Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-08-22, 11:57

miłośniczka Faustyny pisze: 2021-08-22, 11:15
Marek_Piotrowski pisze: 2021-08-22, 11:01 Jeszcze wczoraj pisałeś, że Duch Święty i Syn to ta sama osoba.
Nie, chyba pomylił Ci się z innym forumowiczem. To Fankis tak twierdził.
A, rzeczywiście. Przepraszam @jeden antyk i odszczekuję :) Hau hau!

jeden antyk

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: jeden antyk » 2021-08-22, 18:39

Jozek pisze: 2021-08-22, 11:24
jeden antyk pisze: 2021-08-22, 09:52
Andej pisze: 2021-08-22, 09:34
jeden antyk pisze: 2021-08-22, 08:46 Mnie wystarczy Duch ŚWIĘTY przysłany przez Syna.
Zdaje mi się to być umniejszaniem Boga w Trójcy Jedynego.


Bóg Trójjedyny to nie Duch święty, choć Duch święty to Bóg.
Mnie natomiast Maryjność umniejsza Boga Boga w Trójcy Jedynego w całości.
Spróbuję pokazać Ci pewną kolejność którą uznaję i napisałem, że wystarczy Duch.
(5) Gdy on jeszcze mówił, oto obłok jasny okrył ich i oto rozległ się głos z obłoku: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem, jego słuchajcie! Tu Ojciec składa świadectwo o Synu, aby Jego słuchać.
Podobnie zresztą Maria na weselu:
(5) Rzekła matka jego do sług: Co wam powie, czyńcie!
Jezus zaś odchodząc do Ojca:
(23) Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Jeśli kto mnie miłuje, słowa mojego przestrzegać będzie, i Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy, i u niego zamieszkamy. (24) Kto mnie nie miłuje, ten słów moich nie przestrzega, a przecież słowo, które słyszycie, nie jest moim słowem, lecz Ojca, który mnie posłał. (25) To wam powiedziałem z wami przebywając. (26) Lecz Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w imieniu moim, nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem. (27) Pokój zostawiam wam, mój pokój daję wam; nie jak świat daje, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze i niech się nie lęka. (28) Słyszeliście, że powiedziałem wam: Odchodzę i przychodzę do was. Gdybyście mnie miłowali, tobyście się radowali, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest niż Ja. (29) Teraz powiedziałem wam, zanim się to stanie, abyście uwierzyli, gdy się to stanie.
(Ewangelia Jana 14:23-29)

Te słowa są prawdziwe.
i to co piszesz, to tego nie rozumiesz.
nie rozumiesz chociazby co znaczy slowo Bog i co jest esencja wiary w Boga.
wroc do swojego wszesniejszego stwierdzenia o milosci i od tego zacznij swoje poznawanie wiary i Boga.
pierwsza wskazowke ci dam, ze nie ma milosci bez drugiej osoby, a idac dalej, wspolnoty.
kolejna wskazowka jest to ze kazdy czlowiek posiada czastke Boga w sobie, wiec nie mozesz kochac Boga nie kochajac kazdego blizniego.
Jest wiele rzeczy, których nie rozumiem i nie pojmuję. Lecz esencję nazywam kamieniem węgielnym albo fundamentem lub skałą (bardziej biblijnie)
Cenna twoja wskazówka, którą mogę rozwinąć cytatem:
(11) utwierdzeni wszelką mocą według potęgi chwały jego ku wszelkiej cierpliwości i wytrwałości, z radością (12) dziękując Ojcu, który was zdolnymi uczynił do uczestniczenia w dziedzictwie świętych w światłości, (13) który nas wyrwał z mocy ciemności i przeniósł do Królestwa Syna swego umiłowanego, (14) w którym mamy odkupienie, odpuszczenie grzechów. (15) On jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia, (16) ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone. (17) On też jest przed wszystkimi rzeczami i wszystko na nim jest ugruntowane,
(List do Kolosan 1:11-17)

