Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Czyli rozmowy o naturze Boga i Objawienie Jego w Osobie Ojca, Jezusa Chrystusa, rozmowy także na temat Ducha Świętego, Jego działanie, prowadzenie Kościoła przez Niego, itp.
ODPOWIEDZ
Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-03-01, 05:42

Z tym powołaniem sie na tzw trójce bogów to jehowici jak zwykle naginają https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/egips ... 96705.html

przedstawienia rodzinne ... Kto jest samicą - matka w chrzescijanskiej Trójcy ? Koncepcja Boga w starym zakonie wykłuczała obecnośc perwiastka żenskiego . przymioty tak ale nie pierwiastek. Kult Aszery był tepiony


A poza tym rozbawia mnie przedstawianie Ducha Sw jako czynną moc bożą. Slowo czynny oznaczać może też i tak to przedstawiacie jako samodzielny w działaniu ( bo tak też jest przedstawiane w waszym nawet tłumaczeniu ) . Samodzielny czyli nie automatyczny bo duch wieje kędy chce. nawet u Izajasza jest duch boży opisywany jako samodzielny np uzycie slów " namaścił mnie" etc

Piotrze , nie dziwiło cię że do Abrahama przyszedł Pan ? Aż w postaci trzech ? Poniewaz Pismo świete jest bardzo precyzyjne w opisie to nie ma tam uzwenetrznionej róznicy miedzy Nimi ( przybyszami ) Bo byłoby zapisane że np " a dwóch mu usługiwało " lub coś w tym guscie . A tak byłoby pokazane gdyby to Yehowa jako jedyny był z dwoma serafinami np czy cherubami.

Nie dziwi cie Piotrze dlaczego w apokalipsie jest antyteza Trójcy poprzez smoka i bestię i fałszywego proroka ? Przeca szatan małpuje Boga. I to widział Jan .


A słowa Jezusa Ja i Ojciec jedno jesteśmy ? A przekonanie ludzi obecnych na Sanhedrynie , czy nie zabili go za to że czynił się rownym Bogu ? Zarzucisz kłamstwo jezusowi ? A objawienie anioła Maryi że Swietym będzie zwany ? Był tylko jeden święty w tym czasie . Sam Bóg

Wasza koncepcja Boga jest bardzo zblizona do islamskiej . Ze Bóg jest zbyt wyniosły by miec Syna ( równego sobie ) . A BÓg jest miłoscią , miłośc zakłada relację bo inaczej jest egoizmem. A ponieważ jest najdoskonalsza miedzy Ojcem a Synem bo oni sami sa doskonali może sie tylko przejawić w czymś takim samym jak Oni . Duchu Swietym. Do tego rozumowania dochodzi się gdy zgodnie ze słowami Jezusa przyjmie się że jest Jego Synem , zrodzonym . A nie stworzonym jak sugerujecie .

I dlatego odszedłem z waszej sekty. Alleluja .

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3050
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: konserwa » 2022-03-01, 08:42

Alleluja.

Piort W.

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Piort W. » 2022-03-01, 10:24

Marek_Piotrowski pisze: 2022-02-28, 13:44
Piort W. pisze: 2022-02-28, 12:36 Witam . Wszystkie wersety które zacytowałeś zaprzeczają nauce o Trójcy .
No i już. Żadnych argumentów biblijnych, żadnych w ogóle argumentów, tylko stwierdzenie.
Oto "głębokość egzegezy" Świadków Jehowy.
A jednocześnie "metoda dyskutowania. Zamiast odnieść się do KONKRETNYCH argumentów, demolujących Wasze twierdzenia,
zaprzeczenie i zupełnie nowy, nie związany z tamtym wywód z Apokalipsy.

Mógłbym go znowu zdemolować, tak jak Twój poprzedni, ale po co?
Przecież nie czytasz, nie odnosisz się - napiszesz - wbrew oczywistym faktom że jest inaczej i przepiszesz kolejny wywód ze szkolenia.
To, co jest naprawdę w Biblii guzik Cię interesuje.

Jedyne, co w ten sposób udowadniasz, to fakt, że Świadkowie Jehowy są nieuczciwymi rozmówcami.

To zresztą zgadza się z moimi doświadczeniami. Kiedyś nawet dwie - bardzo zresztą akurat sympatyczne - "głosicielki", które zaczepiły mnie na ulicy, gdy począłem im wyjaśniać fragment Biblii który chciały mi "sprzedać" jako rzekomo wspierający naukę "świadków", z rozbrajającą szczerością mi oświadczyły, że "one mają tak powiedziane, że mają w tych rozmowach głosić, a nie słuchać i rozważać co mówią ich rozmówcy".

Wygląda na to, że idealnie wpisujesz się w tę świadkową doktrynę, mylącą propagandę z ewangelizacją.

Poza tym, kolejny raz strzeliłeś sobie (i Świadkom Jehowy....) w stopę, pisząc:
Piort W. pisze:Według biblii duch święty nie jest Panem
Słowa te wiele mówią o tym, że "Świadkowie" - według Biblii - pozbawieni są Ducha Świętego:
"Nikt też nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego: Panem jest Jezus."/1 Kor 12,3/

Co gorsze, jesteście w dużym niebezpieczeństwie potępienia:
"Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie."/Rz 10:9/

Przyszedłeś tu kogoś "ratować"? Ratuj sam siebie, bo tkwisz głęboko w potępieniu, Piotrze.
Witam . Jesteś w wielkim niebezpieczeństwie , bo zaprzeczasz Biblii czyli słowu Boga . Hebrajczyków 8: 1,2

,, ... A oto główna myśl omawianych spraw: Właśnie takiego mamy arcykapłana i on zasiadł po prawicy tronu Majestatu w niebiosach, 2 publiczny sługa miejsca świętego oraz prawdziwego namiotu, który postawił Jehowa, a nie człowiek ... ,,

Obecnie Jezus Chrystus w niebie jest SŁUGĄ a nie Bogiem . Zgadzasz się z tym , czy zaprzeczasz Pismu Świętemu ?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-03-01, 12:55

  • Po pierwsze: kolejna zmiana tematu
  • Po drugie: po raz kolejny brak odniesienia do argumentów biblijnych jakie podałem
  • Po trzecie: kolejny sfałszowany cytat z Biblii (nie ma tam słowa "Jehowa" ani "Jahwe", jak w całym Nowym Testamencie). Wiesz, co mówi Biblia o tych, którzy ją fałszują?
  • po czwarte: najwyraźniej nie masz pojęcia, co oznacza "Sługa Miejsca Świętego". To kapłan, składający ofiary.
    List do Hebrajczyków jest listem opisującym kapłaństwo nowotestamentowe Chrystusa, w odniesieniu do kapłaństwa starotestamentowego, które Go zapowiadało i pokazanie, że Jego wyższości nad kapłaństwem z Prawa. Ten fragment mówi o bezustannym ofiarowaniu się Chrystusa Ojcu w miłości w rzeczywistości niebieskiej i nawiązuje do Psalmu 110:
    "(...)Wyrocznia Boga dla Pana mego: Siądź po mojej prawicy, aż Twych wrogów położę jako podnóżek pod Twoje stopy.
    Twoje potężne berło niech Pan rozciągnie z Syjonu: Panuj wśród swych nieprzyjaciół!
    Przy Tobie panowanie w dniu Twej potęgi. W blaskach świętości, z łona jutrzenki jak rosę Cię zrodziłem.
    Pan przysiągł i nie pożałuje: Tyś Kapłanem na wieki na wzór Melchizedeka."

    Jeśli to jest według Ciebie opis uniżenia Chrystusa, to doprawdy... ;)

    To samo - a nawet więcej! - dowiadujemy się z Listu do Hebrajczyków na samym wstępie, gdzie Ojciec mówi do Syna:
    "Do Syna zaś: Tron Twój, Boże, na wieki wieków, berło sprawiedliwości berłem królestwa Twego.
    Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość, dlatego namaścił Cię, Boże, Bóg Twój olejkiem radości bardziej niż równych Ci losem.
    Oraz: Ty, Panie, na początku osadziłeś ziemię, dziełem też rąk Twoich są niebiosa."
    /Hbr 1,8-10/

    Zatem List do Hebrajczyków przedstawia Jezusa jako Boga. Pozwól, że zwrócę Ci zadanie przez Ciebie pytanie:
    "Zgadzasz się z tym , czy zaprzeczasz Pismu Świętemu ?"

    Świadkowa "egzegeza" przypomina próbę skopiowania "Słoneczników" van Gogha smołą, przy pomocy łopaty, na kawałku papy ;)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Andej » 2022-03-01, 12:58

Piort W. pisze: 2022-03-01, 10:24 ...
Zastanawiam się, na ile to co piszesz jest paranoją, na ile ignorancją, brakiem zrozumienia, a na ile efektem prania mózgu.
Toż to się nie trzyma kupy. I jest sprzeczne z Biblią. Przecież tym co piszesz ośmieszasz się.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-03-01, 13:08

Myślę że to efekt szkolenia - na granicy prania mózgów (odgrywane scenki z otwieraniem drzwi przez różne osoby itd). Póki Piotr nie zacznie sam szukać (niekoniecznie w "Prowadzeniu rozmów..." ;) ), nie będzie w stanie nic wczytać, nawet jeśli podamy Mu to w jasny sposób.
To niestety dość silne uwarunkowanie.
To są zresztą techniki wypracowane przez działy sprzedaży wielkich korporacji - dlatego właśnie Świadkowie Jehowy tak często podejmują się sprzedaży garnków Zeptera czy ubezpieczeń - wykorzystują tam nawyki nabyte ze szkoleń z "chodzenia od domu do domu".
Zauważ, że Piotr - myślę że całkowicie szczerze - robi to z pozytywnych pobudek. On widzi to tak, że my mamy zostać zniszczeni w Armagedonie i sądzi, że nas ratuje. Nie widzi, że został oszukany i sam się pogrąża.
Ostatnio zmieniony 2022-03-01, 13:09 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Andej » 2022-03-01, 13:11

Mam tego świadomość. Dlatego codziennie modlę się także w jego intencji. W intencji jego zbawienia. I o światło w rozeznawaniu woli Bożej.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Piort W.

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Piort W. » 2022-03-02, 09:42

Andej pisze: 2022-03-01, 13:11 Mam tego świadomość. Dlatego codziennie modlę się także w jego intencji. W intencji jego zbawienia. I o światło w rozeznawaniu woli Bożej.
Witam . To co robię , to robię dla was , bo zależy mi na waszym zbawieniu .
Zostaliście zwiedzeni . Żeby zrozumieć prawdę musicie okazać pokorę przed Jedynym Prawdziwym Bogiem Jehową .
Widzę , że został zacytowany Psalm 110
,, ... Wypowiedź Jehowy do mego Pana:
„Siądź po mojej prawicy,
aż położę twych nieprzyjaciół jako podnóżek dla twoich stóp”.
 2 Laskę twej siły Jehowa pośle z Syjonu, mówiąc:
„Wyrusz na podbój między swoich nieprzyjaciół”.
 3 Lud twój ochoczo się zaofiaruje w dniu twego wojska.
We wspaniałościach świętości, z łona brzasku,
masz swój orszak młodzieńców niczym krople rosy.
 4 Jehowa przysiągł (i nie będzie żałował):
„Tyś kapłanem po czas niezmierzony
na sposób Melchizedeka!”
 5 Jehowa po twej prawicy
roztrzaska królów w dniu swego gniewu.
 6 Odbędzie sąd wśród narodów;
sprawi, iż będzie pełno trupów.
Roztrzaska tego, który jest głową ludnej krainy.
 7 W drodze pić będzie z doliny potoku.
Dlatego głowę swą podniesie wysoko.
... ,,

Tak prawidłowo brzmi ten Psalm . Zgadza się ?
Zobaczcie jak Wielkie Odstępstwo usuwając Imię Boga Ojca Jehowy zaciemnia Biblię .

Dodano po 7 minutach 35 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2022-03-01, 13:08 Myślę że to efekt szkolenia - na granicy prania mózgów (odgrywane scenki z otwieraniem drzwi przez różne osoby itd). Póki Piotr nie zacznie sam szukać (niekoniecznie w "Prowadzeniu rozmów..." ;) ), nie będzie w stanie nic wczytać, nawet jeśli podamy Mu to w jasny sposób.
To niestety dość silne uwarunkowanie.
To są zresztą techniki wypracowane przez działy sprzedaży wielkich korporacji - dlatego właśnie Świadkowie Jehowy tak często podejmują się sprzedaży garnków Zeptera czy ubezpieczeń - wykorzystują tam nawyki nabyte ze szkoleń z "chodzenia od domu do domu".
Zauważ, że Piotr - myślę że całkowicie szczerze - robi to z pozytywnych pobudek. On widzi to tak, że my mamy zostać zniszczeni w Armagedonie i sądzi, że nas ratuje. Nie widzi, że został oszukany i sam się pogrąża.
Witam . Czy możesz mi wytłumaczyć o kim tu Jezus mówi ? Łukasza 4:16-19

,, ... 16 I przybył do Nazaretu, gdzie się wychowywał; zgodnie zaś ze swym zwyczajem wszedł w dzień sabatu do synagogi i stanął, żeby czytać. 17 Podano mu więc zwój proroka Izajasza, a on, otworzywszy zwój, znalazł miejsce, gdzie było napisane: 18 „Spoczywa na mnie duch Jehowy, gdyż on mnie namaścił, abym oznajmiał dobrą nowinę biednym, posłał mnie, abym ogłaszał jeńcom uwolnienie, a ślepym odzyskanie wzroku, abym zdruzgotanych odsyłał jako uwolnionych, 19 abym ogłaszał rok dobrej woli Jehowy” ... ,,

Dodano po 2 minutach 22 sekundach:
Gzresznik Upadający pisze: 2022-03-01, 05:42 Z tym powołaniem sie na tzw trójce bogów to jehowici jak zwykle naginają https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/egips ... 96705.html

przedstawienia rodzinne ... Kto jest samicą - matka w chrzescijanskiej Trójcy ? Koncepcja Boga w starym zakonie wykłuczała obecnośc perwiastka żenskiego . przymioty tak ale nie pierwiastek. Kult Aszery był tepiony


A poza tym rozbawia mnie przedstawianie Ducha Sw jako czynną moc bożą. Slowo czynny oznaczać może też i tak to przedstawiacie jako samodzielny w działaniu ( bo tak też jest przedstawiane w waszym nawet tłumaczeniu ) . Samodzielny czyli nie automatyczny bo duch wieje kędy chce. nawet u Izajasza jest duch boży opisywany jako samodzielny np uzycie slów " namaścił mnie" etc

Piotrze , nie dziwiło cię że do Abrahama przyszedł Pan ? Aż w postaci trzech ? Poniewaz Pismo świete jest bardzo precyzyjne w opisie to nie ma tam uzwenetrznionej róznicy miedzy Nimi ( przybyszami ) Bo byłoby zapisane że np " a dwóch mu usługiwało " lub coś w tym guscie . A tak byłoby pokazane gdyby to Yehowa jako jedyny był z dwoma serafinami np czy cherubami.

Nie dziwi cie Piotrze dlaczego w apokalipsie jest antyteza Trójcy poprzez smoka i bestię i fałszywego proroka ? Przeca szatan małpuje Boga. I to widział Jan .


A słowa Jezusa Ja i Ojciec jedno jesteśmy ? A przekonanie ludzi obecnych na Sanhedrynie , czy nie zabili go za to że czynił się rownym Bogu ? Zarzucisz kłamstwo jezusowi ? A objawienie anioła Maryi że Swietym będzie zwany ? Był tylko jeden święty w tym czasie . Sam Bóg

Wasza koncepcja Boga jest bardzo zblizona do islamskiej . Ze Bóg jest zbyt wyniosły by miec Syna ( równego sobie ) . A BÓg jest miłoscią , miłośc zakłada relację bo inaczej jest egoizmem. A ponieważ jest najdoskonalsza miedzy Ojcem a Synem bo oni sami sa doskonali może sie tylko przejawić w czymś takim samym jak Oni . Duchu Swietym. Do tego rozumowania dochodzi się gdy zgodnie ze słowami Jezusa przyjmie się że jest Jego Synem , zrodzonym . A nie stworzonym jak sugerujecie .

I dlatego odszedłem z waszej sekty. Alleluja .
Mam pytanie . Czy byłeś ochrzczonym Świadkiem Jehowy ?

Dodano po 1 minucie 21 sekundach:
konserwa pisze: 2022-03-01, 08:42Alleluja.
Witam . Co oznacza według ciebie słowo Alleluja ?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-03-02, 10:15

Piort W. pisze: 2022-03-02, 09:53 Tak prawidłowo brzmi ten Psalm . Zgadza się ?
Nie. Nie zgadza się. Nie istnieje słowo "Jehowa".
Zobaczcie jak Wielkie Odstępstwo usuwając Imię Boga Ojca Jehowy zaciemnia Biblię .
Niezła przewrotność, biorąc pod uwagę, że w tekście Nowego Testamentu NIGDZIE nie użyto słowa "Jahwe" (pomijając już niewłaściwą pisownię "Jehowa" jaką stosujesz).
Nie cytuj nam tu sfałszowanego Nowego Testamentu. Nawet podpierając się starym.
Witam . Czy możesz mi wytłumaczyć o kim tu Jezus mówi ? Łukasza 4:16-19

,, ...16 I przybył do Nazaretu, gdzie się wychowywał; zgodnie zaś ze swym zwyczajem wszedł w dzień sabatu do synagogi i stanął, żeby czytać. 17 Podano mu więc zwój proroka Izajasza, a on, otworzywszy zwój, znalazł miejsce, gdzie było napisane: 18 „Spoczywa na mnie duch Jehowy, gdyż on mnie namaścił, abym oznajmiał dobrą nowinę biednym, posłał mnie, abym ogłaszał jeńcom uwolnienie, a ślepym odzyskanie wzroku, abym zdruzgotanych odsyłał jako uwolnionych, 19 abym ogłaszał rok dobrej woli Jehowy”[/color] ... ,,
W tym tekście o nikim, bo jest sfałszowany. Odmawiam komentowania sfałszowanego tekstu Biblii. Zacytuj tłumaczenie bez przeinaczeń, a chętnie je skomentuję.
Mam pytanie . Czy byłeś ochrzczonym Świadkiem Jehowy ?
A co za różnica, czy @Gzresznik Upadający był ochrzczonym Świadkiem Jehowy? Zwyczajem Świadków Jehowy nie będziesz się do niego odzywał?


Mam takie pytanie ogólniejsze do Ciebie Piotrze - dlaczego interesuje Cię TYLKO werbunek? Na przykład nie widzę, byś włączył się w wątek pomocy Ukrainie.
Jak tam u Was z tym jest?
Ostatnio zmieniony 2022-03-02, 11:00 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 3 razy.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3050
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: konserwa » 2022-03-02, 10:49

Piotr po prostu nabija godziny. teraz w internecie swiadkowie maja taka sposobnosc i chetnie korzystaja.
Iles godzin spedzonych na pisaniu dane do raportu ... i norma miesieczna wypelniona.

Allelu - Ja(h) ... albo ... Allem e Ja(h) ... albo ... Hallelujah ... albo halle-lu-Jah - wychwalajcie Pana ( Pana Jahwe ) a nie innego pana.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-03-02, 11:01

Ja jestem jednak ciekaw co napisze na konkretnie Piotr o tym, jak "świadkowie" pomagają uchodźcom.
Taki praktyczny test: czy tylko gadanie, czy są też jakieś czyny...

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-03-02, 18:50

Piort W. pisze: 2022-03-02, 09:53
Andej pisze: 2022-03-01, 13:11 Mam tego świadomość. Dlatego codziennie modlę się także w jego intencji. W intencji jego zbawienia. I o światło w rozeznawaniu woli Bożej.
Witam . To co robię , to robię dla was , bo zależy mi na waszym zbawieniu .
Zostaliście zwiedzeni . Żeby zrozumieć prawdę musicie okazać pokorę przed Jedynym Prawdziwym Bogiem Jehową .
Widzę , że został zacytowany Psalm 110
,, ... Wypowiedź Jehowy do mego Pana:
„Siądź po mojej prawicy,
aż położę twych nieprzyjaciół jako podnóżek dla twoich stóp”.
 2 Laskę twej siły Jehowa pośle z Syjonu, mówiąc:
„Wyrusz na podbój między swoich nieprzyjaciół”.
 3 Lud twój ochoczo się zaofiaruje w dniu twego wojska.
We wspaniałościach świętości, z łona brzasku,
masz swój orszak młodzieńców niczym krople rosy.
 4 Jehowa przysiągł (i nie będzie żałował):
„Tyś kapłanem po czas niezmierzony
na sposób Melchizedeka!”
 5 Jehowa po twej prawicy
roztrzaska królów w dniu swego gniewu.
 6 Odbędzie sąd wśród narodów;
sprawi, iż będzie pełno trupów.
Roztrzaska tego, który jest głową ludnej krainy.
 7 W drodze pić będzie z doliny potoku.
Dlatego głowę swą podniesie wysoko.
... ,,

Tak prawidłowo brzmi ten Psalm . Zgadza się ?
Zobaczcie jak Wielkie Odstępstwo usuwając Imię Boga Ojca Jehowy zaciemnia Biblię .

Dodano po 7 minutach 35 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2022-03-01, 13:08 Myślę że to efekt szkolenia - na granicy prania mózgów (odgrywane scenki z otwieraniem drzwi przez różne osoby itd). Póki Piotr nie zacznie sam szukać (niekoniecznie w "Prowadzeniu rozmów..." ;) ), nie będzie w stanie nic wczytać, nawet jeśli podamy Mu to w jasny sposób.
To niestety dość silne uwarunkowanie.
To są zresztą techniki wypracowane przez działy sprzedaży wielkich korporacji - dlatego właśnie Świadkowie Jehowy tak często podejmują się sprzedaży garnków Zeptera czy ubezpieczeń - wykorzystują tam nawyki nabyte ze szkoleń z "chodzenia od domu do domu".
Zauważ, że Piotr - myślę że całkowicie szczerze - robi to z pozytywnych pobudek. On widzi to tak, że my mamy zostać zniszczeni w Armagedonie i sądzi, że nas ratuje. Nie widzi, że został oszukany i sam się pogrąża.
Witam . Czy możesz mi wytłumaczyć o kim tu Jezus mówi ? Łukasza 4:16-19

