Czy granie w takie gry to grzech?

Rozmowa na wątki dotyczące świata technologi.

Moderator: Junior moderator

Awatar użytkownika
Sten
Przybysz
Przybysz

Re: Czy granie w takie gry to grzech?

Post autor: Sten » 2016-08-22, 01:50

Moja ksywka mówi sama za siebię, lubię grywać w Dragon Age'a. Plusem jest, że wszystko dzieje się w świecie fantasy, który nie przenika naszego jak to było Harrym Potterze. Oczywiście grając w DA można narazić się na niemoralność, ale to wynika z decyzji podejmowanych podczas rozgrywki. Naszym wrogiem w 1 jest Arcydemon, a więc pokonanie go stoi w obowiązku każdego chrześcijanina :)

Awatar użytkownika
konik
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wysłał podziękowań: 62 razy
Otrzymał podziękowań: 446 razy

Post autor: konik » 2016-08-22, 08:28

A nie lepiej sie pomodlic - to skuteczniejsze na demony. A tak to ... demony sie moga cieszyc, ze zamiast do modlitwy, ludzie gnaja do gier i trwonia czas.
przepraszam za szczerosc - czas ucieka, przecieka przez palce ... a gry i tak staja sie szybko niemodne ... sa tyle potrzebne, co palenie papierosow.
To tyle od starego ramola :->

Awatar użytkownika
Dezerter
Elitarny komentaor
Elitarny komentaor
Wysłał podziękowań: 466 razy
Otrzymał podziękowań: 269 razy

Post autor: Dezerter » 2016-08-22, 19:30

Ja uważam, że w życiu powinniśmy mieć czas na wszystko - w mojej wspólnocie czasami mówię tak
"nie samym Duchem Świętym człowiek żyje" :-)
Ważne jest, że młody człowiek rozróżnia to co szkodliwe, od tego co nieszkodliwe i że gra po stronie dobra
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie

Awatar użytkownika
NATA S.
Przybysz
Przybysz

Post autor: NATA S. » 2018-09-12, 21:56

Witam
Mam pytanie w sprawie gry the SIMS 4
Jest tam takie cos że mozna kazac simowi sie kompac a potem usunonc drabinke i on po pewnym czasie to nie. Gdy zrobiłem to za 1 razem bylo mi bardzo smutno ze moj sim umarł (a mial 80 lvl i najlepszy ekwipunek w grze) to mam pytanie jesli na jego nagrobku zmienilem napis z "tu zostal pochowany sim" na "spadaj stara kur wo i tak w tej grze nie ma lvl 80" to czt mozna grac w simy skoro one som zuuueeeee. Zuooo jak to zleee brzmu wleeeeee xD :ymtongue: :ymapplause: :ymtongue: :-B :ymtongue: :-B :-t

Awatar użytkownika
Dominik
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wysłał podziękowań: 57 razy
Otrzymał podziękowań: 96 razy

Post autor: Dominik » 2018-09-12, 22:36

Simsy nie są złe. Zło może być w sposobie wykorzystania gry. Pewnie z nerwów zrobiłeś taki napis, więc grzechu w mojej ocenie nie ma, ale księdzem nie jestem.

Rób kopie zapisów gry po prostu po każdej grze, jak utopisz simsa w przyszłości to go "ożywisz".
Przekaż mi darowiznę lub 1% swojego podatku KLIK

Zapraszamy na bloga Pani Zofii https://zchrystusem.pl/wedruj
ODPOWIEDZ