Świadkowie Jehowy

ODPOWIEDZ
W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Świadkowie Jehowy

Post autor: W drodze » 2018-06-18, 07:04

Andej pisze: 2018-01-15, 09:24
Krzysiekniepieklo pisze: 2018-01-14, 23:10 ... Oni świętują tylko ukrzyżowanie i śmierć Pana Jezusa na krzyżu. ...
Nie oni świętują, tylko sam im to przypisujesz.

Poza tym, ukrzyżowanie i śmierć, to JEST ZWYCIĘSTWO miłości na nienawiścią. To wielki dowód na wielkość Boga.

Jezus na krzyżu wypowiada, pomimo niewyobrażalnego bólu sprawianego każdym słowem, słowa miłości i przebaczenia. Nikomu nie złorzeczy, nie przeklina, nie grozi. Na tym polega Jego zwycięstwo.
On dobrowolnie ofiarował swoją mękę za nasze zbawienie.

Gdyby Jezus uległ szatanom, to by nie podjął się odkupienia i nie doprowadziłby tego do końca. Nie wierzysz, że do końca nas umiłował? Jezus zwyciężył gdy był torturowany biczowaniem. Jezus zwyciężył gdy był lżony, opluwany i wydrwiwany w cierniowej koronie. Jezus zwyciężył niosąc krzyż wśród ludzi obojętnych, nienawistnych i współczujących. Dlatego uwagę zwrócił na płaczące kobiety, a nie na rzucających kamieniami i obelgami.

Jezus na krzyżu, przez cierpienie i śmierć zwyciężył.
Jezus na krzyżu, przez cierpienie i śmierć zwyciężył.


Zabrzmi to bardzo bluznierczo, ale takie mysli od dawna kreca sie po mojej glowie.
Coz to sztuka dla samego Boga poniesc smierc na krzyzu, ktora sam sobie zgotowal?
Mial o wiele wiecej alternatyw zbawienia czlowieka, wiec kto tu winien?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Świadkowie Jehowy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-06-18, 09:22

Zdaje sie, że to, co napisałeś, koresponduje z naszą rozmową z Andejem na temat kary viewtopic.php?f=41&t=8428&start=15
I chyba bardziej tam pasuje tematycznie niż do "Świadkowie Jehowy". Pociągniemy temat tam?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Świadkowie Jehowy

Post autor: Dezerter » 2018-06-18, 18:10

A co byś chciał wiedzieć, co ominąłem?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 633 times
Kontakt:

Re: Świadkowie Jehowy

Post autor: Tek de Cart » 2018-06-20, 15:09

Z innej beczki:
Jak swiadkowie laza i zaczepiaja ludzi czy pukaja do domów to staram sie znalezc czas i zagadac z nimi. Tak zeby im czas zajac i moze jakies watpliwosci w nich wzbudzic.
Ale teraz mam watpliwosci co zrobic jak swiadkowie stoja sobie z ulotkami. Zaczepiac czy nie? Bo z tego co widze to glownie nudza sie, nikt do nich nie podchodzi. Wiec moze ich wziac na nude? Jak podejde i zagadam to zaraportuja chetnego, sami jakas rozrywke beda mieli... Wiec co lepsze? Zanudzic ich czy zasiewac watpliwosci?
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Świadkowie Jehowy

Post autor: Andej » 2018-06-20, 15:30

Tek de Cart pisze: 2018-06-20, 15:09 Z innej beczki:
Jak swiadkowie laza i zaczepiaja ludzi czy pukaja do domów to staram sie znalezc czas i zagadac z nimi. Tak zeby im czas zajac i moze jakies watpliwosci w nich wzbudzic.
Ale teraz mam watpliwosci co zrobic jak swiadkowie stoja sobie z ulotkami. Zaczepiac czy nie? Bo z tego co widze to glownie nudza sie, nikt do nich nie podchodzi. Wiec moze ich wziac na nude? Jak podejde i zagadam to zaraportuja chetnego, sami jakas rozrywke beda mieli... Wiec co lepsze? Zanudzic ich czy zasiewac watpliwosci?
Koniecznie podchodź. I bierz jak najwięcej materiałów. Będziesz miał pewność, że już nimi nikogo nie zbałamucą.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Świadkowie Jehowy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-06-21, 09:44

