Witam :)

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
ODPOWIEDZ
Zorian

Witam :)

Post autor: Zorian » 2016-04-05, 00:28

Witam wszystkich :) Jestem tu, bo interesują mnie szeroko pojęte kwestie religijne. Nie jestem chrześcijaninem - moje wyznanie to rodzimowierstwo słowiańskie, ale chrześcijaństwo pozostaje w kręgu moich zainteresowań i inspiracji. W jego obrębie najbliższe jest mi prawosławie, z którego poniekąd się wywodzę i do tej pory wciąż odkrywam w nim coś nowego. Z innych religii fascynuje mnie buddyzm - tu najbliższym mi odłamem jest zen. Niestety na tym forum nie ma działu poświęconego tradycjom dalekowschodnim, ale może kiedyś powstanie ;)

Piotrek

Re: Witam :)

Post autor: Piotrek » 2016-04-05, 08:07

Zorian pisze:Witam wszystkich :) Jestem tu, bo interesują mnie szeroko pojęte kwestie religijne. Nie jestem chrześcijaninem - moje wyznanie to rodzimowierstwo słowiańskie, ale chrześcijaństwo pozostaje w kręgu moich zainteresowań i inspiracji.
Zawsze będą istnieli liderzy jak pan Bolesław Tejkowski i jego Polska Wspólnota Narodowa. Zwolennicy kultów słowiańskich, bywalcy klitek mieszkalnych w śródmieściu Warszawy. Przypominam o istnieniu Zjednoczenia Patriotycznego Grunwald.

Zorian

Re: Witam :)

Post autor: Zorian » 2016-04-05, 08:44

Piotrek pisze:
Zorian pisze:Witam wszystkich :) Jestem tu, bo interesują mnie szeroko pojęte kwestie religijne. Nie jestem chrześcijaninem - moje wyznanie to rodzimowierstwo słowiańskie, ale chrześcijaństwo pozostaje w kręgu moich zainteresowań i inspiracji.
Zawsze będą istnieli liderzy jak pan Bolesław Tejkowski i jego Polska Wspólnota Narodowa. Zwolennicy kultów słowiańskich, bywalcy klitek mieszkalnych w śródmieściu Warszawy. Przypominam o istnieniu Zjednoczenia Patriotycznego Grunwald.

Pewnie zawsze. Teraz mamy Piskorskiego i Zmianę. Mało mnie jednak te środowiska obchodzą ;) Nie mają też nic wspólnego z rodzimowierstwem, toteż nie wiem skąd ten temat tutaj :P

Piotrek

Post autor: Piotrek » 2016-04-05, 15:32

No, napisałeś o rodzimiowierstwie słowiańskim. Rozumiem, że miałeś na myśli Słowian różnych epok. Przypominam, że w Warszawie w wyborach samorządowych 2014 roku, startowała również Polska Wspólnota Słowiańska.

Zorian

Post autor: Zorian » 2016-04-05, 15:49

Ale to nie są organizacje rodzimowiercze. To środowiska polityczne, w których zdarzają się także rodzimowiercy, ale wbrew pozorom, nie dominują. Rodzima wiara nie faworyzuje żadnej opcji politycznej.

Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: Czernin » 2016-04-05, 17:04

Witam, dobrze, ze jestes. Skad dowiedziales sie o forum?
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli (J 8, 32)

Dominik

Post autor: Dominik » 2016-04-05, 17:44

Zorian pisze:Niestety na tym forum nie ma działu poświęconego tradycjom dalekowschodnim, ale może kiedyś powstanie ;)
Jaką nazwę i opis takiego działu proponujesz?
Może administracja założy taki dział :-)

Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: Czernin » 2016-04-05, 20:56

Założy, pod warunkiem, ze nie będzie tam wialo pustkami, a jus najlepiej podforum.
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli (J 8, 32)

Dominik

Post autor: Dominik » 2016-04-05, 21:08

Damy szansę :-) jak będzie tam wiało jak w Kielcach na centralnym to przerobi się z tego podforum.

ODPOWIEDZ