Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Czyli rozmowy o naturze Boga i Objawienie Jego w Osobie Ojca, Jezusa Chrystusa, rozmowy także na temat Ducha Świętego, Jego działanie, prowadzenie Kościoła przez Niego, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4673 times
Kontakt:

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-05-22, 13:34

Fankis pisze: 2021-05-22, 13:25 zobaczcie...Tomasz powiedział: „Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy”. On rzekł: „Tak długo jestem wśród was, a nie poznałeś mnie?”. I dodał: „Jak możesz mówić: »Pokaż nam Ojca«?”. Jednościowcy to wzięli, ludzie z grupy religijnej jednościowców, i oni próbują z Ojca, Syna i Ducha Świętego uczynić jeden urząd, jedno stanowisko, jak wasz jeden palec. Jest to fałszywe. Jezus nie mógł być swoim własnym ojcem. Jak On mógłby być swoim własnym ojcem?
No właśnie. Cieszę się, ze to zrozumiałeś. Zatem Bóg Ojciec i Syn Boży nie mogą być tą samą osobą - choć są tym samym Bogiem Jahse.
A gdyby Bóg był kimś niezależnym od Ducha Świętego, wtedy Jezus miałby dwóch ojców.
Nie ma takiego wynikania. Co prawda nie wiem co rozumiesz przez "bycie niezależnym w tym kontekście.
W Biblii bowiem jest napisane, że Duch Święty zacienił Marię i ona poczęła; Biblia mówi u Mateusza 1:18: „To, co się w niej poczęło jest z Ducha Świętego”. Zatem, który z nich jest Jego ojcem? Duch Święty czy Bóg? Obaj są tym samym Duchem, w przeciwnym razie On byłby nieślubnie urodzony z dwóch różnych duchów.
Widzę, że masz bardzo "naturalistyczne" widzenie Boga (a także Niepokalanego Poczęcia). Wszystko, co robi Bóg, jest dziełem wszystkich Osób Trojcy Świętej.
Tylko błagam, nie wyjeżdżaj mi teraz z kiczem pod tytułem "jak to? Jezus jest własnym ojcem?".
Tyle razy już to na forum przerabialiśmy...

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Jozek » 2021-05-22, 13:56

Fankis pisze: 2021-05-22, 13:25 zobaczcie...Tomasz powiedział: „Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy”. On rzekł: „Tak długo jestem wśród was, a nie poznałeś mnie?”. I dodał: „Jak możesz mówić: »Pokaż nam Ojca«?”. Jednościowcy to wzięli, ludzie z grupy religijnej jednościowców, i oni próbują z Ojca, Syna i Ducha Świętego uczynić jeden urząd, jedno stanowisko, jak wasz jeden palec. Jest to fałszywe. Jezus nie mógł być swoim własnym ojcem. Jak On mógłby być swoim własnym ojcem? A gdyby Bóg był kimś niezależnym od Ducha Świętego, wtedy Jezus miałby dwóch ojców. W Biblii bowiem jest napisane, że Duch Święty zacienił Marię i ona poczęła; Biblia mówi u Mateusza 1:18: „To, co się w niej poczęło jest z Ducha Świętego”. Zatem, który z nich jest Jego ojcem? Duch Święty czy Bóg? Obaj są tym samym Duchem, w przeciwnym razie On byłby nieślubnie urodzony z dwóch różnych duchów.
https://www.apostol.pl/janpawelii/katec ... a-pochodzi

Jak nie rozumiesz Trojcy Sw. to nie zrozumiesz czym jest Kosciol, a jak nie rozumiesz czym jest Kosciol, to nie zrozumiesz czym jest zbawienie, a jak nie zrozumiesz czym jest zbawienie, to nie zrozumiesz wiary.
Ostatnio zmieniony 2021-05-22, 14:04 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Fankis » 2021-05-22, 14:04

Jest w Biblii nakaz, żeby nie chcrzcić dzieci, nie chrzcić przez polanie itd?
To dlaczego dodajesz?

