Książki - rozwój duchowy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2414
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1002 times
Been thanked: 913 times

Re: Książki - rozwój duchowy

Post autor: Susanna » 2021-11-12, 20:31

Obrazek

Kupiłam wczoraj tą książkę 💔🙏🏼

Dodano po 1 minucie 46 sekundach:
Obrazek
Zamówiłam gdy tata byl jeszcze chory niestety doszła we wtorek gdy tata już odszedł...
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

orzeszku

Re: Książki - rozwój duchowy

Post autor: orzeszku » 2021-11-12, 20:38

Och szkoda, że nie wiedziałam, że jest taka książka, choć o ks. Kaczkowskim słyszałam.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Książki - rozwój duchowy

Post autor: Dezerter » 2021-11-12, 20:54

orzeszku pisze: 2021-11-12, 20:38 Och szkoda, że nie wiedziałam, że jest taka książka, choć o ks. Kaczkowskim słyszałam.
Mam większość jego książek, byłem na jego rekolekcjach - rozmawiałem z nim osobiście i miałem ten przywilej, że jak był już bardzo słaby to służyłem mu swoim ramieniem (wsparciem) - pisze to by pokazać, że pomimo swojej choroby służył i był aktywny do końca, nawet jak ciało już odmawiało posłuszeństwa. Słabość okazał dopiero po zakończonym spotkaniu rekolekcyjnym, które tak go osłabiło, że autentycznie musiałem mu pomóc wyjść z kościoła. Miałem wiele pytań i wątpliwości, bo był kontrowersyjnym prezbiterem i mówił rzeczy czasem zdumiewające i bulwersujące, ale jak zobaczyłem jak jest wyczerpany, to darowałem sobie wszystkie pytania i wątpliwości i ograniczyłem się tylko do podziękowań.
Spotkanie z takimi ludźmi, nawet jak są tylko ekskluzywnymi żebrakami, zmienia człowieka.
Polecam go jako specjalistę nie tylko od Boga ale przede wszystkim od cierpienia, choroby i śmierci.
Jestem przekonany, że teraz wstawia się za cierpiącymi i umierającymi w domu Ojca.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Książki - rozwój duchowy

Post autor: sądzony » 2021-11-20, 13:52

Spoko książka. Napisana w sposób prosty i ciekawy. Ja osobiście się w niej odnajduję. Ona we mnie raczej także. Polecam.

M. & M. Gajdowie, „Świątynia, wprowadzenie do kontemplacji.”:

„Jeśli zapytamy ludzi, czy chcą być święci tak jak Bóg, to wielu odpowie” „Ja? A gdzie tam! Za wysokie progi na moje nogi!. Być świętym jak Bóg?! Może kilka stopni niżej proszę …”.
Ta odpowiedź zdradza ego, które nie może pogodzić się z faktem, że wielkość Boga przejawia się w Jego całkowitym uniżeniu, niemalże w zniknięciu, w dyskretnej obecności, aż po pozorną nieobecność. Ego nie widzi Boga na ostatnim miejscu, na krzyżu, w całkowitym niemal unicestwieniu. Ego stwierdza, że uniżenie Boga to jakiś stan przejściowy, który szybko minął, i Bóg jest znów potężnym władcą na sposób ludzki. Ego nie zdaje sobie sprawy, że uniżenie Boga jest Jego stałą cechą! Ego nie widzi świętości w cichości, pokorze, służbie. Ego nie chce zajmować ostatniego miejsca. Prawdziwa świętość to dla ego nie za wysokie, lecz progi… za niskie.
(podkreślenie autorów)


Obrazek
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2414
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1002 times
Been thanked: 913 times

Re: Książki - rozwój duchowy

Post autor: Susanna » 2021-12-17, 21:50

Ja kupiłam tę książkę.
Zapoznaję się z siostrą Leonią Nastał ktora od dziecka już chciała zostać zakonnicą :)

https://ksiazki.wp.pl/sekret-swietosci- ... 313792641c
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Książki - rozwój duchowy

Post autor: Dezerter » 2021-12-31, 20:27

Audiobook klasyka :!: - Listy starego diabła do młodego - C.S. Lewis
Książka czytana od tylu lat w zakonach, seminariach i w różnych miejscach…
komentarz i link do ks. Rafała Jarosiewnicza
https://www.youtube.com/watch?v=Xgs2x7N5_HY
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2414
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1002 times
Been thanked: 913 times

Re: Książki - rozwój duchowy

Post autor: Susanna » 2022-01-01, 09:47

Obrazek
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Książki - rozwój duchowy

Post autor: Andej » 2022-01-01, 10:44

Dopóki nie poznam owoców, dopóki nie przeczytam i nie przemyślę, to nie mogę ocenić. A pod choinkę dostałem:
- Czary i czarty polskie - Julian Tuwim - czy zapewni rozwój? mam nadzieję, że lepsze poznanie ludowych wierzeń w tym pomoże.
- Od dyktatury do demokracji i z powrotem - Andrzej Zoll - zupełnie nie wiem, ale efekt zależy od nastawienia czytającego.
- Wiara, nadziej, miłość Prymas Wyszyński - Ewa Kaczkowska - sądzę, że lepsza znajomość człowieka, który tak mocno wpłynął na dzieje Polski, Polaków oraz moje przyczyni się do rozwoju.

Najgorsze jest to, że lista książek oczekujących na półce na swoją kolej jest ogromniasta. I rośnie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Książki - rozwój duchowy

Post autor: Dezerter » 2022-01-01, 10:51

Też tak mam Adneju, dlatego zaprzestałem kupowania, ... o chyba, że spotkam tą jedyną, która zachwyci i wówczas - co tam postanowienia, biorę i przytulam, pieszczę palcami i wzrokiem. Miłość do książek jest dziwna.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Rafał
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 438
Rejestracja: 6 lis 2021
Has thanked: 100 times
Been thanked: 113 times

Re: Książki - rozwój duchowy

Post autor: Rafał » 2022-01-15, 23:56

Po ukończeniu "7 zagadek życia", obecnie czytam "Droga do pokoju serca" abp. Fultona Sheena. Bardzo pięknie nakreślone drogowskazy i porady dla chętnych poznania tytułowej drogi. Autor w swych wywodach wspaniale i przejmująco nawiązuje do spraw codziennych i problemów trapiących każdego z nas.

Obrazek

orzeszku

Re: Książki - rozwój duchowy

Post autor: orzeszku » 2022-01-16, 15:05

Ja zamarzyłam o książce SPRAWA CHRYSTUSA, ale nigdzie nie mogę jej znaleźć :( na allegro jakieś są egzemplarze, ale ja tylko w księgarniach kupuję, nie ufam osobom prywatnym :(

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Książki - rozwój duchowy

Post autor: Andej » 2022-01-16, 15:29

orzeszku pisze: 2022-01-16, 15:05 Ja zamarzyłam o książce SPRAWA CHRYSTUSA, ale nigdzie nie mogę jej znaleźć :( na allegro jakieś są egzemplarze, ale ja tylko w księgarniach kupuję, nie ufam osobom prywatnym :(
W EMPIKu w kilku miastach mają po kilka egzemparzy: https://www.empik.com/sprawa-chrystusa- ... ,ksiazka-p.
Warto się z nimi skontaktować. Może któraś placówka w Twoim zasięgu lub w zasięgu Twoich krewnych czy znajomych. Wysyłkowo też można.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

orzeszku

Re: Książki - rozwój duchowy

Post autor: orzeszku » 2022-01-16, 16:04

Właśnie u mnie nie mają w placówkach do których dałabym radę dojechać, a nie widzę opcji bym mogła zamówić pocztą :(

orzeszku

Re: Książki - rozwój duchowy

Post autor: orzeszku » 2022-01-16, 16:05

Zdecydowałam się na allegro, nie ma co z góry zakładać nieuczciwości :(

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Książki - rozwój duchowy

Post autor: Andej » 2022-01-16, 16:11

Z tego co wiem, trzeba się zarejestrować. Po zalogowaniu można zamówić z bezpłatną dostawą do wskazanego salonu. Lub za opłatą (gdy zamówienie poniżej 200 zł) do domu albo InPostu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