garbatym bazyliszkiem".
Czy ludzie mogą marzyć? Czy mogą chcieć posmakować w dobrym sensie tego ziemskiego życia, owego dzieła Boga? Czy wszyscy mają do tego dostęp?

A "Panie Boże chciałbym chociaż raz popływać w morzu, nigdy nie miałem szans na to marzenie"
A1 "Panie Boże chciałabym przytulić chociaż na chwilę swoje własne dziecko, jestem bezpłodna"
B "weź przestań, te ziemskie dobra to pic który zamiatam pod dywan, dopiero zobaczysz co cię czeka w niebie"

Dla mnie owe różne wyobrażenia nieba są jak najbardziej naturalne, bilansują wszelaką dostępność tego co tu mamy, a nawet jeśli mamy to jest to okraszone złem. Bóg ten świat po coś stworzył, ale możliwości życia i poznawania go jest bardzo zróżnicowana, wręcz dla niektórych niemożliwa.
Miłość może realizować się gdzieś, może mieć tło, scenerie. A to że ktoś bilansuje wyobrażeniami ograniczenia płynące ze zła, skażenia to rzecz naturalna.
Ostatnio zmieniony 2024-02-11, 16:20 przez Abstract, łącznie zmieniany 1 raz.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Czy w niebie będą zwierzęta?

Post autor: konserwa » 2024-02-11, 15:31

Dla kazdego niebo jawi sie wedlug osobistych przekonan czy doswiadczen ... Ale jesli czytamy, ze ani oko nie widzialo, ani ucho nie slyszalo, to nie jestesmy w stynie wyobrazic sobie ani na jote nieba.
Ale pomarzyc mozna ...

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2544
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 154 times
Been thanked: 412 times

Re: Czy w niebie będą zwierzęta?

Post autor: Abstract » 2024-02-11, 16:25

konserwa pisze: 2024-02-11, 15:31 Dla kazdego niebo jawi sie wedlug osobistych przekonan czy doswiadczen ... Ale jesli czytamy, ze ani oko nie widzialo, ani ucho nie slyszalo, to nie jestesmy w stynie wyobrazic sobie ani na jote nieba.
Ale pomarzyc mozna ...
Reinkarnacji nie ma, innego poznania poza ziemskim również, stąd marzenia skrojone na nasze możliwości, a moźliwości wyznaczone przez Stwórcę.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy w niebie będą zwierzęta?

Post autor: Andej » 2024-02-11, 16:30

Abstract pisze: 2024-02-11, 16:25 Reinkarnacji nie ma, innego poznania poza ziemskim również, stąd marzenia skrojone na nasze możliwości, a moźliwości wyznaczone przez Stwórcę.
Tak, marzenia na miarę możliwości intelektualnych. A niebo na miarę Boga.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Czy w niebie będą zwierzęta?

Post autor: konserwa » 2024-02-11, 16:39

A wobec tego i tamtego i owego ... w czym i jaki problem?

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2544
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 154 times
Been thanked: 412 times

Re: Czy w niebie będą zwierzęta?

Post autor: Abstract » 2024-02-11, 19:11

konserwa pisze: 2024-02-11, 16:39 A wobec tego i tamtego i owego ... w czym i jaki problem?
Chodzi o to że brak zwierząt w niebie z automatu skutkuje deficytem konserw ;)
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Czy w niebie będą zwierzęta?

Post autor: konserwa » 2024-02-11, 19:24

Nooooo ... ale lwy beda jadly trawe, to na konserwy nie bedzie w zadnym wypadku zapotrzebowania. Chyba ze takie konserwy z trawy, do tego lyk weganskiej kawy ...

marcin
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 661
Rejestracja: 3 lut 2024
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 110 times
Been thanked: 62 times

Re: Czy w niebie będą zwierzęta?

Post autor: marcin » 2024-02-11, 19:43

A to znaczy ze w Niebie beda zwierzeta.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Czy w niebie będą zwierzęta?

Post autor: konserwa » 2024-02-11, 21:33

Z pewnoscia wszystko stworzenie ( wszystko co zyje ) ma swoje miejsce w ostatecznym plane Boga.
A jesli Bog stworzyl rowniez inne istoty procz ziemian, to ujrzymy i poznamy kosmitow.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niebo, piekło, czyściec”