Uważasz ze jak nikt w Bibli nie chrzcił niemowlęta, a KK to robi to ja dodaje ? Jak Biblia tego nie robi to i ja uwazam zeby tego nie robić i to nazywasz dodaniem?czy dodaniem nazywać możemy czegoś czego nie czytamy a jest robione??? Przemyśl sobie to ma spokojnie,a nie w emocjach:)
Ostatnio zmieniony 2021-06-05, 17:40 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Jozek » 2021-05-22, 14:09

Fankis pisze: 2021-05-22, 14:04 Jest w Biblii nakaz, żeby nie chcrzcić dzieci, nie chrzcić przez polanie itd?
To dlaczego dodajesz?

uważasz ze jak nikt w Bibli nie chrzcił niemowlęta, a KK to robi to ja dodaje ?Jak Biblia tego nie robi to i ja uwazam zeby tego nie robić i to nazywasz dodaniem?czy dodaniem nazywać możemy czegoś czego nie czytamy a jest robione??? przemysl sobie to ma spokojnie,a nie w emocjach:)
Dodawanie, czegos a wyjasnienie tego co jest, to kompletnie rozne sprawy.
Dlatego jest podane by samemu nie interpretowac Pism. Pojedynczy czlowiek nie jest Kosciolem, bo Kosciol to zgromadzenie, wiec zgromadzenie ma prawo interpretacji i tlumaczenia Pism, a nie pojedynczy czlowiek, czy grupy ktore odlaczaja sie od Kosciola.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Fankis » 2021-05-22, 14:09

Bog jest w trójkach, Ojciec w Starym Testamencie, Jezus w nowym i Duch Swiety dziś. Ja nie widzę 3 osób, ale 3 urzędy Jednego Boga,3 manifestacje Boga. Ile Bogów na tronie widział Jan w objawieniu? Trzech?
Ostatnio zmieniony 2021-06-05, 17:52 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Jozek » 2021-05-22, 14:13

Fankis pisze: 2021-05-22, 14:09 Bog jest w trójkach, Ojciec w starym testamencie, Jezus w nowym i Duch Swiety dziś.Ja nie widzę 3 osób, ale 3 urzędy Jednego Boga,3 manifestacje Boga.Ile Bogów na tronie widział Jan w objawieniu?trzech?
Ale nie widzisz ze te "urzedy" sa osobowe. Bog Ojciec, Syn Bozy, czyli zjednoczenie Czlowieka z Bogiem, i Duch Swiety, czyli zjednoczenie Ducha Boga Ojca, z Duchem Syna w jednej Woli.
Ostatnio zmieniony 2021-05-22, 14:23 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Fankis » 2021-05-22, 14:27

Jozek pisze: 2021-05-22, 14:09
Fankis pisze: 2021-05-22, 14:04 Jest w Biblii nakaz, żeby nie chcrzcić dzieci, nie chrzcić przez polanie itd?
To dlaczego dodajesz?

uważasz ze jak nikt w Bibli nie chrzcił niemowlęta, a KK to robi to ja dodaje ?Jak Biblia tego nie robi to i ja uwazam zeby tego nie robić i to nazywasz dodaniem?czy dodaniem nazywać możemy czegoś czego nie czytamy a jest robione??? przemysl sobie to ma spokojnie,a nie w emocjach:)
Dodawanie, czegos a wyjasnienie tego co jest, to kompletnie rozne sprawy.
Dlatego jest podane by samemu nie interpretowac Pism. Pojedynczy czlowiek nie jest Kosciolem, bo Kosciol to zgromadzenie, wiec zgromadzenie ma prawo interpretacji i tlumaczenia Pism, a nie pojedynczy czlowiek, czy grupy ktore odlaczaja sie od Kosciola.
Zadne zgromadzenie niema prawa zmieniać Słowa Bożego ani dodawać ani odejmować.Bóg obiecał że bedą naczyciele,prorocy,apostołowie ale będą oni głosić zgodnie ze Słowem Bożym. Np.odpuszczanie grzechów?przez spowiedź?Gdzie tak Bibila naucza?jedyne odpuszczenie grzechów jest przez chrzest...