Dezerter pisze: 2018-06-18, 18:10 A co byś chciał wiedzieć, co ominąłem?
Nie jestem pewien czy pytasz mnie, ale jeśli mnie tonie jestem pewien o co pytasz. A jak nie mnie o OK ;)
[quote=Andej post_id=168199 time=1529501423 user_id=289
Koniecznie podchodź. I bierz jak najwięcej materiałów. Będziesz miał pewność, że już nimi nikogo nie zbałamucą.
[/quote]No własnie tu mam dylemat. Kiedyś też tak robiłem, ale... qurcze, jakoś to niesportowo. Rozumiem że to fałsz, ale...
Ostatnio zmieniony 2018-06-21, 09:45 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Wolfi

Re: Świadkowie Jehowy

Post autor: Wolfi » 2018-07-24, 00:48

Jehowi maja nie dlugo kongres na Arenie Lublin, to dla nich wielkie wydarzenie, dlatego chyba w calej Polsce roznosza teraz ulotki z zaproszeniem na to. U mnie tez byli ;p zdziwiony bylem tylko, ze nie chodzily (...)starsze osoby [Wilku uważaj co i jak piszesz o osobach starszych- każdemu należy się szacunek- Dez ] jak to zwykle bywa tylko mlody chlopak i dziewczyna dosyc ladna takze ten... xD
Mam ambiwalentne odczucia co do tych ludzi, w sumie kazdy robi co chce i nikt sie nie powinien nikomu wtracac, ale oni tak plota od rzeczy, ze az sie w glowie kreci. ;p A najgorsze jest to, ze oni to mowia na serio xd katolicy i inni tez potrafia gadac od rzeczy, ale oni przynajmniej nie probuja komus tych swoich postulatow wbijac do glowy mimowolnie.
Ostatnio zmieniony 2018-08-05, 18:26 przez Dezerter, łącznie zmieniany 4 razy.

anna5
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 224
Rejestracja: 19 paź 2022
Been thanked: 15 times

Re: Świadkowie Jehowi

Post autor: anna5 » 2022-11-05, 21:31

ostatnio jedna osoba zaprosiła mnie na facebooku pisząc ze jest katoliczką zaprosiła mnie na wieczorne studium Biblii i po kolejnym spotkaniu zorientowałam się że to świadkowie Jehowy.Powoływała sie na niejakiego księdza Filipa Marciniaka,na którego temat nic nie mogłam znaleźć.Gdy podczas studium zaczęłam dopytywać sie skąd jakieś dziwne cytaty biora to mnie wyrzucili z grupy czy ktoś cos słyszał o tym?

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Świadkowie Jehowi

Post autor: Albertus » 2022-11-05, 21:52

anna5 pisze: 2022-11-05, 21:31 ostatnio jedna osoba zaprosiła mnie na facebooku pisząc ze jest katoliczką zaprosiła mnie na wieczorne studium Biblii i po kolejnym spotkaniu zorientowałam się że to świadkowie Jehowy.Powoływała sie na niejakiego księdza Filipa Marciniaka,na którego temat nic nie mogłam znaleźć.Gdy podczas studium zaczęłam dopytywać sie skąd jakieś dziwne cytaty biora to mnie wyrzucili z grupy czy ktoś cos słyszał o tym?
Ale dlaczego myślisz że to byli Świadkowie Jehowy? Świadkowie Jehowy na żadnego księdza katolickiego raczej by się nie powoływali.

anna5
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 224
Rejestracja: 19 paź 2022
Been thanked: 15 times

