Naród wybrany

Rozmowy na temat wyznawców Judaizmu, dlaczego nie uwierzyli Jezusowi, itp.
ODPOWIEDZ
faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Naród wybrany

Post autor: faraon » 2023-06-21, 17:21

W ogole slowo narod moze byc roznie uzyte i wcale nie musi oznaczac Zydow, czy Izraelitow.
To ze zapisywali rodowody nie oznacza ze sa jednym narodem.
Na dodatek tak jak tu Dez napisal ze Chrzescijanie sa duchowymi Zydami, tak samo z narodem zydowskim chodzi o duchowy narod. Jesli Dez i Marek sa mi bracmi, to jestesmy jednym narodem, choc pewnie nie mamy wspolnych przodkow.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15002
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4220 times
Been thanked: 2960 times
Kontakt:

Re: Naród wybrany

Post autor: Dezerter » 2023-06-21, 21:16

Ale Edomitów już nie ma 2000 lat temu powrócili do Izraela swojego brata i przyjęli jego Jedyną Prawdziwą religie
czy dotrą do ciebie te fakty, które mają już 2000 lat?????
Abraham był dziadkiem a Izaak ojcem zarówno Ezawa jaki i Jakuba/Izraela
czemu nadal skłócasz pośmiertnie braci i próbujesz rozdzielić to co zjednoczone?
czy Duch Święty jest duchem podziału czy jednania?!
Żaden chrześcijanin nie ma nic przeciw Ezawowi, choć zachował się słabo, każdy czytając ta opowieść trochę z nim sympatyzuje i my współczuje, za głupotę, za lekkomyślność, za błąd chwili
ale nauka dla nas jest taka z tego
aby nigdy i za nic :!: nie oddawać tego co bardzo ważne - Bożego błogosławieństwa *-:)
które mi jest osobiście bliskie i czuje go, odkąd przeczytałem dzieję mojego ojca duchowego Abrahama, Izaka, Jakuba i jego brata nieszczęsnego Ezawa.
Po każdej eucharystii pochylam głowę na otrzymanie Bożego błogosławieństwa i układam dłonie w geście otwarcia na przyjęcie Bożego błogosławieństwa
ale mam do tego prawo, bo jestem członkiem duchowego Izraela
a nie jakimś członkiem nieistniejącego i upadłego Edomu , czy coś podobnego [-( :-\ .
Edomie
zostałeś wielokrotnie i wyczerpująco pouczony i proszony byś nawrócił się ze swej bardzo dziwnej i bezpodstawnej krętej drogi na manowce a nie do zbawienia :(
uparcie i jednoznacznie odmawiasz przyjęcia Prawdy
w związku z powyższym nie mogę jako człowiek odpowiedzialny pozwolić, byś swoim zwiedzeniem zarażał innych
masz dobę na pożegnanie się z forum (zaniechaj jednak indoktrynacji , bo będzie usunięta)
Jest to moja jednoosobowa i nieodwołalna decyzja

Niech Bóg Izraela Jedyny JHWH da ci łaskę wiary i metanoi
bez urazy bracie, jest mi na prawdę smutno ...
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1969
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 417 times
Been thanked: 432 times

Re: Naród wybrany

Post autor: Praktyk » 2023-10-09, 09:28

Dezerter pisze: 2023-10-08, 09:12 Oczekiwał On tam sprawiedliwości, a oto rozlew krwi, i prawowierności, a oto krzyk grozy.
bez komentarza
tylko westchnienie do Boga, by dał siłę , mądrość i odwagę ludziom dobrej woli z Ziemi Świętej, by stanowili decydującą większość, decydującą o pokojowym współistnieniu 3 religii, wyznających tego samego Boga.
Amen
Myślę Dez, że ta wizja pokojowego współistnienia trzech religii to jest tylko stan przejściowy. Bo nie jest zgodny z Bożą wolą. Bóg podporządkował Jezusowi WSZYSTKO. Albowiem Bóg „podporządkował wszystko pod jego stopy”. Narody, które tego nie uznają będą wcześniej czy później upadać pod ciężarem własnego grzechu, bo nie mają dostępu do jedynego źródła zbawienia.

Myślę, że ten werset Dlatego powiadam wam: Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi, który wyda jego owoce». będzie się spełniał, aż Żydzi przyjmą Jezusa. Im się nadal wydaje, że oni są zbawieniem świata z woli Bożej, a to jest życie w błędzie i powoduje grzechy.

Ja się modlę, żeby pod ciężarem tego co się teraz dzieje jak najwięcej z nich dostrzegło Jezusa. Bo tylko on ratuje.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Naród wybrany

Post autor: faraon » 2023-10-09, 10:37

Jezus mowil tez ze ma inne owce, ktore nie sa z tej owczarni.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1969
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 417 times
Been thanked: 432 times

Re: Naród wybrany

Post autor: Praktyk » 2023-10-09, 11:08

faraon pisze: 2023-10-09, 10:37 Jezus mowil tez ze ma inne owce, ktore nie sa z tej owczarni.
Pytanie, co to znaczy.
Czy można nie wierzyć w Jezusa i jednocześnie wierzyć w Jezusa?
Czy inna owczarnia to Jezus pod innym imieniem, czy imię ponad wszelkie imię może być różne na całym świecie ?
Czy bezpośrednia wiara w Ojca bez wiary w syna to też owczarnia Jezusa ?

Myślę, że nie chodzi o to. Może są tacy, do których Jezus przychodzi bezpośrednio, nie przez Kościół apostolski.

Ale Żydzi są akurat w trudnej sytuacji, bo Jezus przyszedł do nich fizycznie pod swoim imieniem, a nadal trwają w oczekiwaniu na mesjasza. Nie zauważyli, że przyszedł. I wyobrażają sobie, że to będzie jakiś super król wojownik, który zdobędzie władzę nad światem siłą nie miłością.

Nadal modlę się, żeby dostrzegli, że zmartwychwstanie na ziemi stało się raz. Nie ma innych takich wydarzeń. ( były jeszcze zmartwych-wyjęcia dzięki Jezusowi)
Ostatnio zmieniony 2023-10-09, 11:10 przez Praktyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Naród wybrany

Post autor: faraon » 2023-10-09, 11:24

Mysle ze tak jak i izraelici nie uwierzyli Jezusowi, tak tez sa inni ktorzy jeszcze nie wierza, ale sa na dobrej drodze.
Mysle ze moze nawet juz naleza do Kosciola Chrystusa, nawet nie wiedzac o tym.
Jak pewnie wiesz, Jezus mowil tez ze ten jest jego matka, bratem i siostra kto wypelnia Wole Ojca.
Nie sadzisz chyba ze nie ma ludzi ktorzy spelniaja Wole Ojca nie znajac Chrzescijanstwa.
Uwazam ze wlasnie to Jezus mial na mysli mowiac o innych owcach ktore nie sa z tej owczarni, zwlaszcza ze nie okreslil w zaden sposob kim oni sa.
A inna owczarnia, oznacza cos co nie jest ta owczarnia- Kosciolem.
Wiec raczej powinnismy uwazac co mowimy i jak okreslamy i szufladkujemy innych, ktorzy sa poza ta owczarnia.
Ostatnio zmieniony 2023-10-09, 11:31 przez faraon, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1969
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 417 times
Been thanked: 432 times

