Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Post autor: Iga05 » 2022-06-12, 21:13

Andej pisze: 2022-06-12, 20:56
Iga05 pisze: 2022-06-12, 20:33 ...
Chamska i bezczelna wypowiedź. Obraźliwa. Odnosząca się do osoby i pomijająca temat.

Z Regulaminu
§ 4
Każdy uczestnik ma prawo do wyrażania swoich poglądów. Ale nikt nie ma prawa do indoktrynacji (tj. systematyczne lub natarczywe wpajanie jakichś idei, doktryn względnie przekonań), ani szerzenia propagandy sprzecznej z głównymi założeniami Forum.

§ 5
Każdego uczestnika dyskusji obowiązuje odnoszenie się z szacunkiem do innych osób i instytucji. W szczególności do Boga, Pisma świętego i całej uznanej przez lud wierny strefy sacrum. W związku z tym całkowicie zabrania się:
5a - obrażania Boga i jego wyznawców,
5d - obrażania innych dyskutantów,
5e - propagowania treści sprzecznych z wiarą katolicką i Nauką Kościoła,
5f - dokonywania arbitralnych ocen Boga, bóstw, instytucji i ludzi, w szczególności negatywnych (nie dotyczy ocen zachowań, faktów, czynów),
5g - odnoszenie się do dyskutanta, zamiast do tematu,
To dziwne, bo jak z Twojej strony leciała arogancka narracja wobec mnie to było wszystko dobrze... i te Twoje szpily...
5a GDZIE obrażam jakiegokolwiek "Boga" i jego wyznawców, stwierdzając, że imam kłamie, bo kłamie wypierając się ofensywnego dżihadu?
5d CZY Cię obrażam, skoro stwierdzam, że do Ciebie nie dochodzi, że w islamie wszystkie pokojowe wersy są anulowane?
5e A to dziwne, bo pan muzułmanin, który na tym forum się wypowiadał, mógł to czynić bez żadnych przeszkód, ponadto stwierdzenie, że islam jest zagrożeniem i Mahomet jest zagrożeniem nie jest sprzeczne z 5e
5f GDZIE?
5g Przecież to Ty się cały czas do mnie odnosisz jako do nienawistnej jednostki, że szerzę nienawiść poprzez to że podaję unieważnione wersy Koranu, lub stwierdzam, że w islamie nie ma nic dobrego, bo nie ma....

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Post autor: Dezerter » 2022-06-12, 22:26

Kochani moi - możecie mieć różne poglądy, to normalne, zdrowe i wskazane
Nie musicie się zgadzać we wszystkim
Nie możecie się obrażać i pisać ad persona
Nie musicie ze sobą dyskutować, jeśli nie potraficie spokojnie
Ja dyskusję z Igą sobie odpuściłem, bo widzę wyraźnie, że jest tak zafiksowana, że nie ma sensu żadna dyskusja na argumenty
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Post autor: Iga05 » 2022-06-12, 22:40

Dezerter pisze: 2022-06-12, 22:26 Kochani moi - możecie mieć różne poglądy, to normalne, zdrowe i wskazane
Nie musicie się zgadzać we wszystkim
Nie możecie się obrażać i pisać ad persona
Nie musicie ze sobą dyskutować, jeśli nie potraficie spokojnie
Ja dyskusję z Igą sobie odpuściłem, bo widzę wyraźnie, że jest tak zafiksowana, że nie ma sensu żadna dyskusja na argumenty
Jakie argumenty?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Post autor: Dezerter » 2022-06-12, 22:48

Tatarzy polscy są bardo dobrymi ludźmi, sąsiadami, Polakami i obywatelami
są również moralnymi, etycznymi, religijnymi, kochającymi Boga ludźmi
Ostatnio zmieniony 2022-06-12, 22:48 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Post autor: Iga05 » 2022-06-12, 22:50

Dezerter pisze: 2022-06-12, 22:48 Tatarzy polscy są bardo dobrymi ludźmi, sąsiadami, Polakami i obywatelami
są również moralnymi, etycznymi, religijnymi, kochającymi Boga ludźmi
Okej, to ja chyba to forum dobrowolnie opuszczę, ku uciesze Andeja, Marka i może kilku innych osób, bo musicie się nauczyć na własnych błędach.
No cóż. Pozdrawiam! :ymhug:

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-06-13, 08:00

Czyli jak nie przyjmiecie optyki @Iga05 to sobie idę. Taka koncepcja "debaty" :))

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Post autor: Iga05 » 2022-06-13, 08:44

Marek_Piotrowski pisze: 2022-06-13, 08:00 Czyli jak nie przyjmiecie optyki @Iga05 to sobie idę. Taka koncepcja "debaty" :))
Po prostu uważam, że nic tu po mnie.
Według Ciebie imam może sobie interpretować islam jak chce i dopasowywać do swojego widzimisie, usuwać podstawowe elementy wiary i dla Ciebie jest to OK, a nawet uważasz go za osobę, która w cywilizowany sposób patrzy na islam. Gdy ja analogicznie czynię to z katolicyzmem, to według was będzie to już degrengolada...

