Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Czyli rozmowy o naturze Boga i Objawienie Jego w Osobie Ojca, Jezusa Chrystusa, rozmowy także na temat Ducha Świętego, Jego działanie, prowadzenie Kościoła przez Niego, itp.
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19166
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2638 times
Been thanked: 4650 times
Kontakt:

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2016-08-10, 21:52

Aron II pisze: Ja nic nie forsuję. Przedstawiam biblijny punkt widzenia. Czego nie można powiedzieć o Tobie, niestety ...
Z takimi "polemikami" to idź do piaskownicy.
Na razie nic się nie ostało z Twoich tez.
Nawet w tej sprawie, na której jak widzę najbardziej Ci zależy, tchórzliwie zdryfowałeś gdy powiedziałem "sprawdzam".

Aron II

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Aron II » 2016-08-10, 22:03

Daj spokój z tą dziecinadą. Albo dyskutujemy poważnie albo daj sobie spokój. Ile jeszcze prób zdyskredytowania mnie płytkimi argumentami będziesz stosował. Może czas oprzeć się na Biblii. Takie tanie chwyty zostaw dla patałachów :-)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19166
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2638 times
Been thanked: 4650 times
Kontakt:

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2016-08-10, 22:08

Gadaj zdrów.
Jesli chcesz żeby CIę traktować jako poważnego adwersarza, wybierz jeden temat i staw czoła poważnej dyskusji.
Dojedźmy z JEDNYM tematem do końca, przedstawiając argumenty. Dyskutując na kilkanaście tematów na raz możemy się co najwyżej pokłócić.
To jest kpina, a nie dyskusja biblijna.

konik

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: konik » 2016-08-10, 22:18

No wlasnie Aronie - daj spokoj, albo przystap do dyskusji - od poczatku do konca w jednym temacie.
Gdy akcja dowodowa pozwoli ustalic jakas ostateczna kjonkluzje, wtedy rozpatrzymy nastepny problem.
Tak jest uczciwie i po chrzescijansku.
To, co Ty zaczales tu wyprawiac jest zaprzeczeniem tego.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19166
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2638 times
Been thanked: 4650 times
Kontakt:

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2016-08-10, 22:21


Aron II

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Aron II » 2016-08-11, 08:52

Z Biblii wynika, że Jezus nie jest Bogiem lecz ma nad sobą Boga. Oto, co na ten temat mówi Pismo:

Sam Jezus powiedział: "Stań się czujnym i umocnij resztę, która miała umrzeć, bo nie znalazłem twych czynów doskonałymi wobec mego Boga" (Obj. 3:2)

oraz

"Zwycięzcę uczynię filarem w świątyni Boga mojego i już nie wyjdzie na zewnątrz. I na nim imię Boga mojego napiszę i imię miasta Boga mojego, Nowego Jeruzalem, co z nieba zstępuje od mego Boga, i moje nowe imię" (Obj. 3:12).

W tych wersetach Pan Jezus kilkakrotnie mówi, że ma nad sobą Boga.

Pozdrawiam!

veros

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: veros » 2016-08-11, 12:41

Aron II pisze:Z Biblii wynika, że Jezus nie jest Bogiem lecz ma nad sobą Boga. Oto, co na ten temat mówi Pismo:

Sam Jezus powiedział: "Stań się czujnym i umocnij resztę, która miała umrzeć, bo nie znalazłem twych czynów doskonałymi wobec mego Boga" (Obj. 3:2)

oraz

"Zwycięzcę uczynię filarem w świątyni Boga mojego i już nie wyjdzie na zewnątrz. I na nim imię Boga mojego napiszę i imię miasta Boga mojego, Nowego Jeruzalem, co z nieba zstępuje od mego Boga, i moje nowe imię" (Obj. 3:12).

W tych wersetach Pan Jezus kilkakrotnie mówi, że ma nad sobą Boga.

Pozdrawiam!
Przecież właśnie w ten sposób Jezus człowiek i Jezus Bóg dokonywał dzieła o którym mówił jako dokonanym pod koniec swych dni na ziemi.
To dzieło Jezusa człowieka polegało na wysławianiu Boga i przekazywaniu światu jaki Bóg jest.
Co w tym dziwnego?

Aron II

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Aron II » 2016-08-11, 14:26

veros pisze: To dzieło Jezusa człowieka polegało na wysławianiu Boga i przekazywaniu światu jaki Bóg jest.
Co w tym dziwnego?
Żyj dalej w zakłamaniu!

Tymczasem kolejne fragmenty dowodzące, że Jezus ma nad sobą Boga. Tym razem świadectwo apostołów:

Apostoł Paweł:

"Błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec miłosierdzia i Bóg wszelkiej pociechy" (2 Kor 1:3).

" Proszę w nich, aby Bóg Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, dał wam ducha mądrości i objawienia w głębszym poznaniu Jego samego" . (Ef. 1:17).

Apostoł Piotr:

"Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa. On w swoim wielkim miłosierdziu przez powstanie z martwych Jezusa Chrystusa na nowo zrodził nas do żywej nadziei" (1 Piotra 1:3).

Apostoł Jan:

"Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał Mu Bóg, aby ukazać swym sługom, co musi stać się niebawem, a On wysławszy swojego anioła oznajmił przez niego za pomocą znaków słudze swojemu Janowi" (Obj. 1:1)

veros

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: veros » 2016-08-11, 15:44

Osoby Boskie nie są hierarchiczne.
Człowiek oczywiście jest jako stworzenie - poniżej Boga - Stworzyciela.
Na czym polega zakłamanie?

Czy nie na tym, że upierasz się - mimo dowodów w Piśmie Świętym - że Jezus nie miał Boskiej natury?

veros

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: veros » 2016-08-11, 15:47

Ja mam coraz silniejsze wrażenie w wyniku tych wszystkich dyskusji, że koleżeństwo nie zawsze w pełni przemedytowało Istotę Jezusa, Syna Bożego i Syna Człowieczego równocześnie. Bo to trzeba przemedytować by sobie w miarę uświadomić i w jakimś stopniu zrozumieć.
Nie jest to podane na tacy ani na lekcjach religii, ani w podręcznikach i mądrych księgach ani w dyskusji na forach.
Stań oko w oko z Bogiem i porozmawiaj z Nim o tym.

Piotrek

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Piotrek » 2016-08-11, 15:57

Dlatego jeszcze raz apeluję do towarzystwa, aby nie wnikać w sprawy Boga. Porozmawiajmy o nas, czy się lubimy, jakie mamy pragnienia i zamierzenia. Piotrek z Warszawy.

konik

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: konik » 2016-08-11, 16:03

Pismo Swiete w przekladzie Nowego swiata.
Jana 20, 26-29:
w26 - "A w osiem dni pozniej jego uczniowie znowu byli wewnatrz i z nimi Tomasz.Jezus przyszedl, chociaz drzwi byly zamkniete, i stanal posrod nich, i rzekl: " Pokoj wam"
w27 - " Nastepnie powiedzial do Tomasza: " Wloz tu palec i zobacz moje rece, i wez swa reke, i wloz ja w moj bok, i przestan niedowierzac, ale zacznij wierzyc "
w28 - " Odpowiadajac Tomasz rzekl do niego: "Moj Pan i moj Bog"
w29 - " Jezus mu powiedzial: " Czy uwierzyles dlatego, ze mnie ujrzales? Szczesliwi, ktorzy nie widza, a jednak wierza "

Jest to z Bibliii wydanej przez swiadkow Jehowy, str. 1385.
Otrzymalem bezposrednio z rak starszego w sali krolestwa w Meidling kolo Wiednia.

veros

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: veros » 2016-08-11, 16:06

konik pisze: "Moj Pan i moj Bog"

Jest to z Bibliii wydanej przez swiadkow Jehowy, str. 1385.
Otrzymalem bezposrednio z rak starszego w sali krolestwa w Meidling kolo Wiednia.
Wow !!! :lol: :lol: :lol:

Aron II

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Aron II » 2016-09-02, 14:20

Słowo Bóg (theos) ma kilka znaczeń. Diabeł też został nazwany "theos".

Warto przy tej okazji rozważyć kolejny fragment przemawiający za tym, że Jezus nie jest Bogiem równym swemu Ojcu:

"Niech więc cały dom Izraela wie z niewzruszoną pewnością, że tego Jezusa, którego wyście ukrzyżowali, uczynił Bóg i Panem, i Mesjaszem" (Dzieje 2:36).

Skoro Bóg uczynił Jezusa Panem i Mesjaszem, to jak może on być Bogiem?

veros

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: veros » 2016-09-02, 15:33

Może być, a nawet JEST.

Zablokowany