Re: Świadkowie Jehowy

Post autor: anna5 » 2022-11-05, 22:02

„W całym wszechświecie wykonuję Moje dzieło, a na Wschodzie gromkie błyskawice uderzają bez końca, wstrząsając wszystkimi narodami i wyznaniami. To Mój głos przywiódł wszystkich ludzi do teraźniejszości. Sprawię, że wszyscy ludzie zostaną podbici przez Mój głos, wpadną do tego strumienia i podporządkowują Mi się, ponieważ już dawno odzyskałem chwałę Moją z całej ziemi i objawiłem ją na nowo na Wschodzie. Kto nie tęskni, aby zobaczyć Moją chwałę? Kto nie czeka z niecierpliwością na Mój powrót? Kto nie pragnie, abym się znów pojawił? Kto nie usycha z tęsknoty za Moim powabem? Kto nie chciałby przyjść do światła? Kto nie chciałby spojrzeć na bogactwo Kanaanu? Kto nie tęskni za powrotem Odkupiciela? Kto nie uwielbia Wielkiego Wszechmocnego? Mój głos rozlegnie się po całej ziemi; pragnę, zwracając się do Mego wybranego ludu, mówić do niego jeszcze więcej. Podobnie jak potężne grzmoty, które wstrząsają górami i rzekami, wypowiadam Moje słowa do całego wszechświata i do ludzkości. Dlatego słowa Moich ust stały się skarbem człowieka, a wszyscy ludzie cenią Moje słowa. Błyskawica błyska ze Wschodu aż na Zachód. Moje słowa są takie, że człowiek niechętnie z nich rezygnuje, a jednocześnie uważa je za niezgłębione, ale tym bardziej się z nich raduje. Jak nowo narodzone dziecko, wszyscy ludzie są zadowoleni i radośni, świętując Moje przyjście. Moim głosem sprowadzę wszystkich ludzi przede Mnie. Odtąd wejdę formalnie między ród ludzki, aby Mnie czcili. Chwałą, którą promienieję i słowami Moich ust sprawię, że wszyscy ludzie przyjdą przede Mnie i zobaczą, że błyskawica wychodzi ze Wschodu, i że ja również zstąpiłem na „Górę Oliwną” Wschodu. Zobaczą, że już od dawna jestem na ziemi, nie jako Syn Żydów, ale jako Błyskawica ze Wschodu. Ponieważ już dawno zostałem wskrzeszony i odszedłem spośród ludzi i pojawiłem się ponownie w chwale pośród ludzi. Jestem Tym, który był czczony niezliczoną liczbę wieków temu, Ja również jestem niemowlęciem porzuconym przez Izraelitów niezliczoną liczbę wieków temu. Co więcej, jestem Bogiem Wszechmocnym obecnego wieku, o wszechogarniającej chwale! Niech wszyscy przyjdą przed Mój tron i zobaczą Moje chwalebne oblicze, usłyszą Mój głos i spojrzą na Moje czyny. To jest cała Moja wola; to zakończenie i punkt kulminacyjny Mojego planu, jak również cel Mojego zarządzania. Niech każdy naród Mnie czci, każdy język Mnie uznaje, każdy człowiek pokłada swoją wiarę we Mnie, a wszyscy ludzie niech będą Mi podlegli!”

Dodano po 2 minutach :
takie teksty przesyłali gdy zaczęłam pytać co to za cytaty to odpisali że to jest zamknięta księga Biblii w księdze Objawienia!

Dodano po 36 sekundach:
gdy dalej dopytywałam to wyrzucili mnie z grupy

Dodano po 4 minutach 7 sekundach:
coś mi tu zakrawa na świadków Jehowy
Wysłano
a czemu powołujecie sie na księdza
Paulina
Paulina Rybak
Kochana, to jest grupa katolicka i tylko my katolicy mamy księży!
Wysłano
ale tego księdza nie znalazłam
Paulina
Świadkowie Jehowy nie uznają Pana Jezusa i Matki Boskiej.
Paulina
Paulina Rybak
Ksiądz prowadził kazanie z asystą, bo grup i osób słuchających kazania było wiele!
Wysłano
a transmitujecie mszę świętą
Wysłano
żeby było wiać kościół i tego księdza
Wysłano
a skąd są te cytaty co teraz przesłane
Paulina
Paulina Rybak
Kochana, ja czytam uważnie, czy ty czytasz uważnie?
Wysłano
no tak ale nie wszystko tu mi się gadza z nauką katolicką
Wysłano
jak zobacze transmtowaną mszę świeta od was to uwierzę żeście katolicy
Paulina
Paulina Rybak
Kochana, słucham uważnie, wiemy bardzo mało, dlatego musimy więcej słuchać!
Wysłano
a co z tym księdzem i mszą świętą będę mogła go zobaczyć
Wysłano
n te cytaty co teraz skąd one są nikt nie chce mi powiedzieć
Wysłano
Elida mnie usunęła
Wysłano
czemu wy tak mieszacie ludziom w głowach
Paulina
Paulina Rybak
Kochana, chyba nie słuchasz uważnie, to jest zamknięta księga Biblii w księdze Objawienia!
Wysłano
a czemu mnie Elida usunęła
Wysłano
bo nie myśle pod Jej kopyto
Wysłano
wszyscy tylko Jej maja przytakiwać
Wysłano
co to znaczy zamknieta księga Biblii
Wysłano
a teraz juz mnie wyłączyła
Paulina
Paulina Rybak
Dużo wiesz o Biblii, Kochana,, więc później zaproponuję grupę bardziej odpowiednią dla ciebie! Czy to w porządku?🙂
Wysłano
jak zobaczę transmitowaną prze tego niby księdza mszę święta i porozmawiam z księdzem Filipem na kamerze to tak
Dzisiaj o 21:55
21:55
Paulina
Paulina Rybak
Kochana, bardzo dobrze znasz Biblię, czy mogę zaprosić Cię do grupy, która Ci odpowiada?
Wysłano
przeczytałaś mój warunek chcę osobiście poznac księdza Filipa
Paulina
Paulina Rybak
Mogę spróbować zapytać, co myśli księdza Filipa, jestem tylko wolontariuszem i nie mogę składać Ci obietnic!

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1914
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Świadkowie Jehowy

Post autor: Andy72 » 2022-11-05, 22:10

Wygląda na (bardzo aktywną na facebooku) chińską sektę w której Jezus inkarnował się jako kobieta.
https://www.salon24.pl/u/wychwalajboga/ ... -wschodu,2
Aby zbawić człowieka od tej niekończącej się sytuacji grzechu i wyznawania, wyznawania i grzechu, aby mogli całkowicie odrzucić swoje szatańskie, zepsute usposobienie, ograniczenia i kajdany grzechu oraz aby zostali obmyci i osiągnęli zbawienie Boże, Bóg po raz kolejny stał się ciałem, aby wyrazić prawdę i osądzić zepsutą ludzkość. Wykonuje nowy etap dzieła, aby całkowicie oczyścić i zbawić ludzkość. Tym razem Bóg wcielił się na wschodzie świata – w Chinach – pojawiając się i wykonując swoje dzieło. Doprowadził Wiek Łaski do końca i rozpoczął Wiek Królestwa, przyniósł wyższe, bardziej obfite prawdy niż kiedykolwiek wcześniej, odsłonił tajemnice wszystkich Bożych dzieł od czasu stworzenia świata i obdarzył człowieka wszystkimi prawdami, aby go oczyścić i uratować. Ci, którzy przyjmują dzieło Boga Wszechmogącego w dniach ostatecznych, zrozumieli wiele prawd ze słów wyrażonych przez Niego, wyraźnie dostrzegli, że Wszechmogący Bóg, który wyraża prawdę w dniach ostatecznych, jest naprawdę powracającym Panem Jezusem, uzyskali jasną wiedzę o swojej własnej zepsutej naturze i źródle swoich grzechów, znaleźli drogę do rozwiązania swoich szatańskich i zepsutych skłonności, a ich serca są jasne i czyste.
Tak to jest, gdy reinkarnację chce się połączyć z chrześcijaństwem
Ostatnio zmieniony 2022-11-05, 22:18 przez Andy72, łącznie zmieniany 3 razy.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

anna5
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 224
Rejestracja: 19 paź 2022
Been thanked: 15 times

