Świadkowie Jehowy

ODPOWIEDZ
kacperek29
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 290
Rejestracja: 12 lut 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 113 times
Been thanked: 87 times

Re: Świadkowie Jehowy

Post autor: kacperek29 » 2024-02-22, 15:25

marcin pisze: 2024-02-22, 14:47 Czy nie prosciej bylo by glosic Ewangelie wlasnym zachowaniem i postawa wobec innych, niz wyszukiwaniem roznic i tworzeniem czy wyszukiwaniem konfliktow?
Ale Ty wiesz, że to forum dyskusyjne? Zakładając temat Świadkowie Jechowy raczej można oczekiwać komentarzy o nich, o różnicach, podejściu do wiary itp.

marcin
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 661
Rejestracja: 3 lut 2024
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 110 times
Been thanked: 62 times

Re: Świadkowie Jehowy

Post autor: marcin » 2024-02-22, 16:39

kacperek29 pisze: 2024-02-22, 15:25
marcin pisze: 2024-02-22, 14:47 Czy nie prosciej bylo by glosic Ewangelie wlasnym zachowaniem i postawa wobec innych, niz wyszukiwaniem roznic i tworzeniem czy wyszukiwaniem konfliktow?
Ale Ty wiesz, że to forum dyskusyjne? Zakładając temat Świadkowie Jechowy raczej można oczekiwać komentarzy o nich, o różnicach, podejściu do wiary itp.
i...?
Do czego zmierzasz? Bo nie rozumie co masz na mysli.
Ostatnio zmieniony 2024-02-22, 16:40 przez marcin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kazik95
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1807
Rejestracja: 20 lis 2023
Has thanked: 463 times
Been thanked: 224 times

Re: Świadkowie Jehowy

Post autor: kazik95 » 2024-02-22, 19:57

Marek_Piotrowski pisze: 2024-02-22, 15:12 Kazik, nie wykręcaj: zlekceważyłeś znaczenie Prawd Wiary.
Zresztą cała wypowiedź o tym mówi + reakcja na fragment z Listu do Galacjan.
I tyle jest do podsumowania w tym temacie.
Stosowanie wielkich i kolorowych liter (zresztą w kolorach niezgodnych z regulaminem, ale o tym mogłeś nie wiedzieć) nie pomoże.
Reasumując, czy uważasz, że do świadków Jehowy można zastosować słowa jakie Jan Paweł Drugi skierował do młodych muzułmanów w Maroko? Które zacytowałem wyżej?

Dodano po 2 minutach 24 sekundach:
I drugie pytanie: czy działalność świadków Jehowy można wpisać w powszechne dzieło zbawcze Kościoła Katolickiego? Czy To, co w religii Świadków Jehowy jest prawdziwe wynika z powszechnej misji zbawczej oraz prawdziwości Kościoła?

Dodano po 9 minutach 21 sekundach:
Ewentualnie zacytuj te miejsca, z dokumentów Kościoła, na przykład z Katechizmu, które należy odnieść do świadków Jehowy?
Ostatnio zmieniony 2024-02-22, 20:19 przez kazik95, łącznie zmieniany 2 razy.
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Świadkowie Jehowy

Post autor: Andej » 2024-02-22, 20:24

kazik95 pisze: 2024-02-22, 20:09 I drugie pytanie: czy działalność świadków Jehowy można wpisać w powszechne dzieło zbawcze Kościoła Katolickiego? Czy To, co w religii Świadków Jehowy jest prawdziwe wynika z powszechnej misji zbawczej oraz prawdziwości Kościoła?
Jakie działania?
Rozbijanie owczarni, atakowanie chrześcijan?
Czy własną specyficzna pobożność?
Czy może sekciarskie zasady?

Są postawy godne pochwały, ale też godne krytyki. Nie da się na pytanie odpowiedzieć jednoznacznie.
A tak ogólnie, to w większości dość sympatyczni ludzie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Świadkowie Jehowy

Post autor: konserwa » 2024-02-22, 20:58

Zajrzyjcie na yt na kanal "Swiatusy" - tam byli swiadkowie prowadza bardzo ciekawe dyskusje, wywiady itp. Choc nie zawsze wobec innych chrzescijan do konca rzetelne.
Ale warto zajrzec.