Re: Naród wybrany

Post autor: Praktyk » 2023-10-09, 11:36

faraon pisze: 2023-10-09, 11:24 Mysle ze tak jak i izraelici nie uwierzyli Jezusowi, tak tez sa inni ktorzy jeszcze nie wierza, ale sa na dobrej drodze.
Mysle ze moze nawet juz naleza do Kosciola Chrystusa, nawet nie wiedzac o tym.
Jak pewnie wiesz, Jezus mowil tez ze ten jest jego matka, bratem i siostra kto wypelnia Wole Ojca.
Nie sadzisz chyba ze nie ma ludzi ktorzy spelniaja Wole Ojca nie znajac Chrzescijanstwa.
Uwazam ze wlasnie to Jezus mial na mysli mowiac o innych owcach ktore nie sa z tej owczarni, zwlaszcza ze nie okreslil w zaden sposob kim oni sa.
A inna owczarnia, oznacza cos co nie jest ta owczarnia- Kosciolem.
Tylko czy Żydzi spełniają wolę Ojca ? Gromadzą wszelkie dobra świata, kręcą biznesy i powodują biedę innych ludzi, których nie uważają za braci, bo nie są żydami. A jak sam powiedziałeś owczarni jest wiele, w tym jedna największa pod imieniem Jezusa. Jezus też nauczał, że nie szyld robi z ciebie brata, tylko miłosierdzie. ( Samarytanin ).
Natomiast gdy już zboczysz z drogi prawdy i miłości to jedyną drogą powrotną jest Jezus w postaci swojego Kościoła. Chyba, że może masz tak silną wiarę, że bezpośrednio rozmawiasz z Bogiem. Ale to raczej rzadka przypadłość.
Ostatnio zmieniony 2023-10-09, 11:44 przez Praktyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Naród wybrany

Post autor: faraon » 2023-10-09, 11:58

Zgadza sie. Jak tez i zgadza sie to ze jak mowil Jezus, ze nie potrzebuja lekarza zdrowi, wiec to znaczy ze przyszedl przede wszystkim do grzesznikow, by im pomoc. Wlasnie Kosciol jest by pomoc grzesznikom, ale to jednak nie jest jednoznaczne z tym ze wszyscy tej i wylacznie takiej pomocy potrzebuja, skoro sa inne owczarnie.
Kosciol ma konkretne i specyficzne zadanie, a inne owczarnie maja inne zadania.
Jak wiadomo to faryzeusze nakladali ciezary wierzacym, a sami ich nie podnosili, a to oznacza ze wierzacy byli wrecz jak w potrzasku bez wyjscia i bez mozliwosci poprawy, czy odpuszeczenia grzechow. I z tego Jezus ich uwolnil, by mieli konkretna droge wyjscia z grzechu i swiadomosc ze Bog te grzechy wybacza jesli sie poprawia, a nie mieli przeswiadczenia ze ciagle sie kumuluja bez wzgledu na to co robia, a tak wlasnie to pogmatwali wierzacym faryzeusze. Wyobraz sobie ty jako Chrzescijanin ze nie masz mozliwosci Sakramentu pokuty i Pojednania, to w jakiej bylbys wtedy sytuacji?
Ubogi izraelita nawet nie byl by w stanie zlozyc ofiary, bo nie bylo by go na nie stac, no chyba ze by ukradl pare golebii, ale wtedy zaciagnal by kolejny grzech. Czy to ci cos przypomina?
Ostatnio zmieniony 2023-10-09, 12:02 przez faraon, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1969
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 417 times
Been thanked: 432 times

Re: Naród wybrany

Post autor: Praktyk » 2023-10-09, 12:02

faraon pisze: 2023-10-09, 11:58 Zgadza sie. Jak tez i zgadza sie to ze jak mowil Jezus, ze nie potrzebuja lekarza zdrowi, wiec to znaczy ze przyszedl przede wszystkim do grzesznikow, by im pomoc. Wlasnie Kosciol jest by pomoc grzesznikom, ale to jednak nie jest jednoznaczne z tym ze wszyscy tej pomocy potrzebuja, skoro sa inne owczarnie.
Kosciol ma konkretne i specyficzne zadanie, a inne owczarnie maja inne zadania.
Jak wiadomo to faryzeusze nakladali ciezary wierzacym, a sami ich nie podnosili, a to oznacza ze wierzacy byli wrecz jak w potrzasku bez wyjscia i bez mozliwosci poprawy, czy odpuszeczenia grzechow. I z tego Jezus ich uwolnil, by mieli konkretna droge wyjscia z grzechu i swiadomosc ze Bog te grzechy wybacza jesli sie poprawia, a nie mieli przeswiadczenia ze ciagle sie kumuluja bez wzgledu na to co robia, a tak wlasnie to pogmatwali wierzacym faryzeusze. Wyobraz sobie ty jako Chrzescijanin ze nie masz mozliwosci Sakramentu pokuty i Pojednania, to w jakiej bylbys wtedy sytuacji?
Ja to bym już dawno upadł :)

Ale co do innych owczarni i ich grzeszników. Myślisz, że do nich Jezus nie przyszedł ? Mają własne sposoby zwalczania grzechów ?

Moim zdaniem przyszedł do grzeszników we wszystkich owczarniach.


Dodam:

"Ukazała się bowiem łaska Boga, która niesie zbawienie wszystkim ludziom 12 i poucza nas, abyśmy wyrzekłszy się bezbożności i żądz światowych, rozumnie i sprawiedliwie, i pobożnie żyli na tym świecie, 13 oczekując błogosławionej nadziei i objawienia się chwały wielkiego Boga i Zbawiciela naszego, Jezusa Chrystusa*, 14 który wydał samego siebie za nas, aby odkupić nas od wszelkiej nieprawości i oczyścić sobie lud wybrany na własność, gorliwy w spełnianiu dobrych uczynków."

Lud wybrany ma być odkupiony przez Jezusa Chrystusa. Jeśli nie przez Chrystusa to nie jest wspomniana inna droga. I kto nie przez Chrystusa nie będzie ludem wybranym.
Ostatnio zmieniony 2023-10-09, 12:13 przez Praktyk, łącznie zmieniany 2 razy.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Naród wybrany

Post autor: faraon » 2023-10-09, 12:09

Tu wlasnie nie wiem o co dokladnie chodzi, ale nie sadze ze chodzi tylko o samych grzesznikow, ale o wszystkich ludzi, jednemu potrzebe przebaczenie, innym Nauki, a jeszcze innym prowadzenie, czy tez pomoc w dokladnym wypelnianiu zadan, misji, powolan, czy jak w ST prorokow.
My nie mamy mozliwosci sprawdzic czy w jakikolwiek sposob ocenic zadan tych innych owczarni, wiemy jedynie ze skoro naleza do Jezusa, to celem jest Zbawienie.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1969
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 417 times
Been thanked: 432 times

Re: Naród wybrany

Post autor: Praktyk » 2023-10-09, 12:12

faraon pisze: 2023-10-09, 12:09 Tu wlasnie nie wiem o co dokladnie chodzi, ale nie sadze ze chodzi tylko o samych grzesznikow, ale o wszystkich ludzi, jednemu potrzebe przebaczenie, innym Nauki, a jeszcze innym prowadzenie, czy tez pomoc w dokladnym wypelnianiu zadan, misji, powolan, czy jak w ST prorokow.
My nie mamy mozliwosci sprawdzic czy w jakikolwiek sposob ocenic zadan tych innych owczarni, wiemy jedynie ze skoro naleza do Jezusa, to celem jest Zbawienie.
Możemy ufać słowu Jezusa. I patrzeć po owocach. Który naród daje dobre winogrona, a który cierpkie.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Naród wybrany

Post autor: faraon » 2023-10-09, 12:15

Naniosl bym do twojego wpisu mala, ale istotna poprawke, bo nie chodzi tu o narody, tylko ludzi indywidualnych. bo raczej chyba wszedzie sa czarne owce, tak samo jak wsrod Izraelitow od samego poczatku. To nie narodowosc nadaje cechy dobra czy zla, tylko ich czyny, pojedynczych ludzi w danym narodzie.
Jesli Polak ci cos ukradnie, to nie znaczy ze Polacy to zlodzieje.
Ostatnio zmieniony 2023-10-09, 12:19 przez faraon, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1969
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 417 times
Been thanked: 432 times