Sz. P. Andej nie rozumie, że w islamie nie ma nic dobrego, tak jak w satanizmie. Można sobie wyszukać np. powierzchowne elementy, takie jak "modlitwa", jałmużna", "pielgrzymka" itd., ale wszystkie one mają cuchnące dno.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Post autor: Andej » 2022-06-13, 09:16

Iga05 pisze: 2022-06-13, 08:44 Andej nie rozumie ...
... jak można obrażać innowierców, rozmówców, dostrzegać samo zło, kierować się wyłącznie nienawiścią do jakichkolwiek ludzi.
... jak można odrzucać podstawy chrześcijaństwa, czyli miłość do bliźniego, niezależnie od tego kim on jest.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3052
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Post autor: konserwa » 2022-06-13, 14:16

Nie wiem, tzn. nie jestem przekonany, ze obrona o ochrona chocby najblizszych przed agresja innowiercow jest obrazaniem ich i jest odrzuceniem podstawy chrzescijanstwa.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Post autor: Jozek » 2022-06-13, 14:43

Ale pierw musiala by byc jakas agresja wobec tych najblizszych.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Post autor: Andej » 2022-06-13, 15:53

konserwa pisze: 2022-06-13, 14:16 Nie wiem, tzn. nie jestem przekonany, ze obrona o ochrona chocby najblizszych przed agresja innowiercow jest obrazaniem ich i jest odrzuceniem podstawy chrzescijanstwa.
No właśnie. Czym się różni obrona przez agresywnym napastnikiem, jeśli jest wyznaczą innej religii od obrony przez agresją obcokrajowca, albo od napaści ze strony człowiek, który mówi o sobie, ze jest katolikiem i Polakiem?
W którym przypadku uważasz obronę za obrażanie agresora?
Dlaczego obronę uznajesz za odrzucanie podstaw chrześcijaństwa?
Na wszelki wypadek, aby ułatwić udzielenie odpowiedzi podaję definicję słowa "obrażać" wg. SJP:
1. naruszać czyjąś godność osobistą słowem lub czynem;
2. naruszać słowem lub czynem obowiązujące wartości, normy lub prawa.


Dodano po 49 sekundach:
Jozek pisze: 2022-06-13, 14:43 Ale pierw musiala by byc jakas agresja wobec tych najblizszych.
Dokładnie tak.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3052
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Post autor: konserwa » 2022-06-13, 15:57

Na jakiej podstawie uwazasz, ze odrzuca sie tu podstawy chrzescijanstwa?
Ja sadze , ze chcodzi tutaj o niezgode na infantylne postrzeganie prawdziwej istoty islamu.
Chyba sie w tym wszystkim zaplatales i zaplatalismy.
osobiscie znam paru muzulmanow. Szanuje ich. Ale oni nie glosza "islamskiego pokoju" polegajacego na scinaniu niewiernych.
I osobiscie islamu nie cierpie - za to, ze jest tak bardzo antychrystusowy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Post autor: Andej » 2022-06-13, 17:05

konserwa pisze: 2022-06-13, 15:57 Na jakiej podstawie uwazasz, ze odrzuca sie tu podstawy chrzescijanstwa?
Na podstawie tego, co zawarte w postach. Uważam, że przykazania miłości są podstawą chrześcijaństwa.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Post autor: Jozek » 2022-06-13, 18:36

Mysle ze tu trzeba by sprecyzowac, bo uwazam ze dopuki nie ma bezposredniego zagrozenia, nie mozna traktowac kogos jak wroga.
Mowic ludzie moga rozne rzeczy, ze strachu, paniki itp. i nie mozna samemu nastawiac sie wrogo i agresywnie do kogos kto nic fizycznie nie zrobil zlego i nikomu w danym czasie nie zagraza.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Post autor: Andej » 2022-06-13, 18:45

Jozek pisze: 2022-06-13, 18:36 Mysle ze tu trzeba by sprecyzowac, bo uwazam ze dopuki nie ma bezposredniego zagrozenia, nie mozna traktowac kogos jak wroga.
Mowic ludzie moga rozne rzeczy, ze strachu, paniki itp. i nie mozna samemu nastawiac sie wrogo i agresywnie do kogos kto nic fizycznie nie zrobil zlego i nikomu w danym czasie nie zagraza.
Tak właśnie jest. Osoba węsząca wszędzie zagrożenie może sama stać się agresorem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