Dodano po 7 minutach 30 sekundach:
Trzy to liczba doskonałości. Boże urzędy: Ojciec, Syn i Duch Święty. Bóg Ojciec to był Bóg, który żył w Słupie Ognia. On próbował pociągnąć Izraela ku sobie. Ale oni nie chcieli przyjść. Bóg Ojciec, żyjący w Synu (co czyniło Go Bogiem – Synem, tym samym Bogiem, wyrażonym wizerunkiem Boga – tym zamanifestowanym Bożym Nasieniem), On starał się pociągnąć ludzi ku sobie, lecz oni Go ukrzyżowali. Duch Święty jest tym samym Bogiem, który był na początku w Synu Bożym. A obecnie, w tych ostatecznych dniach, mamy tutaj następny urząd Boga, który żyje w kościele, próbując przynieść ludziom Słowo (mówione Słowo, jak to czynił w tamtych dwóch urzędach), lecz oni je odrzucają. To jest ta sama sprawa. To są trzy urzędy, czy też przejawy jednego Boga w akcji. A Bóg działający dzisiaj w swoim ludzie jest Bogiem w akcji. Widzicie? To jest Bóg w ludziach.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Jozek » 2021-05-22, 14:28

Ale Kosciol w zaden sposob nie zmienia Slowa Bozego i jest jedynym autorytetem ktory moze te Slowo Boze wyjasniac wiernym, tak jak to robili Apostolowie, a nie kazdy kto chcialby to robic.

Slowo Boze to tresc, a nie literki i wyrazy. Dlatego sola scriptura jest bledna, bo pomija tresc.
Ostatnio zmieniony 2021-05-22, 14:30 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Fankis » 2021-05-22, 14:37

Jozek pisze: 2021-05-22, 14:28 Ale Kosciol w zaden sposob nie zmienia Slowa Bozego i jest jedynym autorytetem ktory moze te Slowo Boze wyjasniac wiernym, tak jak to robili Apostolowie, a nie kazdy kto chcialby to robic.

Slowo Boze to tresc, a nie literki i wyrazy. Dlatego sola scriptura jest bledna, bo pomija tresc.
Ale Biblia mówi, że Słowo Boże nie podlega prywatnemu wykładowi. Bóg sam wykłada Swoje Słowo. Bóg nie potrzebuje żadnego wykładowcy. On nas nie potrzebuje abyśmy Je wykładali. Kiedy On posyła obietnicę i potwierdza ją i dokonuje tego, to jest wykładem samym przez się. Bóg na początku powiedział, „Niech się stanie światło,” i stało się światło. To nie wymaga żadnego wykładu. Kiedy Bóg powiedział, że będzie światło i światło zabłysnęło, to było wykładem Jego własnego Słowa. On powiedział, „Panna pocznie” i poczęła. On powiedział, że wyleje Swego Ducha w dniach ostatecznych na wszelkie ciało i stało się. To nie wymaga już żadnego wykładu;

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15101
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4246 times
Been thanked: 2977 times
Kontakt:

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Dezerter » 2021-05-22, 14:41

Fankis pisze: 2021-05-22, 13:04 ale w czym sie myliłem odnośnie imienia?Jest tylko dane jedno Imię i tylko przez jedno Imię możemy być zbawieni...
Ciężko się z tobą dyskutuje, bo w ogóle nie ustosunkowujesz do podawanych ci argumentów i ich nie komentujesz?