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: Jozek » 2021-08-22, 19:10

no wiec teraz powiedz mi jak wedlug tego co zacytowales, ty rozumiesz Boga i jak rozumiesz nasladowanie Jezusa?
nie cytuj kolejnych fragmentow Pism tylko powiedz to wlasnymi slowami ak jak to rozumiesz i tak jak potrafisz wlasnymi slowami.
Ostatnio zmieniony 2021-08-22, 19:12 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

jeden antyk

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: jeden antyk » 2021-08-22, 19:37

orzeszku pisze: 2021-08-22, 11:40 Akurat ten przykład z Kany Galilejskiej jest świetnym przykładem, że spodobało się Bogu w ten sposób działać, że wiele uzależnił od decyzji oraz próśb Maryi - podobnie jak w Zwiastowaniu nie postawił Jej przed faktem dokonanym tylko pozwolił wybrać, tak też na weselu w Kanie Pan Jezus wprawdzie mówi Maryi, że jeszcze nie czas na Jego ujawnienie się, jednak na Jej prośbę dokonuje cudu.

https://www.niedziela.pl/artykul/83562/ ... a-weselu-w
A co oznacza ten cud?
Jozek pisze: 2021-08-22, 19:10 no wiec teraz powiedz mi jak wedlug tego co zacytowales, ty rozumiesz Boga i jak rozumiesz nasladowanie Jezusa?
nie cytuj kolejnych fragmentow Pism tylko powiedz to wlasnymi slowami ak jak to rozumiesz i tak jak potrafisz wlasnymi slowami.
Zwyczajnie i aby nie odbiegać zbytnio od tematu iść za Nim to przyjąć Słowo i wzrastać w Łasce i poznaniu (nie jestem Biblistą).
Jest to podobne do normalnego rozwoju człowieka. Okres niemowlęctwa, dzieciństwo i dochodzenie do dojrzałości. Bóg daje nam nowe serca i nowe umysły. On daje wzrost. Inaczej widzimy, czujemy i żyjemy. Nie tylko nie gonię za objawieniami, ale umierając w Chrystusie np. nie walczę z władzą czy o moją partię.
A w tym co zacytowałem, to dla świętych wszystko jest święte po za tym co z ust ludzkich wychodzi.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: Jozek » 2021-08-22, 20:08

napisales duzo, ale nic od siebie tak jak pytalem.
zasloniles sie ogolnikami z Pism.
na mnie takie ogolnikowe i gornolotne pisanie nie dziala. napisz konkrety od siebie.
jesli rozumiesz pisma to nie powinno ci to sprawic najmniejszego klopotu yrazenie ich rozumienia wlasnymi slowami.
do wyrazenia swojej wiary nie trzeba byc biblista.
Ostatnio zmieniony 2021-08-22, 20:18 przez Jozek, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

jeden antyk

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: jeden antyk » 2021-08-22, 20:42

Jozek pisze: 2021-08-22, 20:08 napisales duzo, ale nic od siebie tak jak pytalem.
zasloniles sie ogolnikami z Pism.
na mnie takie ogolnikowe i gornolotne pisanie nie dziala. napisz konkrety od siebie.
jesli rozumiesz pisma to nie powinno ci to sprawic najmniejszego klopotu yrazenie ich rozumienia wlasnymi slowami.
do wyrazenia swojej wiary nie trzeba byc biblista.
Na razie nikt mi tutaj nie napisał nic od siebie, ty też. Jest tylko zasłanianie Maryjnością jako prowadzenie do Syna i atak na moją osobę. Ja napisałem dość. A w w szczegółach? Spokojnie. Mamy czas. Po za tym nie musisz wiedzieć.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: Jozek » 2021-08-22, 20:57

wiec ci napisze cos od siebie.
Maryja przeszla do mnie by sie mna opiekowac, a gdy po spowiedzi modlilem sie o wybaczenie grzechow przyszla ponownie i gdy chcialem choc dotknac Jej i wyciagnalemdo Niej dlon to okazalo sie ze malutki Jezus ktorego miala na rece i ktorego wczesniej nie widzialem wyciagnal raczke do mojej wyciagnietej dloni.
Ona przyniosla do mnie Jezusa.
Ostatnio zmieniony 2021-08-22, 21:15 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

jeden antyk

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: jeden antyk » 2021-08-22, 21:02

