Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Czyli rozmowy o naturze Boga i Objawienie Jego w Osobie Ojca, Jezusa Chrystusa, rozmowy także na temat Ducha Świętego, Jego działanie, prowadzenie Kościoła przez Niego, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Andej » 2023-04-02, 11:41

Zastanawiam się jakimi motywami kieruje się moderacja całkowicie ignorując demonstracyjne lekceważenie Boga dokonywane za pomocą nieużywania wielkich ter. Czy jest to akceptacja lekceważenia Boga? Czy też jest to autor posiadający "dyspensę" od administracji na takie postepowanie?
Mnie to razi. Mnie to boli.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Pytający
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 587
Rejestracja: 12 gru 2021
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Pytający » 2023-04-02, 13:42

Andej pisze: 2023-04-02, 11:41 Zastanawiam się jakimi motywami kieruje się moderacja całkowicie ignorując demonstracyjne lekceważenie Boga dokonywane za pomocą nieużywania wielkich ter. Czy jest to akceptacja lekceważenia Boga? Czy też jest to autor posiadający "dyspensę" od administracji na takie postepowanie?
Mnie to razi. Mnie to boli.
Już wyjaśniałem, że w manuskryptach nie ma wielkich liter, i nikomu nie przeszkadza prawda, że tak jest. I tak czytasz w manuskryptach. Rozumiem jednak, że nic ponad to, nie masz do dodania. I tym starasz się zdyskredytować moje wywody. Dziękuje.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Andej » 2023-04-02, 14:02

Dziwne, na monitorze mojego kompa nie ma manuskryptów tylko ekranskrypty. I to drukowanymi literami. Nie nie ocieka inkaustem.
Wg SJP dyskredytować: «podważać wiarygodność, autorytet bądź wartość kogoś lub czegoś w oczach innych ludzi».
Nie odnoszę się do wiarygodności, autorytetu, ani wartości. Odnoszę się jedynie do demonstracyjnego braku szacunku dla Boga.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4447
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-04-02, 14:33

Pytający pisze: 2023-04-02, 13:42 Już wyjaśniałem, że w manuskryptach nie ma wielkich liter, i
... i zobowiązałeś się do przestrzegania aktualnych zasad polskiej pisowni słownictwa religijnego. Zdaje się, że to chyba nawet było w tym wątku. Jeśli znasz jakieś forum, gdzie wypowiedzi są pisane wyłącznie w języku starogreckim, to tam, naturalnie, nie będziesz używał wielkich liter w tych słowach. Ale tutaj obowiązują Cię zasady pisowni polskiej i regulamin.
Zapoznaj się z wątkiem, dotyczącym pisowni, a zwłaszcza z podpunktem 2.9: viewtopic.php?t=9304
Ostatnio zmieniony 2023-04-02, 15:20 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Pytający
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 587
Rejestracja: 12 gru 2021
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Pytający » 2023-04-02, 15:31

Dobra.
Po raz kolejny udanie zniechęcacie mnie do pisania na waszym forum.
Przy czym po raz kolejny nie usprawiedliwia mnie okoliczność pisania małymi literami w manuskryptach do pisania małymi literami. Niczego to jednak nie zmienia w treści. Jednak zasady to zasady. Za ich przekroczenie przepraszam. I rozumiem, że pisarze manuskryptów, jak np. mamy w przekładzie interlinearnym, to demonstracyjny przykład braku szacunku dla...
Postaram się jednak powrócić do zasad. Podtrzymuję jednak wszystko, co napisałem wcześniej.
Ostatnio zmieniony 2023-04-02, 15:32 przez Pytający, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Andej » 2023-04-02, 15:52

Ależ nie, możesz korespondować z autorami manuskryptów w takiej formie jak to oni czynili, dopóki będziesz korzystał z takich samych metod i materiałów pisarskich. Bądź konsekwentny.
Wydaje mi się, ze cały czas to co czynisz jest określone w 5e i 5g Regulaminu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4447
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-04-02, 16:02

Pytający pisze: 2023-04-02, 15:31 I rozumiem, że pisarze manuskryptów, jak np. mamy w przekładzie interlinearnym, to demonstracyjny przykład braku szacunku dla
Nie oceniamy Twojej intencji, tylko zwracamy uwagę na to, że pisownia nie jest prawidłowa. Może taka pisownia sprawiać innym przykrość i być odebrana, jako forma lekceważenia sacrum (nawet, jeśli nie ma takiej intencji w rzeczywistości). Aby uniknąć nieporozumień i trzymać się rugulaminu, wystarczy, że będziesz pisać bardziej prawidłowo, nie rozumiem co Cię w tym uraziło.
EDIT: I sama teraz zrobiłam błąd ortograficzny w słowie "sacrum", wybaczcie, już poprawiam.
Ostatnio zmieniony 2023-04-02, 16:09 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 3 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

ODPOWIEDZ