Dezerter pisze: 2021-05-21, 22:36 A co do Imienia to obawiam się, że nie masz racji, bo w ST jak Mojżesz spytał Boga jedynego, Boga Abrahama Izaaka i Jakuba, Boga Izraela - co ma powiedzieć swojemu ludowi , jaki Bóg go posyła i jakie jest jego Imię to odpowiedział
JHWH
Jeśli Jezus mówił o Bogu i jego Imieniu i w Jego Imieniu to miał na myśli
JHWH a nie Jezus (inna sprawa, czy Jezus, który znaczy "JHWH jest z nami" to inne imię)
Dezerter pisze: 2021-05-22, 10:53
Fankis pisze: 2021-05-21, 23:30 Dezerter zwróć uwagę na Jana 17

Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś , aby tak jak My stanowili jedno.

Dodano po 32 minutach 49 sekundach:
jeśli Mateusz 28,19. jest w sprzeczności do Dz. Ap. 2,38, to w Biblii jest sprzeczność,a jest to niemożliwe!
Dokładnie Biblia jest całością i musi być spójna, dlatego nie możesz pomijać i nie wspomnieć, nie ustosunkować się do tego co napisałem o Imieniu Boga JHWH, ...
Ja sprzeczności nie widzę w Jana 17 i zawsze rozumiałem je tak:
Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu [JHWH = Jahwe], które Mi dałeś [Jezus = Jahwe zbawia/Jahwe jest zbawieniem] , aby tak jak My stanowili jedno.
A o jakiej sprzeczności mówisz Mateusz i Dzieje? - konkretnie
Ostatnio zmieniony 2021-05-22, 14:42 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Jozek » 2021-05-22, 14:48

Fankis pisze: 2021-05-22, 14:37
Jozek pisze: 2021-05-22, 14:28 Ale Kosciol w zaden sposob nie zmienia Slowa Bozego i jest jedynym autorytetem ktory moze te Slowo Boze wyjasniac wiernym, tak jak to robili Apostolowie, a nie kazdy kto chcialby to robic.

Slowo Boze to tresc, a nie literki i wyrazy. Dlatego sola scriptura jest bledna, bo pomija tresc.
Ale Biblia mówi, że Słowo Boże nie podlega prywatnemu wykładowi. Bóg sam wykłada Swoje Słowo. Bóg nie potrzebuje żadnego wykładowcy. On nas nie potrzebuje abyśmy Je wykładali. Kiedy On posyła obietnicę i potwierdza ją i dokonuje tego, to jest wykładem samym przez się. Bóg na początku powiedział, „Niech się stanie światło,” i stało się światło. To nie wymaga żadnego wykładu. Kiedy Bóg powiedział, że będzie światło i światło zabłysnęło, to było wykładem Jego własnego Słowa. On powiedział, „Panna pocznie” i poczęła. On powiedział, że wyleje Swego Ducha w dniach ostatecznych na wszelkie ciało i stało się. To nie wymaga już żadnego wykładu;
Czyli twierdzisz ze Jezus klamal posylajac Apostolow by glosili Slowo Boze i Ewangelie?
Widze ze na sile chcesz zmienic znaczenie slowa "prywatnemu" rozumieniu i zakwalifikowaniu Kosciola do jakiejs prywaty, a zapominasz ze to Jezus ustanowil Kosciol i Apostolow. Manipulujesz Slowem Bozym jak domokrazny sprzedawca, wykrecajac kota ogonem, by nieswiadomy domownik kupil buble jakie chcesz tu sprzedac.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4673 times
Kontakt:

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-05-22, 14:52

Fankis pisze: 2021-05-22, 14:04 Jest w Biblii nakaz, żeby nie chcrzcić dzieci, nie chrzcić przez polanie itd?
To dlaczego dodajesz?

uważasz ze jak nikt w Bibli nie chrzcił niemowlęta, a KK to robi to ja dodaje ?
Nikt też w Biblii nie chrzcił rudych. Ani szewców. Nie powinno się? ;)
Zresztą teza wcale nie jest pewna - mamy w Biblii określenia chrztu "całego domu" - a więc i dzieci.
Biblia nie zawiera katalogu tego kogo chrzczono (ani kogo chrzcić).
Biblia relacjonuje pewne zdarzenia (ewangelizacje) które zakończyły się chrztem. Jest oczywiste, że w tym kontekście raczej nie obędzie opisu dzieci.
Za to świadectwa wczesnochrześcijańskie są jednoznaczne - od początku chrzczono dzieci.
Wiesz jakie były spory na ten temat wśród ówczesnych chrześcijan?
Takie, czy należy chrzcić dopiero 8 dnia (analogia do żydowskiego obrzezania, bo wszak chrzest to wg Pisma "chrystusowe obrzezanie" Kol 2,11), czy wcześniej ;)
Jak Biblia tego nie robi to i ja uwazam zeby tego nie robić i to nazywasz dodaniem?
Tak.
W Biblii czytamy „Niech każdy z was się ochrzci: bo dla was jest obietnica i dla dzieci waszych” (Dz 2,38-39).
A Ty sobie samowolnie dołączasz jakieś dodatkowe nakazy, niczym starotestamentowy Żyd do Prawa Mojżeszowego.
Ale Biblia mówi, że Słowo Boże nie podlega prywatnemu wykładowi.
Tak. Dlatego się dziwię Twojej zuchwałości.
Bóg sam wykłada Swoje Słowo. Bóg nie potrzebuje żadnego wykładowcy. On nas nie potrzebuje abyśmy Je wykładali.
Co za bzdura!
Brak wykładu oznacza właśnie "prywatny wykład" - czyli każdy sobie co tam kombinuje. A potem jest 40 000 "tylko biblijnych" denominacji :)
Zresztą przeczytaj następny wiersz: "Nie z woli bowiem ludzkiej zostało kiedyś przyniesione proroctwo, ale kierowani Duchem Świętym mówili od Boga święci ludzie."/2 P 1,21/
Jest to nawiązanie do Ne 8:8 BT5 "Czytano więc z tej księgi, księgi Prawa Bożego, dobitnie, z dodaniem objaśnienia, tak że lud rozumiał czytanie."
W NT tych ludzi namaścił sam Chrystus:
Łk 24:45 BT5 "Wtedy oświecił ich umysły, aby rozumieli Pisma"
Bog jest w trójkach, Ojciec w starym testamencie, Jezus w nowym i Duch Swiety dziś.Ja nie widzę 3 osób, ale 3 urzędy Jednego Boga,3 manifestacje Boga.Ile Bogów na tronie widział Jan w objawieniu?trzech?
A mówiłeś, że nie podoba CI się koncepcja, że Bóg jest własnym ojcem :)
Poza tym nawróć się z rozumienia Boga, jako "Urzędu". To jeszcze może przeszłoby w ST, ale nie w Nowym Przymierzu.
My mamy z Bogiem zupełnie inne relacje:
J 15:15 BT5 "Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego."
Sam od siebie usłyszał? ;)
Fankis pisze: 2021-05-22, 14:09 Bog jest w trójkach
Nie wiem co rozumiesz przez to dziwne twierdzenie
Ojciec w starym testamencie, Jezus w nowym i Duch Swiety dziś
Nic podobnego. Wszystkie trzy Osoby Boskie - Jeden Bóg - są obecne w obu testamentach.
Co więcej, uczestniczą we wszystkich działaniach.
Ja nie widzę 3 osób, ale 3 urzędy Jednego Boga,3 manifestacje Boga.Ile Bogów na tronie widział Jan w objawieniu?trzech?
A ile osób przyszło do Abrahama?
Ostatnio zmieniony 2021-05-22, 14:53 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Fankis » 2021-05-22, 15:08

w takim razie wypowiadajmy to Imię  po hebrajsku”. Zatem powinniśmy całą resztę mówić po hebrajsku. Rozumiesz? Dalej, powinniśmy rozumieć hebrajski, a także doprowadzić do tego, aby hebrajski stał się dialektem międzynarodowym. Więc widzisz jak cienkie to jest? Nie o to chodzi. „Jozue”, „Jahwe”. „Jahwe” to Bóg: Jah, Jahwe, „Joz-u-e”, wszystkie te słowa, hebrajskie słowa odnoszą się do Boga. Ale gdy mówimy „Jezus”, „Joz-u-e”, to mówimy to samo