,, ... 16 I przybył do Nazaretu, gdzie się wychowywał; zgodnie zaś ze swym zwyczajem wszedł w dzień sabatu do synagogi i stanął, żeby czytać. 17 Podano mu więc zwój proroka Izajasza, a on, otworzywszy zwój, znalazł miejsce, gdzie było napisane: 18 „Spoczywa na mnie duch Jehowy, gdyż on mnie namaścił, abym oznajmiał dobrą nowinę biednym, posłał mnie, abym ogłaszał jeńcom uwolnienie, a ślepym odzyskanie wzroku, abym zdruzgotanych odsyłał jako uwolnionych, 19 abym ogłaszał rok dobrej woli Jehowy” ... ,,

Dodano po 2 minutach 22 sekundach:
Gzresznik Upadający pisze: 2022-03-01, 05:42 Z tym powołaniem sie na tzw trójce bogów to jehowici jak zwykle naginają https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/egips ... 96705.html

przedstawienia rodzinne ... Kto jest samicą - matka w chrzescijanskiej Trójcy ? Koncepcja Boga w starym zakonie wykłuczała obecnośc perwiastka żenskiego . przymioty tak ale nie pierwiastek. Kult Aszery był tepiony


A poza tym rozbawia mnie przedstawianie Ducha Sw jako czynną moc bożą. Slowo czynny oznaczać może też i tak to przedstawiacie jako samodzielny w działaniu ( bo tak też jest przedstawiane w waszym nawet tłumaczeniu ) . Samodzielny czyli nie automatyczny bo duch wieje kędy chce. nawet u Izajasza jest duch boży opisywany jako samodzielny np uzycie slów " namaścił mnie" etc

Piotrze , nie dziwiło cię że do Abrahama przyszedł Pan ? Aż w postaci trzech ? Poniewaz Pismo świete jest bardzo precyzyjne w opisie to nie ma tam uzwenetrznionej róznicy miedzy Nimi ( przybyszami ) Bo byłoby zapisane że np " a dwóch mu usługiwało " lub coś w tym guscie . A tak byłoby pokazane gdyby to Yehowa jako jedyny był z dwoma serafinami np czy cherubami.

Nie dziwi cie Piotrze dlaczego w apokalipsie jest antyteza Trójcy poprzez smoka i bestię i fałszywego proroka ? Przeca szatan małpuje Boga. I to widział Jan .


A słowa Jezusa Ja i Ojciec jedno jesteśmy ? A przekonanie ludzi obecnych na Sanhedrynie , czy nie zabili go za to że czynił się rownym Bogu ? Zarzucisz kłamstwo jezusowi ? A objawienie anioła Maryi że Swietym będzie zwany ? Był tylko jeden święty w tym czasie . Sam Bóg

Wasza koncepcja Boga jest bardzo zblizona do islamskiej . Ze Bóg jest zbyt wyniosły by miec Syna ( równego sobie ) . A BÓg jest miłoscią , miłośc zakłada relację bo inaczej jest egoizmem. A ponieważ jest najdoskonalsza miedzy Ojcem a Synem bo oni sami sa doskonali może sie tylko przejawić w czymś takim samym jak Oni . Duchu Swietym. Do tego rozumowania dochodzi się gdy zgodnie ze słowami Jezusa przyjmie się że jest Jego Synem , zrodzonym . A nie stworzonym jak sugerujecie .

I dlatego odszedłem z waszej sekty. Alleluja .
Mam pytanie . Czy byłeś ochrzczonym Świadkiem Jehowy ?

Dodano po 1 minucie 21 sekundach:
konserwa pisze: 2022-03-01, 08:42Alleluja.
Witam . Co oznacza według ciebie słowo Alleluja ?

Tu masz synku link do oryginalnego tekstu greckiego...
http://biblia.oblubienica.eu/

Zadanie na dzisiaj zapoznaj się z tekstem greckim przytaczanyh przez ciebie cytatów.Bez korzystania z tylko jednego przekladu.