Re: Naród wybrany

Post autor: Praktyk » 2023-10-09, 12:21

faraon pisze: 2023-10-09, 12:15 Naniosl bym do twojego wpisu mala, ale istotna poprawke, bo nie chodzi tu o narody, tylko ludzi indywidualnych. bo raczej chyba wszedzie sa czarne owce, tak samo jak wsrod Izraelitow od samego poczatku. To nie narodowosc nadaje cechy dobra czy zla, tylko czyny pojedynczych ludzi.
Trochę masz rację. Ale jest jeszcze władza. Władza spina grupę ludzi w jeden podmiot. Jeśli dopuściłeś złych ludzi do władzy, jak np w Rosji, to oni ci rozkazują. Jeśli rozkazują ci robić złe rzeczy a ty wtedy nie sprzeciwisz się, to grzech. Na pewno w Izraelu są sprawiedliwi, ale są też zobojętnieni, przyzwyczajeni do dobrobytu i nie widzący krzywd swojej władzy, odprawiający modły i zamykający oczy na cierpienia dziejące się z powodu ich udanych kontraktów.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15002
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4220 times
Been thanked: 2960 times
Kontakt:

Re: Naród wybrany

Post autor: Dezerter » 2023-10-09, 12:27

Praktyk pisze: 2023-10-09, 09:28
Dezerter pisze: 2023-10-08, 09:12 Oczekiwał On tam sprawiedliwości, a oto rozlew krwi, i prawowierności, a oto krzyk grozy.
bez komentarza
tylko westchnienie do Boga, by dał siłę , mądrość i odwagę ludziom dobrej woli z Ziemi Świętej, by stanowili decydującą większość, decydującą o pokojowym współistnieniu 3 religii, wyznających tego samego Boga.
Amen
Myślę Dez, że ta wizja pokojowego współistnienia trzech religii to jest tylko stan przejściowy. Bo nie jest zgodny z Bożą wolą. Bóg podporządkował Jezusowi WSZYSTKO. Albowiem Bóg „podporządkował wszystko pod jego stopy”. Narody, które tego nie uznają będą wcześniej czy później upadać pod ciężarem własnego grzechu, bo nie mają dostępu do jedynego źródła zbawienia.

Myślę, że ten werset Dlatego powiadam wam: Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi, który wyda jego owoce». będzie się spełniał, aż Żydzi przyjmą Jezusa. Im się nadal wydaje, że oni są zbawieniem świata z woli Bożej, a to jest życie w błędzie i powoduje grzechy.

Ja się modlę, żeby pod ciężarem tego co się teraz dzieje jak najwięcej z nich dostrzegło Jezusa. Bo tylko on ratuje.
Ale nie proponujesz V wyprawy krzyżowej, by "pomóc Jezusowi"?
więc ja pozostanę jednak na razie przy modlitwie o pokojowe współistnienie
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1969
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 417 times
Been thanked: 432 times

Re: Naród wybrany

Post autor: Praktyk » 2023-10-09, 12:33

Dezerter pisze: 2023-10-09, 12:27
Ale nie proponujesz V wyprawy krzyżowej, by "pomóc Jezusowi"?
więc ja pozostanę jednak na razie przy modlitwie o pokojowe współistnienie
Od tego jestem daleki :) nie chcę żeby ludzie cierpieli, natomiast gdyby grzech nie powodował cierpienia, to nie byłoby potrzeby zbawienia.

Bliski jestem do "bądź wola Twoja". I modlę się o szybki powrót żydów do Jezusa i bezpieczeństwo niewinnych.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

ODPOWIEDZ