Dodano po 2 minutach :
Do Abrahama przyszło trzech a jak przywitał ich Abraham?Panowie?czy zwrócił sie do jedynego i przywitał Panie?dobry przykład dałeś:)

Dodano po 3 minutach :
Dz 2:39: "Obietnica ta bowiem odnosi się do was i do dzieci waszych oraz do wszystkich, którzy są z dala, ilu ich Pan, Bóg nasz, powoła." tak jest,dzieci...ja mam 38 lat i dalej jestem dzieckiem. druga sprawa...kto uwierzy i da się ochrzcić!Jak niemowlę może uwierzyć?
Ostatnio zmieniony 2021-06-05, 17:29 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4673 times
Kontakt:

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-05-22, 15:12

Fankis pisze: 2021-05-22, 15:08 Do Abrahama przyszło trzech a jak przywitał ich Abraham?Panowie?czy zwrócił sie do jedynego i przywitał Panie?dobry przykład dałeś:)
Doskonały. Dlaczego uważasz, ze zły?

Dz 2:39: "Obietnica ta bowiem odnosi się do was i do dzieci waszych oraz do wszystkich, którzy są z dala, ilu ich Pan, Bóg nasz, powoła." tak jest,dzieci...ja mam 38 lat i dalej jestem dzieckiem. druga sprawa...kto uwierzy i da się ochrzcić!Jak niemowlę może uwierzyć?
A to już jest tzw. Bible twisting. :(
Nie ma wątpliwości o jakich dzieciach mówi tekst. Wstydź się takiego naciągania. Szanuj Pismo.

Dodano po 1 minucie 46 sekundach:
Fankis, trochę się miotasz - widzę, że masz poważne problemy z odpowiedzią. Być może, jak się trochę zatrzymasz, przestaniesz skupiać na polemice a zaczniesz na tym, o czym rozmawiamy, zmniejszysz tempo pisania (no, i, przede wszystkim nie będziesz robił numerów Bible twisting, stosował erydtyki w stylu "biblijnie to" itd) to może wyniesiesz z tej dyskusji jakąś korzyść i naukę?

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Fankis » 2021-05-22, 15:55

Marku no doskonały przykład...Jeden Pan,Abraham powiedział Panie nie panowie.widzisz napisałem ze dobry przykład dałeś, a ty mi odpisujesz czemu zły? niezrozumiale

To jest twoja opinia,KK odszedł od Słowa i owoce tego widać...po owocach ich poznacie. Marku spowrotem do Słowa:)niema innej drogi.zobacz Marku.

Słowo naucza tak i tego powinniśmy sie trzymać...taki przykład

Wj 3:5: "Wtedy powiedział: Nie zbliżaj się tu. Zdejmij buty z nóg, bo miejsce, na którym stoisz, jest ziemią świętą."

Co gdyby Mojżesz ściągnoł czapke zamiast butów?

Dodano po 18 minutach 38 sekundach:
podałem ci odpowiedź odnośnie chrztu dzieci bo pytałeś...kto uwierzy i da się ochrzcić... czy niemowlęta mogą uwierzyć?

Dodano po 6 minutach 41 sekundach:
gdzie Pismo nas naucza o Trójcy? Ilu widział Jan na tronie?

Dodano po 6 minutach 3 sekundach:
W 4. rozdziale Apokalipsy jest przedstawiona wizja Nieba, gdzie znajduje się tylko jeden tron, a na nim tylko jedna Osoba, której jest oddawana cześć i która jest nazwana Panem, Bogiem Wszechmogącym. Jak więc mogłyby być trzy osoby w jednym Bogu? Istnieje tylko jeden Bóg.
Ostatnio zmieniony 2021-06-05, 17:54 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

ODPOWIEDZ