Pytanie .Skoro tekst Pisma Sw jest natchniony i nie wolno ani joty zmienić to po co zbieracie na siebie jakosw Jehowy śmierć wieczna za przerabianie tekstu...?

Pytasz czyście mnie ochrzcili?Nie !! Cale szczęście i opieka Matki Przenajświętszej..A jak zechcesz mi wyjechać dlaczego my ja nazywamy przenajswietsza a Bog jest tylko święty to przypomnę ze Semici używali potrojeia słowa święty jako określenia nieskończenie świętego.


A z sekty wywaliła mnie wasza książka prowadzenie rozmow ma podstawie pism. I prdytoczenie ze ani ciało ani krew nie osiągnie Królestwa..Wiecaj na ziemi nie będzie Krolestwem, Wiec cala wasza nauka jest o kant rozbić...

Jesescie p tej stronie religii światowych czyli Wielkiej Nierzadnicy ktora robi wszystko by zamazac ze Bog Syna swojego dal za okup za wielu...Bog Boga Swiatlosc ze Swiatlosci , zrodzony a niestworzony..

JESTESCIE.GORZJ NIZ ZYDZI KTORZY NIE PRZYJĘLI.JESESCIE JAK MUZULMANIE GNOSTYCY KTORZY ODRZUCILI.. NIE JAK SANHEDRYN CZY KAJFASZ ALE JAK JUDASZ..


Oby Bog w Trojcy Jedyny wam.wybaczyl i.podciagnal ze z gorliwosci o dom jego w herezje popadliście

Piort W.

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Piort W. » 2022-03-03, 09:48

Tu masz synku link do oryginalnego tekstu greckiego...
http://biblia.oblubienica.eu/

Zadanie na dzisiaj zapoznaj się z tekstem greckim przytaczanyh przez ciebie cytatów.Bez korzystania z tylko jednego przekladu.

Pytanie .Skoro tekst Pisma Sw jest natchniony i nie wolno ani joty zmienić to po co zbieracie na siebie jakosw Jehowy śmierć wieczna za przerabianie tekstu...?

Pytasz czyście mnie ochrzcili?Nie !! Cale szczęście i opieka Matki Przenajświętszej..A jak zechcesz mi wyjechać dlaczego my ja nazywamy przenajswietsza a Bog jest tylko święty to przypomnę ze Semici używali potrojeia słowa święty jako określenia nieskończenie świętego.


A z sekty wywaliła mnie wasza książka prowadzenie rozmow ma podstawie pism. I prdytoczenie ze ani ciało ani krew nie osiągnie Królestwa..Wiecaj na ziemi nie będzie Krolestwem, Wiec cala wasza nauka jest o kant rozbić...

Jesescie p tej stronie religii światowych czyli Wielkiej Nierzadnicy ktora robi wszystko by zamazac ze Bog Syna swojego dal za okup za wielu...Bog Boga Swiatlosc ze Swiatlosci , zrodzony a niestworzony..

JESTESCIE.GORZJ NIZ ZYDZI KTORZY NIE PRZYJĘLI.JESESCIE JAK MUZULMANIE GNOSTYCY KTORZY ODRZUCILI.. NIE JAK SANHEDRYN CZY KAJFASZ ALE JAK JUDASZ..


Oby Bog w Trojcy Jedyny wam.wybaczyl i.podciagnal ze z gorliwosci o dom jego w herezje popadliście
[/quote]
Tu masz synku link do oryginalnego tekstu greckiego...
http://biblia.oblubienica.eu/
Sprawdziłem ten link , i o ZGROZO takiej manipulacji to nie widziałem . Usunęli imię Boga JHWH i wstawili Pan .
Odczytałem z ,, bibli.oblubienca ,, Ewangelię według Łukasza 4: 16-19
Podano Jezusowi Księgę Izajasza i Jezus odczytał Izajasza 61:1,2