Moja Matka była zanim urodziła się Miriam.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: Jozek » 2021-08-22, 21:04

to ile mial lat ja cie urodzila? 2000?
czyzby twoja matka byla grzeszna Ewa?
Ostatnio zmieniony 2021-08-22, 21:18 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

jeden antyk

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: jeden antyk » 2021-08-22, 21:27

Marek_Piotrowski pisze: 2021-08-22, 11:57
miłośniczka Faustyny pisze: 2021-08-22, 11:15
Marek_Piotrowski pisze: 2021-08-22, 11:01 Jeszcze wczoraj pisałeś, że Duch Święty i Syn to ta sama osoba.
Nie, chyba pomylił Ci się z innym forumowiczem. To Fankis tak twierdził.
A, rzeczywiście. Przepraszam @jeden antyk i odszczekuję :) Hau hau!
To teraz przeproś sam siebie ;)

Dodano po 4 minutach 8 sekundach:
Jozek pisze: 2021-08-22, 21:04 to ile mial lat ja cie urodzila? 2000?
czyzby twoja matka byla grzeszna Ewa?
Nie, była zanim świat powstał. Mówię o zrodzeniu z Ducha.
Wierzysz, że Bóg uczynił mężczyznę i niewiastę na podobieństwo swoje?

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: Jozek » 2021-08-22, 21:32

ty nie uciekaj do przeprosin Marka by uniknac odpowiedzi na zadane pytania ktorych nie unikniesz chocbys stawal na glowie.
to o czym pisalismy jest na tyle wiekszej wagi ze pisanie na temat Marka przeprosin jest zwyczajnie ucieczka od konkretnej odpowiedzi.

Dodano po 3 minutach 51 sekundach:
Bogstworzyl mezszczyzna i kobiete, ale twoja matka to wiele setek lat pozniej.
cos ci sie chba pokickalo z przynajmniej epokami, nie wspominajac o przodkach biblijnych.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

jeden antyk

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: jeden antyk » 2021-08-22, 21:40

Jozek pisze: 2021-08-22, 21:32 ty nie uciekaj do przeprosin Marka by uniknac odpowiedzi na zadane pytania ktorych nie unikniesz chocbys stawal na glowie.
to o czym pisalismy jest na tyle wiekszej wagi ze pisanie na temat Marka przeprosin jest zwyczajnie ucieczka od konkretnej odpowiedzi.

Dodano po 3 minutach 51 sekundach:
Bogstworzyl mezszczyzna i kobiete, ale twoja matka to wiele setek lat pozniej.
cos ci sie chba pokickalo z przynajmniej epokami, nie wspominajac o przodkach biblijnych.
Nic mi się nie pokickało. Moją Matkę wg ciała znam, tak samo Ojca. Ty też. Do Ojca w niebie nie masz obiekcji, prawda?

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: Jozek » 2021-08-22, 21:42

wiec wyjasnij dokladnie te zaleznosci o ktorych piszesz, bo nadal to co napidalez jest to unikaniem konkretnej odpowiedzi.
chyba nie chcesz bym odniosl sie do ciebie w trybie rozkazujacym?
Ostatnio zmieniony 2021-08-22, 21:47 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

jeden antyk

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: jeden antyk » 2021-08-22, 21:52

Jozek pisze: 2021-08-22, 21:42 wiec wyjasnij dokladnie te zaleznosci o ktorych piszesz, bo nadal to co napidalez jest to unikaniem konkretnej odpowiedzi.
O nowo narodzeniu z Ducha.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: Jozek » 2021-08-22, 21:59

wiec wyjasnij co przez to rozumiesz.

pamietaj ze nie przyjmuje zadnych dziwnych i niezgoddnych z Pismem wyjasnien .
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