Katolickie forum

Napisz tutaj jaką masz propozycje, sugestie odnośnie forum, jakie zauważyłeś błędy, zadaj pytanie, administracja odpowie.
Magnolia

Re: Katolickie forum

Post autor: Magnolia » 2018-06-17, 10:56

Wędrowcze, ale czemu Ty nie chcesz zrozumieć jak ja zrozumiałam tą rozmowę skoro jeden post jest pod drugim?
Przecież nie mam wglądu do twoich myśli, widzę i odbieram to co jest napisane i jak jest napisane i jak wygląda rozmowa...
Czemu nie chcesz usłyszeć jak odbieramy Twoje posty?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Katolickie forum

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-06-17, 11:00

Schemat jest taki:
  • wypowiedź Andeja z literami ŚJ i natychmiastowym wyjasnieniem skrótu jako "Świadek Jezusa"
  • wypowiedź wędrowca całkowicie zmieniająca sens wypowiedzi Andeja
  • zwrócenie przez Magnolię uwagi, że takie przekręcenie jest niewłaściwe
  • Odwrócenie przysłowiowego kota ogonem przez wędrowca:
    • mydli oczy tym, że skrót "ŚJ" jest jednoznacznie identyfikowany (przezornie "zapominając" że w liście Andeja skrót był natychmiast rozszyfrowany)
    • tak zmieniwszy sens wypowiedzi Andeja (i Magnolii przy okazji) uwiarygadnia tę piętrową manipulację krytyką Świadków Jehowy (która jest tyleż słuszna co nie ma nic do rzeczy)
    • następnie sugeruje złą wolę Magnolii (że Go niby "obraża")
    • straszy zgłoszeniem postu za rzekome "łamanie regulaminu"
  • Dezerter uznaje post wędrowca za "spokojny i merytoryczny"
  • Od tej chwili Magnolia, która słusznie zareagowała na początek manipulacji, może się już tylko tłumaczyć. Ale rację przyzna Jej tylko ten, kto włoży trochę wysiłku w prześledzenie tej wymiany zdań
  • Na koniec jeszcze wędrowiec dołoży na końcu tekst
    katolicy nie używają skrótu ŚJ - na świadków Jezusa - w ogóle nie wiadomo, co by to miało znaczyć jako formacja, chyba jakaś kolejna sekta.
    - oczywiście, mniej uważni forumowicze już dawno zapomnieli, że Andej wyraził się zupełnie jednoznacznie, w sposób nie pozwalający na interpretacje takie, jakie dalej forsuje wędrowiec
  • I jeszcze wędrowiec ściemnia, że
    Widziałem co Andej tam wypisywał, jednak nie odnosiłem się do jego wypowiedzi (tłumaczyłem Ci to wczoraj) tylko do powszechnie znanego skrótu ŚJ
    Otóż nie było tu rozmowy o Świadkach Jehowy i ściema jest wyjątkowo bezczelna.
    Andej napisał:
    Andej pisze:Wczoraj na REO modliłem się, abym potrafił być ŚJ (tj. Świadkiem Jezusa). Na każdym kroku mojego życia.
    Na co wędrowiec:
    wędrowiec pisze: 2018-06-12, 12:25 Jak czytam deklarację że ktoś chce być ŚJ, to odruchowo mnie odpycha od tej osoby.
    Próba wmawiania, że pisząc bezpośrednio pod wpisem Andeja, w wątku, gdzie nie mówiono o Świadkach Jehowy, "nie odnosił się do wypowiedzi Andeja" jest wyjątkowo cienka. Ale jesli ktoś nie prześledzi wydarzeń, zapewne uwierzy
Pozwoliłem sobie to pokazać nie ze względu na ten jeden przykład, ale dlatego, że schemat ten się w wykonaniu wędrowca powtarza tu od miesiąca.
A Administracja jest zachwycona, bo "regulamin nie został naruszony" ;)

W czasie jak to pisałem, wędrowiec zdążył już napisać następne niegrzeczności i zasugerować W Drodze, jakoby mówił że wędrowiec jest Świadkiem Jehowy:
Następne insynuacje???
Nigdy nie byłem, nie jestem i nie zamierzam być Świadkiem Jehowy i nigdy się nie dowiesz co by było gdyby sie to zdarzyło.
Otóż w Drodze nic takiego nie sugerował.
Nie jestem i nigdy nie byłem i nie będę na pewno sedewakantystą ani sedekiem ani innym ubekiem
Rozumiem. Zatem twierdzisz, że nie pisałeś pod nickiem "Endek"?

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Katolickie forum

Post autor: W drodze » 2018-06-17, 11:07

wędrowiec pisze: 2018-06-17, 10:51
Magnolia pisze: 2018-06-17, 10:46 Wędrowcze, może katolicy nie używają takiego skrótu powszechnie, ale w tym jednym poście, jeden katolik tak o sobie napisał, co wyjaśnił i o czym świadczyła Jego wypowiedź.
Ty idziesz w zaparte, a ja tak naprawdę oczekuję tylko jednego: "ups , pomyliłem się, za szybko zareagowałem, za szybko coś przeczytałem".
Korona z głowy Ci nie spadnie, jak się przyznasz do pośpiechu. ;)
Magnolio, Prawda Cię wyzwoli.
Nie wciskaj dziewicy ciąży i nie insynuuj bzdur ludziom na forum.
Po prostu czytaj to co jest napisane ze zrozumieniem.