,, ... Spoczywa na mnie duch Wszechwładnego Pana, Jahwe , bo Jahwe mnie namaścił, bym opowiadał dobrą nowinę potulnym. Posłał mnie, abym opatrywał mających złamane serce, obwieszczał oswobodzenie uprowadzonym do niewoli, a więźniom szerokie otwarcie oczu; 2 abym ogłaszał rok dobrej woli Jahwe i dzień pomsty ze strony naszego Boga ... ,,
A z sekty wywaliła mnie wasza książka prowadzenie rozmow ma podstawie pism. I prdytoczenie ze ani ciało ani krew nie osiągnie Królestwa
To zaprzeczasz Biblii . 1 Koryntian 15:50
,, ... To jednak mówię, bracia, że ciało i krew nie mogą odziedziczyć królestwa Bożego ... ,,
Wiecaj na ziemi nie będzie Krolestwem, Wiec cala wasza nauka jest o kant rozbić...
To zaprzeczasz Biblii . Oto co powiedział Bóg Ojciec Jehowa do Jezusa w Psalmie 2:6 - 8
,, ... 6 mówiąc: „Ja ustanowiłem mego króla
na Syjonie, mojej świętej górze”.
 7 Powołam się na postanowienie Jahwe;
rzekł do mnie: „Ty jesteś moim synem;
ja dzisiaj zostałem twoim ojcem.
 8 Proś mnie, bym ci dał narody w dziedzictwo
i krańce ziemi w posiadanie
... ,,
Bog Boga Swiatlosc ze Swiatlosci , zrodzony a niestworzony..
Zobaczmy co powiedział Jezus o sobie . Objawienia 3:14
,, ... 14 „A do anioła zboru w Laodycei napisz: To mówi Amen, świadek wierny i prawdziwy, początek stworzenia Bożego ... ,,

Jezus w niebie , gdy miał na imię Słowo był STWORZONY przez Boga Ojca JHWH jako pierwszy . Zgadza się ?

Dodano po 6 minutach 47 sekundach:
konserwa pisze: 2022-03-02, 10:49 Piotr po prostu nabija godziny. teraz w internecie swiadkowie maja taka sposobnosc i chetnie korzystaja.
Iles godzin spedzonych na pisaniu dane do raportu ... i norma miesieczna wypelniona.

Allelu - Ja(h) ... albo ... Allem e Ja(h) ... albo ... Hallelujah ... albo halle-lu-Jah - wychwalajcie Pana ( Pana Jahwe ) a nie innego pana.
Dzięki temu , że głosimy to ponad 20000 ludzi na całym świecie rocznie zostaje Świadkami Jehowy .
Poza tym dzięki temu również jest wychwalany Jedyny Prawdziwy Bóg Ojciec Jehowa ( Jahwe , JHWH ) .

Dodano po 5 minutach 9 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2022-03-02, 11:01 Ja jestem jednak ciekaw co napisze na konkretnie Piotr o tym, jak "świadkowie" pomagają uchodźcom.
Taki praktyczny test: czy tylko gadanie, czy są też jakieś czyny...
W telewizji pokazywali jak Świadkowie Jehowy stoją na granicy z kartką z napisem jw.org i czekają na braci .
Nasz zbór zaoferował pomoc u użyczeniu mieszkań dla około 50 braci Świadków Jehowy z Ukrainy .
My działamy po cichu a nie trąbimy na cały świat .

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Jozek » 2022-03-03, 10:27

A co z pozostalymi, ktorzy nie sa swiadkami? Czy im tez pomagacie?
A te 50 miejsc to juz zajete, czy nadal stoja puste, podczas gdy setki ludzi marzna na granicy?
Ostatnio zmieniony 2022-03-03, 10:31 przez Jozek, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Piort W.

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Piort W. » 2022-03-03, 10:48

Gzresznik Upadający pisze: 2022-03-01, 05:42
A słowa Jezusa Ja i Ojciec jedno jesteśmy ?
Z całym szacunkiem , ale nie rozumiesz co oznacza słowo ,, JEDNO ,,.
Oto jak to wytłumaczył Jezus w Jana 17:20,21

,, ... 20 „Proszę nie tylko za nimi, lecz także za tymi, którzy dzięki ich słowu uwierzą we mnie; 21 żeby oni wszyscy byli jedno, tak jak ty, Ojcze, jesteś w jedności ze mną, a ja jestem w jedności z tobą, żeby i oni byli w jedności z nami ... ,,

Wszyscy wierni Boga Ojca Jehowy są JEDNO z nim i z Jezusem . Zgadza się ?

Jezus wyjaśnił że Jedynym Prawdziwym Bogiem jest jego Ojciec Jehowa ( Jahwe , JHWH ) który jest w niebie . Jana 17:1-3

,, ... Jezus powiedział to i podniósłszy oczy ku niebu, rzekł: „Ojcze, nadeszła godzina; otocz swego syna chwałą, aby syn otoczył chwałą ciebie, 2 stosownie do tego, jak dałeś mu władzę nad wszelkim ciałem, żeby pełnej liczbie tych, których mu dałeś, on dał życie wieczne. 3 To znaczy życie wieczne: ich poznawanie ciebie, jedynego prawdziwego Boga ... ,,

Zgadza się?

ODPOWIEDZ