Awatar użytkownika
kazik95
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1807
Rejestracja: 20 lis 2023
Has thanked: 463 times
Been thanked: 224 times

Re: Świadkowie Jehowy

Post autor: kazik95 » 2024-02-22, 21:07

Czyli wychodzi na to, że mamy podwójne standardy?

Wobec muzułmanów, którzy atakują chrześcijan (a nawet zabijają) i rozbijają rodziny mamy podejście pozytywne, bo jest ich dużo? Bo są królowie o tym wyznaniu?

A wobec świadków, którzy atakują chrześcijan i rozbijają rodziny mamy podejście negatywne.

A tak na marginesie w krajach muzułmańskich, przejście kogoś na chrześcijaństwo rozbija rodzinę.

Podobnie w Izraelu, przejście Żyda na chrześcijaństwo rozbija rodzinę.

Więc to po prostu jest zjawisko międzyreligijne i bardziej socjologiczne niż religijne.
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Świadkowie Jehowy

Post autor: Andej » 2024-02-22, 21:15

kazik95 pisze: 2024-02-22, 21:07 Czyli wychodzi na to, że mamy podwójne standardy?
To przykre. My walczymy z tym. I krytykujemy.
Wiem, że wiele osób potępia symetryzm, ale uważam, że zawsze należy mierzyć jedną miarą.
kazik95 pisze: 2024-02-22, 21:07 Wobec muzułmanów, którzy atakują chrześcijan (a nawet zabijają) i rozbijają rodziny mamy podejście pozytywne, bo jest ich dużo? Bo są królowie o tym wyznaniu?
To bardzo dziwne. Chyba się ich bardzo boicie. A może dlatego, że jest to politycznie poprawne.
Obce mi takie podejście.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
kazik95
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1807
Rejestracja: 20 lis 2023
Has thanked: 463 times
Been thanked: 224 times

Re: Świadkowie Jehowy

Post autor: kazik95 » 2024-02-22, 21:21

Andej pisze: 2024-02-22, 21:15
kazik95 pisze: 2024-02-22, 21:07 Czyli wychodzi na to, że mamy podwójne standardy?
To przykre. My walczymy z tym. I krytykujemy.
Wiem, że wiele osób potępia symetryzm, ale uważam, że zawsze należy mierzyć jedną miarą.
kazik95 pisze: 2024-02-22, 21:07 Wobec muzułmanów, którzy atakują chrześcijan (a nawet zabijają) i rozbijają rodziny mamy podejście pozytywne, bo jest ich dużo? Bo są królowie o tym wyznaniu?
To bardzo dziwne. Chyba się ich bardzo boicie. A może dlatego, że jest to politycznie poprawne.
Obce mi takie podejście.
Tradycyjnie pajacujesz.
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Świadkowie Jehowy

Post autor: Andej » 2024-02-22, 21:27

Nie sądzę.

Odpowiadam na Waszą postawę. Albo na przypisywanie komuś takich postaw. Nie wiem komu. Polakom, katolikom? Komu jeszcze szpilę?

Krytykowanie podwójnych standardów uważam za słuszną postawę, a nie pajacowanie. Więcej, stosowanie podwójnych standardów uważam za postawę niegodną chrześcijanina.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Świadkowie Jehowy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-02-22, 21:39

kazik95 pisze: 2024-02-22, 21:07 Czyli wychodzi na to, że mamy podwójne standardy?
Nie. Po prostu w tym zacytowanym przemówieniu nie ma nic takiego, co usiłujesz w nie wpisać.
Podobnie jak z wszystkimi religiami mamy pewne elementy wspólne. Potrzeba szacunku, pomocy, dialogu, konstatancja o pewnych wspólnych elementach, konieczność poszanowania wolności religijnej są oczywiste.
Nijak ma to się do rzekomej wartości zbawczej owych raligii.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne religie i ruchy parareligijne”