Nie rozumiesz, że nie odnosiłem się do wypowiedzi Andeja, A JEDYNIE DO SKRÓTU ŚJ?
Po prostu czytaj to co jest napisane ze zrozumieniem.
To Twoj wpis do Magnolii, ale jak pasujacy do Ciebie.
Ja pytalem jasno, jakie jest Twoje zrozumienie, czy relacje bycia swiadkiem Jehoowy, jako tego w ktorego wierzysz, oraz o ktorym Biblia jedynie pisze( poczytaj Biblie Tysiaclecia), a swiadkiem Jezusa?Nie musisz odpowiadac spontanicznie, ostygnij troche , bo to jest zawsze wskazane przy rzetelnej odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Katolickie forum

Post autor: Dezerter » 2018-06-17, 13:26

W drodze pisze: 2018-06-17, 10:30 A co myslisz , tak od siebie,jaka jest roznica bycia swiadkiem Jehowy , a swiadkiem Jezusa?
I nie sugeruj sie sama Organizajca SJ, a jedynie samym pojeciem tych skrutow?
Wędrowcze- uspokój się!
W drodze wcale nie sugeruje, że ty osobiście jesteś ŚJ
Pyta cie tylko jaka według ciebie jest różnica
znaczeniowa
Być świadkiem JHWH (Jehowy, Jahwe)
a
być świadkiem Jezusa
ja odpowiem, by przeciąć to pasmo nieporozumień
dla mnie to to samo :!:

Ps
czytam i nie dowierzam :-o
"jak ci katolicy się kochają" na "katolickim forum" i to w dzień Pański - piękne świadectwo dajecie :ymblushing:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

wędrowiec

Re: Katolickie forum

Post autor: wędrowiec » 2018-06-17, 13:52

Pytanie jest nonsensowne, zawiera ubliżającą nie tyle mnie, co Bogu, insynuację, że Świadkowie Jehowy to Świadkowie Jezusa, co jest wierutnym kłamstwem.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Katolickie forum

Post autor: W drodze » 2018-06-17, 14:31

Wiesz co wedrowcze, ze nie podejrzewalem cie o taki brak inteligencji odczytywania postow.
Moje, napewno moga , a czasem musza budzic niejasnosci, ale Dez. podal Ci ,jak to przyslowie mowi ,"Kawe na lawe", czyli jak po chlopsku," Wytlumaczyl jak krowie na rowie".
Przytaczam te przyslowia jedynie na Twoja prosbe , aby sie nieco posmiac, ale filozofia jest rowniez w nich zawarta, z ktorej warto skorzystac, a co rowniez polecam po przyjacielsku.
Rowniez i Administracji dzieki za reakcje i tlumaczenie z polskiego na nasze.Przez co unikniemy niepotrzebnych oraz nieprzyjemnych, nie mowiac o prowadzacych jedynie ku zlemu drodze.
Ale jak to brzmi najpopularnieszy cytat roku-"Wszystkim to sie nalezalo".

Magnolia

Re: Katolickie forum

Post autor: Magnolia » 2018-06-17, 18:03

Jak się jednak domyślam, świadkowie Jehowy - to określenie jednoznacznie kojarzące się z konkretną sektą, to może budzić jakieś negatywne emocje u Wędrowca.

Ale wciąż nie rozumiem dlaczego katolika miałoby odpychać od świadka Jehowy?
Katolik ma miłować bliźniego. Bliźnim jest każdy wokoło: pan na przystanku, pani u fryzjera, kierowca autobusu, inny kierowca auta, sąsiad, czy dalsza rodzina, czy świadkowie Jehowy stojący na skrzyżowaniu.
Miłować czyli dobrze życzyć.
A jeśli już katolik dobrze rozumie przesłanie swojej religii to zależy mu na pozyskiwaniu ludzi zagubionych, a za takich można uważać wyznawców sekty, poszukujących, ateistów, protestantów itd. Nam powinno zależeć by nawracać. Ale to trzeba umiejętnie, nawet nie tyle wiedzą, co właśnie postawą miłowania bliźniego, postawą patrzenia na czyjeś dobro, najwyższe dobro jakim jest relacja z Jedynym Bogiem.
Nie przyciągniemy innych do Jezusa jeśli okażemy im pogardę, niechęć czy nienawiść, albo postraszymy piekłem, bo nie są katolikami. Katolik z miłości do bliźniego pobłogosławi ŚJ np: aby poznał Prawdę i by Prawda go wyzwoliła, aby poznali Boga w Trójcy Jedynego.itd

Dlatego tak mocno zareagowałam na wpis Wędrowca, bo był anty-świadectwem katolika.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Katolickie forum