Re: Świadkowie Jehowy

Post autor: anna5 » 2022-11-05, 22:30

wydaje mi się że tp kościół Boga Wszechmogącego

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Świadkowie Jehowi

Post autor: Nenderen » 2022-11-06, 18:03

anna5 pisze: 2022-11-05, 21:31 ostatnio jedna osoba zaprosiła mnie na facebooku pisząc ze jest katoliczką zaprosiła mnie na wieczorne studium Biblii i po kolejnym spotkaniu zorientowałam się że to świadkowie Jehowy.Powoływała sie na niejakiego księdza Filipa Marciniaka,na którego temat nic nie mogłam znaleźć.Gdy podczas studium zaczęłam dopytywać sie skąd jakieś dziwne cytaty biora to mnie wyrzucili z grupy czy ktoś cos słyszał o tym?
W niektórych środowiskach protestanckich (więc być może u niektórych świadków Jehowy) słowo "katolicyzm" ma dodatkowe znaczenie. Poza katolicyzmem rozumianym jaki przynależność do Watykanu jest jeszcze katolicyzm pojmowany jako kontynuacja pierwotnego Kościoła powszechnego a więc katolickiego bo katolickość znaczy w starożytnym języku powszechność. Oczywiście my, trzoda następców świętego Piotra wiemy że Kościół papieski i Kościół katolicki to jedno i to samo ale część owych protestantów uważa "nasz" katolicyzm za iluzję prawdziwego katolicyzmu widząc autentyczny katolicyzm w swojej protestanckiej wierze.
Ostatnio zmieniony 2022-11-06, 18:04 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

anna5
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 224
Rejestracja: 19 paź 2022
Been thanked: 15 times

Re: Świadkowie Jehowy

Post autor: anna5 » 2022-11-06, 19:50

Okazało się że próbowali mnie zwerbować do sekty Kościół Boga Wszechmogącego warto to przeczytać
https://pl.aleteia.org/2022/08/24/uwaza ... -to-sekta/

niesztampowa
Początkujący
Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 24 times
Been thanked: 23 times

Re: Świadkowie Jehowy

Post autor: niesztampowa » 2023-03-12, 19:42

Ten temat jest mi szczególnie bliski, wiec pozwolę sobie go odświeżyć. Na tym forum jesteśmy wszyscy raczej świadomi swojej wiary, ale uważam, ze ta sekta (Świadków Jehowy) jest bardzo groźna. Znają doskonale Pismo Święte, cytują je z pamięci, podważają wiele dogmatów naszej wiary.
Mam bliski kontakt z ex-świadkiem, i to ile rozmów mieliśmy o Trójcy Świętej, o spowiedzi, o Matce Boskiej, o tym co po śmierci … (bo nawet po wyjściu z sekty, wiele tych … tez powtarza)
Najgorsze, ze to wszystko podpiera cytatami z Pisma (którego ja, jak każdy katolik, nie znam tak dobrze jak on).
Mogę tutaj podpowiedzieć, ze jest bardzo dobre opracowanie pt „W obronie Wiary” Bednarskiego, w którym są odpowiedzi na w zasadzie wszystkie rozbieżności pomiędzy katolicyzmem a świadkami. Mamy na tacy podane argumenty, jak rozmawiać z nimi. No i … wspaniale jest czytać Biblię.
Wydaje mi sie, ze jednak osoba o mniej ugruntowanej wierze może łatwo paść ich ofiarą, bo twierdzą, ze ich wiara jest prosto ze źródła, czyli Pisma Sw. A prawda jest taka, ze ich tłumaczenie jest często zniekształcone, ale żeby to udowodnić nie wystarczy pobieżna wiedza.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne religie i ruchy parareligijne”