Post autor: Dezerter » 2018-06-17, 19:50

95% nieporozumień na forum bierze się z czytania postów bez zrozumienia, lub przypisywania nieprawdziwych intencji autorowi postu
Proszę pamiętajcie o tym zanim na kogoś naskoczycie. :!:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

wędrowiec

Re: Katolickie forum

Post autor: wędrowiec » 2018-06-17, 20:52

Jeśli na tym forum będzie się propagowało sektę Świadków Jehowy jako synonim świadków Jezusa to odejdę i będę wszystkich przestrzegał przed bywaniem tutaj.
Macie prawo nie znać doktryny Świadków Jehowy, możecie i powinniście jako katolicy ich kochać i modlić się za nich wraz ze mną, natomiast nie możecie twierdzić, ze jesteście katolikami, jeśli byście głosili, ze Świadkowie Jehowy to nasi trochę inni bracia w tej samej wierze i wyznawcy Jezusa jako Boga - Syna Bożego.
Świadkowie Jehowy bowiem NIE WIERZĄ w Jezusa - Boga - Syna Bożego, a jedynie uznają jego istnienie jako świątobliwego człowieka.
Właśnie dlatego nie mogą być uważani za chrześcijan, podobnie jak np. Mahometanie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Katolickie forum

Post autor: Dezerter » 2018-06-17, 22:37

A ty dalej brniesz #-o - ogarnij się z kim ty dyskutujesz? z nieporozumieniem, czy złym zrozumieniem?
Nie odkrywaj Ameryki i nie pisz oczywistej oczywistości - mamy cały dział o ŚJ i z kilkoma dyskutowaliśmy na forum
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

wędrowiec

Re: Katolickie forum

Post autor: wędrowiec » 2018-06-19, 18:51

Dezerter pisze: 2018-06-17, 22:37 A ty dalej brniesz #-o - ogarnij się z kim ty dyskutujesz? z nieporozumieniem, czy złym zrozumieniem?
Nie odkrywaj Ameryki i nie pisz oczywistej oczywistości - mamy cały dział o ŚJ i z kilkoma dyskutowaliśmy na forum
Nie wiem na co to ma być dowód?
Przekonajcie wędrowców i przybyszów, że to forum jest katolickie.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Katolickie forum

Post autor: W drodze » 2018-06-19, 21:36

wędrowiec pisze: 2018-06-19, 18:51
Dezerter pisze: 2018-06-17, 22:37 A ty dalej brniesz #-o - ogarnij się z kim ty dyskutujesz? z nieporozumieniem, czy złym zrozumieniem?
Nie odkrywaj Ameryki i nie pisz oczywistej oczywistości - mamy cały dział o ŚJ i z kilkoma dyskutowaliśmy na forum
Nie wiem na co to ma być dowód?
Przekonajcie wędrowców i przybyszów, że to forum jest katolickie.
Co oznacza to oswiadczenie, Przekonajcie wędrowców i przybyszów, że to forum jest katolickie?

Katolika takze mozna nawrocic!

wędrowiec

Re: Katolickie forum

Post autor: wędrowiec » 2018-06-20, 16:28

Znalazłem na forum dyskusję na 3 stronach, która jest dowodem na to, że to forum nie jest katolickie.
kawiarenka-f48/niespodziewane-znalezisko-t8435.html

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Katolickie forum

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-06-21, 09:47

wędrowiec pisze: 2018-06-19, 18:51 Nie wiem na co to ma być dowód?
Przekonajcie wędrowców i przybyszów, że to forum jest katolickie.
A po co przekonywać tych, którzy koniecznie nie chcą być przekonani i szukają intensywnie dowodów/pretekstów by uznać coś przeciwnego?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Katolickie forum

Post autor: Andej » 2018-06-21, 10:02

wędrowiec pisze: 2018-06-20, 16:28 Znalazłem na forum dyskusję na 3 stronach, która jest dowodem na to, że to forum nie jest katolickie.
kawiarenka-f48/niespodziewane-znalezisko-t8435.html
Skoro dyskusja (nie użyłem wskazanego linku i zamiaru nie mam) jest dowodem, to znaczy, że autor twierdzenia nie ma pojęcia o logice.

Choć przyznaję rację, że obecność na tym Forum osób twierdzących o sobie, że są katolikami, które równocześnie obsmarowują Kościół i jego przedstawicieli zaprzecza katolickości. Ale bierzemy przykład z Jezusa, który nie odrzucał nikogo. Wyciągał rękę do błądzących, zbierał zagubione owce. Staramy się Go naśladować. Dlatego pozwalamy tu na obecność osób szkodzących wierze w Boga jedynego, bo cały czas mamy nadzieję na ich nawrócenie.

Modlimy się w Twojej intencji. Bóg czeka także na Ciebie.

I jeszcze osobista uwaga, tzw. ad personam: Jeśli chcesz, aby Forum było katolickie, to przyczyń się do tego. Zachowuj się jak katolik, a nie jak wróg katolicyzmu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania”